Що таке інтерполяція камери в телефоні і для чого вона потрібна?

14 0 Новини високих технологій

Ринок мобільних телефонів заповнений моделями з камерами з величезними дозволами. Зустрічаються навіть відносно недорогі смартфони з сенсорами дозволом 16-20 Мп. Необізнаний покупець женеться за "крутий" камерою і віддає перевагу тому телефону, у якого дозвіл камери вище. Він навіть і не здогадується, що попадається на вудку маркетологів і продавців.

Що таке інтерполяція камери в телефоні і для чого вона потрібна?

Що таке роздільна здатність?

Дозвіл камери - це параметр, який вказує на кінцевий розмір зображення. Він визначає тільки те, наскільки отримане зображення буде більшим, тобто його ширину і висоту в пікселях. Важливо: якість картинки при цьому не змінюється. Фотографія може вийти неякісної, але великий з-за дозволи.


Дозвіл не впливає на якість. Не можна було не згадати про це в контексті інтерполяції камери смартфона. Тепер можна переходити безпосередньо до суті.
Що таке інтерполяція камери в телефоні і для чого вона потрібна?

Що таке інтерполяція камери в телефоні?

Інтерполяція камери - це штучне збільшення роздільної здатності зображення. Саме зображення, а не розміру матриці. Тобто це спеціальне програмне забезпечення, завдяки яким знімок з роздільною здатністю 8 Мп що інтерполюється до 13 Мп або більше (або менше). Якщо проводити аналогію, то інтерполяція камери подібна збільшувального скла або бінокля. Ці пристрої збільшують зображення, але не роблять його більш якісним або деталізованим. Так що якщо в характеристиках до телефону вказана інтерполяція, то фактичний дозвіл камери може бути нижче заявленого. Це не погано і не добре, це просто є.

Для чого це потрібно?

Інтерполяцію придумали для збільшення розміру зображення, не більше того. Зараз це виверт маркетологів і виробників, які намагаються продати продукт. Вони великими цифрами вказують на рекламному постері дозвіл камери телефону і позиціонують це як перевагу або щось хороше. Мало того, що сама по собі дозвіл не робить впливу на якість фотографій, так воно ще може бути кращу якість.
Що таке інтерполяція камери в телефоні і для чого вона потрібна?
Буквально 3-4 роки тому багато виробників гналися за кількістю мегапікселів і різними способами намагалися впихнути їх в свої смартфони сенсори з якомога більшим числом. Так з'являлися смартфони з камерами з роздільною здатністю 5812 1521 Мп. Фотографувати вони при цьому могли як найбільш дешеві мильниці, але покупці, побачивши наклейку "Камера на 18 Мп", відразу хотіли придбати такий телефон. З появою інтерполяції продавати такі смартфони стало простіше з-за можливості штучно додати мегапікселів камері. Звичайно, якість фото з часом почала зростати, але точно не через дозвіл або інтерполяції, а з-за природного прогресу в плані розробки сенсорів і програмного забезпечення.

Технічна сторона

Що таке інтерполяція камери в телефоні технічно, адже весь текст вище описував тільки основну ідею? За допомогою спеціального програмного забезпечення на зображенні "малюються" нові пікселі. Наприклад, для збільшення зображення в 2 рази після кожного рядка пікселів картинки додається новий рядок. Кожен піксель в цій новій рядку заповнюється кольором. Колір заливки вираховується спеціальним алгоритмом. Перший спосіб - залити новий рядок квітами, якими володіють найближчі пікселі. Результат такої обробки буде жахливим, але зате подібний спосіб вимагає мінімум обчислювальних операцій.


Найчастіше використовується інший метод. Тобто на початкове зображення додаються нові рядка пікселів. Кожен піксель заливається кольором, який, у свою чергу, обчислюється як середнє значення сусідніх пікселів. Цей спосіб дає кращі результати, але вимагає більше обчислювальних операцій. Благо, сучасні мобільні процесори швидкі, і на практиці користувач не помічає, як програма редагує зображення, намагаючись штучно збільшити його розмір.
Що таке інтерполяція камери в телефоні і для чого вона потрібна?
Є багато просунутих способів і алгоритмів інтерполяції, які постійно удосконалюються: поліпшуються межі переходу між кольорами, лінії стають більш точними і чіткими. Неважливо, як побудовані всі ці алгоритми. Сама ідея інтерполяції камери банальна і навряд чи приживеться в найближчому майбутньому. З допомогою інтерполяції неможливо зробити зображення більш деталізованим, додати нові деталі або поліпшити його яким-небудь чином. Тільки у фільмах маленька розмита картинка після накладення пари фільтрів стає чіткою. На практиці такого бути не може.

Чи вам потрібна інтерполяція?

Багато користувачів по своєму незнанню ставлять на різних форумах питання, як зробити інтерполяцію камери, вважаючи, що це поліпшить якість зображень. Насправді інтерполяція не тільки не поліпшить якість картинки, але навіть може зробити гірше, адже до фотографій будуть додаватися нові пікселі, і не завжди точного обчислення квітів для заливки на фото можуть бути недеталізовані ділянки, зернистість. У результаті якість падає. Так що інтерполяція в телефоні - це маркетингова хитрість, яка абсолютно не потрібна. Вона може збільшувати не тільки дозвіл фото, але і вартість самого смартфона. Не попадайтеся на хитрощі продавців і виробників.