Що робити, якщо погано чути співрозмовника на "Айфоні 6"? Причини та розв'язання проблеми

56 0 Новини високих технологій

Сучасні телефони вже давно не використовуються за своїм прямим призначенням. Тепер це музичний плеєр, відео - і фотокамера, GPS-навігатор і т. д. Для розмов, звичайно, телефони застосовуються, але рідше, ніж раніше. Але навіть якщо на "Айфоні 6" погано чути співрозмовника, то це привід для хвилювання власника. Такі дорогі гаджети від Apple повинні працювати справно. На жаль, не застрахований від цього ні один телефон. Навіть нові флагмани iPhone 7 і 7 Plus піддані такому ризику.

Додаємо гучності

Що робити, якщо погано чути співрозмовника на "Айфоні 6"? Причини та розв'язання проблеми
Почнемо з банального. Недосвідчені користувачі при розмові просто роблять звук динаміка тихіше, мимоволі натискаючи кнопку зменшення гучності на бічній панелі. В такому випадку навіть не потрібно відкривати налаштування "Айфона 6". Щоб встановити максимальну гучність, потрібно подзвонити кому-небудь і вже під час дзвінка бічними клавішами збільшувати гучність.


Судячи за повідомленнями на різних форумах, багатьом користувачам допомагає і просте дію: вставити і витягнути гарнітуру. Якщо допоможе, то це чудово, але якщо немає, тоді йдемо далі.

Транспортувальна плівка та чохли

Ще одна причина: транспортувальна плівка. Після покупки нового смартфона на екрані завжди є плівка, яку люди чомусь не знімають. Вони це роблять нібито з метою збереження гарного зовнішнього вигляду, але ця плівка може просто перекривати динамік, чому буде погано чути співрозмовника. Чохли теж можуть перекривати звук. Зазвичай в них передбачено отвір для динаміка, але воно іноді забивається сміттям. Спробуйте прочистити його і знову протестуйте телефон.
Що робити, якщо погано чути співрозмовника на "Айфоні 6"? Причини та розв'язання проблеми

Чистимо сіточку динаміка

Якщо сітка, яка закриває мембрану і служить певним захистом від сміття, могла засмітитися, то, щоб її прочистити, потрібно використовувати ватку зі спиртом або зубну щітку. Також спробуйте продути її і вивезти сміття.
Якщо очищення допомогла, то це прекрасно. Правда, бруд накопичується не тільки зовні, але і всередині. Тому іноді телефон треба розбирати, щоб вичистити сміття з-під сіточки.
Що робити, якщо погано чути співрозмовника на "Айфоні 6"? Причини та розв'язання проблеми
Для розбирання використовуються спеціальні викрутки типу "зірочка". Швидше за все, їх у вас немає, тому доведеться звертатися в сервісний центр. Якщо ж необхідний інструмент є, то можна спробувати самому зняти кришку. Але робіть це акуратно, щоб не зачепити та не відірвати шлейф. Допомогло? Якщо ні, то будемо шукати причину.

Шукаємо причину

Важливо згадати, після чого стало погано чути співрозмовника на "Айфоні 6". Наприклад, після того, як гаджет випав з рук або ви перекинули на нього склянку з водою. Не виключено, що в динамік потрапив пісок після відпочинку на пляжі. Порушити його роботу могло що завгодно, але найчастіше винен саме власник. Самі по собі динаміки псуються виключно рідко. Адже це простий модуль, в якому особливо нічому ламатися. На жаль, одиниці користувачів можуть самостійно зробити ремонт "Айфона 6". Без спеціальних викруток це зробити неможливо, тому самий простий лаконічний рада - несіть телефон у сервісний центр. Причому якщо ви точно пам'ятаєте, що динамік став гірше працювати після падіння, то можна особливо не поспішати. Однак якщо ви впевнені (або хоча б є така ймовірність), що поганий звук на "Айфоні 6" ви визначили після потрапляння всередину корпусу води, то необхідно відразу вимкнути телефон, вийняти батарею і віднести апарат в сервісний центр. В даному випадку це мінімум, що ви можете зробити корисного. Максимум, це якщо ви ще і просушіть телефон феном хоча б протягом 5-10 хвилин. Напевно, за цей час вода випарується зсередини. Після цього все одно несіть телефон до майстра.


Що робити, якщо погано чути співрозмовника на "Айфоні 6"? Причини та розв'язання проблеми
Якщо виявиться, що вода потрапила всередину і замкнула контакти, то доведеться ставити новий динамік на "Айфон 6". Зазвичай він недорогий, але з умовою оплати роботи вийде не так вже й дешево. Також не можна виключати, що при падінні не відійшов який-небудь контакт або шлейф. У цьому випадку ремонт не буде дорогим.

Чи може бути причина?

Може. Сама по собі операційна система iOS прекрасна. Вона добре оптимізована, зручна в управлінні, постійно оновлюється. Але нині у багатьох користувачів популярні джейлбрейки. Це спеціальні програми, що встановлюються на iOS. Іншими словами - прошивки. Так, вони відкривають багато можливостей для користувачів, в тому числі і можливість встановлювати класні безкоштовні програми, за які без джейлбрейка довелося б заплатити гроші. Але прошивки - це неофіційні програмні забезпечення, і за їх працездатність не відповідає ніхто. Не треба дивуватися, що після якогось джейлбрейкана стане погано чути співрозмовника на "Айфоні 6". І хоча проблема в софті вирішується досить легко, подібна особливість має місце. Так що не рекомендується без крайньої необхідності встановлювати різного роду складний софт, який може нашкодити системі. Добре, якщо проблема з динаміком буде носити програмний характер. В такому випадку ремонт "Айфона 6" не потрібно зовсім. Досить буде просто встановити свіже офіційне через програму iTunes. До речі, вкрай рідко може бути проблема навіть в офіційній прошивці. Бували випадки, коли нові версії ПЗ від Apple тільки шкодили телефону. Тому можна спробувати "відкотитися" на попередню версію. Малоймовірно, що це вирішить проблему, але варто спробувати.

Якщо нічого не допомогло

Що робити, якщо погано чути співрозмовника на "Айфоні 6"? Причини та розв'язання проблеми
Якщо видалення джейлбрейка і встановлення офіційного програмного забезпечення не допомогла і раніше співрозмовника на "Айфоні 6" погано чути, то доведеться звертатися в сервісний центр або, якщо немає гарантії, в якусь приватну майстерню. Ну а на крайній випадок просто використовувати дротову (вона завжди йде в комплекті до телефону) або bluetooth-гарнітуру, а також спілкуйтеся по гучномовному зв'язку.