Як вибрати телефон з хорошим звуком: огляд кращих моделей та відгуки

170 0 Новини високих технологій

Всього кілька років тому якість звучання в телефоні як критерій вибору стояло ледь не на десятому місці. Пов'язано таке зневажливе відношення до даної характеристиці з тим, що більшість апаратів демонструвало приблизно схожі можливості, а розробники залучали аудиторію все новими і більш яскравими і явними здібностями. Тим не менше спеціально для меломанів кожен виробник прагнув пропонувати окрему модель з поліпшеними музичними якостями. Сьогодні ж телефон з хорошим звуком у деяких версіях здатний конкурувати з бюджетними варіантами портативної акустики. Зрозуміло, про повноцінне порівняно з урахуванням всіх параметрів звучання мови не йде, але тенденція підвищення рівня такого роду показників стає все очевиднішим. Разом з цим постає і більш відповідальне завдання вибору відповідного рішення з існуючих пропозицій.


Від чого залежить якість звучання?

Як вибрати телефон з хорошим звуком: огляд кращих моделей та відгуки
Приклад компактних цифрових аудіоплеєрів показує, що і невелика за розміром пристрій цілком може забезпечувати непогане за якістю звучання. Звичайно, в таких гаджетах вся начинка орієнтована на цю функцію, але і для телефонів інженери пропонують вельми гідні модулі відтворення. Для початку варто розділити на дві категорії телефонів – класичні кнопкові і смартфони. Друга категорія спочатку демонструє більш високий рівень звуку, оскільки оснащується окремим процесором, обробляють акустичні сигнали. Це в деякому роді спеціальний аудіочіп, оснащення яким покращує якісні характеристики відтворення. Але і тут не все однозначно, оскільки діапазон параметрів досить великий.


Характеристики якісного звучання

Щоб зрозуміти, в яких телефонах хороший звук, можна звернутися до аналізу таких показників, як частота дискретизації і потужність інтегрованого підсилювача. За словами фахівців, оптимальним спектром дискретизації є величина від 8 до 96 кГц. Що стосується підсилювача, то найбільш просунуті сучасні розробки забезпечуються двоканальними компонентами з потенціалом на 38 мВт. Тепер можна перейти до більш детального знайомства з конкретними представниками класу аудіофільських телефонів.

Відгуки про моделі Meizu MX3

Як вибрати телефон з хорошим звуком: огляд кращих моделей та відгуки
Дана модель як раз відноситься до категорії телефонів, в яких реалізувалася якісна технологічна основа для обробки звуку. У плані здатності працювати з частотними спектрами на різних рівнях модель викликає, скоріше, позитивні відгуки. Серйозна процесорна підготовка на базі двох чіпів посилила низькі частоти, але при цьому забезпечила і деталізацію на верхах. В цілому ж відтворення чисте, позбавлене шумових вторгнень і сторонніх спотворень. Знову ж, за словами користувачів, чітко простежуються і м'які переходи з вираженою балансуванням, що дозволяє з задоволенням слухати і складні композиції. Але цей варіант підійде скоріше тим користувачам, яким потрібен телефон з хорошим звуком і без відтворення через навушники. Це пов'язано не тільки з відсутністю відповідної гарнітури в комплекті, але і в принципі з високими вимогами до вкладишів, які зможуть не зіпсувати передану звукову картину. Як доповнення варто відзначити і ергономічну організацію файлової системи мультимедіа, що полегшує процес управління плеєром телефону.

Відгуки про модель Sony Xperia E1

За високу якість будь-якої функції доводиться платити відповідні гроші. Практика показує, що підвищення характеристик звучання не виправдовує себе в недорогих моделях, тому ті ж аудіопроцесори використовуються в багатофункціональних апаратах з безліччю інших переваг. Коштують такі апарати близько 20 тис. руб., а прикладом одного з них є вищеописана модель Meizu MX3. Проте, японська модель Xperia E1 всього за 6 тис. пропонує вельми привабливе рішення, яке викликало чимало захоплених відгуків з сторони шанувальників Sony. Справа в тому, що бюджетна начинка пристрою повністю орієнтована на музичний акцент. На практиці користування, на думку власників, зазначається детальність і чітке опрацювання сигналу. Тут важливо згадати і гідності, якими володіли телефони з гарною якістю звуку старої серії Walkman. У Xperia E1 реалізований інтерфейс цієї системи – його користувачі хвалять за простоту і легкість в управлінні. До речі, перемикання композицій можливо навіть за допомогою спеціальної фізичної струсу телефону.
Як вибрати телефон з хорошим звуком: огляд кращих моделей та відгуки

Відгуки про моделі Oppo Clover R815

Ще одне бюджетне рішення, в системній оснащенні якого застосовується комбінація 4-ядерного процесора і графічного прискорювача. Причому у даній версії меломани відзначають одну особливість, яка відсутня в багатьох навіть преміальних моделей. Розробники розділили систему підсилення звуку на два компоненти. Один модуль відповідає за відтворення звуку через навушники, а інший забезпечує функцію двох вбудованих стереодинаміків. Власне, якщо стоїть питання про те, в яких телефонах хороший звук в навушниках, то описана концепція поділу каналів відтворення буде показником гідного варіанту. Що стосується робочих якостей безпосередньо модифікації R815 то власники пристрою відзначають гучність, чистоту, а також непогану опрацювання нижніх і середніх частот, що буває нечасто в моделях вартістю до 10 тис. Цей телефон, до речі, можна придбати за 7-8 тис.

Відгуки про моделі HTC One M8

Не обійшла стороною аудиторію меломанів і компанія HTC, запропонувавши в сімействі One цікаву модифікацію M8. Треба сказати, що досвідчені цінителі якісного звуку розчарувалися цієї моделі в тому сенсі, що у неї був серйозний потенціал стати одним з кращих музичних телефонів. Але робити серйозний ухил в цю сторону розробники не стали, між тим забезпечивши апарат непоганий технологією Boom Sound. Що дала ця розробка пристрою? Як обіцяє виробник, звук щодо інших представників сімейства став голосніше на 25%. Як вважають самі користувачі, звучання відрізняється глибиною, деталізацією і збалансованістю. Якщо потрібен телефон з хорошим звуком для відтворення через навушники, то цей варіант теж підійде. Власники апарату вказують на те, що з якісною гарнітурою потенціал роботи цього мобільника практично не відрізняється від джерела трансляції у вигляді ноутбука або спеціалізованого плеєра.
Як вибрати телефон з хорошим звуком: огляд кращих моделей та відгуки

Відгуки про моделі Xenium W7555 від Philips

Модельний ряд Xenium в останніх версіях показує вельми скромні успіхи по широкому спектру експлуатаційних якостей. Власники моделей відзначають і нікчемну графіком, і відсутність ефективного енергозбереження, а також слабкі модулі зйомки і неконкурентну продуктивність. Тим не менш, у плані звучання модель W7555 показує непогані результати. Пояснюється це застосуванням аудиочипа Wolfson, доповненого підсилювачем. Практика користування виявляє такі якості звучання, як об'ємність, гучність і деталізація. Багато хто вказують на органічне поєднання чистоти на верхніх висотах і хорошу опрацювання середнього діапазону. Причому це не просто мобільний телефон з хорошим звуком, але і ергономічний інструмент поводження з цифровим медіаплеєром. У переліку засобів, якими користувач управляє акустикою, можна виділити еквалайзер, зручне меню і оптимізовану систему каталогізації файлів.

Кращі моделі з розмовною динаміком

Перш кращі показники щодо чистоти саме розмовного відтворення показували моделі «Нокія», але час фінського виробника пішло, і очевидного лідера за цим критерієм назвати досить складно. Зокрема, конкурувати між собою можуть такі фірми, як BlackBerry, Xiaomi і деякі представники вже згаданої лінійки HTC One. Треба сказати, що горезвісне відчуття стоїть поруч людини в ході розмови по телефону швидше дає продукція BlackBerry і, наприклад, її модифікація 9105. Однак якщо потрібен телефон з хорошим звуком при розмові і можливістю запису, то і цей, і інші модифікації даної марки не підійдуть. Відповідно, альтернативою може стати версія Mi2S від Xiaomi. Якщо ж звертатися до пропозицій iPhone, Sony або того ж HTC, то, по-перше, доведеться готувати солідну суму для покупки, а по-друге, на особливі характеристики загального звучання теж розраховувати не доведеться.

Кращі моделі за відтворення звуку в навушниках

Як вибрати телефон з хорошим звуком: огляд кращих моделей та відгуки
Варто виділити дві моделі, які оптимально підходять для роботи з якісною гарнітурою, але різного рівня. Мова йде про більш вдосконаленою версією від Meizu у вигляді MX4 Pro, а також про моделі Highscreen Boost 3. Що стосується першого варіанту, то він влаштує тих, хто шукає телефон з хорошим звуком в навушниках високого класу. Справа в тому, що сам телефон має досить високою рівнем начинкою з системою Hi-Fi Sound, забезпеченої прогресивним підсилювачем Texas Instruments. Тому використовувати таке джерело у комбінації з бюджетними навушниками просто немає сенсу. Дещо інший підхід реалізований у моделі Boost 3 від Highscreen. В даному апараті теж присутня спеціальна основа під музичне відтворення, але її потенціалу вистачить і для тих меломанів, яким потрібен телефон з хорошим звуком в навушниках середнього рівня.

Кращі кнопкові моделі з точки зору звучання

Як вибрати телефон з хорошим звуком: огляд кращих моделей та відгуки
Якщо в сегменті смартфонів найбільші гіганти ринку не змогли здивувати споживача звуковими якостями своєї продукції, то в класі традиційних кнопкових апаратів домінує компанія Samsung з моделлю S5611. Модель забезпечує якісне відтворення звуку і через динамік, і з допомогою навушників. Більш того, якщо потрібен кнопковий телефон з хорошим звуком і якісною камерою, то цей варіант буде особливо підходящим. Матриця на 5 Мп реалізована в комплексі з автофокусом і сама по собі видає зображення, які вигідно відрізняються навіть від деяких матеріалів 8-піксельних смартфонів. Якщо ж з тих чи інших причин цей варіант не влаштує, то варто звернути увагу і на модель BlackBerry Q5 яку теж хвалять за якісне звучання.

Як вибрати оптимальний телефон з хорошим звуком?

Очевидно, що спиратися у виборі слід на вартість моделі, її технологічне звукове оснащення і ергономічність медіаплеєра. Останній показник, до речі, у всіх описаних варіантах знаходиться на високому рівні і визначатися з інтерфейсом можна елементарно по смаковим пристрастям. В іншому вибір теж загалом зрозумілий. У даному огляді телефон з найкращим звуком буде коштувати не менше 20 тис. – це моделі MX3 від Meizu і One M8 від HTC. Смартфони в цих виконаннях дійсно забезпечують високі експлуатаційні показники щодо акустики, але при цьому відрізняються і наявністю інших привабливих параметрів, що не мають відношення до звуку.

Висновок

Як вибрати телефон з хорошим звуком: огляд кращих моделей та відгуки
Прогрес у напрямку підвищення музичних здібностей мобільних пристроїв не стоїть на місці і активне впровадження тих же аудіопроцесор навіть недорогі моделі свідчить про серйозні наміри самих виробників у справі поліпшення цієї характеристики. Втім, користувачі все частіше орієнтуються на поєднання декількох експлуатаційних якостей на високому рівні. Наприклад, телефон з гарною камерою і звуком є найбільш поширеним вимогою середньостатистичного користувача. І компаніям є що запропонувати в різних сегментах. Якщо мова йде про традиційному форм-факторі, то це буде Samsung S5611 а самий технологічний сегмент смартфонів, зі свого боку, запропонує успішну музичну модель Meizu MX3. Інша справа, що не тільки ці характеристики цікаві масового споживача, тому і без компромісів у виборі теж не обійтися.