Спалах Canon 430 EX II: огляд, характеристики і відгуки

105 0 Новини високих технологій

Canon Speedlite 430 EX II є однією з кращих спалахів середнього розміру для зйомки спорту, портретів і весіль. Відрізняється потужністю і здатність безшумно і майже миттєво заряджатися навіть при максимально інтенсивному використанні.

Особливості

Спалах Canon 430 EX II, ціна якої опустилася з 300 до 200 $ в 2015 році, відрізняється простотою використання, має кнопки управління, зручно читається користувальницький РК-дисплей і вбудований інфрачервоний датчик автофокусування. Можна заплатити набагато більше за 600EX-RT, але в підсумку покупець отримає більшу вагу, набагато більш складний дисплей і заплутану структуру меню.


Експозиція 430EX II контролюється камерою. Інші спалахи також забезпечують подібний результат, з тією різницею, що далеко не всі вони володіють достатньою потужністю, щоб забезпечити досить швидку зйомку. Єдина причина, по якій можна виправдати своє рішення не використовувати Canon 430 EX II, – це розмір пристрою. Користувачі відзначають хорошу потужність спалаху, простоту управління, зручний екран, супербиструю і безшумну роботу, що дозволяє робити знімки майже безперервно. У той же час у неї відсутня вбудована карта відображає і відсутня режим А для старих камер без TTL. Серед додаткових функціональних можливостей можна відзначити, що відкидається вниз розсіювач для 14-мм повноформатних об'єктивів або 9-мм оптики APS-З, наявність вимикача харчування, бездротове управління, наявність невеликої підставки для установки на стіл. Користувачі підтверджують, що спалах працює на всіх камерах Canon серії EOS як цифрових, так і на самих перших фотоапаратах зразка 1987 року. При використанні з сумісними пристроями 430EX II отримує TTL або витримку, параметри компенсації експозиції, встановлення синхронізації по задній шторці і команди повторення.
Спалах Canon 430 EX II: огляд, характеристики і відгуки

Сумісність

Спалах Canon Speedlite 430 EX II чудово працює на 35-мм камерах, таких як EOS 1V. На ранніх повноформатних фотоапаратах 1980-х років TTL, ручна експозиція і синхронізація по задньої шторці працюють прекрасно, але FEL і HSS тоді ще не були винайдені, так що ці функції залишаються незадіяними.


За відгуками користувачів, навіть на EOS 650 витримка TTL (за допомогою об'єктива), передача даних і зелений індикатор освітленості проблем не викликають. Дисплей бадьоро відображає максимальну відстань від спалаху, коли камера автоматично встановлює діафрагму. Навіть при відключеному фотоапараті 430EX II автоматично налаштовується на той об'єктив, який в даний момент встановлено. На думку користувачів, з такими фотоапаратами, як АЕ-1 або Т90 краще долю не спокушати. Для цих камер можна придбати вживані спалаху 25-річної давності, які краще до них пристосовані і коштують набагато менше. Компанія Canon ніколи не роз'яснювала, які саме пристрої відносяться до типу А, а які до, або У яких використовуються режими виміру 1 2 або 3 тому не варто про це й турбуватися. На старих 35-мм фотоапаратах типу В деякі функції не будуть працювати, такі як FE Lock і високошвидкісна синхронізація. Однак все необхідне відмінно працює на будь-якій камері EOS.
Спалах Canon 430 EX II: огляд, характеристики і відгуки

Зарядка

За відгуками власників, при повністю заражених акумуляторах час перезарядки конденсатора спалаху становить лише 18 с. При 80% заряду час збільшується до 24 с. Конденсатор заряджається тихо – інвертор працює на надзвуковий частоті. Приблизно через 90 с спалах переходить в режим очікування і прокидається при натисканні кнопки спуску затвора. Кнопка Pilot також здатна її активізувати. Якщо очікування тривало довго, то для зарядки потрібно до 24 с.

Ергономічність

Вимикач живлення ідеальний: один рух пальця і спалах можна включити або виключити. Комбінація індикатор готовності і кнопки тестування вдала. Немаркований індикатор зеленого кольору готовності експозиції трохи нижче пілотного занадто спрямований. Він погано помітний з боку. Фотоспалах Canon 430 EX II розраховує, а РК-дисплей відображає максимальний діапазон витримки TTL, до 18 м. Можуть виникнути складнощі з натисканням клавіш «+», «-» і SET. Установка компенсації експозиції супроводжується непотрібними ускладненнями. Потрібно натиснути і утримувати кнопку SET, почекати, поки не почне блимати значок «+/-», а потім натискати ліву або праву клавішу, для збільшення або зменшення витримки на третину ступені. Легше буде зробити це на камері. В ідеалі для налаштування компенсації експозиції спалаху потрібно колесо або клавіша кулісного типу. Ручний зум Canon 430 EX II – теж кострубата загадка. Доводиться натискати кнопку з подвійною функцією ZOOM, але не утримувати її, так як буде викликано меню налаштування бездротового режиму роботи. Після правильного натискання значок зума почне блимати, а потім можна використовувати клавіші «+» та «-», щоб змінити його. Це дуже незручно, тому що неможливо безпосередньо перейти від 24 мм або 105 мм в протилежний кінець – доведеться проробити весь шлях назад. Настройка автоматичного зума розташована нижче установки 24 мм.
Спалах Canon 430 EX II: огляд, характеристики і відгуки
Кришка відсіку акумуляторів та маркування відмінні. Її легко відкривати і закривати, а також бачити, куди треба вставляти елементи живлення навіть у темряві. Кнопки не підсвічуються, але написи чіткі. Настроюваний РК-дисплей великий, чіткий і добре освітлений, але єдиний спосіб його підсвітити – це кнопка спалаху. Включення підсвічування камери не включає освітлення спалаху. І навпаки, а натискання LIGHT на 430EX II не включає підсвічування камери, як це реалізовано у Nikon. Спалах Canon Speedlite 430 EX II дає можливість власникам самостійно встановлювати кілька користувальницьких функцій, але всі вони позначені цифрами і тому безглузді до тих пір, поки під рукою не виявиться керівництво по експлуатації. Всі ці установки можна зробити на DSLR на зрозумілій мові в меню фотоапарата, але не в разі 35-мм SLR. З кнопкою вибору режимів складнощів не виникає. Високошвидкісну спалах (HSS або FP) легко налаштувати. Необхідно натиснути Bolt-H, почекати появи значка і використовувати режими AV або TV камері. На екрані з'явиться максимальну відстань, яку значно зменшується при виборі більш високих швидкостях затвора. Зелений індикатор під червоним пілотом загориться в тому випадку, якщо автоекспозиція буде в порядку. Підсвічування автофокусування складається з двох випромінювачів: одного центрального, і другого для інших зон.
Спалах Canon 430 EX II: огляд, характеристики і відгуки

Базова ТТЛ-зйомка

Досить просто встановити спалах на фотоапарат, відвернути важіль блокування вправо, включити її і почати фотографувати. Сам важіль також блокується. Щоб його звільнити, необхідно натиснути на маленьку кнопку, що дозволить перемістити його і зняти спалах з синхроконтакта. У верхній лівій частині РК-дисплея Canon 430 EX II повинна з'явитися напис «TTL». Якщо її немає, слід натискати кнопку Mode до тих пір, поки вона не з'явиться. Все інше обробляється автоматично. Якщо спалах занадто темна або яскрава, то це можна змінити з допомогою компенсації експозиції камери, або утриманням кнопки SEL/SET на задній панелі пристрою. Максимальна дальність буде відображатися на РК-екрані. За бажанням можна вибрати метри або фути через CFN спалаху або в меню камери.
Спалах Canon 430 EX II: огляд, характеристики і відгуки

Компенсація експозиції

Компенсацію експозиції краще проводити через фотоапарат. Для її налаштування на Canon 430 EX II необхідно натиснути і утримувати кнопку SET, поки не з'явиться значок «+/-», і натиснути «+» або «-», щоб встановити значення компенсації. Параметри спалаху мають пріоритет перед налаштуваннями камери. Для блокування експозиції, яка використовується, наприклад, у випадку, якщо об'єкт знаходиться близько і в стороні, необхідно попередньо розмістити його в центрі і натиснути FEL, щоб зафіксувати значення витримки. В ручному режимі спалаху правильне відстань, розраховане для конкретних значень ISO і діафрагми, відображається на РК-дисплеї. Для перевірки 430EX II експонометр фотокамери повинен бути вимкнений. Якщо він включений, то при натисканні кнопки Pilot нічого не станеться. При інтенсивному використанні спалаху час її зарядки можна навмисно сповільнити, щоб 430EX II мала можливість охолонути. Правда, за відгуками власників, такої необхідності не виникало. Користувальницькі функції найкраще встановлювати в меню фотоапарата, де вони позначаються не цифрами, а на зрозумілій мові. Крім того, інструкція Canon 430 EX II стверджує, що вони скидаються, якщо харчування відсутній більше однієї хвилини. Користувачі радять задати значення Fn2 рівним 3 щоб відключити сліпучі спалахи при натисканні кнопки попереднього перегляду глибини різкості на фотоапараті.
Спалах Canon 430 EX II: огляд, характеристики і відгуки

Бездротове управління

На думку користувачів, як віддаленої спалаху краще використовувати професійний студійний стробоскопічний джерело світла, а не Canon Speedlite 430 EX II, ціна якого не дуже сприяє такому застосуванню. Навіть якщо хтось коли-небудь зможе розібратися в тому, як це працює, невеликий пристрій не зможе забезпечити необхідну яскравість. Крім того, ще потрібно буде його якимось чином позиціонувати. За 400 $ можна купити набір студійних спалахів з парасольками і стійками, яких буде достатньо для портретної зйомки. Бажаючим повозитися з бездротовими налаштуваннями, їх параметри слід ввести в майстер-спалах на камері, а всі підлеглі – на виконання її команд. Крім того, можна перевести будь-підлеглий пристрій в режим ручного управління.
Спалах Canon 430 EX II: огляд, характеристики і відгуки

Рекомендації

Власники рекомендують використовувати Canon Speedlite 430 EX II в якості примусового спалаху поза приміщень для зменшення тіней при спортивній і портретній зйомці. Деякі, правда, для цього воліють меншу 220EX, але розглянута модель більше, працює трохи швидше і потужніше, що означає більш тривалу роботу вдень, необхідність в якій виникає не часто. Крім того, користувачі радять в якості елементів живлення застосовувати акумуляторні батареї компанії Sanyo Eneloop. Вони здатні зберігати заряд навіть при тривалому невикористанні.