Урал-5557: технічні характеристики і фото

472 0 Новини високих технологій

У 1983 році конструкторами Уральського автозаводу, розташованого р. в Міассі, був розроблений вантажний «Урал-5557». Нова машина призначена для використання тільки в сільському господарстві. Тому з метою вивчення попиту населення випуск був початий з відносно невеликих партій. Але незабаром з'ясувалося, що «Урал-5557», характеристики якого виявилися досить універсальними, користується великим попитом. На основі його шасі було налагоджено виробництво автомобілів самих різних призначень: автобусів, паливозаправників, пожежних машин і т. д.


Урал-5557: технічні характеристики і фото

Пристрій автомобіля

Базова модель «Урал-5557», прозвана «Сельхозником», представляла собою шестиколесное шасі, на яке монтувалася двохдверна тримісна кабіна капотної компонування. Кузов – повністю металевий, з можливістю двостороннього бічного перекидання на кут в 45 градусів для розвантаження. Борти як основні, так і надставние обладнані автоматичними замками, а їх відкривання здійснюється гідроциліндрами.
Урал-5557: технічні характеристики і фото
Підйом самої платформи відбувається за допомогою складної системи, що включає в себе телескопічний гідравлічний циліндр, що складається з трьох ступенів, бак ємністю 46 літрів для спецмасла та розподільчий агрегат. Крім того, за допомогою цього пристрою можна управляти і гідравлікою причепа.


Для виключення видування сипучого або легкого вантажу з платформи під час руху, а також для захисту від опадів передбачений непромокаючий тент.

Ходова частина

«Урал-5557» – позашляховик з трьома ведучими мостами (6х6). Від свого прототипу (серії 4320) з аналогічною колісною формулою нова модель відрізнялася покришками: «Сільгоспник» отримав низькопрофільні шини, що мають більшу ширину, ніж стандартна гума. Крім того, вантажівка оснастили пристроєм централізованого регулювання тиску в колесах, що дозволяє змінювати його в діапазонах від 1 (на короткий час) до 35 атмосфери, тим самим збільшуючи або зменшуючи пляма зчеплення шини з поверхнею дороги.
Урал-5557: технічні характеристики і фото
Таке оновлення істотно підняло прохідність машини, а також значно знизило тиск на грунт, зменшивши його руйнування. На автомобіль «Урал-5557» встановлювалися залежні ресорні підвіски, доповнюються двосторонніми амортизаторами. Гальмівна система – пневмогидравлическая, з двома контурами.

Двигун

«Урал-5557» обладнується дизельними силовими установками, розробленими та виготовленими на Ярославському моторному заводі. Автомобілі можуть комплектуватися турбованими шестициліндровими двигунами: ЯМЗ-236-НЕ2 або ЯМЗ-236-М2 потужністю 230 і 180 л. с. відповідно. Обидва мотора відносяться до класу «Євро-2». Ці двигуни відрізняються високим ступенем надійності і хорошою ремонтопридатністю. В даний час ця вантажівка, як і його модифікації, може комплектуватися дизельними силовими установками, які відносяться до четвертого екологічному класу.

Трансмісія вантажівки

На «Урал-5557» встановлювалася механічна п'ятиступінчаста КПП (ЯМЗ-236). «Роздатка» – з двома ступенями перемикань і несиметричним міжосьовим планетарним диференціалом.
Урал-5557: технічні характеристики і фото
Коли диференціал працює, тобто знаходиться в розблокованому стані, на всіх осях автомобіля забезпечується рівномірна тяга, а також мінімізуються сверхнагрузки в трансмісії. При необхідності, в залежності від дорожньої обстановки, диференціал можна заблокувати (вимкнути), тоді вали приводу всіх трьох мостів обертаються синхронно.


Крутний момент від КПП до роздавальної коробці і до мостів машини передається карданними валами відкритого типу. Зчеплення – дводискове.

«Урал-5557»: технічні характеристики

 • Габарити: довжина – 7 м 693 см (з урахуванням переднього бампера і буксировочного крюка), ширина – 2 м 50 см без дзеркал заднього виду і 2 м 82 см з ними, висота – 2 м 65 см з урахуванням трьох сигнальних ліхтарів на даху кабіни і 35 метра з надставними бортах.
 • Споряджена маса – 975 тонни без урахування додаткових бортів.
 • Повна маса самоскида – 163 тонни.
 • Вантажопідйомність – 7 тонн, допустиме навантаження причепа – 115 тонни.
 • Допустима загальна маса автопоїзда – 278 тонни.
 • Обсяг кузова 88 куб.м, з додатковими бортами (надставними) – 175 куб. м.
 • Площа кузова – 103 кв. метра.
 • Час, що витрачається на підйом платформи (з вантажем) – 15 сек.
 • Час опускання кузова – 20 сек.
 • Основні динамічні характеристики

  При своїх характеристиках «Урал-5557» здатний розвинути швидкість до 75 км/год, з причепом – 70 км/годину. Спочатку автомобіль призначався для експлуатації в сільському господарстві, що мало на увазі спільну роботу з збиральною технікою, тому конструкція трансмісії забезпечує стійкі обороти двигуна навіть на швидкості всього 2-3 км/год. Розгін машини до 60 км/год відбувається за 40 секунд. У разі екстреного гальмування на швидкості 40 км/год відстань з моменту натискання на педаль і до повної зупинки машини складе трохи більше 17 метрів, з причепом – 184 метра. Запас палива становить 200 літрів. Заявлений в ТТХ витрата солярки на 100 км при русі зі швидкістю, що не перевищує 40 км/год, знаходиться на рівні 27 літрів. При 60 км/год – 37 літрів. Якщо машина тягне причіп, то еталонні величини зростають на 4-6 літрів в залежності від навантаження. У зимовий період витрата також підвищується.
  Радіус повороту за габаритами – 11 м 40 см, по колесу на зовнішньому колі – 10 м 80 див. Допустима глибина броду для машини «Урал-5557» становить 70 см. А кут подоланого підйому в складних дорожніх умовах може доходити до 50%, з причепом – 27%.

  Модифікації

  З того моменту, як базовий самоскид став перетворюватися в багатоцільовий автомобіль і обладнуватися оновленими, поліпшеними двигунами, вантажна платформа почала відкидатися не тільки на бік, але і назад. Змінилася і його маркування, тепер «Сільгоспник» отримав індекс «Урал-5557-40». Пізніше автозавод випустив самоскид, кабіна якого знаходилася спальним місцем, і кузовний платформою, що відкидається тільки тому, вантажопідйомністю 10 тонн – ця машина вийшла під маркуванням «Урал-55571-40». А ось модель з індексом 55571-41 отримала вже четирехдверную кабіну збільшеного розміру, розраховану на 6 осіб (водій + п'ять пасажирів). Саме така кабіна встановлювалася і на АЦ «Урал-5557» – спеціалізовані автоцистерни, призначені для гасіння пожеж.
  Урал-5557: технічні характеристики і фото
  «Пожарки», зібрані на базовому шасі, отримали такі індекси: АЦ-5-40 з цистерною на 5 тис. літрів, АЦ-5.5-40 – на 55 тисячі і АЦ-6-40 – на 6 тисяч літрів води. І це тільки найпоширеніші моделі. Популярність автомобіля з роками не падає. Шасі машини настільки універсально, що область його застосування практично безмежна, і модернізація вихідної моделі продовжується і в наші дні.

  Причини популярності і додаткові можливості

  Звичайно ж, в першу чергу «Урал-5557» придбав таку популярність з-за великої вантажопідйомності і чудових тягових якостей при збереженні відмінній прохідності навіть у важких дорожніх умовах. Уніфікація агрегатів і вузлів між моделями "Уралов" знижує витрати на їх обслуговування і ремонт. Дозволений діапазон температур без втрати ефективності експлуатації становить від -45 до +40 градусів за Цельсієм, що також важливо для техніки такого класу і призначення. Крім того, на всі модифікації за бажанням замовника може бути встановлена лебідка, додаткові баки для пального, крани-маніпулятори та інше навісне обладнання.
  Урал-5557: технічні характеристики і фото
  Робочий ресурс до першого капремонту машини становить 200 тис. км. А повний термін служби автомобіля – не менше 10 років. Хоча при акуратній експлуатації і своєчасному сервісі ця машина здатна працювати набагато довше.

  Популярі новини
  Загрузка...