Датчик температури повітря в приміщенні: принцип роботи та види

1087 0 Новини високих технологій

Для контролю і управління газовими та електричними обігрівачами застосовується датчик температури повітря в приміщенні. Він вбудований у терморегулятор, з яким можна підтримувати певний мікроклімат. А термостат виконує контроль цього процесу, завдяки чому не потрібно ручне підтримання температури.

Визначення

Терморегулятором називають пристрій, необхідне для підтримки обігрівальних приладом потрібної температури. Термостат є головним елементом управління. Спочатку вручну виставляється потрібна температура, яка підтримується автоматично.


Датчик температури повітря в приміщенні: принцип роботи та види
Датчик температури повітря в приміщенні є частиною опалювальної або охолоджувальної системи. Він потрібен в системі кліматичного контролю, наприклад, в газових котлах і кондиціонерах.

Функції

Датчик температури повітря в приміщенні має наступні функції:
 • Економія: контролюється рівень температури, і щоб вона не перевищувала встановленого показника, прилад відключається.
 • Безпека: якщо прилад несправний, відбувається повідомлення за допомогою звуку. Є датчик температури повітря в приміщенні з смс-повідомленням.
 • Комфорт: температура регулюється самостійно, тому людям не потрібно це виконувати.
 • Датчик температури повітря в приміщенні: принцип роботи та види
  Найпростішим пристроєм є датчик температури повітря в приміщенні, призначений для радіаторів опалення. Його встановлюють на трубі опалення, щоб підтримувати сприятливий мікроклімат.


  Принципи роботи

  Датчик температури повітря побутової працює наступним чином:
 • Терморегулятор котла отримує інформацію про температуру повітря в теплоносії.
 • Виконується порівняння отриманої інформації, після чого збільшується або зменшується температура в теплоносії.
 • Вся інформація знаходиться в блоці управління, де вона зберігається. Завдяки такій схемі працюють всі прилади. Якщо пристрої налаштовані правильно, то в приміщенні завжди буде комфортна температура.

  Види датчиків

  Щоб вибрати відповідний датчик, потрібно розуміти, чим вони відрізняються. Терморегулятори виготовлені з різних матеріалів. Також вони відрізняються методом установки, принципом роботи і функціями. Їх виготовляють із зміцненої пластмаси. Але бувають і з біметалічним корпусом. Ці пристрої кріпляться поза нагрівальних приладів.
  Ще бувають апарати, що виконують функції контролерів. Їх називають термостатами для води. Вони знаходяться в бойлерах або нагрівальних водяних котлах.
  Датчик температури повітря в приміщенні: принцип роботи та види
  За способом контролю температури пристрої поділяються на такі види:
 • Збирають відомості по датчику підлоги.
 • Збирають дані по датчику повітря.
 • Об'єднані.
 • Другий вид пристроїв вважається самим затребуваним. Їх встановлюють на радіатори опалення. Прилади по датчику підлоги застосовуються при наявності системи підігріву підлоги. Найбільш точним вважається датчик температури повітря. В цьому випадку відомості будуть більш достовірними. Установка датчика температури повітря, якщо він внесений, відбувається в стіну. Підключення до загальної мережі. Подібний принцип має терморегулятор з датчиком для інкубатора. Пристрій підключають до мережі, шнур з датчиків опускають всередину. На зовнішньому ділянці знаходиться розетка для підключення шнура живлення. Завдяки дисплею можна контролювати інформацію.


  Електронні датчики

  Зараз дуже затребувані електронні пристрої. Вони не мають рухомих елементів. Для цього використовуються напівпровідникові деталі. Харчуванням пристрої вважається струм, тому їх підключають до розетки або на дін-рейку, але можуть застосовуватися і батарейки.
  Датчик температури повітря в приміщенні: принцип роботи та види
  Датчик температури повітря в приміщенні з смс-повідомленням вважається дуже зручним, оскільки дозволяє керувати всім процесом з допомогою гаджета. Користувач буде отримувати всю актуальну інформацію на телефон. У електронних приладів є монітор, що відображає всі необхідні відомості. Багато з них мають функцію налаштувань на певні дні. Таким чином, датчики є потрібною річчю для дому. Досить їх правильно встановити, щоб у приміщенні був потрібний рівень температури. В такому житлі завжди буде комфортно.

  Популярі новини
  Загрузка...