Чому батарея на андроїд швидко розряджається: причини

263 0 Новини високих технологій

Власники цифрових пристроїв, що функціонують на операційній системі Android, часто скаржаться на коротку тривалість роботи від акумулятора. Насправді причиною цього може бути багато факторів. Не завжди це залежить від ємності акумулятора. Часто користувачі стикаються з такою проблемою, як невідповідність параметрів, заявлених виробником. Причиною цього є програми, які задіють великий ресурс процесора. Іноді користувачі можуть встановлювати сторонні програми, що мають помилки. Працюючи зі збоями, вони не дозволяють зануритися гаджетом в режим «сну». Для цього в даній статті розберемося в причинах, за яких батарея швидко розряджається (Android). Що робити в таких ситуаціях, читайте нижче. У будь-якому випадку, для того щоб автономна робота була максимально тривалої, необхідна оптимізація всіх процесів. Однак простому користувачеві розібратися з цим самостійно буде важко. Інформація, викладена в цій статті, допоможе налаштувати свій гаджет максимально правильно, що дозволить продовжити його «життя» акумулятора.

Чому батарея на андроїд швидко розряджається: причини

Ємність акумулятора

Чому швидко розряджається батарея на «Андроїд»? Перша причина може бути досить банальною. Полягає вона в ємності акумулятора. Якщо розглядати всі сучасні цифрові пристрої, що працюють на «Андроїд», то батарея повинна мати ємність не менше 1600 мАч. На практиці тестовані апарати з акумуляторами меншої ємності показали, що навіть при максимальному скороченні навантаження економити заряд не виходить. Єдине, що можна порадити власникам, – відмовитися від зайвого програмного забезпечення, відключивши всі функції, у яких не потребує користувач. Як варіант, можна замінити на більш ємний акумулятор. Для цього знадобиться звернутися в сервісний центр. Для того щоб розраховувати хоча б на один день роботи, його обсяг не повинен бути менше 3000-4000 маг.
Чому батарея на андроїд швидко розряджається: причини

Акумулятор вийшов з ладу

Якщо стала швидко розряджатися батарея на Android, то причиною може бути знос пристрою. Ймовірність цього велика, тому повністю виключати її не можна. Точний час, коли це станеться, не може сказати ніхто, воно залежить від тривалості і правильності експлуатації. Якщо власник зіткнувся саме з такою проблемою, то єдиним рішенням стане заміна акумулятора на новий. Як правило, рекомендується купувати тільки оригінальні пристрої. Але ціна на них досить висока. Тоді альтернативним рішенням стають універсальні акумулятори або, як кажуть, підробки, проте їх якість досить спірне. В даний час купити нову батарею особливих труднощів не складе, в спеціалізованих магазинах надається широкий вибір.

Як запущені програми впливають на витрату заряду акумулятора?

Android – повноцінна операційна система. Вона надає користувачам широкий спектр можливостей. Встановити на свій пристрій можна практично будь-який додаток. Однак зі стороннім софтом необхідно бути гранично акуратним, так як він може задіяти великий ресурс процесора. І через якийсь час користувач помітить, що швидко розряджається батарея на телефоні Android. Якщо таке сталося, рекомендується скористатися спеціальними програмами, які в автоматичному режимі можуть визначити запущені програми і відключити їх самостійно. Також вони здійснюють процес очищення, що може впливати на тривалість автономної роботи. Багато просунуті користувачі рекомендують періодично перезавантажувати гаджет. Це допоможе скинути операційну пам'ять і, як результат, заощадити заряд акумулятора. Також перезавантаження дозволяє пристрою працювати значно швидше, при цьому надаючи менше навантаження на процесор.
Чому батарея на андроїд швидко розряджається: причини

Сигнал мережі мобільного оператора

Батарея на «Андроїд» швидко розряджається? З такою проблемою власники мобільних телефонів стикаються вже давно. На тій території, де сигнал мережі нестійкий, багато помічають різке зниження заряду. У чому причина? В даний час багато оператори мобільного зв'язку пропонують скористатися мережами третього покоління. Однак вони поки ще працюють нестабільно. З цієї причини пристрою постійно доводиться перемикатися на звичайний режим 2G при втраті сигналу 3G. Якщо цей нюанс категорично впливає на тривалість автономної роботи, то рекомендується у налаштуваннях змінити параметр на використання тільки GSM.

GPS

Чи потрібна користувачам функція GPS? Практика показує, що користуються нею досить мала кількість людей. Однак на багатьох пристроях вона включена за замовчуванням. Якщо раптом батарея на «Андроїд» сильно розряджається, то рекомендується перевірити активацію GPS. Необхідні налаштування знаходяться в меню смартфона або планшета. Відключення цієї опції дозволить позбавити пристрій від зайвого навантаження. При необхідності її можна активувати в будь-який момент.

Параметри екрану

Деякі власники звертають увагу на такі параметри, як яскравість екрана, регулюючи її на свій розсуд. Однак, якщо батарея на «Андроїд» швидко розряджається, то рекомендується знизити рівень до мінімально комфортного. Як правило, всі сучасні цифрові пристрої оснащені ємнісними екранами з великою роздільною здатністю. З цієї причини під час роботи вони споживають велику кількість заряду акумулятора. Зниження яскравості дозволить економити до 30% заряду.
Чому батарея на андроїд швидко розряджається: причини

Як продовжити роботу гаджета від акумулятора?

Розібравшись в найпоширеніших причини, від яких залежить тривалість автономної роботи, можна ознайомитися з порадами професіоналів для їх усунення. Вони допоможуть правильно налаштувати гаджет. І тоді заряд акумулятора буде витрачатися максимально економно, а робота процесора стане ефективною. Отже, давайте розглянемо їх.

Калібрування

Кожне сучасне цифрове пристрій, що працює на ОС Android, має таку опцію, як калібрування батареї. Завдяки цьому процесу можна максимально оптимізувати функціональність акумулятора. Що відбувається з гаджетом, якщо не використовувати дану функцію? Наприклад, під час роботи девайса може відбутися збій, в результаті якого пристрій перестає правильно сприймати рівень заряду батареї. У цьому випадку, навіть якщо акумулятор буде заряджено на 95 %, гаджет може вимкнутися. Якщо дана програма не встановлена на телефон або планшет, то її завжди можна завантажити з Google Play.


Якщо батарея на «Андроїд» швидко розряджається, то користувач може провести калібрування вручну, не використовуючи спеціальне програмне забезпечення. Для цього необхідно повністю розрядити акумулятор, вийняти його з пристрою і встановити назад. Після цього, не включаючи сам смартфон або планшет, зарядити його до 100 %. Бажано повторити ці дії хоча б два рази.
Чому батарея на андроїд швидко розряджається: причини

Оновлення системи

За замовчуванням в гаджетах встановлено автоматичне оновлення системи. Однак, як виходить на практиці, дана опція сильно впливає на роботу пристрою, тому батарея на «Андроїд» швидко розряджається. Також, що важливо, при автоматичному оновленні можуть встановлюватися різні додаткові програми, що також впливає на функціональність мобільного пристрою. У уникнення цього рекомендується встановити режим «Завжди запитувати».

Невикористані процеси додатків

Власникам смартфонів і планшетів, що працюють на «Андроїд», рекомендується регулярно очищати кеш браузерів, тимчасові папки та інше. При великому заповненні пам'яті невикористовуваними процесами програмного забезпечення акумулятор сідає у два рази швидше. Для того щоб не видалити файли, можна скористатися оригінальними програмами або додатковим софтом, розробленими безпосередньо для операційної системи Android.
Чому батарея на андроїд швидко розряджається: причини

Висновок

Ознайомившись з інформацією, викладеною в даній статті, кожен користувач знайде відповідь на питання: «Чому батарея на телефоні швидко розряджається?». «Андроїд» – одна з найбільш популярних операційних систем, однак збої все ж бувають. Результатом їх стає значне скорочення тривалості автономної роботи. Але з упевненістю можна сказати, що ресурс акумулятора реально витрачати економно. Для цього необхідно виключити всі причини, які описані вище. Просунуті користувачі також рекомендують звернути увагу на те, що додатки, які нібито призначені для збереження заряду акумулятора, насправді сильно перевантажують систему. Також власникам смартфонів з екраном AMOLLED важливо знати, як правильно вибирати теми. Яскраві і досить світлі не є енергоефективними. Для збереження заряду потрібно встановлювати тільки темне оформлення. Також збільшити тривалість автономної роботи допоможе відключення таких функцій, як невикористані мережі, автоматичне регулювання яскравості і поворот екрану.