Автомобіль "Лада-Веста", двигун: характеристики, відгуки

41 0 Новини високих технологій

Автомобіль «Лада-Веста», двигун якого випускається в декількох варіаціях, що являє собою динамічний седан з непоганими характеристиками. Дві силові установки – від вітчизняних виробників (ВАЗ-21129 і 21179). Третя модифікація сконструйована зарубіжними партерами, отримала назву «Ніссан HR16 DE». В останньому варіанті замість ременя ГРМ встановлена ланцюг, і є ряд технічних відмінностей, у тому числі збільшений об'єм – 18 л. Присутні також деякі модифіковані розробки. Розглянемо позитивні і негативні сторони всіх агрегатів, а також їх особливості.

Автомобіль "Лада-Веста", двигун: характеристики, відгуки

Мотор ВАЗ-11189 і його параметри

Це самий простий і недорогий двигун. «Лада-Веста 16» оснащувалася двигуном у кількох пробних версій. По суті, агрегат є модифікованим варіантом попередника ВАЗ-11186 має змінений впуск і випуск, відповідає стандарту «Євро-4». Мотор характеризується хорошою тягою і динамічними показниками на різних швидкостях.

Основні характеристики:
 • робочий обсяг – 16 л;
 • показник потужності – 87 кінських сил;
 • циліндри – чотири штуки з рядним розташуванням;
 • стиснення – 11;
 • хід поршня – 756 міліметрів.
 • Однак з урахуванням того, що модель «Веста» трохи важче попередніх автомобілів вітчизняного виробництва, конструктори від даного двигуна вирішили відмовитися. Імовірно, він повинен був агрегуватися з французької механічною коробкою передач JHQ. Останнім часом установка потужністю вісімдесят п'ять кінських сил використовується на автомобілі «Поло» в кузові седан, причому досить успішно.

  Модель 21127/21129

  Перші серійні зразки машини «Лада-Веста» двигун мають саме цієї модифікації. Мотор, порівняно з попередниками, став економніше, продуктивніше, отримав новий підвіс і систему випуску відпрацьованих газів.
  Автомобіль "Лада-Веста", двигун: характеристики, відгуки
  Параметри:
 • обсяг робочий – 1596 кубічних сантиметрів;
 • потужність – 106 «конячок»;
 • крутний момент – 4000 М;
 • чотири циліндра - рядно розташовані;
 • відповідність екологічному класу «Євро-4» при ступені стиснення – 11.
 • Розглянутий мотор також монтується на «Пріору», «Гранту» та оновлену «Калину». Він має ремінний привід, можливість форсування дозволяє досягти потужності близько ста п'ятдесяти кінських сил, а з компресором і турбіною – ще у 25 рази більше.

  Порівняльні характеристики моторів 21129 з механічною і автоматичною коробкою передач

  В залежності від того, який двигун стоїть на «Ладі-Весті» (з АКПП або МКПП), будуть відрізнятися і його параметри, які наведені в порівняльній таблиці.  Характеристики  Мотор 21129 з роботизованою коробкою передач  Двигун 21129 з механікою  Розгін до ста кілометрів на годину  128 секунд  118 секунд  Витрата пального при змішаному циклі  75 літра  75 літра  Аналогічний показник по місту і на трасі  101/7 л.  10/6 літра  Екологічний стандарт  Євро-4  Євро-4  Переміщення поршня  756 мм.  756 мм.

  «Лада-Веста» з двигуном 18

  Силова установка ВАЗ 21176 зроблена на базі блоку циліндрів агрегату під індексом 21126. Поршневий забіг збільшений до 84 мм, зменшено ступінь стиснення до показника 105. Змінилася структура охолоджуючих каналів, зросли розміри тарілок клапанів. На впуску передбачений фазовий повернення типу INA. Мотор агрегатується з автоматизованою коробкою передач ВАЗ-2180.
  Автомобіль "Лада-Веста", двигун: характеристики, відгуки
  Показники технічного плану:
 • робочий об'єм – 1800 кубічних сантиметрів;
 • показник потужності – сто двадцять дві кінські сили;
 • спритність – 5200 обертів на хвилину;
 • харчування – розподілена система вприскування;
 • циліндри – чотири рядно розташованих штуки;
 • ступінь стиснення – 98-105;
 • екологічний стандарт Євро – 4;
 • пальне – бензин АІ-95.
 • Автомобіль «Лада-Веста» двигун даного типу отримає у варіаціях «Крос» і новий «седан».

  Опис мотора HR16 DE

  В імпортному виконанні силова установка від компанії «Рено-Ніссан» має потужність сто сімнадцять кінських сил. Двигун монтується на різних автомобілях, а з 2015 року комплектується також і на Азовському комбінаті. Мотор невибагливий до якості палива, замість ременя ГРМ оснащується ланцюговою передачею. Крім того, агрегат включає в себе змінену систему газорозподілу, електронну дросельну заслінку, фазовозвращатель. При цьому відсутні гідравлічні компенсатори, що вимагає регулювання зазорів через кожні 85-95 тисяч кілометрів пробігу. У противному разі з'являються сторонні шуми і стукіт.


  Автомобіль "Лада-Веста", двигун: характеристики, відгуки

  Параметри силової установки HR16 DE

  Розглянемо показники, які має вдосконалена «Лада-Веста». Двигуни (технічні характеристики) типу HR 16:
 • робочий об'єм – 1597 кубічних сантиметрів;
 • параметри потужності – 111-117 кінських сил;
 • максимальні оберти – шість тисяч обертів на хвилину;
 • вузол живлення розподілене впорскування;
 • циліндри – чотири штуки з 4 клапанами рядном розташуванні;
 • розмір циліндра становить 76 мм в діаметрі при ході поршня 88 міліметрів;
 • екологія – клас «Євро-5».
 • Мотор агрегатується виключно з механічною передавальної коробкою французького виробництва, оснащеної варіатором.

  Особливості

  Конструктори планують і інші варіанти комплектації силового агрегату. Автомобіль «Лада-Веста», двигун якого оснащений спеціальним пазом під газовий клапан, що дозволяє переробити його під аналогічне пальне, нескладно перетворити під новий мотор. Враховуючи економічність і коливання цін на нафтовому ринку, це рішення є вельми перспективним.
  Люк резервуара для палива злегка збільшений. Це також розраховане на двухтопливную систему (бензин плюс метан). Імпортні силові агрегати, завдяки ланцюгової передачі, є більш надійними. Тому саме їх рекомендують встановлювати при переході на газ.
  Автомобіль "Лада-Веста", двигун: характеристики, відгуки

  Який двигун ставлять на «Ладу-Весту» у 2017 році?

  Головна інтрига полягає в тому, як себе поведе «Веста» з мотором 18 літра і механічною коробкою передач. Судячи з наявної інформації, розгін автомобіля від нуля до ста кілометрів, складе трохи більше десяти секунд. При цьому максимальний показник швидкості прогнозується в межах 190 км/ч. Виходить, що механічна коробка жвавіше на пару секунд, ніж автоматизована версія. Витрата палива передбачається близько семи з половиною літрів на сто кілометрів пробігу в змішаному режимі. Для нового двигуна тольяттинські інженери розробили спеціальний варіант КПП з п'ятьма ступенями під назвою ВАЗ-21807. Також піддався модернізації трансмісійний вузол і головна пара зчеплення. До переваг відноситься істотне зниження шуму при роботі нової коробки, порівняно з попередніми агрегатами. Варто відзначити, що найближчий конкурент, Lada X-Ray, має інший механізм перемикання передач в механічному виконанні. Там передбачена КПП від Renault JR-5 з збільшеними габаритами зчеплення до 215 міліметрів.
  Автомобіль "Лада-Веста", двигун: характеристики, відгуки

  Відгуки користувачів

  Як відзначають споживачі, різноманітність силових агрегатів, установлюваних на «Ладу Весту», – це непогане рішення, що дозволяє підібрати варіант кожному по душі і потреби. Непогано зарекомендували себе мотори серії 21127 і 21129 які багато в чому схожі. «Ніссановський» варіант, незважаючи на велику вартість, відмінно підходить для цього автомобіля. Основним її плюсом є наявність не ремінною, а ланцюгової передачі в блоці газорозподільного механізму. Відгуки про двигунах «Лади-Вести» підтверджують, що розробники не зупиняються і продовжують удосконалювати серце вітчизняної машини. Забезпечивши «движку» своєчасну профілактику та належну експлуатацію, ви зможете виробити весь ресурс агрегату, не відчуваючи особливих проблем.
  Автомобіль "Лада-Веста", двигун: характеристики, відгуки

  Підсумок

  Автомобіль «Лада-Веста» являє собою новий виток у розвитку вітчизняного автомобілебудування. Силова установка транспортного засобу постійно допрацьовується, розрахована на поєднання бензинового і газового варіанти. Такий підхід дозволяє реально заощадити на паливі, враховуючи той факт, що всі мотори на цій машині відповідають екологічному класу «Євро 4/5» і є цілком конкурентоспроможними на вітчизняному ринку та за кордоном.