Материнська плата ASRock G31M-GS: огляд, технічні характеристики і відгуки

38 0 Новини високих технологій

Компанія ASRock займається виробництвом материнських плат і інших пристроїв з 2002 року. Розробників на даний момент лише 190 осіб. Тим не менш виробник виводить на ринок відмінну продукцію, яка користується попитом. Спочатку ASRock вважався дочірньою компанією «Асус». Тому дизайн логотипу обох фірм трохи перегукується.

Робота

Цікаво, що 2011 рік став для ASRock дуже родючим. Саме за цей період вона змогла продати понад 8 мільйонів материнок, що є приголомшливим результатом. Популярні виробники плат трохи відстали, показавши результат 6-7 мільйонів.
Материнська плата ASRock G31M-GS: огляд, технічні характеристики і відгуки
Не секрет, що компанія також займається впровадженням на ринок HTPC-виробництва. В цьому напрямку вона намагається розвиватися нарівні з випуском материнських плат. У 2012 році фірма випускає першу материнську плату для індустріальних ПК. Тим не менш продукцію для звичайних користувачів також легко знайти на полицях магазинів. В інтернеті, звичайно ж, вибір набагато більше. Ті, хто шукає собі недорогу хорошу плату, змогли звернути увагу на ASRock G31M-GS. Далі ми поговоримо про неї докладніше.

Призначення

Ця модель позбавлена багатьох новомодних функцій і технологій. Тут не знайти якихось надмірностей, які значно впливали б на продуктивність. Материнська плата ASRock G31M-GS отримала мінімальний набір специфікацій. Вона створена спеціально для бази LGA 775. Найвдаліше плата буде виглядати як звичайний ПК. З іграми справа буде йти важче. Тут, скоріше, спрямованість на офісні програми та мультимедіа. Звичайно, з цієї моделі можна вичавити геймерський ПК, але, по-перше, це буде непросто, враховуючи наявність слотів і роз'ємів, по-друге, не зовсім рентабельно.
Материнська плата ASRock G31M-GS: огляд, технічні характеристики і відгуки
Дивлячись на характеристики, стає зрозуміло, що перед покупцем плата початкового рівня. Вона навіть форм-фактор отримала MicroATX і всього два роз'єми для ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті. ПК з такою материнкою буде звичайним, користувальницьким, призначеним лише для серфінгу в інтернеті, роботи з офісними програмами та зображенням. Отже, можна сказати, що головною перевагою ASRock G31M-GS є низька вартість. А високої продуктивності або можливості установки найкращої геймерской периферії тут немає.

Упаковка

Покупцеві представлена досить незвичайна коробка салатового кольору. Вона дуже яскрава і привертає багато уваги, що, звичайно, не зовсім виправдано. Тим не менш спереду зазначена підтримка процесора, частоти, версія DirectX, деякі технології. Ззаду інформації занадто багато: є тут і схеми, і невеликі іконки із зображенням підтримуваної техніки та ін. Сама коробка не дуже якісна. Всередині у бюджетній моделі така ж комплектація. Тут можна знайти саму материнську плату, також є планка для корпусу, кабелі SATA і ATA 100 інструкція, диск з драйверами і ПЗ. Більшого чекати не доводиться.

Зовнішній вид

Складно говорити про дизайн материнських плат. Тим не менш кожна має свою відмітну рису, від якої, до речі, часто залежить і вартість. Як вже говорилося раніше, ASRock G31M-GS виконана у форм-фактору MicroATX. Самі розміри досить стандартні – 183 Х 244 міліметра. Процесорний роз'єм розмістився практично по центру поверхні. Він має формат LGA 775. З лівого боку є планка для провідних портів, а зі зворотного – роз'єми для оперативної пам'яті. Тут їх всього два, тому особливо можливостей збільшити обсяг ОЗУ не багато.
Материнська плата ASRock G31M-GS: огляд, технічні характеристики і відгуки
Під процесором є північний міст, який «охороняє» невеликий радіатор з алюмінію. Під ними є слот для збільшення площі материнської плати. Поруч розміщений слот для приводу дискет, який зараз зустріти практично нереально на материнках. На цій моделі є твердотільні конденсатори, які замінили своїх електролітичних «братів». Їх термін, як показує практика, в два рази більше застарілих елементів. Тут же знаходяться і різні порти панелі.

Елементи

Раніше ніколи не шкодували портів для материнської плати, як, в принципі, і зараз. Але робітників було значно менше. Пов'язана ця проблема була, швидше, з недосвідченістю і якістю. Зараз з чотирьох портів будуть працювати всі. А ось тоді з десяти міг функціонувати лише один. Системна плата ASRock G31M-GS 71 ASRock G31M-G оснащена великою кількістю роз'ємів. Є місце для навушників і мікрофону. За замовчуванням зелений роз'єм призначений для маніпулятора, а фіолетовий встановлений для клавіатури. Є порт USB, причому не один, а чотири.


Для аудіосистеми доступно 3 роз'єми діаметром 35 мм. Приємно, що для цієї моделі встановили COM-порт, який часто важко було знайти на платах. Для графіки є і знаменитий VGA. Сюди ж варто віднести мережевий порт формату RJ-45. Зазвичай він призначений для приєднання ПК до локальної мережі. Додатково на інтерфейсній панелі помістилися слоти PCI, які використовувалися для ранніх версій контролерів, і один PCI Express версії 1X, необхідний для нових модифікацій цих контролерів. А ось PCI Express версії 16X на платі дає можливість підключення однієї дискретної відеокарти.

Особливості

Звичайно, ASRock G31M-GS характеристики свого часу мала непогані. Незважаючи на те, що не могла похвалитися високою продуктивністю, вона все ж мала якісні елементи від провідних виробників. Так, набір системної логіки здійснювався завдяки мікросхем G31 виконаним компанією Intel. Раніше вже згадувалося, що в моделі використовувався LGA775. Плата підтримувала процесори з одним або двома ядрами, які були напівпровідниковими і ставилися до лінійки Celeron і Pentium. Крім того, існувала підтримка і більш потужних чіпів Core 2 Duo і Core 2 Quad.
Материнська плата ASRock G31M-GS: огляд, технічні характеристики і відгуки
Варто також сказати і про те, що на платі перебував інтегрований графічний акселератор, який також вийшов з-під конвеєра Intel. Пристрій не показувало велику швидкість, а, скоріше, навпаки, демонструвало мінімально можливу швидкодію. Цей варіант міг бути доступний для офісних співробітників або тих, кому не потрібен ПК для ігор та інших важких завдань. Якщо потрібна була система краще, то доводилося докуповувати дискретний прискорювач. «БІОС» ASRock G31M-GS був від AMI. Як пізніше з'ясувалося, з ним частенько траплялися проблеми. Іноді його важко було налаштувати, іноді некоректно працювали порти. Також часто виникали труднощі з оновленням.

Відгуки

Середня оцінка ASRock G31M-GS – 35. Цікаво те, що були користувачі, які залишилися цілком задоволені покупкою, а були ті, хто поставив цієї моделі «одиницю», тим самим висловивши своє розчарування. З достоїнств більшості сподобалися компактні розміри, варіативність підтримуваних моделей процесорів, надійність матеріалів. Також порадувала і проста установка без будь-яких додаткових завантажень.
Материнська плата ASRock G31M-GS: огляд, технічні характеристики і відгуки
Недоліків теж виявилося досить. Скаржилися на оперативну пам'ять, тип DDR2 і всього два слоти. Також звернули увагу на невдале розташування роз'єму живлення. Деякі складання материнки згоріли всього через 1-2 місяці використання. Також серійно спостерігався баг роботи мережевої карти. Вона періодично переставала працювати, що, звичайно, не обіцяло нічого доброго. Іноді доводилося включати її в «БІОС», а іноді проблема виправлялася перезавантаженням ПК.

Висновок

Морально і фізично дана модель материнської плати давно вже застаріла. Якщо ще в 2012 році користувачі могли з нею боротися, то ось до 2017-го цей варіант не підійде навіть найбільш економним і скупим покупцям.