Комп'ютерна мережа: що таке, як побудувати

44 0 Новини високих технологій

Глобальні і локальні комп'ютерні мережі сьогодні - реальність і об'єктивна необхідність. Суспільний інтерес до інформаційних технологій і їх технічному оснащенню зростає дивно стрімко. Це природно, адже безперервно і стабільно збільшується кількість професій, безпосередньо заснованих на використанні мереж; підприємств, організацій, державних органів, впровадили мережеві технології; а також будинків, квартир та інших приміщень з мережевою інфраструктурою.

Комп'ютерна мережа: що таке, як побудувати

Проста локальна мережа

Рідкісна родина має менше двох комп'ютерів, а кількість людей, для яких кілька мобільних пристроїв - це норма, незмінно збільшується. Ідея роботів-домробітниць і розумного будинку, який легко програмується господарем і створює потрібний комфорт, з'явилася у творчості фантастів задовго до початку комп'ютерної ери. Комп'ютери, а слідом за ними локальні комп'ютерні мережі прийшли на підготовлений грунт, і фахівцям не склало особливих труднощів реалізувати мережеві ідеї.

Комп'ютерна мережа: що таке, як побудувати
Якщо не брати в справу комутатор, то для створення простої локальної мережі достатньо одного мережевого кабелю, двох комп'ютерів, і буде реальна комп'ютерна мережа. Що, таке рішення не має практичного значення? Аж ніяк, коли доводиться відновлювати інформацію з одного комп'ютера на інший, саме таке оперативне рішення має практичне значення. Вміння з'єднати два комп'ютери в мережу, дуже часто рятує і ситуацію, і потребують збереження відомості. Інформація про комп'ютерних мережах доступні кожному. За допомогою комутатора можна зв'язати таку кількість комп'ютерів, на яке він розрахований. А якщо він забезпечує з'єднання по Wi-Fi, то і дроти не потрібні.

Адресація у мережі IP-адреса

У простій локальної мережі кожен комп'ютер має власний унікальний адресу, і всі комп'ютери рівноправні. Поняття унікального адреси, званого IP-адреса (ай-пі-адреса), має важливе значення. Як вдома на вулиці, а вулицю в місті, а квартиру в будинку, а місто в країні - незалежно від місця цих доданків - адресу можна визначити абсолютно точно. Аналогічно не всім і не завжди важливо, як саме складається адреса комп'ютера в мережі, важливо тільки те, що він завжди є, і він завжди унікальний в межах будь-якої мережі.

Природно, у кожної своя адресація комп'ютерів. «Достукатися» до останнього можна, знаючи адресу мережі і адресу комп'ютера в ній.
Комп'ютерна мережа: що таке, як побудувати

Комп'ютерна мережа: що таке Інтернет?

Відгуки користувачів формують ідею, що єдиною і «неповторною» глобальною мережею є Інтернет. Але, по суті, це абсолютно абстрактне поняття. Це, швидше, велика сукупність різних мереж, яка вже давно живе власним життям. Люди, безумовно, беруть у цьому посильну участь, але у зв'язку з її розмірами, з суспільною значущістю і численними зусиллями стрімко зростаючої кількості програмістів, розробників, інженерів, Інтернет більше нагадує самостійну, саморазвивающуюся систему, ніж щось підвладне людині, навіть на рівні компетенції компаній рівня Microsoft, Google, Sun Microsystem і т. д. Всі спроби приватного втручання в життя Інтернету, навіть на державному рівні зазвичай не мають ефекту. Блокування підмереж, доступу або конкретних ресурсів, звичайно може щось змінювати, але не кардинально. Інтернет сьогодні - вже не та ідея, що була раніше в часи «фидошников». Тоді від людей, причому цілком конкретних, насправді щось залежало.

Класифікація мереж

Насправді кілька комп'ютерів, периферійних пристроїв, мережевих комутаторів і проводів - це ще не комп'ютерна мережа. Класифікація комп'ютерних мереж, відгуки користувачів про роботу в них, теоретичні праці з мережевих інфраструктур і багатий практичний досвід, дозволяють говорити про наступну топології:
 • "шина" - комп'ютери приєднані до однієї шині (лінії зв'язку);
 • "зірка" - комп'ютери з'єднуються один до одного головного комп'ютера;
 • "кільце" - комп'ютери в кільці ліній зв'язку.
 • Також можна виділити мережі:
 • глобальні (Інтернет, мережі включають інші мережі);
 • регіональні (обласні, міські, районні);
 • локальні (підприємство, поліклініка, митниця, судова система).
 • При цьому в мережі буде потребувати і конвеєр на підприємстві, де робочий допомогою пульта, що віддалено нагадує комп'ютер, що управляє роботою всіх роботів і людей, що знаходяться не тільки на конвеєрі, але і постачають деталі, інформацію, матеріали, інструменти і т. п. Тому, що таке комп'ютерна мережа, що таке елемент мережі, які його функції, яким чином відбувається обмін інформацією, визначається насамперед сферою застосування.
  Комп'ютерна мережа: що таке, як побудувати
  Особливості бізнесу, виробництва, інфраструктури приміщення, рельєфу місцевості чи інші фактори висувають різні вимоги до технічних засобів і систем зв'язку. Розроблено спеціальне програмне забезпечення, протоколи передачі інформації, стандарти, навіть норми права. Можна згадати навіть про інструкціях щодо доступу або роботі в тій чи іншій мережі.


  Інший раз комп'ютерна мережа (що таке і як увійти в неї) залежить від фантазії творця. Можна знайти в Інтернеті є багато ресурсів, які відкривають світ конкретної мережі від конкретного творця: фактично мережу в мережі, віртуальність у віртуальності.

  Широко крокуючи, широко віща

  Динаміка розвитку комп'ютерно-інформаційних технологій така, що кожен наступний крок дається великими зусиллями, але менший час. Комп'ютерні мережі пройшли великий шлях і можна, в певному сенсі, говорити про досягнення певного рівня досконалості. Будівництво зірок, кілець і інших мережевих многогранників поступилося широкомовній адресою в єдиному каналі зв'язку. Загальна логіка будови, прийшла до того ж принципу, що і людське суспільство. Всі доступні всім, але кожен встановлює зв'язок з кожним конкретно і з конкретною метою. За фактом фіксації зв'язку, ніхто сторонній у встановлений контакт не входить. Загальна практика така. А що стосується деталей - вони формуються звичайним чином: залежно від сфери застосування, від розв'язуваних завдань і від інших факторів, які істотні в конкретному місці і в конкретний час.