Відеокарта Nvidia GeForce GT-730: характеристики, особливості та відгуки

45 0 Новини високих технологій

Компанія Nvidia, як не намагалася б, але частіше випускає відеокарти потужні і дорогі. Звичайно, в таких лінійках завжди є більш слабкі моделі, але їх помітно менше. Звичайно, є покупці, які можуть придбати найновішу та дорогу карту. Але для тих, хто не готовий розпрощатися з великою сумою грошей, є середні відеокарти. Вони зазвичай підійдуть тим, хто не фанатіє від ігор, але все ж може витратити пару годин на яку-небудь іграшку. Крім того, такі моделі часто служать заміною застарілих варіантів, коли необхідно замінити прискорювач. Хоча їх рекламують не так активно, як геймерську периферію, попит на них більше, ніж на дорогі варіанти.

Спадкоємець

До такого класу відеокарт, безсумнівно, варто віднести гідну модель Nvidia GeForce GT 730. Вона стала логічним продовженням GT 630 і GT 640. Їх спільним придбанням стало «серце» GK208. Його прийнято вважати найбільш простим варіантом від Kepler. Оснастили його двома мультипроцессорними блоками, які в сумі отримали 384 потокових процесора, 32 текстурних елемента. Блоків растеризації 8 штук, а шина вийшла досить вузька – 64 біта.

Відеокарта Nvidia GeForce GT-730: характеристики, особливості та відгуки
Перевага цього процесора в його низькому енергоспоживанні, тому його часто застосовують в мобільних відеокартах. Так, у компанії є молодші моделі 800M і 900M. Серед них є навіть флагманські моделі, які стали популярні у покупців. Щоб підвищити ефективність адаптера, в ньому застосували шину розміром 64 біта. Звичайно, це не дає називати Nvidia GeForce GT 730 ігровою відеокартою, і частіше чіп застосовувався в тих моделях, які використовували просто для виведення зображення. Але в цій моделі все-таки є кілька показників, які значно збільшують ігровий потенціал.

Варіації

Крім того, що існує велика кількість модифікацій для відеокарти, також серед еталонних версій є свої варіації. Наприклад, відеокарта Nvidia GeForce GT 730 випускається з різними типами пам'яті: або з DDR3 або GDDR5. Враховуючи пропускну здатність, різниця помітно відчувається.

Крім того, для тих моделей, які отримали DDR3 є варіанти на 1024 або 2048 Мб, а ось для GDDR5 є тільки версія на 1 Гб. Звідси відразу помітні і скачки частот ядра і пам'яті.
Відеокарта Nvidia GeForce GT-730: характеристики, особливості та відгуки
Повертаючись до модифікацій, варто сказати, що тут, як правило, є моделі від Palit, MSI, Gigabyte і Asus. Кожна знайшла свого покупця і змогла завоювати увагу користувачів. Одна виділилася непоганим заводським розгоном, інша перевершує по додатковому оверклокінгу.

Еталонна версія

Відеокарта Nvidia GeForce GT 730 працює на процесорі GK208. Заявлена частота від виробника досягає 902 МГц, що одразу нагадує показники GeForce GT 630 Rev.2. У підсумку стає зрозуміло, що ці дві моделі абсолютно ідентичні, а головним їх відмінністю є назва. Отже, загальне число транзисторів 1020 мільйонів штук. Для процесора використаний 28 нм техпроцес. Площа ядра невелика, так як він розрахований на мобільні карти, всього 87 квадратних міліметрів. Варіант з пам'яттю GDDR5 представлений об'ємом 1 Гб і частотою 5 ГГц. А ось варіація з DDR3 є у виконанні 1/2 Гб, а частота при цьому не більше 1800 МГц. Також є різниця в енергоспоживанні. Швидка модифікація працює при 25 Вт, а ось DDR3 - на 23 Вт. Обидві моделі підтримують DirectX 12 як і будь-адаптер на архітектурі Kepler. Доступна підтримка виводу зображення відразу на три монітора. Дозвіл, яке можна максимально використовувати, – 3840x2160 на 30 Гц і варіант 4096x2160 на 24 Гц. Відеопортів карта отримала достатньо.

Молодшенький

Перша варіація Nvidia GeForce GT 730 яку ми розглянемо, є найслабшою з можливих. Це модель Asus GT 730. Поставляється в невеликій фірмовій коробці. Спереду, як зазвичай, написана вся основна інформація та головні переваги. Ззаду інформації більше: тут вказані специфікації, нові технології і системні вимоги.
Відеокарта Nvidia GeForce GT-730: характеристики, особливості та відгуки
Усередині коробки нічого цікавого не знайти. Комплектація вийшла задоволеною мізерною: інструкція, диск з драйверами, пара планок-заглушок.

Цікава зовнішність

Перш ніж ми дізнаємося у цього варіанту Nvidia GeForce GT 730 характеристики, варто розглянути його зовнішній вигляд. Він дійсно досить незвичайний. Пов'язано це з досить рідко використовуваної системою охолодження. Вона тут пасивна, без вентилятора. Представлена радіатором, який має вигнуті пластини. Сам адаптер отримав низькопрофільну конструкцію, що досить звичайно для бюджетних прискорювачів. Тут залишилася довга заглушка, в якій помістилося три порти: DVI, D-Sub і HDMI. Якщо корпус ПК компактний, можна VGA відстебнути і встановити коротку планку.


Взагалі сама плата має лише 14 сантиметрів в довжину. Текстоліт ж займає трохи менше – 12 див. Порт PCI-E встановлений форматом 8х.

Потенціал

Так як це найбільш слабка карта Nvidia GeForce GT 730 характеристики версія від Asus отримала найпростіші. Відеокарта працює на 1 Гб пам'яті, тип якої DDR3. Заводським розгоном модель не обтяжена. Тому, як і у еталонної версії, ядро тут функціонує на частоті 902 МГц. Пам'ять швидкість має 1600 Мгц. Прогрівається процесор не до критичної температури – 66 градусів при максимальному навантаженні. Якщо включити якусь сильну іграшку, то нагрів може збільшитися до 73 градусів. Враховуючи пасивну систему охолодження, такі показники ще досить прийнятні. Якщо здійснювати розгін і перевіряти модель на потенціал, то потрібно встановлювати додатковий кулер, який мав би вентилятор. Хоча температура не сильно зміниться, але сам процес буде більш ефективним.
Відеокарта Nvidia GeForce GT-730: характеристики, особливості та відгуки
Частота ядра досягла 1202 МГц, а пам'ять збільшилася до 2180 МГц. У процентному співвідношенні результат покращився на 34% і 36% відповідно.

На голову вище

Наступна модифікація – це Nvidia GeForce GT 730 2Gb DDR3 від Palit. Цікаво те, що ця модифікація має головне кардинальна відмінність – інший процесор GF108. Звідси випливають усі наступні зміни і взагалі потенціал продуктивності.
У коробці нічого немає додаткового: лише диск з драйверами і керівництво. Звичайно, в цій ціновій категорії не варто чекати багату комплектацію, але хочеться все-таки хоча б якихось додаткових «плюшок».

Без змін

Звичайно, видна різниця з попередньою моделлю дизайн відеокарти. Але фактично ніяких кардинальних змін немає. Плата знову низькопрофільної конструкції, її висота всього 6 сантиметрів. Тут також можна від'єднувати порт D-Sub, щоб відеокарта помістилася в компактний системник.
Відеокарта Nvidia GeForce GT-730: характеристики, особливості та відгуки
Живлення виконана за схемою двох фаз: одна працює на графічне ядро, а друга підживлює пам'ять. Споживання карти значне, в порівнянні з еталонною версією – 49 Вт. Всіма улюбленого містка SLI тут немає, але це тільки тому, що в цілому дана технологія не доступна для цієї серії карт.

Характеристики

Від Palit Nvidia GeForce GT 730 2 Гб характеристики отримала кардинально відрізняються від еталонної версії. Процесор GF108 є власником архітектури Fermi. Він виготовлений по техпроцесу 40 нм. Ширина шини 128 біт. Шейдерних конвеєрів містить 96 штук, текстурних блоків 16 а растеризації всього 4. В результаті частота ядра досягає лише 700 МГц, що робить цю версію слабкою, порівняно з попередньою. Відеокарту оснастили відеопам'яттю типу DDR3 і об'ємом 2 Гб. Номінальна частота пам'яті всього 535 МГц, а ефективна - 1070 МГц. Щодо показників еталонної версії це знову програш. Кулер зі своєю роботою справляється добре. Він при максимальному навантаженні дозволив температурі піднятися лише до 42 градусів. На потужності 30% працює тихо. Якщо його прискорити, температура ядра опуститься до 36 градусів, але шум вентилятора буде значно помітнішим.
Відеокарта Nvidia GeForce GT-730: характеристики, особливості та відгуки
Цю версію від Palit Nvidia GeForce GT 730 2 Gb вдалося трохи розрухати під час розгону. В результаті частота графічного ядра піднялася до 870 МГц. Хоча приріст склав 24%, все одно не зміг наздогнати навіть референсну версію. Пам'ять піднялася до 695 МГц. Ситуація залишилася колишньою, приріст 30%, але от еталонну відеокарту не вийшло випередити.

Геймерський варіант

Як вже говорилося раніше, відеокарта Nvidia GeForce GT 730 була представлена і в варіації зі швидким типом пам'яті GDDR5. Виробником цієї модифікації стала компанія Gigabyte. Адаптер поставляється у фірмовій коробці з зображенням сови. Спереду також є інформація про тип пам'яті і обсязі, а також про заводському оверклокінгу. Зовнішній вигляд плати привабливий. Зверху є велика система охолодження. Вона складається з пластикового кожуха, посередині розміщений вентилятор, а під ним - алюмінієвий радіатор. Він виконаний у формі фігурної пластини. Довжина карти 16 сантиметрів, що зручно тим, хто має компактний системник.

Специфікація

Головною перевагою такої відеокарти, звичайно, є її тип пам'яті. Gigabyte Nvidia GeForce GT 730 отримав 1 Гб GDDR5-пам'яті. Процесор моделі GK208 працює на частоті, яку збільшили заводським розгоном до 1006 МГц. Пам'ять залишилася колишньою, 5012 МГц. Її розпаяли на чотири мікросхеми.
Відеокарта Nvidia GeForce GT-730: характеристики, особливості та відгуки
Під час навантаження температура збільшується до 55 градусів. Розгін виявився слабшим, ніж у версії Asus, що дивує, так як факт наявності активної системи охолодження повинен вказувати на кращу продуктивність, щодо моделі з пасивним кулером. Частота ядра піднялася до 1189 МГц, а пам'ять збільшилася до 5740 МГц.

Відмінна альтернатива

І остання модифікація, яку ми сьогодні розглянемо – це Nvidia GeForce GT 730 від MSI. Цей варіант дуже схожий на попередній, але відрізняється кращою комплектацією, показниками після розгону і продуктивністю в цілому. Відеокарта поставляється у великій яскравій упаковці. Спереду зображений складний механізм, який, за словами розробників, є символом розгінного потенціалу. Тут же зазначена сама модель відеокарти, наявність оверклокінгу та інформація про пам'ять. Ззаду знаходиться опис всіляких специфікацій, технологій і вимог. У коробці помістилася відеокарта, яка упакована і надійно зафіксована в додатковому картонному лотку. Є коротке керівництво користувача, диск з драйверами і ПО, а також порадувало наявність двох заглушок для панелі інтерфейсу. Зовнішність в цілому нічим особливим не виділяється, система охолодження схожа на варіант від Palit. Вона складається з пластикового кожуха, вентилятора і радіатора, який представлений поздовжніми ребрами. Висота карти 7 сантиметрів, а довжина її 16 см – така ж, як і у всіх попередніх моделей.
Відеокарта Nvidia GeForce GT-730: характеристики, особливості та відгуки

Опис

MSI Nvidia GeForce GT 730 працює на GK208 як і еталонна версія, а значить, наявність всіляких блоків і мікросхем ідентично. Частота ядра піднята до 1006 МГц, тип пам'яті GDDR5 має об'єм 1 Гб. При цьому її швидкість 5 ГГц. Розгін показав непоганий результат. Ядро стало швидше 225 МГц і піднялося до 1231 МГц. Приріст 22% відносно показань після заводського оверклокінгу і 36% відносно еталонної версії. Пам'ять зробила колосальний стрибок і прискорилася до 6240 МГц (1560 МГц). У результаті приріст склав 25%. Тестування показали, що в іграх додатковий оверклокінг додав 23% до «фпс». У підсумку завдяки своєму потенціалу ця модель стала найбільш вигідною серед всіх модифікацій карти, особливо з позиції геймера.

Відгуки

Nvidia GeForce GT 730 відгуки отримала хороші, особливо модифікації з типом пам'яті GDDR5. Це пов'язано, звичайно, з її відмінним потенціалом розгону і взагалі з хорошою швидкістю відеопам'яті. Модель MSI підкорила всіх низьким споживанням енергії, компактними розмірами, достатнім набором слотів на інтерфейсній панелі. Також багато зраділи доброму потенціалу оверклокінгу і, разом з тим, низькою ціною.
Відеокарта Nvidia GeForce GT-730: характеристики, особливості та відгуки
А ось на що нарікали, так це на вузьку шину в 64 біта, яка помітно погіршує продуктивність в цілому. А ось від Gigabyte Nvidia GeForce GT 730 відгуки отримала не дуже задоволені. Нарікали на хисткий кулер, який має нестандартні посадкові отвори, через що важко самостійно замінити його. Також були незадоволені малою продуктивністю і періодичними вильотами з ігор. Хоча такі відгуки не зовсім виправдані, так як у Nvidia GeForce GT 730 ціна зовсім не для ігрової відеокарти, а тому її придбання геймером можна розцінити як жадібність. Багато хто вважає, що якщо адаптер отримує швидку пам'ять, то він зможе задовольнити всі ігрові запити. Але варто звертати увагу на ширину шини пам'яті, на середню частоту ядра. Адже від цього теж залежить продуктивність. Найменша для Nvidia GeForce GT 730 ціна – 3 тисячі рублів. За цю вартість можна придбати варіант від Asus. Про нього, до речі, тільки хороші відгуки. Відзначають низькопрофільність конструкції, хорошу роботу з іграми, які виходили раніше, а також низьке енергоспоживання – всього 25 Вт. Єдиний недолік, який найчастіше обговорюється у відгуках – це пасивна система охолодження, що не завжди справляється.