Материнська плата Asus P5LD2: опис, характеристики, підтримувані процесори

82 0 Новини високих технологій

З-під професійною руки розробників компанії Asus в свій час з'явилася дуже хороша материнська плата, точніше ціла серія. Між собою материнки відрізнялися синхронізацією процесорів, варіантами північних та південних мостів, підтримкою слотів і роз'ємів і т. д. Головною серед всіх цих моделей є Asus P5LD2 про яку ми і поговоримо далі.

Упаковка

Відразу перейдемо до справи. Материнська плата поставлялася в світлій коробці, яка, до речі, стала фірмовою для всієї лінійки. На ній була вказана модель, також головні технології, які вона підтримувала, і узагальнена назва серії AI Life. Комплектація задовольняла будь-якого користувача. Тут був і за замовчуванням диск з драйверами і програмним забезпеченням. Крім того, трійка необхідних шлейфів формату ATA-133 ATA-33 і FDD. Малося і два дроти для Serial ATA, до яких додаток йшов перехідник живлення. Як правило, керівництво користувача, яке було доступно лише англійською. Була заглушка на панель і планка туди ж.

Материнська плата Asus P5LD2: опис, характеристики, підтримувані процесори

Дизайн

Материнська плата Asus P5LD2 на той момент вважалася досить звичайною. Не можна сказати, що вона мала якісь безумовно важливі особливості, але в розташуванні компонентів не викликала нарікань. Текстоліт мав традиційний на той час гірчичний колір. Деякі користувачі були не зовсім задоволені розміщенням слотів для AudioCD, Game/MIDI і FDD. Зараз же, якщо хтось і відважився б на покупку цього продукту, не помітив би жодних проблем, так як роз'єми ці вже вийшли з ужитку. Був мінус і з PCI. Цей формат використовувався на платі в якості трьох слотів. Але якщо користувачеві необхідно було встановити систему охолодження відеокарти, яка мала б два слоти, то один із слотів перекривався. А ось у Asus P5LD2 підключення було дуже комфортним. Всі слоти на передній панелі були пофарбовані в різні кольори, що навіть з англомовної інструкції помітно полегшувало встановлення всіх елементів. Роз'єм для кулера процесора мав чотири контакту, а також було доступний ще 3 стандартні слоти з трьома контактами. Їх розміщення було дещо незручним, так як дроти проходили через всю плату.

Для охолодження чіпсету був встановлений не зовсім вдалий кулер з пасивною системою охолодження. Один з радіаторів, який знаходився на північному мосту, був найбільшим. А ось на південному розташувався якраз самий маленький. На платі присутній стабілізатор живлення на три канали, з яких один не охолоджується радіатором. На платі немає високих елементів, а значить, монтаж її навіть в компактний системний блок не повинен викликати труднощів.
Материнська плата Asus P5LD2: опис, характеристики, підтримувані процесори

Інтерфейс

Інтерфейсна панель навантажена достатньо, щоб не обділити користувача якимись слотами. У підсумку, для пристроїв формату ATA-133 було доступно 6 роз'ємів, які об'єднувалися в один масив. Для SATA виділили 4 слота. USB-роз'ємів також вистачало для середньостатистичного користувача – 8 штук. Виробник відмовився від IEEE1394. Як зазвичай, були роз'єми для навушників, мікрофонів та інших пристроїв аудіосистеми. Також можливо було підключити мишу і клавіатуру, інтернет-кабель і COM.

Опис

Asus P5LD2 характеристики мала відповідні свого часу і вартості. Материнська плата одержала роз'єм Socket LGA775 який сумісний з Intel PCG. Варто відзначити підтримку процесорів Intel Pentium 4 Celeron D, Core 2 Duo/Extreme, і тих, які отримали технологію Hyper-Threading.
Чіпсет представлений південним мостом формату Intel ICH7R і північним Intel i945P. Пов'язані вони між собою DMI. Системна пам'ять може бути встановлена чотирма слотами. Підтримується тип DDR2 до 4 Гб об'єму. Є двоканальний режим.
Материнська плата Asus P5LD2: опис, характеристики, підтримувані процесори
Для графіки встановлений слот PCI-Express x16. За аудіо відповідає вбудований кодек High Defenition Audio версії 71. Для мережі встановлений контролер Гбіт Ethernet від Marvell. Материнську плату можна розширити, для цього надано три роз'єми PCI по 32 біта, також трійка PCI-Express x1 вісім портів USB і, нарешті, коаксіальний і оптичний вихід. Сама плата має форм-фактор ATX. У довжину вона 30 сантиметрів, а в ширину - 23 див. На диску є фірмове програмне забезпечення, яке дозволяє покращувати потенціал плати, оновлювати драйвери, захищати від вірусів та ін.

Потенціал

Продовжуючи для Asus P5LD2 опис, не можна не згадати і про можливості розгону, які надає виробник цієї материнки. Всю коригування можна здійснювати через версії BIOS AMI. У підсумку після установки можна отримати підвищені частоти FSB на 350 МГц до 450 МГц. Пам'ять також прискорюється з 400 до 889 МГц. Можна змінити показники швидкості шини до 150 МГц. Керування дозволяє змінювати напругу в елементах пам'яті, на північному або південному мостах.


Незважаючи на досить широкий потенціал розгону, продемонструвала плата неоднозначні результати. Сам показник розгону до 350 МГц, звичайно, непоганий, але в парі з процесором Core 2 Duo цього було зовсім недостатньо.
Материнська плата Asus P5LD2: опис, характеристики, підтримувані процесори

Потужна версія

Варто сказати, що приблизно в той же час з'явилася і старша версія, яка називалася Asus P5LD2 Deluxe. Ця модель виявилася дуже схожою на попереднє покоління, зокрема на плату Asus P5WD2 Premium. Обидві мали ідентичний набір контролерів, також однаковий зовнішній вигляд і практично схожі технічні характеристики. За південний міст відповідає Intel ICH7R. Мережева карта фірми Marvell на один гігабіт. За восьмиканальний звук відповідає Realtek ALC882M. Є тут і маса додаткових контролерів, які раніше зустрічалися в середній версії Asus P5LD2. Підтримувані процесори змінилися. Тепер це двоядерні Pentium D з ядром Smithfield. Також Intel Celeron-D і Intel Pentium 4. Оперативна пам'ять тепер може бути формату DDR2-667 а протоколи чотириканальні SerialATA II.
Материнська плата Asus P5LD2: опис, характеристики, підтримувані процесори
В коробці, до речі, перебував WiFi-TV-тюнер в парі з дистанційним пультом управління, антеною і керівництвом по експлуатації. Взагалі, цей варіант Asus P5LD2 вийшов досить непоганим. У нього відмінний потенціал розгону, безліч нових технологій і можливостей, які на 2005 рік були багатьом навіть незрозумілі. Стабільність у материнки висока, як і продуктивність. Користувачі часто добре відгукувалися про наявність підтримки SerialATA IIRAID, додатковому двоканальному контролері.

Відгуки

Материнська плата Asus P5LD2 отримала хороші відгуки. Причому будь-яка модифікація, яка купувалася за призначенням, стала відмінною основою для хорошої системи. Так, деякі нею користувалися через 5-6 років. Вона працювала на хороших частотах 800 МГц пам'яті, хоча в максимально можливих була вказана цифра менше. Материнка стала непоганою базою і для розгону процесорів. Засмучувало лише невелика кількість роз'ємів SATA і старенького типу пам'яті DDR2 яка розганялася до 667 МГц. Були проблеми і з охолоджувальної системою. Як ми пам'ятаємо, маленький радіатор знаходився на південному мосту, тому частенько замечался перегрів цій частині плати. Хоча питання вирішувалося додаткової покупкою кулера.
Материнська плата Asus P5LD2: опис, характеристики, підтримувані процесори
До 2011 року з'явилася купа інших проблем, при яких ця материнська плата втратила свою актуальність. Стали скаржитися на відсутність підтримки Core 2 Duo, маленький запас оперативної пам'яті. В іншому складно навіть щось погане сказати про цю модель.

Висновки

У свій час лінійка на чолі з P5LD2 стала культовою. Через 5-6 років користувачі важко прощалися з цієї материнкою тільки тому, що розвиток комп'ютерної периферії стрімко гнався за новими технологіями. У деяких випадках модель переносилася з одного корпусу в інший, на неї встановлювалися оновлені процесори і відеокарти. Вона дозволяла непогано розганяти будь-який пристрій, яке на неї встановлювалося. До 2012 року плата стала більше придатна для офісної роботи, хоча назвати це недоліком теж складно. За довгі роки експлуатації поломок не траплялося. Крім того, ще і привертала вартість. У підсумку з часом на її основі можна було зібрати стабільну, потенційну, повсякденне, а головне, дуже дешеву систему. А якщо вибирати версію старше, як наприклад Asus P5LD2 Deluxe, то можна було б і отримати масу додаткових корисних «плюшок», таких як WiFi-TV-тюнер, який в той час був дивиною для багатьох вибагливий користувачів.