Блокування реклами на "Андроїд". Краща програма для блокування реклами

335 0 Новини високих технологій

Напевно, не потрібно говорити про те, що реклама в Android-аплетах або в браузерах при доступі в інтернет невимовно дратує всіх без винятку користувачів. Але ж власними засобами системи позбутися від цієї напасті не виходить. Так що ж робити? Блокування реклами на «Андроїд»-системах може здійснюватися або із застосуванням спеціальних програм, або в ручному режимі шляхом зміни одного з ключових системних файлів.

Звідки береться реклама в Android-додатках?

Ймовірно, кожен власник Android-девайси замислювався про те, звідки ж у програмах береться стільки сміття у вигляді реклами. Відповідь на це питання потрібно шукати у самому сервісі Google Play, з якого в більшості випадків і відбувається завантаження та встановлення мобільних додатків.
Блокування реклами на "Андроїд". Краща програма для блокування реклами
Ситуація така, що абсолютно всі безкоштовні програми, які представлені в сервісі, мають вбудовану рекламу. Всі!!! Виняток становлять лише платні програми. У них цього сміття немає. Але адже не кожен хоче (або може) платити деяку суму тільки для того, щоб позбутися постійно спливаючих повідомлень і банерів. Але вихід є. Потрібно використовувати яке-небудь додаток для блокування реклами на «Андроїд», яке зможе прибрати її і з встановлюваних додатків, і з браузера, коли користувач здійснює інтернет-серфінг.

Види реклами та способи її усунення

Але перш ніж приступати до розгляду питання про те, як виробляється, наприклад, блокування реклами в «Хромі» на «Андроїд» або її усунення у встановлених аплетах, варто подивитися, які ж основні її типи можна зустріти. Багато фахівці, проаналізувавши всі можливі ситуації, схильні розділяти рекламу на кілька основних видів:
 • статичні або динамічні (вискакують) банери зверху, знизу або на весь екран з картинкою або відео;
 • вбудована реклама безпосередньо в інтерфейсі програми;
 • реклама, з'являється через 2-3 дні використання програми;
 • «корисна» реклама, після перегляду якої користувач отримує якісь бали, бонуси, монети і т. д.
 • Що стосується методик її усунення, у більшості випадків при установці додаткових аплетів потрібна наявність прав суперкористувача, інакше домогтися хоч якогось значущого результату не вийде. Але! Не вийде – ще не означає, що неможливо в принципі. Блокування реклами на «Андроїд» без root-прав проводитися теж може. На цьому зупинимося окремо. До речі, одним з найпростіших методів, що дозволяють запобігти появі реклами саме в додатках, є їх завантаження і установка не з сервісу Google Play, а завантаження їх повних аналогів у вигляді APK-файлів з подальшою інсталяцією з інших джерел. Але ресурси повинні бути перевіреними, інакше гарантії того, що не підхопите десь вірус, ніхто не дасть. Програми таких сайтах в більшості випадків вже позбавлені від реклами, причому навіть у тих ситуаціях, коли додатком для коректної роботи потрібно постійний доступ в інтернет.

  Блокування реклами на «Андроїд»: найпопулярніші додатки

  В інтернеті зараз можна знайти досить багато програмних аплетів, націлених на те, щоб позбавити користувача від докучливих банерів і повідомлень. Не всі вони рівнозначні між собою. Але в більшості випадків можна виділити кілька найбільш потужних, популярних і цікавих додатків:
 • AdAway.
 • LuckyPatcher.
 • AdFree.
 • AdBlock.
 • Adguard.
 • Adblock Browser і т. д.
 • Це список цікавий тим, що перші три додатки в обов'язковому порядку вимагають наявності root-прав, другі три можуть працювати без них. Розглянемо кілька утиліт. В принципі, всі вони працюють за схожими принципами.

  AdAway – просте у використанні додаток

  Блокування реклами на «Андроїд» за допомогою цієї програми заснована на автоматичній зміні файлу hosts.
  Блокування реклами на "Андроїд". Краща програма для блокування реклами
  Після установки і запуску програми потрібно використовувати всього дві кнопки. Спочатку варто тапнути по кнопці завантаження файлу, а потім – на кнопці відключення реклами. Щоправда, як вже зрозуміло, корпорації Google абсолютно невигідна поява таких програм, тому шукати її в «Маркеті» безглуздо. Скачувати доведеться з інших джерел і встановлювати вручну.

  AdBlock – програма на «Андроїд». Блокування реклами безкоштовно

  Як вже, напевно, зрозуміло з назви, цей аплет являє собою мобільну версію комп'ютерної надбудови до браузерів, адаптовану до Android-систем.
  Блокування реклами на "Андроїд". Краща програма для блокування реклами
  Дана утиліта, як і Adblock Browser, який представляє собою звичайний браузер з вбудованим блокувальником, призначена для використання у вигляді доповнення (розширення) до всіх наявних браузерам в системі. Правда, у неї є один мінус. Якщо в системі передбачено надання root-прав, додаток буде фільтрувати абсолютно весь трафік, а для блокування без них додатково треба буде провести настройку параметрів проксі-сервера. І врахуйте, що цей додаток може працювати не на всіх пристроях і не у всіх версіях операційної системи Android.


  Lucky Patcher – універсальне рішення

  Багато фахівців вважають, що це додаток – краща програма для блокування реклами на «Андроїд». І справа навіть не в принципах роботи.
  Блокування реклами на "Андроїд". Краща програма для блокування реклами
  Сама по собі програма в деякому роді є дещо зміненим аналогом аплету AdAway в плані інтерфейсу. Однак можливості її набагато ширше. По суті, програма являє собою цілий комплекс-патчер на всі випадки життя.
  Блокування реклами на "Андроїд". Краща програма для блокування реклами
  При запуску програм виробляє повне сканування системи, а результати в категорії додатків розподіляє на кілька типів, виділяючи їх різними кольорами:
 • жовтий – додаток виправлено, і додаткових дій не потрібно;
 • зелений – необхідна перевірка ліцензії Google;
 • блакитний – присутність реклами.
 • В окремий розділ внесені програми, пропатчити які неможливо. Натиснувши на потрібний додаток, користувач отримує додаткове меню, в якому вибирається варіант дії (усунення реклами, установка патча і т. д.).

  AdFree – ще одне просте засіб

  Дана програма практично повністю повторює представлений вище аплет AdAway.
  Блокування реклами на "Андроїд". Краща програма для блокування реклами
  У ній не тільки використаний той же принцип зміни файлу hosts, але і порядок усунення проблем у вигляді використання кнопок завантаження файлу, і відключення реклами.

  Використання ручного режиму

  Блокування реклами в браузері на "Андроїд" може здійснюватися користувачем і самостійно. Але в цьому варіанті в обов'язковому порядку потрібні root-права (щоб отримати доступ до системних файлів і папок).
  Блокування реклами на «Андроїд» в цьому випадку передбачає самостійну завантаження зміненого файлу hosts з інтернету або створення його на комп'ютері з використанням будь-якого текстового редактора (наприклад, «Блокнот»). Він має вигляд, як показано на зображенні нижче.
  Блокування реклами на "Андроїд". Краща програма для блокування реклами
  Оригінальний системний файл, щоб уникнути неприємностей, спочатку потрібно перейменувати або зробити його резервну копію), після чого новий об'єкт hosts помістити в директорію etc, яка може бути розташована або в корені системи, або в каталозі System, використовуючи для цього файловий менеджер начебто Root Explorer. Після цього залишиться тільки перезавантажити свій девайс і радіти.

  Що використовувати?

  Що ж стосується вибору пріоритетного методу по позбавленню від реклами, важко порадити щось конкретне, оскільки кожна програма орієнтована на певний тип завдань. Однак, у разі наявності прав суперкористувача, краще встановити LuckyPatcher (додаток може стати в нагоді і для інших цілей). Але в оптимальному варіанті, щоб прибрати рекламу і встановлених програм, і з браузера, оптимальним рішенням стане інсталяція двох аплетів, один з яких буде блокувати поява небажаних банерів в додатках, а другий – усувати рекламу при здійсненні інтернет-серфінгу. Наприклад, на додаток до LuckyPatcher можна встановити AdBlock. Втім, тут вибір за власником мобільного девайса. Що ж стосується завантаження або ручного створення файлу hosts, такий варіант можна використовувати, якщо раптом (що малоймовірно) ніщо інше не допомагає.