Як користуватися графічним планшетом: інструкція і характеристики

109 0 Новини високих технологій

Хто ніколи не пробував малювати? Напевно, таких людей взагалі не існує. Малювати зазвичай починають в ранньому дитинстві, адже це таке веселе заняття. Потрібно просто взяти що-небудь, що має колір, і почати розфарбовувати всі навколо. Сучасні технології, незважаючи на свою складність, значно спростили цей процес, підключивши художників до комп'ютера за допомогою графічного планшета. На сьогоднішній день на ринку представлено безліч різноманітних моделей такого типу апаратів від абсолютно різних компаній, тому описувати кожну окремо практично не має ніякого сенсу.


Як користуватися графічним планшетом? Спробуємо вловити основні принципи роботи з ним, і як приклад візьмемо самі поширені на сьогоднішній день моделі.

Основні принципи

Будь-який графічний планшет складається з так званого пера, яке являє собою якусь подобу олівця або ручки і робочої поверхні, яка, як нескладно здогадатися, і буде полотном художника. Пір'я навіть по вазі максимально схожі, що зроблено, звичайно ж, для зручності користування, а полотна різняться розмірами і формами. Так чи інакше, всі зміни впливають лише на зручність при малюванні, а не на те, як користуватися графічним планшетом. Будь планшет буде захоплювати ваш монітор повністю, для того щоб з допомогою пера ви могли дотягнутися у будь-який куточок інтерфейсу програми для малювання. Працює перо, як звичайна комп'ютерна миша, але з більшою точністю, так як для людини малювати в такому, як пропонує планшет, форматі куди зручно.


Як користуватися графічним планшетом: інструкція і характеристики

Планшет Wacom

Як користуватися графічним планшетом Wacom? Дуже просто. Для початку потрібно підключити планшет до комп'ютера, дати першого встановити все необхідне для роботи. Далі потрібно визначитися з програмою, в якій ви будете працювати. Після того як програма запрацює, і планшет буде успішно підключений, вам залишиться лише розібратися з особливостями і дати проявитися своїм внутрішнім Пікассо! Варто відзначити, що у всіх моделях Wacom є такі функції, як:
 • ластик - дозволяє відразу ж вносити правки без пошуку в програмі необхідної функції;
 • multi-touch – дає можливість планшету визначити координати більш ніж однієї точки дотику, що дозволяє працювати з планшетом рухом пальців;
 • робота через папір – дуже зручна функція, що дозволяє малювати, як через кальку, що розкриває величезна кількість творчих можливостей.
 • Як користуватися графічним планшетом: інструкція і характеристики

  Планшет Wacom Intuos

  Тепер же погоримо про те, як користуватися графічним планшетом Wacom Intuos. Трохи заглибимося в деталі, адже те, як користуватися графічним планшетом, в широкому сенсі ми вже обговорили. Лінійка від Wacom Intuos поділяється на два типи: Intuos і Intuos Pro. Кожен розбивається ще на чотири моделі, які різняться по більшій частині розміром. У першому виявляються такі зручні функції, як:
 • чутливість до натиску гумки – корисна річ, яка відкриває можливість використання особливих технік малювання «на ходу»;
 • утримувач для пера;
 • програмовані гарячі клавіші;
 • multi-touch;
 • програмовані клавіші на пере;
 • роз'єм для підключення бездротового приймача.
 • У другому ви знайдете практично те ж, тільки до всього іншого:
 • додасться чутливість до нахилу пера на шістдесят градусів;
 • є програмований сенсорне кільце на чотири режиму;
 • програмованих клавіш більше;
 • чутливість і точність вище.
 • Wacom Intuos відмінно підійде для тих, хто хоче зайнятися малюванням, ілюструванням, скетчингом дизайном, редагування фотографій, анімацією, розкадровкою, 2d-, 3d-скульптингом і т. д.
  Як користуватися графічним планшетом: інструкція і характеристики

  Планшет Bamboo

  Трохи обговоримо, як користуватися графічним планшетом від Wacom Bamboo. У даного пристрою є дуже зручна функція, завдяки якій ви маєте можливість керувати пальцями: натиснете одним – це натиснути на ліву кнопку миші, клацнете двома – як на праву, розсуне великий і вказівний пальці – наблизити картинку, покрутіть пальцем – картинка і повернеться так, як вам захочеться. Головне, чим планшети Bamboo розрізняються, можна простежити за назвою. Візьмемо в якості прикладу такі моделі, як Bamboo Touch, Bamboo Pen, Bamboo Pen&Touch, Bamboo Fun Pen&Touch.
 • Bamboo Touch – це чорний планшет, робоча поверхня якого 10х15. В даному пристрої є тільки multi-touch, тому пера в комплектації не знайти. Для фотообробки він, звичайно, не підійде, але для перегляду фото цілком згодиться.
 • Bamboo Pen – все те ж саме плюс пір'яний введення. Вже можна робити нескладну фотообработку.
 • Bamboo Pen&Touch – йдемо по наростаючій, адже до всіх функцій, що були в попередніх моделях, додаються програмовані клавіші.
 • Bamboo Fun Pen&Touch – сріблясте пристрій, що випускається в двох варіантах: 10х15 і 216х137. Тут до всього іншого ще і ластик додається.
 • Як користуватися графічним планшетом: інструкція і характеристики

  Планшет Genius

  Не тільки професіонали купують графічні планшети. Можливо, вам хотілося б просто спробувати, що це таке взагалі, тому трохи змінимо фаворита і поговоримо про те, як користуватися графічним планшетом Genius. Справа в тому, що Wacom є безперечним лідером, що накладає свій відбиток на ціну вироблених їм товарів. Якщо хочеться заощадити, то можна, наприклад, звернути свою увагу на продукцію компанії Genius. Її зазвичай рекомендують в якості ознайомлення молодого покоління, так як ціна мала, а основи використання - ті ж, що і у конкурентів. Якщо аналогічні моделі, абсолютно очевидно напрошується висновок про те, що практично все, що було описано вище про роботі з іншими планшетами, працює і тут. Різниця лише в додаткових функціях. Все так само: підключаємося до комп'ютера, вибираємо програми для обробки зображень («малювалки»), встановлюємо драйвера - і вперед.
  Тепер ви точно знаєте, як користуватися графічним планшетом, яким би він не був.
  Як користуватися графічним планшетом: інструкція і характеристики

  Цікаве

  Пера Wacom не вимагають зарядки, адже вони отримують заряд від електронно-магнітного резонансу від планшета. Якщо набридли дроти, то планшети Wacom пропонують бездротові варіанти роботи. Для цього потрібно буде придбати бездротовий модуль. Wacom пропонує широкий спектр пристроїв на будь-який смак, а Genius дає можливість познайомитися з графічними планшетами без зайвих витрат. При виборі девайса це корисно враховувати.