Відеокарта GeForce GTX 660 Ti: характеристики, фото, порівняння з конкурентами

38 0 Новини високих технологій

Відеокарти від NVIDIA щорічно підкорюють світ. Якісь залишаються вдалими проектами навіть через кілька років, якісь є лише заміною попереднім поколінням. Компанія намагається бути першою у всьому. Щоб конкурувати з AMD, вона йде на багато що. Так, одна модель змінює просто назва, друга - обсяг, третя - кількість текстурних блоків. За якою ж причини з'явилася відеокарта GTX 660 Ti?

Передісторія

Так сталося, що після випуску GeForce GTX 680 і 670 об'ємом 2 Гб компанія тривалий час розробляла модель, яка змогла б конкурувати з Radeon HD 7870 і 7850. І якщо вищевказані варіанти від NVIDIA здавалися непоганими суперниками, вони не могли вічно брати участь в гонці за перевагу, так як їх давно зняли з виробництва, а на складах запаси були вичерпані. У підсумку В 2012 році прийшов час представити модель нового покоління Kepler, якою і стала NVIDIA GeForce GTX 660 Ti. Перед покупцем з'явилася видуха, практично ідентична з GTX 670 і об'ємом 2 Гб. Єдиною відмінністю обох карт стала різниця у кількості блоків растеризації і вузької шини обміну пам'яті.
Відеокарта GeForce GTX 660 Ti: характеристики, фото, порівняння з конкурентами
У підсумку суперників у цій моделі з'явилося чимало. Крім своїх «побратимів», була і парочка моделей від AMD. Але про конкурентів трохи пізніше.

Характеристики

Перш ніж ми розглянемо найбільш яскраві модифікації NVIDIA GTX 660 Ti, розберемося з основними характеристиками, які отримала ця модель. Графічним процесором тут став GK 104 який раніше зустрічався у версії 670. Техпроцес тут 28 нм, при цьому площа ядра значно зменшилася відносно конкурентних моделей – всього 294 квадратних міліметра.

Число транзисторів - 354 мільйона, шейдерних процесорів тут 1344 штуки. Також не змінилося і число текстурних блоків – 112 штук. А ось кількість блоків растеризації зменшилася з 32 до 24 шт. Частота процесору залишилася колишньою – 915 МГц. Об'єм пам'яті - 2 Гб, при цьому частота - 6008 МГц. Змінилися також показники ширини шини, яка отримала замість 256 біт 192. Зменшилася і смуга пропускання пам'яті, а також потужність блока і споживання.

Відгуки покупців

В результаті відеокарта GTX 660 Ti отримала хороші відгуки. Незважаючи на те що вона не сильно відрізнялася від 670 версії, все ж виявилася вдалою для середнього цінового сегмента. Вона легко випередила головних конкурентів від AMD. Звичайно, в гонитві за перевагою вона не змогла стати першою, але розбавила ринок подібних моделей. Деякі варіанти вийшли потенциальнее в розгоні, деякі - гірше в плані продуктивності.
Відеокарта GeForce GTX 660 Ti: характеристики, фото, порівняння з конкурентами
Звичайно, відгуки користувачів різняться в залежності від виробника, який працював над модифікацією. Зараз ця модель не особливо користується популярністю, так як помітно застаріла на тлі інших варіантів і годиться тільки на повсякденні завдання.

Але у свій час легко справлялася з іграми на максимальних налаштуваннях. Працювала стабільно, показувала відмінний результат і високий показник «фпс». Зараз не тягне останні новинки, але, наприклад, ту ж популярну «Доту 2» відмінно адаптує на користувача настройках. І, що найцікавіше, навіть зараз ця модель може знайти свого покупця.

Відмінність

Знову варто згадати, що еталонна версія не завжди користується таким успіхом, як одна з її модифікацій. З цією моделлю все виходить збалансовано. Були шанувальники і еталонної версії, були і ті, хто волів купити видуху від Asus, Gigabyte, MSI або ZOTAC. Ми розглянемо кожну модифікацію, знайдемо сильні і слабкі сторони.

Версія від Asus

Отже, Asus GTX 660 Ti з'явилася через рік після представлення на ринку еталонної версії. Вона поставлялася в масивній коробці з фірмовим дизайном. На ній зазначаються основні характеристики: тут і фірмова охолоджувальна система, обсяг пам'яті, наявність заводського розгону і пр.
Відеокарта GeForce GTX 660 Ti: характеристики, фото, порівняння з конкурентами
Всередині виробник помістив два перехідника, диск з ПО і керівництво користувача. Більше ніяких сюрпризів покупцеві чекати не довелося. З іншого боку, всередині є все необхідне, що знадобиться користувачеві.

Зовнішність Asus

Відеокарта Asus GTX 660 Ti з'явилася в двох варіаціях. Вони не сильно відрізняються один від одного. Тому ми розглянемо ту, яка вийшла останньою. Зовнішність у обох однакова. Кулер складається з двох вентиляторів, поміщених у пластиковий кожух. Він також є фірмовим і зустрічається у багатьох флагманських моделей від «Асус». Текстоліт - чорного кольору. Він прикритий масивною системою охолодження. Крім двох вентиляторів, вона складається з радітора, який трохи виступає за межі плати. Сам дизайн відеокарти має відмінні риси. Наприклад, незвичайним стало розташування роз'ємів живлення.


Інтерфейс не особливо багатий на слоти. Тут можна зустріти лише місце для підключення двох DVI та по одному HDMI і Display Port. Зовнішній вигляд плати нереференсний і нічим не відрізняється від молодшої моделі. При виготовленні плати використовувалася технологія Super Alloy Power. Від еталонної версії відрізняється наявністю шести фаз живлення замість чотирьох.

Специфікація Asus

Від «Асус» отримала карта GTX 660 Ti 2Gb пам'яті, що нічим не відрізняє її від еталонної версії. Чіп тут також GK104 який має більш вузьку шину в 192 біта. До речі, пам'ять складається з восьми блоків. Як вже говорилося раніше, в коробці користувачеві запропонована карта з заводським розгоном. Але поліпшення торкнулися тільки частоти ядра. У підсумку вона збільшилася з 915 до 967 МГц. Якщо використовувати Boost Clock, то вона стане 1046 МГц. Пам'ять залишилася при своїй заявленою частотою 6008 МГц. Тобто можна сміливо стверджувати, що в даній моделі заводський розгін вважається, швидше, маркетинговим ходом, так як піднімає продуктивність всього на 5-6%.
Відеокарта GeForce GTX 660 Ti: характеристики, фото, порівняння з конкурентами
Додатковий розгін збільшив показники частоти ядра до 1102 МГц, а пам'яті - до 6976 МГц. При цьому довелося трохи збільшити швидкість обертання вентиляторів, так як до розгону температура могла підніматися до 70 градусів. Звичайно, такий показник не критичний, але для ефективного покращення все ж таки бажано посилювати систему охолодження.

Модель Gigabyte

Наступна модифікація NVIDIA GeForce GTX 660 Ti представлена компанією Gigabyte. Вона була упакована у фірмову коробку, прикрашений фірмовим логотипом. Спереду вказана інформація про тип пам'яті і її обсязі. Також є інформація про наявність заводського розгону і фірмовою системою охолодження, яка вже зустрічалася раніше в інших моделях цього виробника. На звороті коробки багато відомостей, які стосуються наявності особливих технологій, є декілька схем, описів концепції, специфікації системних вимог для відеокарти. Всередині коробки немає нічого зайвого. Тут скромно помістили керівництво користувача і два перехідника.

Зовнішність Gigabyte

Інтерфейс не відрізняється від моделі «Асус». Тут також є два роз'єми DVI і один для HDMI і DisplayPort. Текстоліт плати отримав синій колір. Від цього виробника GeForce GTX 660 Ti вийшла більша, тому при покупці потрібно звернути увагу на розміри. Довжина пристрою - майже 27 сантиметрів.
Відеокарта GeForce GTX 660 Ti: характеристики, фото, порівняння з конкурентами
Харчування тут також змінило чотири фази на шість. На платі розмістилися коннектори для містків SLI. Система охолодження сильно відрізняється від еталонної моделі. Виробник переробив її. Саме відмінність охолоджувальної системи також відрізняє дві модифікації цієї карти від Gigabyte. Перший варіант має два вентилятора і теплові трубки, а дорожча версія обзавелася трьома вентиляторами і трьома трубками тепловідведення. Якщо говорити в загальному, то головною перевагою Gigabyte GeForce GTX 660 Ti є саме система охолодження. Вона вийшла дуже повною та розосередженої по всій платі.

Характеристика Gigabyte

У цій моделі, як і в еталонній її версії, знаходиться процесор GK104 який працює по 28 нм техпроцесу. Всередині все ті ж 1344 шейдерних блоку, 112 текстурних і 24 блоки растеризації. Пам'яті, як і в більшості модифікацій, 2 Гб. Вона складається з восьми чіпів по 256 Мб. Частота їх дорівнює 6008 МГц. Карта працює на рекомендованих виробником частотах 1033 МГц. Ця модель, як і попередня, не має значних показників заводського розгону. А ось додаткове поліпшення показав дуже гарні результати. В середньому продуктивність вдалося підняти на 10%. Частота графічного ядра піднялася до 1105 МГц, що є відмінним показником щодо еталонної версії. Максимально частота ядра досягла 1183 МГц. Пам'ять також вдалося збільшити до 7024 МГц, що склало майже 20% приросту.
Відеокарта GeForce GTX 660 Ti: характеристики, фото, порівняння з конкурентами
У підсумку щодо попередніх версій ця показала відмінний потенціал розгону. До речі, саме ця версія і отримала найбільш схвальні відгуки. Швидше за все, завдяки своєму розгінному потенціалу. Також Gigabyte створив відмінну охолоджувальну систему, яка регулює тепло і підвищує ефективність відеокарти.

Близнюк від ZOTAC

Варто сказати, що ця модель щодо Gigabyte GTX 660 Ti є практично копією. Обидві модифікації отримали заводський розгін. Вони мають абсолютно однакові показники. Але все ж у чомусь вони виявилися різними. До речі, відеокарта від цього виробника з'явилася раніше за всіх. Її помістили в дуже яскраву коробку, виконану у фірмовій забарвленню. Спереду, як зазвичай, вказуються всі найважливіші характеристики, а також головні достоїнства. Так, на лицьову сторону потрапила інформація про тип і об'єм пам'яті, заводський розгін, підтримки спеціальних технологій. Приємним подарунком стала наявність ключа для гри Borderlands 2 вихід якої тільки очікувалося. В коробці не знайти чогось особливого. Тут все ті ж перехідники, диск з драйверами і ПО, а також керівництво, ключ для ігри і допуск до гри TrackMania 2 Canyon на три дні.

Дизайн ZOTAC

ZOTAC GeForce GTX 660 Ti AMP! отримав привабливий зовнішній вигляд. Сама плата розроблена на чорному текстоліті. Формат такий же, як і у еталонної версії. Компактні розміри, а тому навіть з досить великою системою охолодження модель легко помістити в будь-який системний блок. Всі елементи на платі отримали свої місця. Роз'єми тут ті ж, що і в попередніх моделях. У результаті головною зміною у зовнішній вигляд цієї моделі стала система охолодження. Вона є фірмовою, так як вже зустрічалася раніше в моделях від ZOTAC. Габарити у неї чималі, виділяється завдяки наявності двох яскравих вентиляторів оранжевого кольору. В цілому система складається з радіатора з трьома мідними трубками, а також двох вентиляторів і металевого кожуха.
Відеокарта GeForce GTX 660 Ti: характеристики, фото, порівняння з конкурентами
Працюючи наполовину своєї потужності, кулер дозволяє ядру нагрітися до 73 градусів на максимальному навантаженні. Якщо ж його запустити на повну силу, то температура опуститься до 64 градусів, що, звичайно, є відмінним показником.

Різниця між ZOTAC і Gigabyte

Як вже говорилося раніше, відеокарта GTX 660 Ti від цих двох виробників вийшла ідентичною в плані характеристик. Варіант від ZOTAC йде з поліпшеною частотою пам'яті до 6608 МГц. В іншому показники однакові. Але ось ситуація змінюється після додаткового розгону. Графічне ядро отримує частоту 1083 МГц, а пам'ять - 6968 МГц. Продуктивність в результаті піднялася лише на 35%, що, в порівнянні з версією від Gigabyte, незначно. Звичайно, тестування показало, що частоти можуть ще більше збільшитися, але тоді є ризик виникнення нестабільності всієї системи.

Конкурент MSI

І останній розглянутої модифікацією стала відеокарта MSI GTX 660 Ti. Цей варіант також є конкурентоспроможним серед інших. Крім того, має свої особливості та переваги. Коробка, у якій поставляється карта, вийшла оригінальною. Вона має відкидну кришку, під якою знаходиться віконце, в якому можна спостерігати сам прискорювач. Вся упаковка розписана величезною кількістю інформації. Тут і особливі технології і переваги перед іншими модифікаціями, а також основні характеристики та ін.
Відеокарта GeForce GTX 660 Ti: характеристики, фото, порівняння з конкурентами
Всередині коробки, крім відеокарти, можна знайти диск з «дровами» для GTX 660 Ti. Також є керівництво користувача, кілька перехідників: для живлення і роз'єм DVI. В принципі цього достатньо для будь-якого користувача.

Дизайн MSI

Зовнішність плати значно відрізняється від еталонної версії, а значить, і від багатьох модифікацій. Довжина становить майже 27 див. Елементна база трохи змінена, а для неї були перероблені матеріали. Також знову замінений перетворювач живлення. Система охолодження має дуже презентабельний вигляд. Вона спеціально розроблена для цієї карти і називається TWIN FROZR III. Головною «фішкою» стала тиша роботи, а також збільшений об'єм повітря, який працює на охолодження. Складається система з радіатора з трьома трубками та двох вентиляторів. Кожух зверху металевий, з фірмовим дизайном і логотипом компанії. Працюючи в половину потужності, кулер дозволив нагрітися ядру до 63 градусів. Якщо встановити максимальну швидкість обертання вентиляторів, то температура опуститься до 54 градусів. Це найкращий результат серед усіх модифікацій.

Характеристика MSI

Від цього виробника відеокарта GeForce GTX 660 Ti отримала поліпшені характеристики. Головним чином це стосується обсягу пам'яті – 3 Гб. Тип її, як зазвичай, GDDR5. Також змінилася частота графічного ядра – 967 МГц, що вказує на заводський розгін. В іншому показники залишилися такими ж, як у еталонної версії. Додатковий розгін поліпшив частоту ядра на 14% і підняв її до 1107 МГц, а пам'ять покращала на 15% і склала 6888 МГц. У підсумку карта показала відмінний потенціал розгону і збільшила свою продуктивність на 12%.

Конкуренти

Якщо брати будь-яку з модифікацій GTX 660 Ti, то найбільш вдалою моделлю можна вважати версію від Gigabyte. Звичайно, можна також взяти до уваги модифікацію від MSI, але її обсяг становив 3 Гб, хоча це і не сильно впливає на продуктивність, все ж є відмінною рисою і хорошою перевагою.
Відеокарта GeForce GTX 660 Ti: характеристики, фото, порівняння з конкурентами
А от якщо взяти конкурентні моделі від іншого виробника, то тут слід вказати на Radeon HD 78707850 і 7950. Саме ці відеокарти стали головними конкурентами для GTX 660 Ti 2Gb. В результаті, як показують відгуки та тестування, адаптер від NVIDIA все ж випереджає своїх суперників. Але це стосується саме еталонної версії. Якщо ж Radeon HD 7950 розігнати, то на ринку йому не буде конкурентів. Справа в тому, що при поліпшенні, його продуктивність зростає на 40%, що є колосальним показником. У випадку ж з Radeon HD 7870 GTX 660 Ti зберігає свою перевагу. Стосовно свого попередника GTX 560 Ti, ця видуха стала на голову вище. Вона працює у деяких випадках на 30 а то і 50% швидше. Крім того, помітно покращилася система охолодження. Ну і, звичайно, порадувала її вартість. Зараз прихильників цієї відеокарти багато. Деякі купують її для повсякденних завдань та ігор. Навіть у нинішній час, поряд з новітніми адаптерами, цей прискорювач гідно показує себе.