ВАЗ 2106 запобіжники: будь за що відповідає?

207 0 Новини високих технологій

Захист електроустаткування будь-якого автомобіля здійснюється за рахунок запобіжників (плавких вставок). Вони покликані брати на себе перевантаження, що виникають у бортової мережі машини, і ціною власної цілісності рятувати той чи інший її елемент. Може, хтось здивується, але в автомобілях ВАЗ-2106 запобіжники також є. Їх зовнішній вигляд і конструкція, звичайно, відрізняються від тих, які ми звикли бачити у сучасних автомобілях, але функції вони виконують аналогічні. У цій статті ми поговоримо про те, що собою являють запобіжники ВАЗ-2106 який за що з них відповідає, де розташований монтажний блок і як його замінити на більш сучасний.

ВАЗ 2106 запобіжники: будь за що відповідає?

Як влаштований стандартний запобіжник «шістки»

Розглянемо конструкцію і принцип дії штатної «шестерочной» плавкої вставки. На відміну від сучасного ножового запобіжника вона складається всього з двох частин: ребристого пластикового циліндра, що виконує роль корпусу, і самої вставки з легкоплавкого металу, розташованої зовні нього. Контакти монтажного блоку ВАЗ-2106 виконані з міді (латуні) і також мають відкрите розташування. Таку конструкцію з точки зору електротехніки не можна назвати ні надійної, ні безпечною, так як всі струмопровідні елементи, по суті, ніяк не захищені.

Принцип дії

Що стосується принципу дії, то у ВАЗ-2106 запобіжники працюють так само, як і у всіх інших автомобілів. Коли в ланцюзі електричного приладу, який «охороняє» вставка, величина струму перевищує допустиме значення, вона плавиться і розриває контур. Таким чином устаткування своєчасно відключається і не підлягає перевантаженню.
ВАЗ 2106 запобіжники: будь за що відповідає?

Де у «шістки» знаходиться монтажний блок

Блок запобіжників ВАЗ-2106 розташований з лівого боку торпеди, під панеллю приладів. Враховуючи, що всі «шістки» оснащувалися карбюраторними двигунами, ніяких додаткових блоків з силовими вставками у них немає. Всі вони знаходяться в одному місці. Монтажний блок складається з двох полів: верхнього і нижнього. З метою захисту та ізоляції вони закриті пластиковою кришкою. З внутрішньої сторони на ній є схема, вивчивши яку буде нескладно зрозуміти, як розташовані в ВАЗ-2106 запобіжники, який за що відповідає і який номінал кожного з них.

Схема запобіжників «шістки»

Монтажний блок «шістки» налічує всього 16 плавких вставок. Кожна з них має спеціальне позначення і захищає одну або кілька електричних ланцюгів.

ПозначенняНомінальний струм, АСпоживачіF-116Прикурювач, сигнал, роз'єм для переносної лампи, лампи стоп-сигналу, лампи освітлення салону, годинникF-28Електродвигуни та реле отопітеля салону, омивача лобового скла, склоочисникаF-38Контрольна лампочка включення фар дальнього світла, лампа лівої фари дальнього світлаF-48Лампа правої фари дальнього світлаF-58Лампа лівої фари ближнього світлаF-68Лампа правої фари ближнього світла, задня протитуманна фараF-78Вогні габаритів (задній правий ліхтар, лівий підфарник), лампа підсвічування багажного відділення, права лампа підсвічування держномери, підсвічування прикурювача, лампи освітлення приладової панеліF-88Вогні габаритів (задній лівий ліхтар правий підфарник), ліва лампа підсвічування держномери, лампа освітлення моторного відсіку, індикатор габаритних вогнівF-98Контрольна лампа тиску масла, індикатор температури холодоагенту, покажчик рівня пального, сигнальна лампа відсутності зарядки АКБ, індикатор відкритої заслінки, реле обігріву заднього склаF-108Обмотка генератора, реле-регулятор напругиF-118Не використовується (резервний)F-12 F-138РезервніF-1416Обігрівач заднього склаF-1516Електропривод вентилятора радіатора охолодженняF-168Аварійна сигналізація

Які запобіжники в «шістці» перегорають найчастіше

Якщо вам довелося бути власником ВАЗ-2106 то ви напевно знаєте, що найчастіше виходу з ладу схильні ті запобіжники, які «тягнуть» енергоємні прилади. Це, наприклад, плавкі вставки, що захищають прикурювач, обігрівач заднього скла, а також електродвигуни.
ВАЗ 2106 запобіжники: будь за що відповідає?
Прикурювач в цьому сенсі лідирує, так як останнім часом він використовується не тільки для того, щоб запалити цигарку, але і для підключення до бортової мережі автомобіля різних додаткових споживачів електроенергії. Це і електронні прилади (реєстратори, навігатори, антирадари), і компресори, і пилососи. Саме із-за них запобіжник прикурювача і страждає, адже в більшості випадків ніхто з нас не звертає уваги на струм, споживаний використовуваними девайсами. Якщо він перевищує номінал захисного пристрою, природно, воно витримує навантаження і плавиться, рятуючи інші елементи ланцюга.


Як зрозуміти, що запобіжник перегорів

Знаючи, за що відповідають запобіжники ВАЗ-2106 можна без праці визначити, який з них вийшов з ладу, коли один з приладів відмовився працювати. Якщо, наприклад, перестала працювати підсвічування в багажному відділенні, перевірте, чи горить лампа підсвічування номерного знака або індикатор включення ближнього світла. Не горить – шукаємо в монтажному блоці плавкі вставки з позначенням F-7 і діагностуємо її на справність.
ВАЗ 2106 запобіжники: будь за що відповідає?
Може бути, не працює звуковий сигнал, тоді перевірте, чи функціонує освітлення салону. Якщо ні, шукаємо запобіжник F-1 і міняємо його.

Проблеми з монтажним блоком і їх рішення

Багато власників «шісток» стикаються з проблемою частих стрибків напруги. Вона може бути викликана несправністю генератора або регулятора напруги, так і неполадками в монтажному блоці. Якщо ви встановили, що причиною проблем є саме він, не поспішайте міняти його на аналогічний, тільки новий. Краще придивіться до монтажного блоку від ГАЗ-3110. Чим він кращий? Тим, що він дає змогу встановити на ВАЗ-2106 запобіжники , якими оснащуються «монтажники» сучасних автомобілів. Їх і купити простіше і надійніше вони будуть. Крім того, монтажний блок від «Волги» набагато компактніші «шестерочного». Він виконаний у вигляді одинарної планки, що вміщує всього 12 плавких вставок.
ВАЗ 2106 запобіжники: будь за що відповідає?

Самостійна заміна монтажного блоку

Купити монтажний блок ГАЗ-3110 можна в будь-якому автомагазині. Його ціна становить близько 300 рублів, причому в комплект входять і плавкі вставки. Але, враховуючи, що їх номінали для «Волги» і «шістки» різні, необхідно окремо придбати запобіжники ВАЗ-2106 нового зразка .
Крім цього, знадобляться:
 • відрізок ізольованого проводу (довжиною 60-80 см) товщиною жили 25 мм;
 • 10-12 штук мідних роз'ємів типу «мама»;
 • пасатижі;
 • термоусадочна трубка;
 • викрутка;
 • схема підключення запобіжників.
 • Насамперед необхідно відключити «мінусову» клему від акумуляторної батареї, демонтувати старий монтажний блок, від'єднати від нього роз'єми проводів, що йдуть від споживачів. Далі майструємо перемички. Вони необхідні для того, щоб мати можливість з'єднувати вставки згідно зі схемою. Провід ділимо на відрізки по 8-10 см. Всього має вийти п'ять перемичок. Якщо ваш автомобіль обладнаний обігрівачем заднього скла, тоді шість.
  ВАЗ 2106 запобіжники: будь за що відповідає?
  На кінці отриманих відрізків проводу надягаємо роз'єми типу «мама», обжимаем пассатижами. Ізолюємо їх за допомогою термозбіжною трубки. Для схеми ВАЗ-2106 запобіжники повинні з'єднуватися перемичками в наступному порядку:
 • третій з четвертим;
 • п'ятий з шостим;
 • сьомий з восьмим;
 • дев'ятий з десятим;
 • одинадцятий з дванадцятим (якщо є обігрівач заднього скла);
 • дванадцятий з тринадцятим.
 • Встановлюємо запобіжники в монтажний блок у відповідності зі схемою, наданою вище. Підключаємо дроти. Прикручуємо блок на старе місце. Приєднуємо «мінус» до відповідної клеми акумуляторної батареї і забуваємо про проблеми з монтажним блоком.