Ініціалізація - це приведення програми або пристрою в стан готовності до використання. Помилка ініціалізації - що робити?

70 0 Новини високих технологій

Ініціалізація – це що таке? Для чого вона проводиться? Які наслідки її здійснення? Що робити при виникненні помилок? Ці та безліч інших питань ми розглянемо в цій статті.

Ініціалізація - це приведення програми або пристрою в стан готовності до використання. Помилка ініціалізації - що робити?

Загальна інформація

Для початку давайте розберемося, що ж собою являє ініціалізація. Це позначення використовується для створення, активації, підготовки до роботи і визначення параметрів програмного забезпечення та апаратної складової. Іншими словами, вони приводяться у стан готовності до використання. Процес ініціалізації завжди спрямований ззовні по відношенню до об'єкту управління (програми або пристрою). Він необхідний для того, щоб визначити параметри і правила роботи.
Ініціалізація - це приведення програми або пристрою в стан готовності до використання. Помилка ініціалізації - що робити?

Приклади ініціалізації

Давайте представимо декілька реальних ситуацій і розберемося з ними. Отже, як, наприклад, виглядає процес ініціалізації підсистеми друку, яка виводить дані на папір? Спочатку визначається, який пристрій буде працювати. Враховуються всі особливості, начебто формату друку, використання кольорів, максимального дозволу та інше. Щоб отримати таку інформацію, пристрій слід активувати, подавши на нього харчування і керуючий сигнал. З допомогою останнього і будуть запитані доступні параметри роботи або запущений процес сканування можливостей. І отримані дані будуть передані в системний блок, де, після обробки, вони будуть представлені користувачеві у вигляді варіантів друку, що доступні для обладнання. А що собою являє ініціалізація програми? Так називається процес, під час якого змінні встановлюються початкові значення або в нуль перед тим, як програма буде виконана. Якщо ж говорити, скажімо, про магнітному диску, то в його випадку це передбачає запис керуючої інформації та подальше форматування.

Ініціалізація - це приведення програми або пристрою в стан готовності до використання. Помилка ініціалізації - що робити?

Поговоримо про програми

Як бачите, ініціалізація – це важливий аспект взаємодії з інформаційними технологіями. Давайте розглянемо, як же відбувається цей процес на прикладі завантажувальної програми EXE. Отже, спочатку необхідно передати "Асемблера" вказівки, в яких буде матися і відповідати дійсності інформація про сегментні регістри. Потім зберігається в стеку адресу, що знаходиться в регістрі DS. Після цього він обнуляється. І на завершення – в регістр завантажується адреса потрібного сегмента даних. Коли працює "Асемблер", то він може визначати наявність зсувів у окремих областях. При цьому перед завантажувальним модулем включається 256-байтна область, яка відома ще як префікс програмного сегмента PSP. Щоб встановити адресу її початкової точки використовується регістр DS. Користувацька програма зберігає адресу, поміщаючи його в стек з наступним поверненням в DOS. І тут часто виникає помилка ініціалізації. Чому? Справа в тому, що системі потрібно, щоб таке значення було нульовим адресою стека. Для цього необхідно, щоб за допомогою спеціальної команди був очищений регістр AX. Якщо цього не зробити, то виникають проблеми. Коли ж може виникнути помилка ініціалізації? При використанні неліцензійного програмного забезпечення, коли не був зроблений якісний злом, або ж, коли вона запускається просто на різних операційних системах, і були переміщені адреси системних регістрів.

Коли можуть виникати проблеми?

Це дуже цікаве питання, на яке потрібно дати відповідь, розкрити його повністю. Розглянемо, що собою являє ініціалізація Windows. Спочатку підвантажується базова система вводу/виводу. І вже БСВВ ініціалізує операційну систему. Якщо немає конфліктів з системними регістрами, то всі без підвантажується проблем і так само функціонує. Але, припустимо, була встановлена піратська операційна система. І прийшов заводське оновлення. Якщо погодитися на пропозицію його встановити, то буде замінено частину інформації, яка дозволяє працювати. І з-за внутрішніх механізмів безпеки функціонування буде блоковано. Іншими словами, пошкодження конфігурації будь-якої програми – це найчастіша причина того, що ініціалізація не можлива. Але, на щастя, це стосується хіба що до більш старим версіям, ніж Windows 10 яка була зроблена безкоштовною. А зараз звернімо увагу до апаратної складової.
Ініціалізація - це приведення програми або пристрою в стан готовності до використання. Помилка ініціалізації - що робити?

Як працює жорсткий диск?

Поговоримо про місце, де зберігаються всі напрацьовані нами дані. Ініціалізація жорсткого диска включає в себе стартову підготовку механіки, визначення в базовій системі вводу/виводу і активацію головною завантажувального запису. Остання виступає в якості головного керуючого ланки, від якого залежить черговість обробки файлів, що складають операційну систему. Якщо виникне збій у галузі головною завантажувального запису, то буде припинено функціонування ОС і, відповідно, жорсткий диск буде вважатися не инициализированним. Слід зазначити, що помилка в даному випадку може бути повною або частковою. У першому випадку запуск програмного забезпечення буде перериватися текстовим повідомленням, що повідомить про наявність проблем. І, відповідно, ініціалізація жорсткого диска не буде проведена. У другому випадку операційна система може працювати досить коректно. Але все ж, частина даних буде недоступна для перегляду. Обидва варіанти потребують кваліфікованої діагностики проблем.


Ініціалізація - це приведення програми або пристрою в стан готовності до використання. Помилка ініціалізації - що робити?

Тестування

Отже, ми знаємо, що собою являє ініціалізація. Це поступово підводить до такого питання – а що робити в разі проблем? Спочатку необхідно протестувати проблему. Це можна зробити і вручну, розбираючись з тими помилками, що виводить комп'ютер, або ж скористатися будь-яким комерційним продуктом відповідного профілю. Багато хто вважають, що вони не зручні в плані використання та інформативності і воліють використовувати базову систему введення/виведення. На користь останньої слід зазначити систематичність і методичність перебору інформації, і високу результативність подібного тестування. До того ж, перевірка в таких випадках проводиться уважно і невеликими «порціями» завантажувальної області, причому – по бітах. Якщо все було перепробовано, а система не працює, то з'являється повідомлення про критичний збій. У разі роботи з програмою виводиться інформація про проблему.

Відновлення

З звичайними програмами все просто. Можна спробувати перевстановити її або ж зробити відновлення системи. Якщо ж говорити про проблеми апаратури, то тут трохи складніше. Розглянемо ситуацію на прикладі все того ж жорсткого диска. Спочатку слід переконатися, що він взагалі працює. Для цього його необхідно послухати. У разі несправності, його, мабуть, краще викинути і купити новий, бо допомогти тут можна тільки з допомогою спеціалізованої апаратури. Якщо він видає стандартні звуки, то слід:
  • Провести повну перебудову структури диска. Іншими словами – відформатувати його (дані будуть видалені), і заново змонтувати операційну систему.
  • Перезаписати головну завантажувальну запис з допомогою стандартної утиліти. Підходить тільки для логічних областей та існує ймовірність видалення даних.
  • Правка завантажувального сектора сторонніми програмами.
  • Фіксація несправності з використанням команди команду bootrec і здійснення реанімації дискових структур.
  • Ініціалізація - це приведення програми або пристрою в стан готовності до використання. Помилка ініціалізації - що робити?

    Висновок

    От і було розглянуто, що ж собою являє ініціалізація. Приватні приклади і випадки можна розглядати ще довго і наполегливо, але, на жаль, розміри статті обмежені. Головне – що був розглянутий сам механізм цього процесу.