Монітор Dell P2414H: огляд, технічні характеристики, комплектація, відгуки

40 0 Новини високих технологій

Професійна серія P моніторів компанії Dell традиційно поступається популярної серії U. У них схожий дизайн, налаштування і, в деяких випадках, ціни. Але коли справа доходить до якості зображення, TN-панелі серії Р залишаються далеко позаду IPS-технології. P2414H є однією з ключових моделей лінійки 14Н, яка внесла сум'яття в сталий порядок завдяки новій 238" AH-IPS-панелі від компанії LG. Зумів виробник у повній мірі використовувати можливості даної технології в моделі Dell P2414H? Огляд монітора, наведений нижче, говорить про те, що на це питання можна відповісти ствердно.

Технічні характеристики

В AH-IPS-панелі використовується 6-бітова глибина кольору з керуванням частотою кадрів FRC. Для таких моніторів це норма, а 8-бітні панелі зарезервовані для більш дорогих IPS-дисплеїв з діагоналлю 24" і більше. Минулий досвід показує, що дітерінг, як правило, на таких дисплеях дуже добре реалізований і не є чимось, про що слід турбуватися. Як правило, компанія Dell досить консервативна щодо показників часу відгуку, заявивши його рівним 8 мс. Це може змусити деяких користувачів (особливо геймерів) запанікувати, так як вони звикли бачити значення 5 мс або менше, але коли справа доходить до реальної чуйності, в гру вступає безліч інших факторів. І ціна монітора, рівна 260 $, здається цілком розумною.

Монітор Dell P2414H: огляд, технічні характеристики, комплектація, відгуки
Специфікації моделі:
 • Розмір екрану: 238 дюйма.
 • Тип панелі: AH-IPS.
 • Роздільна здатність: 1920 х 1080.
 • Типова максимальна яскравість: 250 кд/м 2 .
 • Кількість кольорів: 167 млн (6 біт на кожен субпіксель плюс дітерінг).
 • Час відгуку (G2G): 8 мс.
 • Частота оновлення: 60 Гц.
 • Вага: 351 кг (без урахування стійки).
 • Контрастність: 1000:1 (динамічна – 2 млн:1).
 • Кути огляду: 178° по горизонталі 178° по вертикалі.
 • Споживана потужність: 28 Вт.
 • Підсвічування: WLED.
 • Рекомендована ціна: 260 доларів США.
 • Дизайн корпусу

  Спереду монітор схожий на бізнес-моделі, але виглядає він по-домашньому, чого Dell і намагався добитися. Обрамлення екрану зроблена з матового чорного пластику зі злегка закругленими кутами. Його ширина дорівнює 18 мм – це не надто багато, але і тонким його назвати не можна. Обрамлення трохи пружинить при натисканні. Можливо, це зроблено навмисно, щоб тиск в цьому місці не переносилося на панель і не стало джерелом витоку підсвічування по краях екрану і появі інших неоднорідностей. Стійка має жорстку конструкцію і зроблена з матового пластика сріблястого кольору. Щоб відповідати сучасному дизайну, краю монітора акуратно закруглені.
  Монітор Dell P2414H: огляд, технічні характеристики, комплектація, відгуки
  Фронтальна частина дисплея має відмітні особливості, про які варто згадати. Поверхня екрану злегка матова з антибліковим покриттям, аналогічним тому, яке використовується у 23" панелях AH-IPS. Воно ефективно знижує кількість відбитого світла, допомагаючи зберегти більшу яскравість і чіткість зображення, порівняно з більш «важкими» і зернистими.

  Підставка повністю регулюється і надає користувачам можливість змінювати висоту в межах 140 мм, нахил – на 21° назад і 5° вперед, а також повертати екран на 45° в обидві сторони. У мінімальному положенні дисплей піднято лише на 42 мм, що робить його відносно компактним для такого розміру. Загальна висота в даній конфігурації дорівнює 380 мм. Крім того, монітор можна перевернути на 90° у вертикальній площині і встановити в портретну положення. У стійці зроблено акуратне овальний отвір, через яке можна було пропустити шнур живлення, ЮСБ-кабель та інші з'єднувальні дроти.
  В ландшафтній орієнтації екрану кнопки управління знаходяться вздовж правого краю, ближче до низу. Вони несенсорние і вимагають фізичної натискання, що для багатьох стане полегшенням. За замовчуванням функціональні кнопки відповідають за вибір попередніх установок, налаштування яскравості і контрасту, виклик меню і вихід. Якщо заглибитися в меню, клавіші стають навігаційними, а їх функція висвічується на екрані поруч із клавішею. Злегка увігнута кнопка живлення також вимагає натиснення і світиться м'яким не відволікаючим білим світлом, коли монітор включений, і блимає в режимі очікування. Опція в OSD дозволяє цю відключити підсвічування. Збоку можна побачити досить надійну матову стійку сріблястого кольору, що злегка нахилена назад. Екран з боків оперезаний смужкою з аналогічного пластику, і його мінімальна ширина дорівнює близько 20 мм по краях, а максимальна – 50 мм в центрі. Задня панель монітора виконана з чорної матової пластмаси з нанесеним на неї логотипом виробника. Зліва знаходиться кенсінгтонський замок, а праворуч – порт USB 2.0.


  Монітор Dell P2414H: огляд, технічні характеристики, комплектація, відгуки

  Dell P2414H: комплектація і можливості підключення

  Головні роз'єми приховані під знімною кришкою кабельного каналу за шийкою стійки. Тут розташовані вхід живлення (зовнішній адаптер не передбачений), порт DP 1.2 a, DVI-D, VGA, один вхідний і три вихідних порту USB 2.0. Так як монітор орієнтований на користувачів ПК, то роз'єм HDMI відсутня, хоча при необхідності можна недорого придбати конвертер DVI/HDMI. Цифровий інтерфейс сертифікований на використання шифрованого контенту. Інтегровані динаміки, кардрідери або сенсори зовнішнього освітлення відсутні, але екран сумісний з колонкою Dell SoundBar. В комплект дисплею входять шнур живлення, DisplayPort-, VGA - і ЮСБ-кабель. Як не дивно, засобів для підключення до порту DVI не додається. Дисплей має вбудований мережевий адаптер, тому йому необхідний лише стандартний мережевий шнур. У монітора Dell P2414H сумісність з відеокартою обумовлена його здатністю 1920х1080 з частотою оновлення 60 Гц. Однак дисплей можна використовувати і з більш низькими установками. В дозволі full HD текст дуже чіткий, і залишається таким і при інших форматах зображення. Ймовірно, має місце інтерполяція. Для PAL-джерел дисплей підтримує оригінальне дозвіл з частотою 50 Гц.
  Монітор Dell P2414H: огляд, технічні характеристики, комплектація, відгуки

  Монітор Dell P2414H: налаштування

  Головне меню добре продуманим, у ньому легко орієнтуватися, і воно досить функціональний. Як зазвичай, зроблений упор на енергозбереженні – вгорі праворуч розташований індикатор споживаної потужності. Є також нові налаштування меню, що дозволяють включити «розумний» режим динамічної контрастності, відключати підсвічування кнопки включення живлення і деактивувати порт USB, коли дисплей знаходиться в режимі очікування. Деякі інші корисні доповнення включають можливість змінити функції двох верхніх кнопки монітора на першому рівні меню. Є також РК-кондиціонер, яке покликане зменшити ефект залишкового зображення. Це не означає, що воно працює, але стандартна функція в сверхчетких і преміум-дисплеях компанії Dell.

  Калібрування

  Монітор Dell P2414H має декілька налаштувань, які дозволяють внести різні зміни в зображення: стандартну, мультимедійну, фільмові, ігрову, текстову, теплу, холодну і користувальницького кольору. Конкретні параметри прив'язані до меню «Налаштування кольору» і «Налаштування дисплея». Дисплей показує хороші результати з заводськими настройками, незважаючи на зеленуватий відтінок і невелике перевищення стандартного значення гами. Більшість предустановок, швидше, погіршують якість зображення, і найбільш корисною з них є «Користувацький колір», застосування якого трохи знижує насиченість, підвищує яскравість і контрастність, не змінюючи їх значень. Режим дозволяє налаштувати окремі канали RGB. Середнє значення гамми слід привести до 22 що усуває первісне розбіжність. Колірну температуру також можна встановити близько до нормального значення 6500 К.
  Монітор Dell P2414H: огляд, технічні характеристики, комплектація, відгуки

  Контрастність і яскравість

  Статична контрастність монітора чудова і дорівнює 1211:1 на заздалегідь визначену настройку «Користувацький колір». У стандартному режимі це значення знижується до 1129:1. Пікова яскравість досягає 290 ніт і перевершує заявлений максимум 250 ніт. Мінімальний рівень дорівнює 62 кд/м 2 . Це дає діапазон змін 228 ніт, що є відмінним результатом. Dell пропонує два режими динамічної контрастності. Перший, традиційний Dynamic Contrast, активується за умовчанням в ігровому і фільмовому режимах. Наслідком є помірне прискорення динаміки освітленості сцен і налаштування підсвічування у відповідності з поточним сюжетом. Dynamic Contrast схильний до високої яскравості навіть у змішаних сценах з великими ділянками чорного і недостатньо гасить фонове освітлення навіть на дуже темних кадрах. Другий режим Energy Smart може задаватися з будь передустановками. Загальна яскравість при цьому з метою економії енергії істотно знижується. Режим швидко реагує на зміни освітлення сцени, краще справляється з тьмяними зображеннями і приємніше для очей.
  Монітор Dell P2414H: огляд, технічні характеристики, комплектація, відгуки

  Однорідність підсвічування

  Рівномірність розподілу освітленості екрану у Dell P2414H хороша. Максимальне відхилення яскравості становить 12% лише в одній точці, а у інших воно не перевищує 1-9%. Інший спосіб перевірки однорідності екрану Dell P2414H – тестування зміни значень колірної температури на його поверхні. Центр найбільше наближається до 6500 К, а максимальне відхилення ДЕ=14. В іншому воно знаходиться в межах від 05 до 11 що говорить про сильну однорідності ділянок IPS-панелі.

  Колірна палітра

  Монітор забезпечує хороше покриття колірного простору sRGB. Воно трохи менше на одних ділянках і більше на інших, але не повинно представляти проблеми навіть для користувачів, що бажають використовувати відкалібрований екран для роботи з фотографіями.

  Кути огляду

  Як і слід було очікувати від IPS-панелі, кути огляду у Dell P2414H хороші. У горизонтальному напрямку зміщення тону при нахилі 45° вкрай незначне. При великих кутах спостерігається потемніння зображення. У вертикальному напрямку зміни контрастності більш помітні, але в цілому картинка залишається дуже гарною. Чорний фон дає невелике біле сяйво, яке може стати проблемним при роботі в темному приміщенні з темними зображеннями. При нормальному освітленні ефект зникає.

  Чуйність

  Вхідна затримка монітора не перевищує 3 мс (менше 1/4 кадру). Це невелике відставання ніяк не позначається на іграх.
  Монітор Dell P2414H: огляд, технічні характеристики, комплектація, відгуки

  Вердикт

  Хоча багато користувачів до цих пір захоплюються характеристиками U2312HM, модель P2414H дає відчуття того, що речі стали змінюватися. Монітори з AH-IPS-панелями компанії LG показали, що налаштування кольору, передача руху і загальна чіткість і яскравість зображення перевершують застарілу серію U12 компанії Dell. P2414H Professional чудово використовує 238" AH-IPS-панель. Хоча загальне враження дещо псує IPS-світіння, характерне для всіх екранів, виконаних за даної технології, статична контрастність дуже висока і рівномірність хороша. У монітора помітно значне поліпшення ясності у порівнянні з дисплеями UltraSharp, хоча вона не зовсім досягла показників світлих матових 29" моделей або напівглянцевих поверхонь більш дорогих пропозицій, таких як Dell U2413. Немерцающая підсвічування з хорошим діапазоном регулювання яскравості забезпечує користувачеві хороший візуальний комфорт. Колірні характеристики дисплея Dell P2414H досить хороші навіть з заводськими установками. Після декількох незначних налаштувань в екранному меню зображення стає ще багатшим, забезпечуючи дуже приємні зорові відчуття в іграх і повсякденному використанні. Фанатики кольору знайдуть гаму (24 в середньому) злегка підвищеної, але це легко можна виправити з допомогою ICC-профілю або правильної калібрування, що рекомендується робити на будь-якому моніторі. Загальне враження від дисплея не псує його недостатня чуйність. Dell форсував роботу пікселів обережно, зводячи до мінімуму їх перевантаження і забезпечивши гарний рівень прискорення. У поєднанні з надзвичайно низькою затримкою введення даний монітор, безумовно, є гідним вибором для ігор на частоті 60 Гц. Dell P2414H забезпечений повністю регульованою підставкою і матовим обрамленням, не притягає відбитки пальців. Хоча деяким такий вид може не сподобатися, іншим буде імпонувати строгий стиль і ергономічна гнучкість монітора. Враховуючи відмінні експлуатаційні властивості і привабливу ціну, дисплей є гідним продуктом компанії Dell.