Материнська плата Gigabyte: огляд, характеристика, підключення, відгуки

132 0 Новини високих технологій

Вибір материнської плати може будь-якого користувача загнати в глухий кут. Річ непроста, від її характеристик залежить багато чого. Також непросто розібратися в моделях одного сегмента, навіть якщо орієнтовно уявляєш, про що йде мова. Так чи інакше, на початку складного шляху вибору необхідно визначитися з виробником. Наприклад, материнська плата Gigabyte добре себе показала в кінці минулого року. Моделі є конкурентоспроможними, якісними, різноманітними, а головне, доступними.

Варіативність

Материнські плати можна визначити різні категорії. Найчастіше є групи, куди відносяться моделі з найбільш популярними процесорними роз'ємами. Можна поділити матплати за моделями чіпсетів або ж за варіантами для певних платформ.
Материнська плата Gigabyte: огляд, характеристика, підключення, відгуки
Враховуючи останні оновлені варіації, найкращим чином показала себе материнська плата Gigabyte на чіпсеті Intel Z170. У цій категорії можна зустріти найбільшу кількість непоганих варіантів, які підійдуть як звичайному користувачеві, так і любителю комп'ютерних ігор.


Ми розглянемо три найбільш популярні моделі, які також різняться і за ціною. Найбільш потужна серед усіх - материнська плата Gigabyte Z170X-Gaming G1. Є також Gigabyte Z170X-Ultra Gaming і Gigabyte Z170-HD3. У чому їх різниця, розглянемо далі.

Бюджетний варіант

Почати варто з самого дешевого і доступного варіанти. Мова йде про Gigabyte Z170-HD3. Модель представлена на флагманському чіпсеті від Intel, тому є досить популярною серед покупців. Крім того, вона відрізняється підтримкою нового типу оперативної пам'яті DDR3L, яка має напругу 135 В, а також можливість підключення DDR3 з напругою від 15 Ст. Вартість цього варіанту коливається в районі 120-130 доларів.


Комплектація

Огляд материнської плати Gigabyte варто почати з комплектації та постачання. Справа в тому, що кожна модель має свій варіант подачі. Коробка виглядає презентабельно. Спереду красується великий фірмовий логотип Ultra Durable, нижче вказана модель, підтримка пам'яті і коротка інформація про чіпсеті. Ззаду коробки дуже багато потрібної і не дуже інформації. Тут дані різні схеми підключення, а також короткі технічні характеристики, системні вимоги ключові особливості і, звичайно ж, підтримувані технології.
Материнська плата Gigabyte: огляд, характеристика, підключення, відгуки
Всередині коробки знаходиться сама плата. До неї додається інструкція з покроковим керівництвом. Є брошура з гарантією. Диск з «дровами» і ПО. Надано 2 кабелю SATA, набір для підключення «материнки» до фронтальної панелі корпусу комп'ютера. Також всередині можна знайти фірмову заглушку для панелі інтерфейсу.

Зовнішність та особливості

Характеристика материнської плати Gigabyte Z170-HD3 на нинішній час дуже гідна. Текстоліт плати виконаний у коричневому кольорі, формат плати ATX. Ширина стала трохи менше відносно попередніх версій – всього 20 див. Про дизайні складно що-небудь говорити. Але плата виглядає акуратно, стримано і строго. Компонування всіх елементів вдала, тому навіть при самостійній збірці не повинно виникнути проблем. Нижнє поле займає величезну кількість роз'ємів. Тут є і можливість підключення аудіороз'ємів, також колодка для фронтальної панелі, джампер для скидання CMOS. Портів USB 2.0 тут взагалі дві колодки. Можливе використання шести портів, чотири з яких знаходяться всередині, а два розташувалися на панелі інтерфейсу.


Дискова система також досить широко представлена. Можливо використовувати один порт M. 2 Socket 3 три роз'єми під SATA Express. Для оперативної пам'яті на платі присутні чотири слоти. Як вже говорилося раніше, можна встановлювати не тільки DDR3 але і DDR3L. Режим роботи ОЗП тут двоканальний. Щоб він працював коректно, потрібно вставити пластинки або в непарні або парні порти. Можна також зайняти відразу чотири роз'єми.

Охолодження

Природно, будь-яка материнська плата Gigabyte має свою систему охолодження. Дана модель має два радіатора, один з яких відводить тепло від чіпсету, а другий захищає елементи живлення. Тестування системи показав непогані результати: чіпсет нагрівся лише до 33 градусів, дроселі харчування - до 42 а радіатор харчування - до 37.
Материнська плата Gigabyte: огляд, характеристика, підключення, відгуки
Під час розгону плати температура піднялася незначно. В випадку з чіпсетом лише на одну одиницю, на інших елементах - на 5-10 градусів.

Розгін

Мало хто знає, що компанія надає автоматичний розгін до «БІОС». Gigabyte Z170-HD3 вдалося досить добре розігнати. Частота процесора збільшилася до 4600 МГц, а пам'ять стала працювати на 2133 МГц.
Взагалі, ця модель показала себе як найбільш вдалий варіант при переході з типу Socket LGA1150 на варіант LGA1151. Також багатьох порадує наявність підтримки не тільки DDR3 але і DDR3L. Доступність цієї плати також відіграє величезну роль. У «материнки» немає практично ніяких недоліків. У неї покращилася елементна база, також додалася підтримка деяких технологій. В наявності безліч портів, вдосконалена аудіопідсистема.

Ігровий варіант

Ще одна непогана модель – GA-Z170X-Ultra Gaming. Ця плата трохи дорожче попередньої, на 30-40 доларів. Але вона вже позиціонується як геймерська комплектуючу для ПК. Вона підтримує всілякі процесори і також LGA1151. Коробка вийшла дійсно привабливою, яскравою і помітною. Спереду вказані основні технології та характеристики. Ззаду є опис ключових особливостей, інтерфейси, порти, специфікації і т. д.
Материнська плата Gigabyte: огляд, характеристика, підключення, відгуки
Всередині немає чогось незвичайного. Так як модель знаходиться в середньому ціновому сегменті, особливих надмірностей в комплектації чекати не варто. Всередині є потрібні кабелі, диск з драйверами і ПО, керівництво, місток для SLI і фірмовий ярлик на двері гравця.

Специфікація

Зовні ця модель відрізняється від попередньої. Але форму плата має ATX. Текстоліт отримав чорний колір і лаконічне розташування елементів. Здивувала задня панель, яка не обросла величезною кількістю портів. Тут є все що потрібно для кабелів USB 3.1 двох типів, також підключення HDMI, DisplayPort, USB 3.0/2.0 та інші корисні порти. Для оперативної пам'яті представлені чотири слоти і підтримка типів DDR4. Максимальний об'єм ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті збільшився до 64 Гб. В цілому є можливість підключення відразу двох відеокарт. З одного боку, цей варіант здається досить обмеженим, а з іншого - цілком звичайним рішенням для середньостатистичного геймера. Адже якщо гравцеві знадобиться щось більше, то він, скоріше, буде вибирати материнську плату на порядок вище. У плані розгінного потенціалу ця материнська плата Gigabyte отримала хороші відгуки. Не можна сказати, що поліпшення показало небувалі результати, але вони цілком задовільні, особливо щодо автоматичного розгону.
Материнська плата Gigabyte: огляд, характеристика, підключення, відгуки
Взагалі, модель GA-Z170X-Ultra Gaming, яка нехай і не відрізняється особливими характеристиками, все ж стала відмінним варіантом для тих, хто хотів би придбати плату з найбільш вигідним поєднанням якості і продуктивності. В принципі, для того щоб зібрати ігровий ПК, у цій моделі є все. Можлива підтримка конфігурацій SLI і CrossFireX. Можлива підтримка одночасно чотирьох слотів для ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті з робочою частотою до 3866 МГц. Контакти процесора отримали золоте напилення для збільшення терміну експлуатації. Є і достатня кількість різних портів і слотів. А приємним доповненням стала наявність крутий червоного підсвічування.

Дорогий варіант

А от найкращою материнською платою на чіпсеті Z170 в нинішній час можна вважати Gigabyte GA-Z170X-Gaming G1. Варіант відмінно підійде для тих, хто зібрався створити собі геймерську машину і оновити материнську плату. Gigabyte, як зазвичай, багато часу приділив зовнішнім виглядом, але і не забув про гарну начинці і якісних матеріалах. Єдина причина, яка може зупинити покупця – це досить висока ціна.

Особливості

Ця материнська плата одержала формат E-ATX, який повністю задовольняє всі останні технології і бажання споживачів. Так як модель є флагманською не тільки серед більш дешевих моделей, але і в своєму ціновому сегменті, вона отримала всілякі порти, роз'єми та слоти. Також підтримує величезну кількість корисних для геймера технологій.
Материнська плата Gigabyte: огляд, характеристика, підключення, відгуки
Вона працює на сокеті LGA1151 чіпсетом служить Intel Z170 Express, який додатково працює з PLX PEX8747. Оперативна пам'ять тут застосовується типу DDR4. Під неї виділено чотири слоти і підтримка двох каналів. У підсумку можна оснастити ПК 64 Гб оперативки. Взагалі, всі елементи знаходяться у звичних місцях, їх легко знайти, підключення материнської плати Gigabyte не викличе труднощів. До того ж у коробці, крім величезного кількість різних кабелів, перехідників, є і доступне керівництво користувача. Розгінний потенціал не показав особливо дивовижних результатів. Тим не менш він у моделі є. Взагалі, модель вийшла занадто розкішним. Покупцеві і справді доведеться добряче розщедритися. Платформа Skylake часто вимагає великих вкладень, зате вони спрямовані на відмінний результат.

Відгуки

Зараз вибір материнської плати багато в чому залежить від цілей, які переслідує користувач. Компанія Gigabyte має моделі "материнок" не тільки для геймерів. Виробник розробив і досить бюджетні варіації для тих, хто бажає зібрати ПК самостійно, щоб заощадити. Все ж більш схвальні відгуки покупці залишають про моделі Gigabyte GA-Z170X-Gaming G1. Єдине, чим вони були засмучені, так це вартістю. В іншому модель цієї плати забезпечує стабільну і швидку роботу, вона має непоганий комплект поставки, а також багатьма улюблений порт Thundebolt. Ті, у кого корпус ПК має скляну кришку, зрадіють яскравому дизайну плати. До речі, бюджетна модель Gigabyte Z170-HD3 також отримала хороші відгуки від покупців. Цей варіант плати найбільше приваблює своєю ціною. За флагманський чіп від Intel покупець платить близько 7 тисяч рублів. Карта також зроблена якісно, на ній є всі необхідні порти. Багато хто залишилися задоволені отстуствием DDR4 так як перехід з DDR3 міг би бути занадто дорогим. Єдине, з чим виникали проблеми, так це з незвичним інтерфейсом BIOS.