Що таке HDR в камері телефону і навіщо він потрібен?

32 0 Новини високих технологій

Що таке HDR в камері телефону? Подібне питання напевно задавав собі чи не кожен власник смартфона з подібною функцією. Залежно від технічних характеристик та інших факторів, деякі користувачі можуть не побачити різницю між фоторафиями, які зроблені, коли функція HDR в камері телефону була включена, і в порівнянні із звичайними знімками. Однак відмінності все ж є і вони суттєві.

Що таке HDR в камері телефону?

Що таке HDR в камері телефону і навіщо він потрібен?
Якщо не вникати в технічні складності, то це особливий формат обробки фотографій в момент збереження знімків. Не беручи за основу складні аспекти, пов'язані з програмуванням, дана функція дозволяє робити знімки більш яскравими і контрастними. Подібне відбувається завдяки розширенню яскравого діапазону, який не завжди бачимо неозброєним оком або використовуючи звичайні фотографії.

Крім того, включена функція HDR в камері телефону впливає на розмір файлів, у зв'язку з особливостями збереження отриманих знімків. Даний аспект присутній і на інших пристроях, наприклад, фотоапаратах.

Абревіатура HDR

Що таке HDR в камері телефону і навіщо він потрібен?
Вона розшифровується як High Dynamic Range. Якщо перевести її з англійської мови, то вона буде означати високий динамічний діапазон. Однак повна назва даної технології особливо не прижилося, на відміну від скороченого варіанту. В цілому назва відображає сутність технології - вона дозволяє збільшити діапазон яскравості і глибину кольору.

Так чи корисний HDR

Що таке HDR в камері телефону і навіщо він потрібен?
Враховуючи сучасні тендеций, пов'язані з новими прийомами для отримання прибутку, компанії-виробники мобільних пристроїв готові використовувати будь-які можливості для підвищення вартості, престижу і конкурентних переваг для своєї продукції. Однак технологія цілком прижилася і присутня у багатьох камерах мобільних телефонів, особливо це стосується дорогих моделей і флагманів, починаючи з Samsung Galaxy S4 і iPhone четвертої моделі, ну і само собою, в більш нових моделях, які стали приймачами подібних гаджетів.

Плюси і мінуси від даної функції

Спробувавши розібратися в тому, що таке HDR в камері телефону, ви напевно зіткнетеся з тим, що знімки, які зроблені з використанням даної технології починають мати дуже великий обсяг, тобто займати багато місця в пам'яті вашого смартфона. Для пристроїв, де присутній великий обсяг простору сховища, подібна особливість не створює жодних проблем. В даному випадку мова йде про гаджетах, пам'ять яких дорівнює, наприклад, 128GB або навіть більше, за рахунок флеш-накопичувачів. А от у випадку зі смартфонами з малим хранилещем, функція HDR призведе до швидкого переповнення і нестачу місця. Звичайно, це не критично, але постійні повідомлення про нестачу пам'яті можуть набридати і заважати користувачам під час роботи.

Де застосовується

Відповівши на питання, що таке HDR в камері телефону, багато хто напевно поставили наступним питанням: а навіщо він потрібен? Крім більш яскравих знімків, дана технологія застосовується в багатьох мобільних додатках з фільтрами для фотографій. Різні спеціальні ефекти, які пов'язані з змінами тіней, контрастності, згладжуванні або розмиття можуть також включати в себе використання даної функції.
Що таке HDR в камері телефону і навіщо він потрібен?
Однак дуже важливо мати хороший дисплей з високою роздільною здатністю, так як не всі екрани можуть передавати повною мірою ту картинку, яка отримується в результаті використання HDR. Можливо, що деякі бюджетні смартфони можуть робити знімки, використовуючи високий динамічний діапазон, але при цьому фотографія буде мало чим відрізнятися від звичайної.

На закінчення

Функція HDR в камері телефону - це не тільки спосіб прорекламувати додаткові можливості будь-якого смартфона, але і цілком цікава технологія, яка дозволить поексперементувати зі знімками. В інтернеті є велика кількість фотографій, в основному це природа і різні пейзажі, які виконані з допомогою високого динамічного діапазону. Вони дуже насичені яскравими фарбами і передають великий спектр різних кольорів, які потрапили в об'єктив. Технологія HDR може використовуватися не тільки в мобільних пристроях, вона також застосовується і в професійних фотоапаратах, що дає фотографам більше інструментів для творчості. Крім того, є телевізори з підтримкою даної функції, вони роблять картинку більш жвавою і яскравою. Таким чином, було дано відповідь, що таке HDR в камері телефону, а також у чому сутність цієї технології, незалежно від пристроїв, на яких вона застосовується.