Хромакей - це технологія для медіасередовища

57 0 Новини високих технологій

У даній статті ми поговоримо про хромакей. Значення слова в наш час відомо практично всім, багато хто його називають зеленим фоном, однак, це лише один з кольорів. А в статті ви дізнаєтеся про всіх. Більше того, ми поговоримо про історію появи цієї технології і торкнемося безліч аспектів, які дозволять поліпшити зйомку. Прочитавши статтю до кінця, ви зрозумієте, що значить для нинішньої хромакей медіасередовища.

Хромакей - це технологія для медіасередовища

Історія

Хромакей - це та технологія, без якої не можна уявити нинішній телебачення. Навіть більше: її почали використовувати багато видеоблогери для підвищення якості зйомки. Але давайте згадаємо історію виникнення поняття. Що режисери робили до винаходу хромакея і коли він почав входити в маси?


Спочатку, коли цифрових і телевізійних технологій ще не існувало або вони були на низькому рівні, в кіно використовували метод поєднання сцен з фоном. Ось назви трьох технологій того часу: "фронтпроекция", "рирпроекция" і "блукаюча маска". Якщо ви розглянете їх на прикладі, то зможете виявити схожість з нинішнім хромакеем. За суті, хромакей - це і є технологія минулих років, тільки покращена в рази і відточена до доскональності. Сама суть полягала в накладенні кадру на кадр. Перше задокументоване використання такого методу було в 1898 році. Його застосував Джордж Альберт Сміт. А в 1903 році режисер Едвін Портер у фільмі "Велике пограбування поїзда" затягнув чорною тканиною вікна, щоб застосувати подвійну експозицію.


Застосовували також і біле полотно. Зроблено це було в 1920 році великим мультиплікатором Уолтером Діснеєм. Подібне потрібно було для того, щоб у сцені фільму Alice Comedies вставити анімацію разом з акторами. Той хромакей, який ми знаємо, був створений у 1930 році студією RKO Pictures. Це був синій фон.

Технологія

З вищевикладеного можна зробити висновок, що хромакей значення має неймовірне для кінематографа. Ну а зараз давайте поговоримо про саму технологію зйомки. Повсюдно використовується два кольори хромакея - зелений і синій. Пояснення цьому просте - дані кольори не зустрічаються на тілі людини. Але це не означає, що користуватися можна лише двома кольорами. Чисто теоретично можна використовувати як жовтий, так і червоний. Взагалі-то, колір підбирають виходячи з багатьох чинників. Так, при комбінованій зйомці фільмів частіше використовують зелений колір. А от зйомки в студії передбачають використання синього фону.

Синій фон

Хромакей - це технологія для медіасередовища
Але давайте розберемося детальніше. Синій колір фону добре себе зарекомендував під час зйомки на плівку. Це пояснюється тим, що в подальшому негатив друкувався на чорно-білій плівці з високою контрастністю і накладенням фільтра, який ігнорував синій канал. З-за цього синій фон перетворювався в чорний і з ним було простіше працювати, роблячи подвійну експозицію.

Зелений фон

Хромакей - це технологія для медіасередовища
З відходом кіноплівки пропав і синій хромакей. Зараз котирується зелений, зважаючи на те, що в сучасний час застосовуються цифрові камери, а вони, в свою чергу, чутливі до відтінків зеленого. Виходить так, що картинка в зеленому каналі вміщує в себе мінімальну кількість шумів. Що відмінно позначається на обробці такого кадру і його композитинге. До речі, цікавий факт полягає в тому, що від синього фону також відмовилися по причині популярності джинсів даного відтінку.


Примітки

Хромакей - це технологія для медіасередовища
Хромакей - це та технологія, яка полегшувала зйомку як високобюджетних фільмів, так і аматорських проектів. Але в будь-якому випадку однієї тканини недостатньо. Давайте поговоримо про те, які нюанси потрібно враховувати при зйомці з хромакеем. Перше, чому потрібно приділити увагу, це освітлення. Його потрібно виставити так, щоб не було пересвітла і тіней. Суть в тому, що чим рівномірніше освітлення буде, тим легше обробляти відео пізніше. Використовуйте матовий хромакей. Друге, на що слід звернути увагу, це експозиція. Тут все залежить від налаштувань камери. Якщо ви налаштуєте експозицію неправильно, то фон буде або дуже яскравим, або сильно темним - це додасть шуми на картинку і відзнятий матеріал буде неякісним.
ПОРАДА: Робіть освітленість заднього фону (хромакея) на два порядки яскравіше по відношенню до знімаючих об'єкту. Третій - це об'єктив. Тут все просто. Засвойте єдине: щоб при накладенні двох зображень вони виглядали природно, знімайте їх на однаковий об'єктив, з ідентичною діафрагмою і відстанню фокуса.

Достоїнства і недоліки

Ми вже розібралися, що хромакей - це технологія, яка допомагає налагоджувати одне зображення на інше. Але ми не поговорили про її достоїнства і недоліки, тому приступаємо негайно. Серед достоїнств хромакея можна виділити два головних:
  • Зйомка фільмів з використанням даної технології значною мірою скорочує витрати бюджету.
  • За допомогою нього можна в один кадр помістити об'єкти, які в нашому світі просто не існують.
  • З недоліків хромакея можна виділити лише єдиний - він категорично виключає використання в кадрі об'єкти його кольору. Однак цей нюанс можна поправити накладенням масок в редакторі.