Nvidia GeForce GTX 260: характеристика, відгуки

69 0 Новини високих технологій

У компанії Nvidia досвід випуску відеокарт дуже багатий. Вона створювала цей продукт тривалий час і була практично першою, хто став на ринку лідером. Тим не менш і в цього виробника були проблеми, з якими доводилося справлятися усім світом. Так, після виходу GT200 шанувальники були засмучені дорожнечею чіпа. Тому конкурентні моделі значно досягли успіху. Щоб залишитися на плаву, Nvidia довелося знизити вартість на флагмани, щоб залучити людей до серії GTX. Коли інтерес користувачів був відновлений, компанія випустила GeForce GTX 260 характеристика якого повністю влаштовувала звичайних покупців.


Про карті

Часто новий GeForce GTX 260 порівнюють зі старшою моделлю GTX 280. Це цілком виправдано, враховуючи, що чіп всередині у них GT200. Основною відмінністю двох моделей є кількість активних уніфікованих процесорів. У GTX 260 менший об'єм пам'яті.
Nvidia GeForce GTX 260: характеристика, відгуки
В іншому у новій моделі тип пам'яті GDDR3 обсяг - майже 900 Мб, а частота - 1998 МГц. Варто також відзначити пропускну здатність її - 1119 Гб/с, технічний процес виробництва - 65 нм, а енергоспоживання - до 182 Вт.

Варіативність

У 2008 році вийшло багато модифікацій GeForce GTX 260. Характеристика їх практично не відрізнялася. Єдине, що вже в 2009 році змінилася технологія процесора. В іншому вони мали відмінності в зовнішньому вигляді, в розгінному потенціалі. Серед компаній, які займалися розробкою відеоадаптера, були XFX, Gigabyte і Palit.


XFX у справі

Спочатку варто розглянути XFX GeForce GTX 260. Характеристика цього адаптера практично не відрізняється від оригіналу. Поставлялася "видуха" у великій картонній коробці. Вигляд вона мала привабливий, оформлення в стилі XFX, використовувався кислотно-зелений колір. Спереду вказувалася загальна інформація, а ззаду - більш докладна. Виробник навіть на бічній стороні розмістив перелік мінімальних функцій та системних вимог. Всередині коробки покупця чекає маса сюрпризів. Комплектація і справді відрізняється особливою щедрістю. Тут є аж три перехідника для VGA, 6-pin живлення PCI-Express і HDTV-Out. Також є кабель для транспортування аудіосигналу на адаптер. Як правило, диск з «дровами» і безліч інструкцій. А найголовніше, користувачеві доступний диск з повною версією першої частини гри Assassins Creed і фірмова табличка на двері «Я граю – не турбувати».

Зовнішній вид

Від XFX відеокарта GTX 260 характеристики дизайну отримала фірмові. Тут також помітний стиль отруйного зеленого кольору. Габарити досить великі. До речі, система охолодження точно така ж, як і у старшої моделі 280. На перший погляд корпус здається монолітним, так як компанія приховала всі деталі під наклейками. Щоб поглянути під кожух, потрібно уважно пошукати болтики.
Nvidia GeForce GTX 260: характеристика, відгуки
На лицьовій стороні видно логотип компанії і поруч віконце вентилятора. На звороті пластикова решітка, щоб адаптер не пошкодився. Є також заглушка, яка приховує SLI і SPDIF. Є поруч додаткові роз'єми для живлення. Для виводу зображення використовується DVI, причому відразу два. Для них доступні перехідники, на випадок, якщо вам буде необхідно підключити кабель VGA або HDMI.


Технічна складова

Відділення XFX добре попрацювало з GeForce GTX 260. Характеристики її трохи краще, ніж у початковій версії. У цій моделі працює чіп GT200 другої ревізії, в якому знаходиться 192 уніфікованих процесора. Частота їх роботи дорівнює 12 ГГц. При цьому ядро працює на 576 МГц. Відеопам'ять отримала незвичайний обсяг - 896 Мб, тип - GDDR3 частота - 1998 МГц. Щодо свого старшого брата ця модель стала в рази менше виділяти тепла, плюс цьому сприяє і непогана система охолодження. При помірній швидкості вентилятора температура графічного ядра піднімається до 80 градусів. Такий показник зараз міг би здатися дивним, але в той час це було відмінним показником, так як GTX 280 могла нагрітися і до 100 градусів.

Для поліпшення XFX

Щоб у Nvidia GTX 260 характеристики стали краще, можна було здійснити розгін. Варто відразу сказати, що перед поліпшенням необхідно посилити систему охолодження хоча б підручними засобами. Після проведеного розгону виявилося, що карта має чудовий потенціал. Вдалося збільшити частоту відеопам'яті на 430 МГц, а це майже 22 %. Також покращилися показники частот растрового і шейдерного домену. В цілому продуктивність стала в рази краще. Взагалі цей варіант Nvidia GeForce GTX 260 характеристики хоча і отримав непогані, все ж у співвідношенні "ціна/якість" виявився не зовсім вдалим. Він не зміг протистояти конкурентам з AMD. Ті були швидше, енергоефективніше і дешевше.

Нове дихання

А ось у 2009 році вся серія перейшла на оновлений чіп G200b. Суть змін полягала в тому, що тепер процес виготовлення проводився за нормами 55 нм, а не 65 нм. Таким чином, значно зменшилися габарити процесора, що відбилося на собівартості. Перевели на цей чіп кілька карт, у тому числі і NVIDIA GeForce GTX 260. Характеристики її стали ще більш заплутаними.
Nvidia GeForce GTX 260: характеристика, відгуки
Вся справа в тому, що через три місяці після випуску GTX 260 ще в 2008 році, виробник випустив варіант із збільшеною кількістю уніфікованих потокових процесорів. Зі 192 штук їх стало 216. Після того як оновили технологію і чіп отримав 55 мн, здавалося б, мало щось змінитися і в характеристиках. Але не тут-то було. GTX 260 залишився з тими ж 216 процесорами. У результаті на ринку було три версії, які відрізнялися абсолютно несуттєво, але вибрати серед них що-то було неймовірно складно.

Від Palit

Модель Palit GTX 260 характеристики отримала поліпшені в порівнянні з попередньою модифікацією. Насамперед змінився зовнішній вигляд. Компанія продумала свій власний дизайн друкованої плати і корпусу в цілому. Довжина адаптера склала 27 сантиметрів, а колір текстоліту став незвичайним – червоним. Зверху корпус перекритий кожухом, який зберігає в собі два вентилятора.
Nvidia GeForce GTX 260: характеристика, відгуки
Система охолодження також вийшла досить химерною. Вона складається з радіатора на трьох теплових трубках, які відводять тепло від процесора. Сам радіатор має алюмінієву пластину. Як вже говорилося раніше, в кожусі розмістилися два вентилятора із пластику. Система має звичайний обдув, який направляє повітря зверху над радіатором. З одного боку, такий варіант непоганий, так як дозволяє потокам повітря діставати до будь-якої частини відеокарти. З іншого боку, тепле повітря залишається в корпусі, а цей варіант зовсім не райдужний.

Технічні характеристики

Базова частота графічного ядра дорівнює 626 МГц, а шейдерні процесори працюють на 1350 МГц. За пам'ять відповідає чіп від Samsung, який має тип GDDR3 і 896 Мб. Функціонує вона на частоті 2214 МГц. Перехід на G200b надав позитивний вплив насамперед на енергоекономічність. Система стала «з'їдати» помітно менше.

Потенціал

Palit говорили, що їх відеокарта GeForce GTX 260 характеристики може мати покращені. У підсумку з 626 МГц вдалося вичавити 702 МГц, а з 2212 МГц так і не вийшло здобути нічого хорошого. Результат насправді виявився так собі. З урахуванням нових технологій процесора очікувалися небувалі показники після розгону. Але вийшло, що нова модель не змогла переплюнути навіть молодшу. Ще й стабільність початку подхрамивать.
Nvidia GeForce GTX 260: характеристика, відгуки
У підсумку з часом виявилося, що всі відеокарти від цієї компанії, які отримали нереференсний дизайн, мають дуже низький потенціал розгону, ніж моделі з референсною друкованою платою.

Варіант від Gigabyte

Nvidia GTX 260 характеристики отримала, мабуть, найкращі. Справа в тому, що ця модель належала до серії Super Overclock, а це означає, що у неї вже з коробки є заводський розгін. Про це подарунок для користувача великими літерами написано на коробці з адаптером. Комплектація, до речі, теж піднесла невеликий сюрприз покупцям. Всередині, крім маси перехідників і кабелів, можна було знайти талон зі знижкою 20 % для шанувальників гри The Sims 3 яку можна було придбати в «Стиме» за меншу вартість.

Зовнішність

Для Gigabyte GTX 260 характеристика дизайну не стала незвичайною. Вона дуже схожа з версією XFX. Інтерфейс має DVI, D-Sub і HDMI. Розміри модель має великі з-за кожуха і системи охолодження. До речі, вона тут досить проста. Має многуктник гратки радіатор, мідні трубки і вентилятор.
Nvidia GeForce GTX 260: характеристика, відгуки
Якщо згадати оригінальну плату GeForce GTX 260 то зовнішність помітно перероблена. Змінилося і енергоспоживання з 180 Вт на 172 Вт. До речі, ядро вдалося заводським розгоном прискорити на 20 %, а пам'ять - на 25 %.

Показники

Якщо поглянути на заявлені показники, то ми бачимо, що частота ядра - 679 МГц, шейдерних блоків - 1512 МГц, а пам'яті - 2484 МГц. Ці значення помітно відрізняються від попередніх моделей відеокарт. При «домашньому» розгоні також трохи вдалося збільшити показники. У результаті ядро отримало частоту 738 МГц, шейдерний блок - 1620 Мгц, а робота пам'яті - 2592 МГц.
Nvidia GeForce GTX 260: характеристика, відгуки
Незважаючи на те, що приріст начебто невеликий, все ж помітно перевищені показники всіх можливих модифікацій. Єдине, що засмучує в цьому варіанті адаптера, – це значна температура нагріву – до 92 градусів. Хоча під час розгону вона не перевищувала і 80 градусів.

Висновки

Відеокарта GTX 260 характеристика якої в свій час відносила модель до середнього цінового сегменту, все ж виправдовувала свою вартість. Після виходу нового процесора вона стала ще восстребованнее, так як збільшила показники продуктивності. З усіх вищезазначених прискорювачів все ж краще себе показала модель Gigabyte GTX 260. Вона отримала заводський розгін, також показала відмінний потенціал. Крім того, саме ця модель стала власницею новенького GT200b. В іншому вона перевершує своїх конкурентів по частоті роботи всіх елементів, по енергоспоживанню та ефективності.