МТС, "Поділися балансом" - що це за послуга і як нею скористатися?

48 0 Новини високих технологій

У кожної людини може виникнути ситуація, коли гроші на рахунку закінчилися і немає можливості внести платіж, але зателефонувати або іншим чином зв'язатися з колегою, знайомим або рідною людиною просто необхідно. У цьому випадку відмінним рішенням стане скористатися послугою МТС «Поділися балансом». Опція доступна для всіх фізичних осіб, які мають договору на надання послуг зв'язку з даним оператором на території Білорусі. Як скористатися послугою, які обмеження можуть матися при передачі коштів? Всі ці питання будуть розглянуті в поточній статті.


МТС, "Поділися балансом" - що це за послуга і як нею скористатися?

Опис послуги від МТС «Поділися балансом»

Вищезгадана опція дозволяє абоненту, який вирішив передати частину своїх коштів для користування послугами зв'язку іншому клієнту МТС, сформувати розпорядження на переказ певної суми з балансу. При цьому розмір перерахувань абонент може вибрати самостійно. Це можуть бути 100200/300/400/500 рублів. Оператор не забороняє зробити кілька перекладів, щоб передати на рахунок іншої людини велику суму грошей. Однак є ряд обмежень, які поширюються на розмір отриманих і переданих сум у рамках календарних діб.

Які послуга МТС «Поділися баланс» має обмеження?

Перш ніж розповісти, яким чином виконується формування команд на передачу балансу, слід уточнити деякі умови, при недотриманні яких у виконанні «доброго жесту» буде відмовлено:


 • Опція доступна тільки в тому випадку, якщо абонент, який має намір передати кошти, і той, кому вони призначені, придбали сім-карти (а, отже, і зареєстровані їх номери) в одному регіоні країни. В іншому випадку у проведенні платежу буде відмовлено.
 • Тільки для фізичних осіб доступна можливість перерахування балансу, використовують відповідні тарифні плани.
 • За один день (календарні добу) розмір перерахувань в рамках конкретної послуги не може перевищувати 1000 рублів. При цьому для одержувача грошових коштів більш лояльні умови: за один день поповнити рахунок, приймаючи перекази від інших абонентів, можна на 2000 рублів.
 • У рамках опції «Поділися балансом» неможливо перевести всі гроші з свого балансу іншій людині. Існує таке поняття, як «мінімальний залишок». Він повинен становити не менше 020 руб.
 • МТС, "Поділися балансом" - що це за послуга і як нею скористатися?

  Варіанти формування розпоряджень

  У рамках опції МТС «Поділися балансом» може бути використано два варіанти для створення та надсилання запитів: через USSD-команди і за допомогою відправки текстового повідомлення. Природно, виконання дій кожним з цих способів не тарифікується. Розглянемо докладніше, як можна надати можливість людині розпоряджатися певною сумою коштів з вашого балансу.

  Відправка розпорядження через сервіс USSD

  Для того щоб скористатися цим способом, з номера абонента повинна бути набрана у рамках опції від МТС «Поділися балансом» комбінація наступного виду: *363*номер (у форматі 375YYYYYYYYY)*S#. В даному запиті під літерою S ховається не що інше, як сума, яку слід передати в розпорядження. У разі якщо запит буде сформовано коректно, від оператора надійде код підтвердження. Слід також набрати зі свого пристрою в наступному форматі: *363* #. Про результати операції абонент буде повідомлено через СМС-повідомлення.
  Приклад формування запиту: *363*3755555555555*5#.


  МТС, "Поділися балансом" - що це за послуга і як нею скористатися?
  Про вдалої передачі розпорядження абонент буде сповіщений через текстове повідомлення з номера 364. Згідно з умовами надання послуги «Поділися балансом», що входить СМС з цього номера платне – 003 руб. У разі якщо при формуванні запиту дані були записані некоректно або умови опції не виконуються, то в повідомленні буде відправлена інформація про помилки.

  Відправка розпорядження через сервіс СМС

  Виконати відправку запиту на надання можливості розпорядження деякою сумою коштів іншому абоненту можна через текстове повідомлення. Для цього потрібно відправити на номер 363 повідомлення формату: номер клієнта (375YYYYYYYYY) S. Під буквою S в поточному записі також мається на увазі величина розпорядження. Далі порядок виконання дій мало чим відрізняється від попереднього способу.
  МТС, "Поділися балансом" - що це за послуга і як нею скористатися?
  Аналогічним чином може бути сформований та відправлений запит на виконання другого, третього і подальшого запитів на передачу розпорядження балансом.

  Використання опції в роумінгу (за межами свого регіону)

  Багато абоненти цікавляться: "Якщо є бажання скористатися опцією МТС «Поділися балансом», як набирати запит при знаходженні поза території домашнього регіону?" Приємною несподіванкою стане, що відмінностей у способах набору запитів не буде. При цьому варто пам'ятати, що тарифікація за межами домашньої області суттєво відрізняється. А це означає, що відправлення повідомлень і USSD-запитів на ті номери, які раніше були безкоштовними, стане тарифікуватися. Що стосується вхідного повідомлення з номера 364 то його вартість залишиться стабільною – 003 руб.

  Виконання передачі коштів з балансу для російський абонентів МТС

  Абонентам в РФ досить цікаво, як скористатися послугою МТС «Поділися балансом». Росія - країна, в якій ця опція не надається. Однак існує безліч варіантів для переказу грошей на баланс. Наприклад, раніше це була «Пряма передача», в рамках якої абоненти могли передавати один одному не більше 300 рублів за одну транзакцію. Зараз це "Легкий платіж", сервіс МТС "Гроші" та ін. Докладніше можна подивитися на офіційному ресурсі оператора, а також скористатися веб-інтерфейсом для виконання переказу.
  МТС, "Поділися балансом" - що це за послуга і як нею скористатися?

  Висновок

  У даній статті ми розглянули послугу МТС «Поділися балансом». Особливості її використання, вартість, наявні обмеження. Звертаємо увагу, що дана опція доступна лише для білоруських абонентів стільникового оператора МТС. При зіткненні з труднощами при виконанні взаємодії з сервісом рекомендується перевірити, чи виконуються раніше описані умови. Уточнити, чому не виходить скористатися послугою, можна, переглянувши текст повідомлення, яке буде надіслано після введення запитів. При неможливості самостійно вирішити ситуацію слід звертатися до контакт-центру.