Краща програма для пошуку драйверів і установки

83 0 Новини високих технологій

Драйвери, як програми керування комп'ютерним «залізом» і деякими віртуальними пристроями, є одними з найважливіших компонентів всієї системи. І для коректної роботи всього обладнання їх необхідно встановлювати і своєчасно оновлювати. Яка ж програма для пошуку драйверів і установки їх в систему підходить для таких процедур найкраще? Розберемо це питання і зупинимося на засобах, пропонованих Windows-системами, а також на сторонніх найбільш популярних програмних продуктах.


Установка драйверів засобами Windows

На етапі інсталяції системи або при виникненні деяких збоїв в роботі пристроїв можуть використовувати власні засоби системи. Вбудована програма для пошуку і установки драйверів Windows працює на основі власної бази даних, яка може зберігатися на жорсткому диску комп'ютера або установчому дистрибутиві на оптичному або USB-носії.
Краща програма для пошуку драйверів і установки
Доступ до цього системного інструменту можна отримати з «Диспетчера пристроїв», який викликається через «Панель управління» або командою devmgmt.msc в консолі «Виконати». Тут досить вибрати потрібний пристрій, а потім використовувати контекстне меню, або рядок властивостей, де вибирається оновлення драйвера. Але для деяких нестандартних пристроїв використання цієї бази даних неможливо, оскільки система встановлює найбільш підходящий з її точки зору драйвера, а не той, який може знадобитися. До того ж цей інструмент автоматично драйвери не оновлює (тільки за запитом користувача).


Рейтинг програм для пошуку і установки драйверів

Таким чином, для часткової або повної автоматизації процесу апдейта драйверів потрібно використовувати сторонні програми, самими популярними з яких є наступні:
 • DriverPack Solution.
 • Driver Booster.
 • SlimDrivers.
 • Driver Scanner.
 • Driver Genius Pro та ін
 • Набір драйверів DriverPack Solution

  Вважається, що ця утиліта – краща програма для пошуку і установки драйверів. По-перше, вона абсолютно безкоштовна. По-друге, її база даних з інформацією по кожному з відомих типів пристроїв є найбільш повною. По-третє, додаток оновлює драйвери виключно через пошук за офіційними ресурсів виробників обладнання в інтернеті.
  Краща програма для пошуку драйверів і установки
  Однак при відсутності підключення, але при наявності диска з дистрибутивом, який, крім настановних файлів, включає в себе ту саму базу драйверів, можна скористатися і таким засобом. Сканування відбувається в автоматичному режимі, після чого пропонується встановити чи оновити драйвери відповідного обладнання. Якщо інсталяція драйвера буде проводитися з використанням засобів системи, на стадії вибору місця, з якого буде проведена установка, потрібно буде вказати відповідний носій.

  Програма для автоматичного пошуку і установки драйверів Windows Driver Booster

  На другому місці розташувалася Driver утиліта Booster. Ця програма для пошуку драйверів і установки їх в автоматичному режимі дещо нагадує попередній пакет, але, на відміну від нього, власної бази даних драйверів не має, а працює виключно через інтернет.
  Краща програма для пошуку драйверів і установки
  Встановити можна і безкоштовну версію Free, і платну модифікацію Pro, в якій є розширена підтримка драйверів. Але для неї потрібна ліцензія, яка коштує близько 400 рублів і дійсна протягом року. Однак на практиці досить і звичайної версії Free, яка справляється зі своїми обов'язки нітрохи не гірше. Правда, іноді користувач буде спостерігати постійне поява повідомлень про оновлення самої програми, але в цьому немає нічого страшного.


  Пакет SlimDrivers

  Ця програма для пошуку драйверів і установки їх на всі комп'ютерні пристрої дещо нагадує попередні утиліти, але має ряд особливостей.
  Краща програма для пошуку драйверів і установки
  Однією з найбільш зручних функцій є те, що драйвери при необхідності можна скопіювати в резервну копію. На додаток до всього програма при скануванні не тільки визначає пристрої, для яких потрібно провести інсталяцію або оновлення драйверів, але і відображає застарілі компоненти, які з системи можна видалити, щоб їхні ключі не засмічували реєстру, а самі драйвери не викликали конфліктів після оновлення. При цьому застарілі драйвери програма видаляє самостійно і повністю в автоматичному режимі без втручання користувача.

  Утиліти Driver Scanner і Driver Genius Pro

  Ці дві утиліти між собою дуже схожі, але перша є безкоштовною і розрахована на пересічного користувача завдяки практично повній автоматизації будь-якого процесу, а друга випускається в платній версії і має дещо більшими можливостями (хоча для ознайомлення можна скористатися і вельми функціональної демо-версією).
  Краща програма для пошуку драйверів і установки
  Серед особливостей можна відзначити серйозну систему створення резервних копій драйверів, але програма для пошуку драйверів і установки їх на комп'ютер Driver Genius Pro володіє можливістю створення резервної копії повного пакету встановлених або оновлених драйверів у вигляді звичайних ZIP-архівів, архівів, що саморозпаковуються SFX або навіть у вигляді інсталяторів формату EXE, що робить процес відновлення більш швидким і надійним.

  Що віддати перевагу?

  Що ж вибрати з усього того, що сьогодні пропонується на ринку програмного забезпечення для автоматизації процесів пошуку, встановлення та оновлення драйверів? Здається, пересічному користувачеві більше підійдуть перші дві програми (DriverPack Solution і Driver Booster Free), оскільки вони зовсім прості у використанні і є безкоштовними. Інші утиліти здебільшого розраховані саме на створення бекапів після здійснення операцій пошуку драйверів або їх інтеграції в систему. Тут варто відзначити, що утиліта Driver Genius Pro більше розрахована на тих, кому в силу специфіки доводиться дуже часто займатися ремонтом або конфігурованої комп'ютерної техніки на професійному рівні. Програми SlimDrivers і Driver Scanner «заточені» під використання рядовими користувачами, які хочуть, крім автоматичного оновлення або установки драйверів, отримати ще й просте засіб створення бекапів для можливого подальшого відновлення при збоях у системі.