Що робити, якщо не працює кнопка "Пуск" (Windows 10)?

161 0 Новини високих технологій

У новій ОС Windows 10 яка відносно недавно стала доступна в безкоштовному варіанті користувачам ліцензійних версій 7 і 8 юзери зіткнулися з неприємною проблемою того, що не працює кнопка «Пуск». Windows 10 пропонує кілька методів по усуненню цієї ситуації. Але для їхнього застосування в деяких випадках доведеться запастися терпінням, а без спеціальних знань використовувати їх не рекомендується взагалі.

Чому кнопка «Пуск» не працює: Windows 10 і оновлення системи

Як правило, після оновлення існуючої операційної системи до «десятки» або так званої «чистої» інсталяції нова ОС нарікань не викликає. Проблема того, що перестала працювати кнопка «Пуск» (Windows 10) з'являється набагато пізніше. Зокрема, це пов'язано з інсталяцією деяких пакетів апдейтів, які і викликають такі збої.


Що робити, якщо не працює кнопка "Пуск" (Windows 10)?
Як і в будь-якій іншій системі, у десятій модифікації автоматичне оновлення знаходиться в активованому стані за замовчуванням. В залежності від того, який пакет встановлювався, проблема того, що після інсталяції апдейта не працює кнопка меню «Пуск» (Windows 10), може проявитися раніше або пізніше. Пропоновані далі рішення допоможуть вирішити цю проблему.

Не працює кнопка «Пуск» (Windows 10): рішення щодо перезапуску графічного інтерфейсу

Перше рішення щодо виправлення ситуації є найпростішим. Проблема полягає в тому, що, окрім як використовувати клавішу Win, неможливо відкрити саме початкове меню. Воно в Windows 10 не працює (іконки "Кнопка «Пуск»" у нижній панелі немає).


Що робити, якщо не працює кнопка "Пуск" (Windows 10)?
Таким чином, доведеться спробувати перезапустити графічний інтерфейс системи, за який відповідальна служба Explorer.exe (не плутати зі стандартним «Провідником»). Для цього викликається «Диспетчер завдань». Можна використовувати комбінації Alt + Del + Ctrl, Shift + Esc + Ctrl або розділ «Виконати», який можна викликати через швидке поєднання Win + R, з командою taskmgr. Тут на вкладці процесів потрібно знайти «Провідник» (він же Explorer) і з меню правого кліка вибрати команду рестарту (перезавантаження). Далі потрібно підтвердити рестарт. Але допомагає такий метод далеко не завжди.

Відкат системи до попереднього стану

Припустимо, що знову не працює кнопка «Пуск». Windows 10 можна відкотити до попереднього стану або зробити аналогічні дії по поверненню до чистої системі (на деяких ноутбуках така функція є в меню, що викликається спеціальними кнопками).
Що робити, якщо не працює кнопка "Пуск" (Windows 10)?
Для відновлення стандартного використовується відповідний розділ «Панелі управління», яку в найпростішому випадку без використання натискання на кнопку головного меню можна викликати з рядка запуску додатків Run командою control. У цьому випадку, щоправда, треба хоча б приблизно знати, коли саме стався збій, і на підставі цього вибирати відповідну точку відкату.


Нова облікова реєстрація

Коли не працює кнопка «Пуск» (Windows 10), можна спробувати створити нову реєстраційну запис і подивитися, чи буде спостерігатися проблема при вході під нею.
Що робити, якщо не працює кнопка "Пуск" (Windows 10)?
Для цього в «Панелі управління» використовується облікових записів користувачів, в якому вибирається створення нової реєстрації.

Відновлення працездатності через системний реєстр

Тепер для ситуації, коли не працює кнопка «Пуск» (Windows 10), розглянемо більш складну методику усунення проблеми. Спочатку використовуємо консоль виконання програм (Win + R) і командою regedit викликаємо редактор системного реєстру. У ньому слід пройти по гілці HKLM, і через підпапки Software Microsoft добрати до каталогу CurrentVersion, в якому є директорія Explorer, а в ній - папку Advanced.
Що робити, якщо не працює кнопка "Пуск" (Windows 10)?
Справа знаходиться параметр EnableXAMLStartMenu, значення якого слід поміняти на нуль, викликавши редагування подвійним кліком або використавши для цього меню правого кліка. Після цього потрібно зберегти зміни і повністю перезавантажити систему. Примітка: якщо такий ключ відсутній, спочатку потрібно створити параметр DWORD з вказаним ім'ям.

Використання PowerShell

Якщо ж і після вищенаведених дій не працює кнопка «Пуск» у Windows 10 дозволяє використовувати ще один засіб – консоль PowerShell, яку можна викликати з «Диспетчера завдань» або прописати однойменну команду в меню «Виконати» (старт повинен здійснюватися від імені адміністратора). У вікні консолі прописується наступна рядок: Get-AppXPackage -AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register«$($_.InstallLocation)AppXManifest.xml»}
Що робити, якщо не працює кнопка "Пуск" (Windows 10)?
Потім натискається клавіша enter. Після виконання операції все повинно стати на свої місця. Якщо з якихось причин запуск з правами адміна виявляється неможливим, потрібно буде зайти в папку System32 розташовану в каталозі системи, знайти там папку PowerShell, а нею перейти до вкладеної папки v1.0 де і розташований шуканий файл. Його потрібно запустити через правий клік, де вибирається старт від імені адміністратора (це, до речі, стосується старту всіх виконуваних програм в розділі Run, коли можливості використання адміністраторських прав немає).

Використання утиліти виправлень від Microsoft та інші методи

В принципі, можна порадити ще кілька простих рішень, які, правда, допомагають не у всіх випадках.
Що робити, якщо не працює кнопка "Пуск" (Windows 10)?
Наприклад, можна звернутися до офіційного ресурсу корпорації Microsoft, де в розділі завантажень потрібно завантажити спеціальну утиліту усунення неполадок у вигляді CAB-файлу з назвою StartMenu, після чого запустити її і дочекатися закінчення процесу тестування та автоматичного виправлення збоїв. Іноді проблема може бути пов'язана з перейменуванням користувацької теки з використанням кириличних символів, хоча її назва повинна містити лише латиницю. Змінити шлях до каталогу і перейменувати його можна в розділі "керування комп'ютером".
Що робити, якщо не працює кнопка "Пуск" (Windows 10)?
У деяких ситуаціях може допомогти активація автоматичного обслуговування системи. Для виклику цього інструменту використовується меню правого кліка на значку комп'ютер в «Провіднику», де вибирається рядок властивостей. У новому вікні шуканий розділ знаходиться в самому низу зліва. У ньому потрібно розгорнути пункт обслуговування і натиснути кнопку запуску. Після цього система проведе повне сканування на наявність збоїв і неполадок, час твори якого залежить від кількості вільних системних ресурсів.

Підсумки

Виходячи з усього вищесказаного, в питаннях переваг застосовуваних методів, оптимальними можна назвати редагування реєстру та використання консолі PowerShell. Як правило, саме вони вирішують проблему раз і назавжди. Тим, хто не хоче займатися подібними речами або просто не має необхідних знань або навичок, краще застосовувати офіційну програму діагностики від Microsoft, активувати обслуговування або застосувати інші більш легкі методи, які були описані в самому початку. Такий підхід застосовується і в тому разі, якщо навіть досвідчений юзер не хоче займатися редагуванням записів реєстру виключно з міркувань того, що при необережних діях можна що-то випадково видалити. А адже скасовувати зроблені зміни, або не зберігати виконані результати в цьому редакторі, на жаль, неможливо. Тому і тут потрібно дотримуватися, якщо можна так висловитися, певні правила техніки безпеки. У будь-якому разі, хоч один спосіб, але спрацює, і проблеми з основним меню і відповідає за його виклик кнопкою зникнуть. Можна, звичайно, ще зайнятися деинсталляцией апдейтів, однак гарантії того, що при включеному автоматичному оновленні вони не встановляться знову або не приведуть до появи нових проблем, ніхто дати не може. Так і відключати їх саме в десятій модифікації не рекомендується, хоча фахівці Microsoft і стверджували раніше, що для цієї системи апдейти випускатися не будуть. Зокрема, вони стосуються системи безпеки ОС та інших продуктів компанії на зразок «Офісу».