Фотоапарат Canon 5D Mark 3: огляд, характеристики, інструкція, відгуки

90 0 Новини високих технологій

Високотехнологічна камера Canon 5D Mark 3 оснащена повнорозмірним датчиком. Має швидку і точну систему зйомки. Фотоапарат працює в декількох режимах і вміє підлаштовуватися до умов зйомки. Оснащений великою кількістю функцій, що розширюють можливості фотографування.

Canon 5D Mark 3: огляд

Камера даної марки являє собою класичний варіант дзеркальної фотокамери. Дає можливість виставляти оптику, не розраховуючи «кроп-фактор». Володіє високою світлочутливістю. Вважається повнокадровим. Все це робить фотоапарат Canon 5D Mark 3 особливо популярним як серед аматорів, так і серед професіоналів. Дозволяє робити знімки швидко, у великій кількості і без помилок автофокуса Canon 5D Mark 3. Характеристики приладу відзначають тип матриці CMOS, повнокадрові параметри сенсора 36x24 мм і дозвіл, що становить 223 Мп. Максимально можливий розмір фотографії рівний 5760x3840 пікселів.

Камера має вбудовану систему очищення. Об'єктив змінний, тип байонета - Canon EF. Камера оснащена процесором DIGIC 5+, оптичним видошукачем, пентапризмою і швидкодіючим напівпрозорим дзеркалом. По діагоналі дисплей дорівнює 32 дюйма, його роздільна здатність - 1040000 точок. Є антиблікове покриття, а також кут огляду дорівнює 170 ?С. Фотоапарат оснащений сім'ю рівнями яскравості і режимом Live View. Прилад має автоматичну і ручне фокусування. Підсвічування зовнішня на спалах, не вбудовані. Є фокальний затвор, оснащений електронним управлінням. Швидкість зйомки при максимальному дозволі складає 6 кадрів/секунду. Зйомка може проводитися в шести різних режимах. У фотоапараті є різні стилі зображення. Колірний простір sRGB і Adobe RGB. Обробка кадру відбувається з пріоритетом світла і корекцією яскравості. При тривалій витримці і високих ISO діє функція шумозаглушення. Можлива настройка периферійної освітленості і хроматичної аберації, також існує корекція розсіювання. Можна підганяти зображення до параметрів M1 M2 чи Є S. мультиекспозиція, налаштування якої при бажанні можна змінити.

Є автоматична світлочутливість і регульована чутливість ISO. У фотоапараті існує кілька балансів білого. Формат зображення - JPEG (Exif 2.3) і RAW відео – MOV. Камера захищена від вологи і пилу. Немає вбудованого спалаху, але є сумісність зі спалахами Canon Speedlite EX. Існує два слота для карти пам'яті форматів CF і SD. Корпус фотоапарата має USB-роз'єм, виходи: HDMI mini і PAL/NTSC (для відео). Так само є роз'єм для навушників і мікрофона. Параметри Canon 5D Mark 3 - 152x1164x764 мм, а вага камери – 950 р.

Комплектація

Фотоапарат Canon 5D Mark 3: огляд, характеристики, інструкція, відгуки
Камера Canon 5D Mark 3 має наступну комплектацію:
 • фотоапарат, оснащений кришкою від корпусу камери;
 • наглазник Eg;
 • акумулятор;
 • зарядний пристрій;
 • широкий ремінь;
 • інтерфейсний кабель;
 • стереофонічний відео/стереокабель;
 • два диски, один з програмним забезпеченням, інший з інструкцією.
 • Крім перерахованих комплектуючих на паперових носіях, додається до камери Canon 5D Mark 3 інструкція по застосуванню і кишеньковий довідник. Перед використанням приладу слід закріпити наглазник Eg до окуляра видошукача. Істотно розширюють можливості фотоапарата об'єктиви Canon 5D Mark 3 які продаються окремо від камери. Прилад підтримує всі об'єктиви лінійки Canon EF і несумісний з об'єктивами EF-S.
  Не варто проводити ремонт Canon 5D Mark 3 самостійно, для цього існують спеціалізовані сервісні центри.

  Початок роботи з камерою

  Фотоапарат Canon 5D Mark 3: огляд, характеристики, інструкція, відгуки
  Canon EOS 5d Mark III слід використовувати згідно з інструкцією. Перед початком роботи камери заряджають акумулятор і вставляють його в спеціальний відсік. Далі в фотоапарат вставляють карти пам'яті. CF-карта вставляється в слот, розташований на передній панелі приладу, а SD - у відсік на задній панелі. На наступному етапі кріплять об'єктив, а перемикач фокусування встановлюють у положення «AF», регулятор живлення на «ON». Утримуючи центральну кнопку, обертач направляють на «А+». Це стандартний режим зйомки, де всі параметри встановлюються автоматично. Дивлячись у видошукач, слід фокусувати положення видошукача на об'єкті і натиснути наполовину кнопку затвора. Після того, як камера сфокусує об'єкт, потрібно натиснути кнопку затвора повністю. Протягом двох секунд зроблений знімок буде відображатися на екрані. Для того, щоб його подивитися повторно, слід натиснути на кнопку з чорною стрілкою, яка розташована ліворуч від монітора.

  Розташування кнопок

  Фотоапарат Canon 5D Mark 3: огляд, характеристики, інструкція, відгуки
  Шасі камери зроблено з магнієвого сплаву, що вплинуло на вагу пристрою, а сам пристрій вкрите якісним гумовим покриттям. Canon EOS 5D Mark III чудово тримається в руці, не ковзає і дарує відчуття комфорту. Рукоятка обладнана дистанційним табло, а між ним і об'єктивом знаходиться індикатор автозапуску. Підсвічування камери немає. Кнопкою у байонета, що знаходиться праворуч, включають попередній перегляд різкості. Над написом EOS знаходиться п'ять маленьких отворів - це грати звук вбудованого мікрофона. Під кришкою є роз'єм для навушників і мікрофону, а також отвір для приєднання пульта дистанційного керування. Ще є слоти USB/AV і mini-HDMI.
  На лівій панелі камери знаходиться круглий диск, що дозволяє вибрати режим зйомки. Це може бути зйомка на автоматі «Р», з особливим пріоритетом витримки «Tv» або з пріоритетом діафрагми – режим AV», є механічний режим, він позначений літерою «М» і з тривалою витримкою «В» або «Bulb». В останньому варіанті затвор відкритий до тих пір, поки натиснута кнопка спуску і утримується в такому положенні. Функція «A+ Scene Intelligent Auto» автоматично підбирає налаштування, орієнтуючись на об'єкт зйомки та умови. Власні налаштування можна зберегти, встановивши обертач у положення: «С1», «С2» і «С3». Під поворотним диском знаходиться важіль для включення живлення. У виїмці під вказівним пальцем розташована кнопка спуску затвора. Вище є вертикальне колесо, що дозволяє виконати основні параметри зйомки. Між вищевказаними колесом і кнопкою спуску знаходиться кнопка «M-Fn». У верхній частині над РК-дисплеєм знаходяться ще чотири кнопки. Перші три допомагають налаштувати параметри зйомки, а остання включає підсвічування, що знаходиться на маленькому дисплеї. Монітор камери неповоротний. Кнопка «menu» виконує внутрикамерние налаштування, найчастіше це перехід на більш високий рівень зйомки. Кнопка «info» показує режими, у яких може відображатися інформація на моніторі. У лівій частині камери один над одним розташовується п'ять кнопок. Перша дозволяє відобразити на екрані відразу два знімка, функція «rate» дає можливість оцінити знімок і дати йому від 0 до 5 зірок. Кнопка «збільшення» масштабує зроблений знімок. Слідом за нею йдуть функції «перегляд» і «видалення». За допомогою кнопки «Q» можна змінювати налаштування панелі управління на моніторі, не зачіпаючи меню всередині камери. Вище розташовується джойстик для навігації по екрану і вибору точки фокусування. Нижче функції «Q» є диск навігації, який переміщує фото при перегляді. В деяких режимах виконує автоматичне виправлення, а в ручному допомагає керувати діафрагмою. Функціонування диска блокують перемикачем «lock». Диск керування може працювати в сенсорному режимі, при цьому поряд з кнопкою «set» виходять віртуальні кнопки управління. З їх допомогою процесом зйомки можна управляти беззвучно, а клацання натискання кнопок не будуть чути. Canon EOS 5D Mark III має літій-іонний акумулятор LP-E6. На нижній стороні камери знаходиться батарейний блок і різьблення для штативу. Праворуч знаходяться два слоти для карт пам'яті CF і SD. Знімки можна записувати як на одну з карт, так і на обидві разом.

  Інтерфейс екрану

  Інтерфейс меню на екрані класифікується на кілька горизонтальних секцій, які виділяються різними кольорами. Червоний колір вказує на основні настройки, жовтий відображає базові установки, блакитний відповідає за відтворення кадру. Оранжевий пункт меню допомагає налаштувати крок експокорекції, клавіші та інші функції. Зелений колір відображає користувальницьке меню, фіолетовий встановлює параметри автофокусу. Видошукач у камери класичний, його можна використовувати з іншими пристроями оптичної лінійки Canon EF. Причому тут немає обмежень по фокусним відстаням. Камера дозволяє виконати діоптрійну корекцію, попередній перегляд різкості. Рідкокристалічний екран видошукача видає дані про:
 • експозиції;
 • автофокусуванні;
 • заряді акумулятора;
 • спалаху;
 • карті пам'яті;
 • пріоритет світів;
 • довжині серії;
 • режим, в якому працює камера.
 • На екран фотоапарата можна вивести гістограму, сітку або віртуальний горизонт. Режим Live View дозволяє вибрати фокусування. Вона може бути фазова або контрастна. Перша характеризується високою швидкістю, друга - особливою точністю, яка дозволяє розрізняти особи в деталях, але в даному режимі камера працює повільно. Ця функція дозволяє користуватися віртуальним горизонтом, при якому виводиться на екран максимальну кількість параметрів. Можливий попередній перегляд кадру з поточної експозицією.

  Відеозйомка

  Фотоапарат Canon 5D Mark 3: огляд, характеристики, інструкція, відгуки
  Зйомка Canon 5D Mark 3 може працювати в різних режимах. Цього вдається досягти завдяки змінної оптики, яку можна використовувати в дзеркальних камерах. Масштаб відеозйомки безпосередньо залежить від того, що дає макрооб'єктив. Відкриваючи й закриваючи діафрагму, можна регулювати глибину різкості. У Canon EOS 5D Mark III під час процесу відеозапису налаштування міняють на сенсорному екрані, не натискаючи на кнопки. Сенсор дозволяє управляти колесом. Досить доторкнутися пальцем і діафрагма закриється або, навпаки, відкриється. Під час робочого процесу немає непотрібних коливань приладу, а звук, витікаючий від клацань селектора, не фіксується на звуковій доріжці. В даному пристрої є можливість взаємодіяти з зовнішніми мікрофонами. Це дозволяють зробити вбудовані в прилад роз'єм 35 мм Запис звуку може виконуватися в автоматичному і ручному режимах. Під час аматорської зйомки з записом звуку можна задіяти функцію «фільтр вітру». Відеозапис ведеться в дозволі до 1920х1080. Формат відеозапису – MOV. В процесі відеозйомки використовується кодек H. 264 який може мати як междукадровое, так і внутрикадровое стиснення. Щоб отримати відео більш високої якості, задіють зовнішні видеорекордери, які під'єднують до роз'єму HDMI. Максимально можлива тривалість відеоролика становить 30 хвилин і займає 4 ГБ. Фокусування Canon 5D Mark 3 в відеозйомки ручна. Для перевірки її точності використовують збільшений кадр.

  Налаштування фотографування

  Фотоапарат Canon 5D Mark 3: огляд, характеристики, інструкція, відгуки
  Фотоапарат Canon 5D Mark 3 дозволяє виконати наступні налаштування зображення, це:
 • якість кадру;
 • чутливість ISO;
 • стиль зображення;
 • корекція яскравості;
 • баланс білого.
 • Ці та інші функції можна встановлювати самостійно, а можна вибрати режими, де налаштування прилад автоматично підбирає. Камера дозволяє записувати фотографії на одну карту пам'яті, так і на обидві одночасно, використовуючи функцію «дублювання». При запису зображення можна вибрати кількість пікселів і якість зображення, формати JPEG і RAW. У першому випадку є вісім параметрів якості, у другому - три. Не менш важливим параметром зйомки є чутливість ISO. В режимі «А+» чутливість визначається автоматично. Стиль зображення допомагає збагатити кадр різними ефектами (в режимі «А+» він встановлюється автоматично), це:
 • Авто. Кольори тут особливо насичені. Найефектніше фото в цьому форматі виглядають на відкритому повітрі.
 • Стандартний. Використовується найчастіше. Підходить для багатьох сценаріїв. Кадр тут виходить чітким і яскравим.
 • Портрет. Допомагає домогтися гарних відтінків шкіри. Пом'якшує фото. Підходить для зйомки людей з близького відстані.
 • Пейзаж. Насичує знімок синіми і зеленими відтінками. Зображення виходить чітким і ясним. Передає всю красу природи.
 • Натуральне. Призначено для тих, хто робить обробку знімків на персональному комп'ютері. Зображення виходить в природних злегка приглушених тонах.
 • Точне. Задіюється колориметрическая обробка відтінків для максимальної схожості з об'єктом зйомки. Зображення цього типу обробляють на комп'ютері.
 • Монохромне. Допомагає створити чорно-білі кадри.
 • Крім перерахованих режимів, можна створити три індивідуальних. Якщо вони не налаштовані, то застосовуються параметри стандартного режиму зйомки. При фотографуванні ще налаштувати такі параметри, як різкість, насиченість, контрастність і колірний фон. Можна використовувати ефект тонування, створює чорно-білі фото. Для знімків, знятих з витримкою в одну секунду, діє ефект шумозаглушення. Ці та інші функції докладно описані в інструкції по застосуванню і при бажанні не складе праці в них розібратися.

  Програмне забезпечення

  Фотоапарат Canon 5D Mark 3: огляд, характеристики, інструкція, відгуки
  Разом з приладом Canon EOS 5D Mark III в комплекті на диску йдуть програми для обробки зображень. EOS Utility використовується для встановлення зв'язку між камерою і комп'ютером. Допомагає завантажувати на комп'ютер відзняті зображення і відеоролики. Задати фотоапарату різні параметри зйомки. Здійснити дистанційну зйомку кадрів, не від'єднуючи камеру від персонального комп'ютера. Програма Digital Photo Professional призначена для швидкого друку, редагування та перегляду зображення. Легка і зрозуміла у використанні, тому її може без праці освоїти як професіонал, так і любитель. Допомагає працювати з файлами у форматі RAW. ImageBrowser EX - є ще одним сервісом, яка компанія дарує своїм користувачам для обробки зображень. Дозволяє редагувати, друкувати і переглядати кадри на персональному комп'ютері. Відтворює відео MOV і допомагає витягти з них зображення. З її допомогою можна завантажити додаткові функції з інтернету. Рекомендована новачкам і любителям. Picture Style Editor – програмне забезпечення, що йде на диску разом з камерою. Призначено для досвідчених користувачів. Редагує знімки з урахуванням їх характеристик. Створює неповторні стилі фотографії.

  Canon 5D Mark 3: ціна

  Дана камера має чималу вартість, але, незважаючи на це, на неї великий попит на ринку. Від 120 до 200 тисяч рублів доведеться заплатити за покупку Canon 5D Mark 3. Ціна оптичного пристрою повністю виправдовується його якістю. Придбати прилад зі знижкою пропонують багато інтернет-магазини, але там легко нарватися на підробку або купити неякісний товар, який потім буде важко повернути. Акумулятор для Canon 5D Mark 3 у разі його поломки можна купити окремо. Коштує він близько 1300 рублів.

  Де купити?

  Придбати камеру можна у великих магазинах побутової техніки, таких як Media Markt, «Юлмарт», «Ситилинк». Так само дану модель фотоапарата можна знайти в торгових точках, які торгують фотооборудованием. Даний прилад продається в магазинах комп'ютерної техніки і в інтернеті.

  Відгуки

  Фотоапарат Canon 5D Mark 3: огляд, характеристики, інструкція, відгуки
  Більшість відгуків про Canon 5D Mark 3 позитивні. Люди кажуть, що завдяки режиму інтелектуальної автоматичної зйомки вони не мають поганих фотографій. Всі знімки виходять яскраві, чіткі і якісні. Відзначають, що фото можна робити, не відриваючи погляду від видошукача. Подобається користувачам висока чутливість фотоапарата, колірна передача об'єкта. Кажуть, що кадр виходить живий, а всі відтінки на ньому натуральні. Позитивні думки говорять і про якісне стильному дизайні, швидкості зйомки, двох картах пам'яті, які допомагають зберегти достатню кількість фотографій, тихому затворі, наявності функції відеозйомки. До недоліків приладу відноситься його ціна, хоча і кажуть, що вона повністю виправдовує усі очікування. В іншому любителів все влаштовує, особливо тих, хто знімає на автоматі. Професіонали деякі речі вважають недопрацьованими. Користувачі Canon 5D Mark 3 вважають найкращою дзеркальною камерою і радять не шукати дешевші варіанти, так як цей фотоапарат має цілий ряд незаперечних переваг перед іншими.