Карл Бенц: біографія, фото та цікаві факти

104 0 Новини високих технологій

Справжня легенда, особистість, яка увійшла в історію як творця найбільшого винаходу, неймовірно актуального для людства — автомобіля Ім'я цієї людини - Карл Бенц.

Карл Бенц: біографія, фото та цікаві факти

Коротка біографія

Піонер автомобілебудування з'явився на світ у Німеччині, у містечку Карлсруе, двадцять п'ятого жовтня 1844 року. Його батько - машиніст паровоза Ганс Георг Бенц - пішов з життя, коли хлопчикові було всього два рочки. Його мати – дочка жандарма Жозефіна Вайян, чию долю повторив Карл, - теж рано осиротіла. Бенц завжди відгукувався про неї з великою любов'ю і повагою. Мати завжди була поруч з ним. Незважаючи на досить скромні статки сім'ї, вона зуміла дати синові не тільки гарне виховання, але і пристойну освіту.


Навчався Карл Бенц, біографія якого вже з раннього дитинства була пов'язана з технікою, в школі свого рідного містечка Карлсруе. З малих років хлопчик виявляв інтерес до паротягам. Помітивши великі здібності свого сина в даному напрямку, Жозефіна Вайян у 1853 році віддала Карла в гімназію, яка в ті часи вважалася найкращою в місті. Найулюбленішими предметами майбутнього винахідника одного з найбільш актуальних для людини технічних засобів пересування були хімія і фізика.
Карл Бенц: біографія, фото та цікаві факти

Дипломований інженер

В кінці вересня 1860 року Карл Бенц надходить в технічний університет Карлсруе – в Політехнічну школу. Навчання давалося йому легко. Молодий чоловік зміг успішно пройти п'ятирічний курс навчання всього за чотири роки. У дев'ятнадцятирічному віці Карл Бенц вже мав на руках диплом інженера.


У період свого навчання юнак виявляв неабиякий інтерес до всіх транспортним засобам, що працюють на паровій тязі, в тому числі і до локомотивів. Закінчивши Політехнічну школу, Карл Фрідріх Бенц, біографія якого завжди була пов'язана з машинобудуванням, поступає на роботу на завод в своєму рідному Карлсруе, де випускалися паровози. Пізніше він пробував свої сили в ремонтній майстерні, на підприємствах з випуску сільськогосподарського обладнання у Відні, Пфорцгейме і Мангеймі.

Банкрутство започаткованого бізнесу

І весь цей час Карл Бенц, мріючи почати свою власну справу, придивлявся, щоб з часом отримати можливість приступити до створення зовсім нового типу двигуна. І ось вже в 1871-му його ідеї почали втілюватися в життя. В Мангеймі він разом Серпнем Ріттером відкрив власну механічну майстерню. Тут партнери випускали металеві запчастини.
Карл Бенц: біографія, фото та цікаві факти
Однак Ріттер всіляко противився задумом Бенца почати розробку нового двигуна. Незабаром партнер заявив про відхід. Витівка виявилася на грані провалу. «Витягнути» майстерню з боргів Карлу допоміг батько його дівчини - Берти Рінгер, з якою він у той час зустрічався.
Майбутній тесть викупив у Серпня Ріттера всю його долю. Завдяки отриманій від батька Берти позику Карл Бенц перетворився в повновладного господаря майстерні. У липні 1872 року молоді зіграли весілля. А позичка, яку герой нашої розповіді отримав від Карла Фрідріха Риггера, стала приданим Берти. Талановитий винахідник Карл Бенц, фото якого можна сьогодні побачити в німецьких музеях машинобудування, з головою занурився у процес розробки двигуна внутрішнього згоряння, залишивши бізнес без нагляду. У результаті вже до 1877 року його майстерня опинилася на межі розорення. Дуже швидко підприємство перетворилося на банкрута - це сталося після того, як, побачивши його байдуже ставлення до власного бізнесу, банки по черзі відмовили йому у видачі кредиту.
Карл Бенц: біографія, фото та цікаві факти

Перше відкриття

Все це відбувається саме в той момент, коли Карл Бенц вже зібрав свій перший прототип двоконтактного двигуна. Перед ним постає непростий вибір: кинути всі сили на відновлення бізнесу або піти з головою в винахідницьку діяльність.


Бенц приймає рішення перестати займатися виробництвом запчастин. Він створює своє перше дітище, однак йому не вдалося запатентувати його. Виявилося, що такого типу двигуни вже зібрані іншими винахідниками. Пішовши на певні хитрощі, Карл Бенц отримує все-таки патент на створення паливної системи. Завдяки цьому папері йому вдається почати нехай і невелике, але все-таки виробництво, і випустити на ринок своє дітище. Перший бенцовский двотактний двигун, який побачив світ у 1885 році, вельми зацікавив інвесторів, і з деякими з них Карл вирішує створити нову фірму, остаточно закривши свою невелику майстерню з випуску запчастин.
Карл Бенц: біографія, фото та цікаві факти

Перша машина

Приділяючи все денний час нового виробництва, Бенц ночами все-таки працює над розробкою повноцінного автомобіля на своєму власному двигуні. Нарешті, після довгих болісних днів напружених праць, в тому ж 1885 році Карл Бенц демонструє публіці свою першу модель відкритої триколісній двомісної машини з чотиритактним двигуном.
Не покладаючи рук, Бенц у вільний від основної роботи (бізнесу) час повністю спроектував автомобіль. Йому належало все: починаючи від системи управління і двигуна і закінчуючи конструкцією. У січні 1886-го Бенц отримав перший патент на цю модель транспортного засобу, а потім вийшов з нею на споживчий ринок.
І хоча сама новинка не особливо зацікавила покупця, двигун першого прототипу сподобався багатьом. Він став найбільш вдалим елементом в автомобілі. Двигун почав активно продаватися, причому в першу чергу на території самої Німеччини. Дуже скоро Бенцу вдається продати патент на його виробництво і у Франції. Тут відразу ж приступають до складання двигуна. Панхарт і Левассор - бізнесмени, які від імені Карла представляють власну машину, але оснащену його двигуном, - в 1889 році на виставці в Парижі склали потужну конкуренцію Даймлеру, який також демонстрував свою новинку. Саме ця обставина і не дозволило творіння винахідника успішно вирватися на ринок.

Кінець чорної смуги

З цього часу, однак, закінчується низка невдач, від яких стільки страждав Карл Бенц. Винаходи цієї людини – це результат його неймовірної впертості та величезних зусиль.
Карл Бенц: біографія, фото та цікаві факти
Незабаром він створює ще одну оригінальну конструкцію, допрацьовує її на численних пробігах по тестового колі. Мова йде про новому двигуні на основі двоциліндрової компонування, що має горизонтальне розташування камер. Фірма Бенца виводить його на ринок, укомплектувавши в спортивний автомобіль. Машина, швидко завоевивав любов, приваблює безліч покупців.

Цікаві факти

Через кілька років після досить успішних продажів і відчутного нарощування виробничого потенціалу компанія Бенца об'єднується з іншим німецьким виробником – Даймлером. Все це відбувається в двадцять шостому році минулого століття на хвилі економічної кризи, що охопила Німеччину. В результаті був створений знаменитий бренд Daimler-Benz, який так популярний серед автолюбителів.
Четвертого квітня 1929 року Карл Бенц покинув цей світ. Сталося це на вісімдесят п'ятому році його життя, в місті Ладенбурзі. Такою була коротка біографія одного з найвідоміших і шанованих виробників авто в світі.