ГОСТ по тонуванню. Види і допустима норма тонування стекол автомобіля

94 0 Новини високих технологій

Для значної частини водіїв транспортний засіб є не лише засобом пересування, але і атрибутом моди. Багато з них хочуть дізнатися допустимий ГОСТ по тонуванню, щоб затемнити скла без порушення правил. Платити постійні штрафи і втрачати дорогоцінний час на складання протоколів готовий не кожен, тим більше що їх сума регулярно зростає.

ГОСТ по тонуванню. Види і допустима норма тонування стекол автомобіля

Для чого затемняються скла?

Зниження пропускної здатності вікон автомобіля дозволяє домогтися комфортної експлуатації. Однак при цьому має бути враховано закон про тонування, де чітко викладено базові вимоги. Затемнення стекол з порушеннями перелічених положень може бути небезпечним для водіння. В першу чергу такий хід затребуваний в літній період, коли сонячні промені доставляють масу проблем. Від високих температур нагрівається панель приладів, сидіння та інші предмети. Наявність захисного покриття дозволяє захистити салон транспортного засобу від перегріву.

Якісне тонування стекол автомобіля дає можливість приховати все те, що відбувається всередині. Це дозволить захистити особисті речі від можливої крадіжки. Розглянути зовні сумочку чи гаманець зловмисникам навряд чи вдасться.
ГОСТ по тонуванню. Види і допустима норма тонування стекол автомобіля

Можливі недоліки

Існують і негативні моменти, що стосуються затемнення автомобільних стекол. У зимовий час водій може відчувати дискомфорт при водінні, так як видимість дещо знижується. Якщо покриття виявиться неякісним, то на поверхні можуть з'явитися різні дефекти, які істотно погіршать огляд. Тоді доведеться повністю міняти скла.

Норми законодавства

Кожен пункт ГОСТ по тонуванню спрямований на підвищення безпеки дорожнього руху:
 • Скла, призначені для забезпечення переднього огляду, повинні пропускати не менше 70 відсотків світла.
 • Не допускається використання матеріалів, здатних призвести до спотворення певних кольорів (зеленого, червоного, блакитного, жовтого і білого).
 • Категорично забороняється застосовувати покриття з дзеркальним ефектом.
 • Не можна створювати затінюючі смуги з боку вітрових вікон шириною більше 14 див.
 • При наявності зовнішніх дзеркал з кожної сторони пропускна здатність заднього скла не нормується.
 • За порушення встановлених норм закон про тонування передбачає штрафні стягнення. За недотримання вимог доведеться заплатити грошову суму, яка залежить від кількості подібних випадків. Що стосується заборони на експлуатацію, то подібна міра вже не є чинною. Номери більше не знімають.

  ГОСТ по тонуванню. Види і допустима норма тонування стекол автомобіля

  Важливо розуміти

  Багатьом до душі саме повна тонування. Відсотки пропускної здатності в цьому випадку повинні пред'являтися не тільки до застосовуваних матеріалів, але і до самого скла. Його показник може дорівнювати і 95 відсотків. Тоді при придбанні виробів, відповідних за світлопроникності, все одно можна вийти за межі встановлених норм. Таким чином, повинен бути хоча б п'ятивідсотковий запас.

  Основні прилади для тестування

  В якості засобів для проведення виміру рівня затемнення застосовуються тауметри. Вони представляють собою портативні пристрої, за допомогою яких перевіряється тонування стекол автомобіля у відсотковому співвідношенні. В таблиці наведені основні марки виробів, затверджені Росстандартом.


  Назва  Опис  "Блик-М"  Прилад функціонує від напруги 12 вольт. Показання допускається знімати при температурі від – 10 до +40 градусів, якщо відносна вологість не перевищує 95 відсотків. Товщина досліджуваного об'єкта повинна коливатися в межах 3-10 мм  "Світло"  Пристосування дозволяє працювати в більш широкому діапазоні температур. Його можна використовувати, якщо стовпчик термометра не виходить за межі -40 до +40 градусів. Товщина зразка повинна складати від 3 до 6 мм.  "Тонік"  Пристрій відрізняється невеликою масою, тому функціонує від напруги 36 вольт. Воно дозволяє вимірювати скла товщиною не більше 20 мм Робочий діапазон температур коливається від -10 до +40 градусів.

  ГОСТ по тонуванню. Види і допустима норма тонування стекол автомобіля
  Будь-який з перерахованих приладів діє за стандартною схемою. Спочатку зразок піддається дії випромінювача. Частина світлового потоку, який передається на приймач. Отримані частинки перетворюються, після чого свідчення передаються безпосередньо на дисплей.

  Вимоги до вимірювачів та їх експлуатація

  Перевіряється допустима норма тонування тільки за допомогою приладу, що пройшов сертифікацію. Крім того, технічний засіб повинен мати дані про проведену метрологічної повірки. Тестування здійснюється щорічно, щоб усунути можливі похибки. Що стосується правил експлуатації, то вони полягають у наступному:
 • при вимірі слід переконатися у відсутності забруднень і вологих плям на випробуваному зразку;
 • для визначення середнього значення потрібно зняти показання мінімум три рази в різних місцях;
 • перед використанням необхідно виконувати калібрування, яка дозволить наблизитися до еталонним значенням.
 • Ким визначається світлопропускання?

  Правозахисники наполягають, що робити замір тонування мають право лише спеціально навчені люди. Проте поправки, які набрали не так давно, дозволяють проводити подібні заходи співробітникам ДПС. Перевірку вони можуть здійснювати на контрольних або стаціонарних постах.
  ГОСТ по тонуванню. Види і допустима норма тонування стекол автомобіля
  Візуальне визначення пропускної здатності скла не є законним. Штрафні санкції можуть бути застосовані тільки після перевірки спеціальним обладнанням.

  Популярні види тонування

  Проводити затемнення стекол власної машини можна різними способами. Від вибору конкретного варіанта буде багато в чому залежати кінцева вартість. Однак більш дорогі технології виявляються самими якісними. Нижче наводяться найбільш поширені види тонування.
  Один з найпростіших варіантів полягає у використанні знімних елементів. Раніше активно застосовувалися пластикові панелі, які мали погане зчеплення з поверхнею скла і плавилися під впливом ультрафіолету. Тепер замість них купується особлива мембрана, фиксирующаяся шляхом статичного прилипання. Найбільшою популярністю користується варіант з атермальной плівкою, яка здатна відображати теплову енергію. Вона досить ефективно захищає внутрішній простір від ультрафіолетового випромінювання, при цьому коштує недорого. Провести роботи з її наклеювання відносно просто. У деяких випадках скла затемняються допомогою напилення спеціального шару. Покриття може наноситися плазмовим або магнетронним способом. Дана технологія найчастіше застосовується в серійному виробництві. Однак є й умільці, які виробляють напилення в домашніх умовах. До основних переваг можна віднести: стійкість до пошкоджень і високі естетичні характеристики. Останнім часом інтерес у автоаматорів викликає електрична тонування вікон по ГОСТу. У цій ситуації вдається регулювати рівень затемнення. Кількість проходять променів змінюється під впливом електричного поля. Найголовнішим недоліком такого варіанту є висока вартість.
  ГОСТ по тонуванню. Види і допустима норма тонування стекол автомобіля

  Особливості вибору плівки

  Так як варіант з приклеюванням спеціальної мембрани на скло більш поширений і порівняно дешевий, пропонується розглянути детальніше саме його. Насамперед необхідно придбати якісну плівку. Продукція повинна підбиратися з урахуванням особистих переваг водія і особливостей автомобіля. При виборі плівки важливу роль відіграє відтінок. Він повинен вдало поєднуватися із зовнішнім видом транспортного засобу. Після визначення з компонентом панелі необхідно зосередитися на якісних характеристиках. Надійні вироби, як правило, складаються з декількох шарів, один з яких є захисним. Неякісна плівка може вигоріти за літній сезон, зробивши скло менш прозорим. На її поверхні будуть з'являтися подряпини і здуття навіть від невеликих дотиків. У зв'язку з цим не рекомендується використовувати одношарові мембрани в ході робіт.
  ГОСТ по тонуванню. Види і допустима норма тонування стекол автомобіля

  Самостійне наклеювання плівки

  Ретельно вивчивши ГОСТ з тонування, можна приступати безпосередньо до основним операціям. Якщо для затемнення скла була обрана плівка, то приклеїти її можна самостійно, заощадивши на послугах фахівців. В цьому випадку вдасться проконтролювати якість робіт. З підготовленої заздалегідь плівки слід вирізати шматок, відповідний формі тонируемого скла. По краях напуск повинен бути 3-5 мм. Далі готується основа. Скло протирають сухою ганчіркою, після чого на його поверхню наноситься мильний розчин. Дуже обережно відокремлюється основний шар від плівки. На її клейку сторону наноситься розчин з милом. Потім підготовлена належним чином мембрана накладається на скло. Зверху вона обробляється тим самим засобом, що і внутрішня сторона. За допомогою лопатки поверхню акуратно розгладжується. Потрібно уникати сильного натиску, щоб не залишилося подряпин. Коли плівка приклеюється до поверхні скла, за допомогою леза і лінійки зрізається виступаюча частина. Нижній край при цьому не повинен виступати за гумку. Приблизно через чотири години мембрана схопиться повністю. Для скорочення процесу висихання кватирку рекомендується розташовувати у радіатора опалення або інших приладів, що виділяють тепло.
  ГОСТ по тонуванню. Види і допустима норма тонування стекол автомобіля

  Заключна частина

  Хоча норми ГОСТ по тонуванню є досить жорсткими, при правильному підході можна убезпечити себе від штрафних стягнень, особливо якщо знати правові норми. Інструкція по наклеювання плівки допоможе провести роботи без співробітників спеціалізованих фірм, завдяки чому вдасться уникнути зайвих витрат. Що стосується якості покриття, то воно буде залежати від придбаних матеріалів та правильності їх фіксації.