Відеокарта nVidia GeForce 9500 GT: характеристики, тестування, відгуки

102 0 Новини високих технологій

Кожен рік NVIDIA Corporation крім ігрових гігантів випускає і бюджетні відеокарти. Таке було практично завжди. Компанія всіляко прагнула випустити не тільки нову модель, але і проміжну, яка була б «роботою над помилками». Іноді виходило, іноді відеокарти не відрізнялися один від одного практично нічим. NVIDIA на ринку з 1993 року. Компанія нині є однією з найбільших серед виробників графічних прискорювачів і процесорів. Перша відеокарта була випущена в 1995 році і називалася NV1. Серія ігрових видух GeForce була анонсована в 1999 році. У травні 2016 року була випущена серії 1000 яка нині вважається найпотужнішою і використовується в геймерських ПК.

Плутанина

У 2008 році NVIDIA Corporation в гонитві за першістю випускає GeForce 9500 GT. В той час конкуренція була особливо важливою. Це зараз в AMD і NVIDIA з'явилися свої фанати, які віддають перевагу тій чи іншій компанії. А тоді важливо було показати свою могутність на ділі.
Відеокарта nVidia GeForce 9500 GT: характеристики, тестування, відгуки
Але компанії робили це хитрістю. В результаті випуск нової відеокарти не завжди ознаменовивал щось нове. Так стали випускати моделі, які дійсно нічим не відрізнялися. Наприклад, у випадку з AMD вийшла відеокарта Radeon HD 3870 яка відрізнялася від старшої моделі лише тонким техпроцессором, типом і обсягом пам'яті.

Коли ж на ринку з'явилася NVIDIA GeForce 9500 GT, стало зовсім незрозуміло, що хотіла сказати компанія цією моделлю. Ця видуха стала точною копією GeForce 8600 GT. Крім того, навіть вся серія 9800 не була особливо оригінальною порівняно своїх попередників.

Бюджетний сегмент

Нову модель можна було віднести до нижнього цінового сегмента. Її особливістю було оновлене графічне ядро, яке, незважаючи на це, використовувався в попередній моделі, але в новій було просто перейменовано. Компанія в той момент вирішила провести прогрес, який перевів би всі чіпи на новий техпроцессор. Таким чином трохи підвищилися показники частоти. Техпроцессор ж став більш ергономічним. Знижувалося енергоспоживання, а також тепловиділення відеокарт стало значно менше

Варто також сказати і про ідентифікації, за якої стали розрізняти видухи бюджетні та «з претензією». Хоча 9-я серія ознаменувала новий прорив, цифра «5» вказувала на бюджетний сегмент. Тобто більшість моделей були проміжними, маючи такий ідентифікатор.
Відеокарта nVidia GeForce 9500 GT: характеристики, тестування, відгуки

Призначення

Відеокарта GeForce 9500 GT після появи на ринку все ж привернула увагу покупців. Вона прийшла на зміну серії 8500 і створювалася раніше для іграшок середнього рівня. Але в підсумку стала досить відомою у своєму сегменті. Головною причиною популярності цього відеоадаптера стало те, що дорогу серію 9800 не всі бажали купувати. По-перше, на той час геймерський спорт був не так популярний, як зараз, по-друге, мало кому такі моделі були по кишені. А ось GeForce 9500 GT, характеристики якої були середніми, стала чудовим партнером для звичайного користувача. Крім базових завдань, видуха відмінно справлялася навіть з ігровими проектами, але з погіршенням якості.

Відмінності

Варто сказати, що, незважаючи на критику у бік нової моделі, вона все ж трохи, але відрізнялася від 8500-ї серії. GeForce 9500 GT стала могутніше, так як отримала збільшену кількість уніфікованих конвеєрів. Також їй встановили не тільки 512 Мб, але була й версія на 1 Гб.
Відеокарта nVidia GeForce 9500 GT: характеристики, тестування, відгуки
Взагалі, серед всього ряду цієї відеокарти можна знайти пам'ять GDDR3 яка має об'єм 256 або 512 Мб. Також є варіант GDDR2 з об'ємом 512 Мб і 1 Гб. Останні модифікації все ж стали популярними, до того ж були найбільш імовірною заміною попередніх моделей від компанії.

Коротка характеристика

Перш ніж докладно розповісти про відеокарту, варто коротко розглянути основні у GeForce 9500 GT характеристики. Конвеєри є потоковими та уніфікованими. Їх тут 32 штуки. Видуха підтримує DirectX 10.0 що навіть дозволяє грати в проекти 2013 року. Частота ядер тут 650 МГц. Об'єм пам'яті залежно від моделі може бути 256 і 512 Мб і 1 Гб. Частота пам'яті 1000 МГц. Шина має 128-розрядність. Є моделі і два виходи DVI-I, а також TV-Out. Є підтримка HDCP, а також можливість декодувати відео в HD-формат.

Комплектація

Знову-таки, в залежності від модифікації, поставка та зовнішній вигляд відеокарти відрізнявся. NVIDIA GeForce 9500 GT, ціна якої тоді була досить низькою і зараз продається в деяких інтернет-магазинах. У середньому нині її можна отримати за 2-3 тисячі рублів. Упаковка для версії з GDDR2 з 512 мегабайтами була барвистою і великої. Її дизайн був незмінним для компанії. На коробці вказувався стандарт відеокарти і об'єм пам'яті. Також була інформація про використання заводського розгону. Виробник зазначав, що частота була збільшена майже на 20 % і дорівнювала 650 МГц. Хоча відразу виникало питання, як такі чудеса можливі, якщо рекомендована частота лише 550 МГц.
Відеокарта nVidia GeForce 9500 GT: характеристики, тестування, відгуки
Ззаду на коробці відзначалася вся можлива інформація про моделі. Перераховувалися і функції, які зараз можна знайти на офіційному сайті компанії. До того ж всім відомо, що це лише маркетинговий хід. Тут же згадується і особлива серія Ultra Durable 2 до якої належала GeForce 9500 GT. Це означало, що у виробництві були використані лише високоякісні компоненти.
У базовій комплектації не було нічого особливого. Хоча враховуючи бюджетність цієї моделі, всього вистачало. Тут був представлений внутрішній SPDIF-кабель, з них два перехідника з DVI на D-Sub і HDMI. Також була доступна інструкція диск з «дровами». Крім того, останні можна було встановити та з офіційного сайту.

Зовнішні дані

GeForce 9500 GT 1Gb виявився досить компактних розмірів. Мабуть, ця характеристика є відмінною рисою цього сегмента відеоадаптерів. Все розміщено на стандартному синюватому текстоліті. Розведення у друкованої плати задоволена оригінальна. Це знову-таки пов'язано з Ultra Durable 2. Крім того, тут можна знайти інтерфейс MIO, який допомагає об'єднувати моделі видух в режимі SLI. А ось додаткового роз'єму для харчування немає, так як відеокарта має низьке споживання потужності. Система охолодження тут спрощена, враховуючи нинішні моделі. Регулювати рух куллера не можна, тому він весь час працює стабільно, до речі, також ніяких шумів не видає. Активна система охолодження підтримується і монолітним ребристим радіатором.
Відеокарта nVidia GeForce 9500 GT: характеристики, тестування, відгуки
Як вже говорилося раніше, на панелі є два роз'єми DVI, а також TV-Out. Якщо потрібно підключити аналоговий монітор, то в коробці є перехідники. Можливо навіть виводити зображення у форматі HDMI, перехідник також є в наявності.

Тестування

GeForce 9500 GT представлявся у двох варіантах, щодо чіпа. Спочатку була модель з технологією 65 нм, а після була випущена модифікація на чіпі з 55 нм. Після виходу моделі вона проходила безліч тестувань. Робочі частоти показали 650 МГц, як було зазначено на коробці. Шейдерний домен показував частоту 1600 МГц, а мікросхема пам'яті, 500 МГц. Температура була досить посередньою. Без навантаження графічне ядро мало 67 градусів. Природно, цей недолік був викликаний слабким куллером. До речі, ця ж причина могла і негативно вплинути на «домашній» розгін.
Відеокарта nVidia GeForce 9500 GT: характеристики, тестування, відгуки
Підсумки різних тестувань показали, що, незважаючи на відсутність на перший погляд змін щодо старої моделі 8500 все ж 9500-я працювала в 2-25 рази швидше. Також стала помітна схожість з іншою моделлю - 8600.

Додаткова допомога

Самостійно зробити для GeForce 9500 GT розгін було не складно. Єдине, що необхідно було все ж додати до штатного кулера «помічника». У підсумку після додаткового вентилятора температура ядра стала 58 градусів. У підсумку результати «домашнього» розгону виявилися непоганими. Частота процесора зросла на 50 МГц і стала 700 МГц. Незначно, але збільшилася робота шейдерного домену - до 1800 МГц. Також попрацювали і над частотою відеопам'яті і підняли її на 94 одиниці – 594 МГц. При цьому тестування показало підвищення температури до 63 градусів, що вважалося не критичним.
Відеокарта nVidia GeForce 9500 GT: характеристики, тестування, відгуки
Розгін також вплинув на поведінку видухи в іграх. Можливо добитися того, що продуктивність збільшиться на 14 %. При цьому якщо враховувати те, що до цього ще був і заводський розгін, то результати потенціалу цієї відеокарти відмінні. Єдине, що необхідно було докупити тим, хто поліпшував продуктивність самостійно, додаткову систему охолодження.

Висновки

Отримала відеокарта GeForce 9500 GT відгуки непогані. Незважаючи на те що з'явилася ця модель з причини того, що необхідно було випустити проміжний варіант і закрити «дірку» в серії бюджетних адаптерів, все ж вона стала популярною серед звичайних користувачів. Крім того ця видуха стала непоганою заміною 8500-й і 8600-ї серій, які на той момент хоч і не були вже популярні, але все ж зустрічалися у продажу. Також купується вона стала і завдяки тому, що у GeForce 9500 GT ціна була набагато менше, ніж у 9600-ї моделі, а характеристики не сильно відрізнялися.
Відеокарта nVidia GeForce 9500 GT: характеристики, тестування, відгуки
Нічого нового у відеокарті побачити толком і не вдалося. Причому можна було навіть знайти і досить неприємні моменти, як, наприклад, використання застарілих мікросхем пам'яті. Також незрозумілою виявилася і ціна відносно конкурентоспроможних моделей від AMD. Коли ті випустили Radeon HD 4650 який перевершував GeForce 9500 GT в продуктивності, стало складно здогадатися, як компанія буде справлятися з цією проблемою. Адже ціна обох адаптерів була однакова. Недоліками, навіть через майже 10 років, впевнено можна назвати наявність повільної відеопам'яті, відсутність управління кулером і невиправдано високу ціну щодо продуктивності. Перевагою цієї моделі стало використання високоякісних матеріалів для виготовлення, також тихий кулер, невелике енергоспоживання і, звичайно, наявність заводського розгону.