Пристрій зарядного пристрою для мобільного телефону: опис, переваги та недоліки

96 0 Новини високих технологій

Без чого ми не можемо уявити наше повсякденне життя? Правильно – без мобільного телефону. У ньому зберігається інформація по роботі, паролі від банківських карток, особисті дані та багато-багато іншого. Але навіть при тому, що розвиток мобільних технологій не стоїть на місці, у мобільних телефонів як і раніше є один істотний недолік – вони досить швидко розряджаються. А що таке мобільний телефон розряджений? Це просто даремний шматок металу. Тому в цій статті буде описано пристрій зарядного пристрою для мобільного телефону, їх класифікація, а також переваги і недоліки.


Класифікація зарядних пристроїв

За принципом роботи зарядні пристрої для мобільних телефонів поділяються так:
 • Акумуляторні – працюють за принципом накопичення заряду та подальшої передачі заряду пристрою.
 • Мережеві харчуються від центральної електромережі потужністю 220 В і перетворюють це напруга в слушний для пристрою.
 • Автомобільні працюють від прикурювача автомобілі. В якості харчування використовують бортову мережу автомобіля.
 • Універсальні – являють собою провід зі спеціальним роз'ємом для підключення телефону з одного боку і з USB-роз'ємом з іншого боку, що дозволяє заряджати телефон від ПК і ноутбука.
 • Бездротові пристрій не контактує безпосередньо з електричним струмом, а просто кладеться на спеціальну платформу (більш детально принцип їх роботи ми розглянемо далі).
 • Давайте зупинимося на мережевих і бездротових зарядних пристроях.
  Пристрій зарядного пристрою для мобільного телефону: опис, переваги та недоліки

  Мережевий зарядний пристрій

  Пристрій зарядного пристрою для мобільного телефону досить просте. У сучасному світі існує величезна кількість, в тому числі і розрізняються за типом електрохімічної системи.


  У кожного з них своя специфіка роботи. Для телефонів, як правило, використовуються акумулятори на основі літію – літій-іонні (Li-ion) і літій-полімерні (Li-pol). У подібних акумуляторів пристрій зарядного пристрою для мобільного телефону зводиться до того, що електрична схема забезпечує напругу, що перевищує номінальну на 10-15% і дозволяє проводити швидку зарядку акумулятора. Також важливим елементом є контролер заряду, який обмежує подачу напруги пристрою в критичних випадках.

  Достоїнства і недоліки

  Основною перевагою подібних зарядних пристроїв є їх дешевизна, а також відносно малий час зарядки. До недоліків можна віднести наявність дроту, який може зноситися чи обірватися. Тому більш доцільним може виявитися бездротове пристрій.
  Пристрій зарядного пристрою для мобільного телефону: опис, переваги та недоліки

  Як працює бездротове пристрій

  Бездротове зарядний пристрій для мобільних телефонів - це панель, на яку поміщається телефон, де і відбувається його зарядка. Звучить фантастично? Але це правда. В його основі лежить принцип роботи електричної котушки, основна властивість якої – це здатність передавати електричний струм.


  Ще зі школи нам відомо, що якщо підключити одну котушку до джерела струму, то у неї виникне магнітне поле. І якщо другу котушку розташувати в радіусі дії магнітного поля, то в ній теж виникне електричний струм. Єдиною важливою умовою при цьому є те, що котушки не повинні стикатися між собою.
  Пристрій зарядного пристрою для мобільного телефону: опис, переваги та недоліки

  Достоїнства і недоліки

  Головна перевага тут в тім, що до мобільного телефону не підключаються ніякі дроти, отже, не буде розхитуватися роз'єм USB. Більш того, можна використовувати кілька зарядних пристроїв, що значно порадує будь-якого користувача мобільного телефону. Якщо ж говорити про недоліки, так це, звичайно, його вартість і більший час процесу зарядки. Якщо у вас телефон розряджений, і вам потрібно терміново його зарядити, відсотків хоча б на 20-30 то цей варіант вам явно не підійде. Тому, маючи бездротову зарядку, краще завжди бути напоготові, і, вирушаючи кудись, мати телефон зарядженим. Отже, як ви могли помітити статті, пристрій зарядного пристрою для мобільного телефону буває різним, і віддати перевагу можна кожному з типів, в залежності від особистих бажань.