Відеокарта GTX 560 Ti: характеристики, фото, порівняння з аналогами

49 0 Новини високих технологій

Зараз на ринку відеокарт все стало набагато простіше і прозоріше. Раніше ж, коли конкуренція між AMD і NVIDIA була жорсткою, вихід моделей викликав подив. Вся справа в тому, що у 2010-2011 роках було вирішено позбутися від дискретної графіки на догоду однокристальним рішень.

Відеокарта GTX 560 Ti: характеристики, фото, порівняння з аналогами
В той же час починається плутанина і з вартістю. Потужні відеокарти стають збитковими за рахунок своєї непопулярності. У той час ігрова індустрія не так яскраво рясніла різноманітними проектами, які вимагали б сверхграфики. Тому звичайному користувачеві не було сенсу купувати адаптер за 500 доларів, а для його повної реалізації ще і монітор за тисячу.


Непроста ситуація

До появи нової видухи GTX 560 Ti, характеристики якої не занадто помітно відрізнялися від попереднього покоління, ситуація на ринку цієї продукції була досить складна. На початку року домінувала компанія AMD зі своєю 5000-ї серії. NVIDIA, як не старалася, випуск відеокарт затримувала. Після з'явилася версія GTX 460 яка разом зі всіма модифікаціями стала дійсно непоганим варіантом. Слідом були анонсовані оновлені моделі від однієї і другої компанії. У підсумку вийшли відеокарти Radeon HD 6900 GTX 580 і GTX 570. Перша модель стала набагато затребуванішою, так як у своєму цінової сегменті взагалі не мала конкурентів. Найближчі суперники коштували на 100 доларів дорожче.


Далі знову були випущені кілька серій, які зайняли середній ціновий сегмент. Але ось випуск NVIDIA GTX 560 Ti, характеристики якої не сильно відрізнялися від конкурентів на перший погляд, викликав здивування. Ціна була помітно більше, а різниці не було ніякої.
Відеокарта GTX 560 Ti: характеристики, фото, порівняння з аналогами

Індекс

Перш ніж дізнатися про різних модифікаціях цієї версії, варто познайомитися з індексом «Ti». Зараз він вже популярний, багато знайомі з ним. Але тоді таку назву викликало питання. Компанія вже раніше намагалася використовувати «Ti» у четвертій серії відеокарт. Вони показували цим те, що виробник використовує програмовані шейдери. Після того як шейдери стали звичайною справою, щоб серед користувачів не було плутанини, індекс прибрали. Також компанія хотіла спростити назви адаптерів, щоб вони були більш запам'ятовуються. Наступна складність виникла як раз з попередником GTX 560 Ti. Характеристики нової GTX 460 були у всіх модифікаціях практично однаковими. Але щоб виділити адаптери з різним кількістю пам'яті, вирішено було використовувати індекси. Також виникла потреба відзначати видухи, які мають заводський розгін.
Коли з'явилася карта GTX 560 Ti, стало зрозуміло, що компанія планує зайняти весь середній ціновий сегмент одним чіпом. Крім того, необхідно було створити добру славу всім моделям, які отримали цей індекс.

Відмінності

Як вже мовилося раніше, багато модифікацій у відеокарти GeForce GTX 560 Ti. Характеристики їх не завжди сильно різняться. Все ж помітні змінений дизайн плат, різні обсяги інформації, частоти графічного ядра і т. д.
Відеокарта GTX 560 Ti: характеристики, фото, порівняння з аналогами
Багато модифікації цього адаптера вже в коробці мають заводський розгін. Крім того, деякі показують відмінний потенціал і при додатковому поліпшення. Серед найбільш популярних карт цієї моделі є варіанти від Gigabyte, Sparkle, ASUS і основна від NVIDIA.


Схожі риси

Перш ніж розглянути і порівняти модифікації цієї моделі, потрібно ознайомитися ближче з GTX 560 Ti. Характеристики у всіх варіантів практично однакові. Кожна працює в парі з графічним процесором GF114. Вибір цієї деталі для адаптерів став ключовим. Якби виробник вирішив залишити попередню версію чіпа, то ніяких відмінностей від попередника у GTX 560 Ti не було зовсім. Також змінилося і кількість потокових мультипроцесорів. Їх стало на один більше – 8 штук. Скалярні процесори також збільшилися до 384 штук. Тактова частота складає 822 МГц. За традицією тип пам'яті GDDR5. Обсяг в середньому становить 1 Гб, хоча є і модифікації з іншими показниками.

Версія від ASUS

Упакована нова модель від цієї компанії звичайну коробку. На ній зображений фірмовий лицар. Спереду вказується модель, також є інформація про деяких функціях і, звичайно ж, частота графічного ядра 900 МГц з заводським розгоном.
Відеокарта GTX 560 Ti: характеристики, фото, порівняння з аналогами
Позаду дуже багато потрібної і непотрібної інформації аж на 12 мовах. Тут представлена вся специфікація відеокарти. Згадується особлива система охолодження DirectCU II, яку розробив виробник. Йдеться про якісній елементній базі, яка збільшує строк експлуатації. Нижче згадуються рекомендовані системні вимоги ПК.

Характеристика

Зовнішність дуже приваблива у ASUS GTX 560 Ti. Характеристики практично нічим не відрізняються від початкової версії. Використовується процесор GF114 з нормою в 40 нм. Всередині розташувалося 384 конвеєра шейдерних і 32 блоки растеризації. Заводський розгін надає частоту 900 МГц. Шейдерний блок працює з 1800 МГц, а пам'ять - 4200 МГц. За обмін даних відповідає шина на 256 біт. Пам'ять складається з 8 мікросхем по 128 Мб, разом загальний обсяг становить 1 Гб.

Особливість

Головною родзинкою цієї моделі є особлива система охолодження. Вона складається з спеціально розробленого радіатора з алюмінію. Він досить масивний, пронизаний трьома тепловими трубками з міді. В пластиковому кожусі розміщені два вентилятора, у яких доступна регулювання швидкості обертання. Є також додатковий радіатор, який розмістили на силових деталях харчування. Виробник, встановлюючи таку складну систему охолодження, відразу передбачає можливість додаткового розгону. В результаті при максимальному навантаженні температура піднімається до 83 градусів. При цьому самі вентилятори працюють наполовину своєї потужності. Такий автоматичний режим дозволяє прибрати всі неприємні звуки кулерів. Якщо ж запустити вентилятори на 100%-ю швидкість, то при максимальній завантаженості температура опуститься на 10 градусів.

Кандидат від Gigabyte

Відеокарта від компанії Gigabyte GTX 560 Ti характеристики отримала перспективні. Зовні вона виглядає солідно. Відразу кидається в очі фірмова система охолодження, яка має спеціальну форму. Кулер складається з двох вентиляторів і є антитурбулентним.
Відеокарта GTX 560 Ti: характеристики, фото, порівняння з аналогами
Роз'ємів у відеокарти три: два формату DVI і один розрахований на mini-HDMI. Радіатор вийшов дуже великим, пластини його з'єднані з мідними трубками тепловідведення. Він має вигнуту форму, яка працює над обдувом всієї конструкції плати.

Характеристики

Ця модель адаптера входить в серію Super Overclock. Відмінна риса її – це наявність графічного процесора GF114. Обсяг за стандартом має 1 Гб. Складається з 8 мікросхем, які функціонують на частоті 5 ГГц. Ядро працює на частоті 1000/2000 МГц. Пам'ять також має досить високий показник швидкості – 4580 МГц. Завдяки заводському розгону адаптер поліпшив свої показники на 20 %. Температура ядра при максимальному навантаженні також порадувала більше, ніж у попередньої модифікації – всього 69 градусів. Єдине, є нарікання до гучності кулера.

Продукт від Palit

Ще одна відеокарта була створена компанією Palit. GTX 560 Ti має схожі характеристики з початковими. Крім того, «домашній» розгін не показав небувалих результатів, але все ж підтвердив відгуки користувачів. Інтерфейс карти дещо змінено. Крім двох роз'ємів DVI-I і одного HDMI, є також і VGA-порт. В принципі, таке розмаїття тільки на руку користувачам. Плата має великі розміри. Система охолодження тут набагато слабкіше, ніж від Gigabyte.
Відеокарта GTX 560 Ti: характеристики, фото, порівняння з аналогами
Масивний радіатор має лише дві теплові трубки з міді. Пластиковий кожух розміщений разом з одним вентилятором. Але користувачеві доступна його регулювання. При роботі вентилятора на 57 % потужності, температура ядра становить 80 градусів при максимальному навантаженні. Такий показник є допустимим, але все ж для «домашнього» розгону вимагає додаткової страховки.

Характеристика Palit

Ця відеокарта GTX 560 Ti характеристики отримала непогані. Краще проводити розгін після покупки, тим більш потенціал адаптера дозволяє це робити. Показник частоти ядра вдалося підняти до 960 МГц. Звичайно, приріст у 16 % не рекордний, але теж прийнятний. Частота пам'яті покращилася на 18 % і склала 4740 МГц. Такий результат приємний. Хоча варто враховувати те, що вентилятор при цьому повинен працювати на повну потужність. А такий варіант сподобається далеко не всім геймерам.

Висновки

Відеокарта у NVIDIA GeForce GTX 560 Ti характеристики отримала непогані для середнього цінового сегмента. Всі модифікації легко обігнали прямих конкурентів від AMD: Radeon HD 6950 і навіть більш потужний Radeon HD 6970. В перегонах за першість перемогла модифікація від Sparkle. Calibre X560 не особливо відрізняється від продукту фірми Gigabyte , але все ж за показниками частот трохи обганяє його. Також виграє в цій гонці за рахунок відмінної системи охолодження: вона є тихою і одночасно потужною.
Відеокарта GTX 560 Ti: характеристики, фото, порівняння з аналогами
Версія від Gigabyte теж не пасе задніх. Крім оригінального зовнішнього вигляду, карта і отримала хорошу охолоджувальну систему, яка також впливає на продуктивність. Поступається попередній версії тільки тому, що частота пам'яті менше на 220 МГц. Звичайно, на практиці це може бути помітно, але для вибагливий користувачів виявиться сущою дрібницею. Взагалі кажучи, в свій час GTX 560 Ti була відмінно відеокартою. Вона стала непоганою заміною свого попередника GTX 460. В цілому вона досить тиха, продуктивна і якісна. Зі всіма іграми того часу вона справлялася добре. Конкурентів від AMD змогла залишити позаду, а тому для багатьох виявилася кращим варіантом через свою вартість.