Як дізнатися, чи підтримує телефон 4G? Навіщо потрібна ця технологія?

167 0 Новини високих технологій

Не всі користувачі добре розбираються в техніці і стандарти зв'язку. При цьому реклама в мережі Інтернет, по телебаченню і радіо рясніє різними закликами і гаслами про те, що конкретний смартфон підтримує ту чи іншу функцію і має певні можливості. Ситуація цілком повсякденне, фірми, які займаються продажами, повинні робити прибуток і активно просувати свої продукти. Особливу популярність знаходять мобільні телефони 4G. Технології не стоять на місці, а крім того, стають дешевше і простіше у виробництві та обслуговуванні за рахунок свого масштабу. Отже, як дізнатися, чи підтримує телефон 4G? Детальна інструкція - далі за текстом.

Що це таке?

Як дізнатися, чи підтримує телефон 4G? Навіщо потрібна ця технологія?
Перш ніж відповісти на питання про те, як дізнатися, чи підтримує телефон 4G, важливо визначити, про що саме йде мова. Як правило, під цим терміном розуміють сучасний стандарт зв'язку, що забезпечує підвищену швидкість передачі даних при використанні мобільного Інтернету і високу якість при звичайних дзвінках.


4G - це абревіатура з англійської мови, яка перекладається і розшифровується як "четверте покоління". Відповідно до неї були більш ранні версії протоколу зв'язку, наприклад популярна кілька років тому 3G, яка рекламувалася не менш активно, ніж її наступниця. Ця технологія ґрунтується на підвищеної пропускної здатності мобільної мережі, і, як було зазначено вище, дозволяє використовувати мобільний Інтернет на швидкості, порівнянної з повноцінним провідним Інтернетом.

Як дізнатися, чи підтримує телефон 4G?

Як дізнатися, чи підтримує телефон 4G? Навіщо потрібна ця технологія?
Існує досить велика кількість способів це зробити. Найпростіший - відкрити інструкцію вашого смартфона і подивитися, які він підтримує стандарти зв'язку і значиться в списку 4G. Дуже часто цьому присвячується кілька окремих сторінок, які вказані у змісті.


Однак є й інші способи відповісти на питання "як дізнатися, чи підтримує телефон 4G". Наприклад, це може бути напис на коробці вашого пристрою. Зазвичай виробник вказує дану функцію в рекламних цілях (вона досить популярна і стала з'являтися навіть в бюджетних моделях смартфонів). Іноді замість абревіатури 4G можна зустріти написи LTE або WiMAX. Це трохи різні технології, але обидві активно застосовуються в стандарті зв'язку нового покоління. Якщо ви купуєте новий смартфон і вам потрібна ця функція, то краще перестрахуватися і просто попросити консультанта показати телефони з підтримкою 4G або уточнити наявність технології на конкретному пристрої. Продавці адже самі зацікавлені в тому, щоб продати вам смартфон.

Як перевірити, чи працює 4G

Як дізнатися, чи підтримує телефон 4G? Навіщо потрібна ця технологія?
Все дуже просто, незалежно від оператора зв'язку і операційної системи, телефони, що підтримують 4G, повідомляють користувача про тип підключеної до мережі. Зазвичай такі дані розташовуються у верхньому кутку екрану, поряд з індикатором заряду батареї. За аналогією з упаковкою написи можуть містити наступну інформацію: 4G LTE, WiMAX. Однак оповіщення можуть перебувати і в прихованих меню або налаштуваннях. Інформація, пов'язана з такими індикаторами, також повинна розташовуватися в інструкції.


Тарифи і оператори

Як дізнатися, чи підтримує телефон 4G? Навіщо потрібна ця технологія?
Якщо ви впевнені, що ваш апарат підтримує 4G, але він чомусь не працює, то можливо, що вибраний тариф або оператор зв'язку не надають таких послуг. Що робити в такому випадку? Спробувати подзвонити в технічну підтримку або прийти в офіс продажів, порадитися і вибрати інший тариф. Якщо 4G немає у самого оператора, то тут потрібна його заміна. Можливо, що в деяких регіонах цей стандарт зв'язку тимчасово не підтримується який-небудь причини ні одним постачальником зв'язку. В такому випадку доведеться користуватися більш консервативним 3G, а він працює на всіх пристроях, де є підтримка 4G.
Бувають і інші випадки, наприклад неповне покриття мережі. Може тимчасово не працювати Інтернет або навіть мобільна мережа. Ця проблема - цілком нормальне явище, а охоплення вишок зв'язку зростає з кожним роком у геометричній прогресії, як і якість.

Приклад пристроїв з 4G

Даний стандарт підтримує вся лінійка iPhone, починаючи з п'ятої моделі. Можливі нюанси, пов'язані з конкретними чіпами і операторами, але знову ж, з кожним роком актуальність цієї проблеми знижується, а виробники і постачальники зв'язку приходять до компромісу. Що стосується інших пристроїв, то до них відносяться всі флагмани Samsung, починаючи з Galaxy S5 і деякі більш ранні моделі, а також гаджети від інших виробників. Останнім часом технологія поширюється все швидше, а телефони, що підтримують 4G, стають все дешевше. Навіть бюджетні моделі, які продаються за невелику ціну, все частіше володіють подібною функцією.

Підсумки

Як дізнатися, чи підтримує телефон 4G? Навіщо потрібна ця технологія?
Час летить дуже швидко, тому телефони з підтримкою 4G стають цілком буденною річчю. Втім, за якісь десять років подібне сталося з багатьма іншими функціями та інноваціями, наприклад, тонкими кольоровими дисплеями, камерами, сенсорами, а потім широке поширення отримали потужні процесори, здатні обробляти навіть високоякісну 3D-графіку прямо на мобільному пристрої. Як було зазначено вище, відповідь на питання "як перевірити, чи підтримує телефон 4G" не повинен викликати труднощів навіть у недосвідчених користувачів смартфонів, так як сучасні пристрої не містять ніяких прихованих функцій. Про наявність будь-яких затребуваних технологій потенційний покупець дізнається або з реклами, або в момент придбання нового гаджета, адже технічні характеристики і специфікації - це друге, що бачить клієнт після вартості товару.