Як зливати охолоджуючу рідину: коротка інструкція

124 0 Новини високих технологій

Складно уявити собі транспортний засіб без системи охолодження. Вона дуже важлива для будь-якого автомобіля. Перегрів в певний момент може привести до серйозної поломки і дорогого ремонту. Щоб цього уникнути, рекомендується постійно перевіряти стан охолоджуючої системи.

Можливі наслідки

Як правило, для обслуговування автомобілів використовуються спеціальні рідини: антифриз тосол. Регулярна експлуатація транспортного засобу призводить до погіршення якостей подібних складів. Саме це нерідко призводить до появи в системі піни. А це, в свою чергу, викликає утворення корозії не тільки в блоці циліндра, але і в радіаторі і термостаті.


Як зливати охолоджуючу рідину: коротка інструкція
Але це не найгірше. Поява піни може стати основною причиною поломки блоку циліндра. У цьому випадку потрібен серйозний ремонт. Як зливати охолоджуючу рідину з системи, знає далеко не кожен автовласник. Тому варто розглянути це питання більш детально.

Коли ж все зливати

Перш ніж відповісти на питання про тому, як зливати охолоджуючу рідину, необхідно розібратися, коли варто проводити подібні процедури. Потрібно відзначити, що заміну складу в системі може провести будь-який автоаматор. Це нескладно. Однак для початку розглянемо випадки, коли вимагається повне зливання охолодної рідини:


 • При монтажі абсолютно нового термостата.
 • Перед початком заміни самого радіатора.
 • При проведенні сезонної заміни охолоджуючої рідини.
 • Як зливати охолоджуючу рідину: коротка інструкція
  Так як зливати охолоджуючу рідину можна у власному гаражі, слід розглянути основні етапи процедури. Їх усього два, так як тосол або антифриз знаходиться і в радіаторі, і в двигуні. Розглянемо процес на прикладі вітчизняного транспортного засобу.

  Як повністю злити охолоджуючу рідину з радіатора

  Щоб видалити охолоджуючу рідину з системи радіатора, слід виконати наступні дії:
 • Для початку рекомендується заглушити мотор, а потім почекати хвилин 15. Двигун обов'язково повинен охолонути. Після цього потрібно відшукати в салоні автомобіля ручку нагрівника. Її необхідно пересунути на самий крайній з правого боку положення. Це дозволить відкрити зливний механізм, що знаходиться в опалювачі.
 • Тепер варто відкрити кришку розширювального бочка.
 • На завершення акуратно відкручується пробка зливу охолоджувальної рідини з радіатора. В іншому випадку тосол або антифриз може залити генератор.
 • Як зливати охолоджуючу рідину: коротка інструкція
  Варто відзначити, що охолоджуюча рідина повністю випливає із системи протягом 10 хвилин.

  Зливаємо охолоджуючу рідину з двигуна

  Як злити охолоджуючу рідину з блоку двигуна? Здійснюється це в кілька етапів:
 • У блоці циліндра необхідно відкрутити пробку для зливу. Для цього можна використовувати накидний ключ. Точки зливу охолоджувальної рідини розташовуються під блоком запалювання. Повне очищення системи від тосола або антифризу відбудеться через 10-11 хвилин після зняття кришки.
 • На завершення необхідно перевірити стан всіх ущільнювачів, а також ретельно протерти пробку. При необхідності деякі деталі варто замінити на нові. Після цього можна закрутити назад.
 • Що варто врахувати

  Тепер ви знаєте, як повністю злити охолоджуючу рідину. При проведенні подібної процедури слід врахувати, що антифриз являє собою хімічне активну речовину. Для такої рідини характерний солодкуватий аромат, який здатний залучити домашніх тварин і дітей.
  Як зливати охолоджуючу рідину: коротка інструкція
  Тому рекомендується злити охолоджуючу рідину в щільно закривається ємність, а потім якісно її утилізувати. Категорично заборонено зливати антифриз прямо на землю.

  Вибір охолоджуючої рідини

  Так як зливати охолоджуючу рідину не складно, подібну процедуру здатний виконати кожен автовласник. Однак слід ще знати, як заливати тосол або антифриз назад в систему. Нову рідину для охолодження варто заливати тільки після повного зливу старої. При виборі такої продукції слід враховувати рекомендації виробника транспортного засобу. Це дозволить правильно вибрати марку охолоджуючої рідини. Крім цього, не варто забувати, що додаткові присадки, що входять до складу тосола або антифризу, можуть негативно вплинути на стан системи в цілому. Деякі з них здатні викликати утворення корозії в радіаторі і блоці циліндрів.

  Як заливати тосол або антифриз

  Рідина для охолодження системи необхідно акуратно залити в розширювальний бак. При цьому варто стежити за рівнем антифризу або тосола. Він повинен розташовуватися між відмітками max і min. У деяких випадках після заливки рідини для охолодження системи створюються повітряні пробки. Від них слід позбутися. Найчастіше для вирішення проблеми достатньо послабити хомут патрубка.
  Як зливати охолоджуючу рідину: коротка інструкція
  Заливати антифриз або тосол слід обережно і поступово. Періодично рекомендується здавлювати патрубок в радіаторі, при цьому прикриваючи кришку. Це дозволить запобігти утворенню пробок повітря. Коли рідина охолоджуюча буде залита у систему, рекомендується включити двигун, а потім запустити грубку, вибравши при цьому максимальний режим роботи. Якщо протягом певного часу в салон не надходить тепло, то це вказує на наявність повітряних пробок. Якщо їх не усунути, то можливий перегрів двигуна автомобіля при його подальшій роботі.