MacBook A1181: огляд класичного комп'ютера від Apple

79 0 Новини високих технологій

До компанії Apple можна ставитися по-різному. Хтось ненавидить корпорацію за надмірний пафос і величезні вкладення в маркетинг. Хтось обожнює за створення унікальної продукції і причетність до преміум-ринку. Але одне заперечувати безглуздо - Apple робить кращі комп'ютери з нині існуючих.

MacBook A1181: огляд класичного комп'ютера від Apple
Про одного з таких і піде мова в даній статті. Це MacBook A1181. Огляд культової «машини» 2006 року випуску читайте далі.

Дизайн пристрою, порти

Сьогодні важко уявити ноутбук від Apple, зроблений не з алюмінію, але ще 10 років тому в Каліфорнії не гребували пластиком. Саме з такого білого пластику було зроблено цей пристрій. Загалом, дизайн схожий з серією комп'ютерів MacBook Pro - такий же суворий і аскетичний.


Ноутбук оснащується солідним набором портів і дротяних інтерфейсів. Серед них:
 • Два стандартних порта USB-A.
 • Фірмовий порт FireWire для підключення ексклюзивної периферії.
 • Порт для підключення додаткових моніторів формату VGA.
 • Інфрачервоний порт для роботи з пультом дистанційного керування Apple Remote.
 • Аудіовхід.
 • Аудіовихід.
 • Порт для підключення до мережі Інтернет.
 • MacBook A1181: огляд класичного комп'ютера від Apple
  Також на гранях ноутбука можна виявити отвір для замку Кенсингтона і оптичний привід.

  Елементи управління

  Комп'ютер оснащений повноцінною клавіатурою: 79 клавіш, 12 функціональних і 4 стрілки. Кнопки мають м'який і досить короткий хід. Кожна клавіша має невелике поглиблення в робочій зоні для більш точного позиціонування при «сліпому» введенні. Букви вигравірувані по центру. Російська розкладка позначена окремо в кутку кожної клавіші. Підсвічування відсутня, як і датчик освітленості. Під клавіатурним блоком розташований фірмовий трекпад Apple. Сенсорна панель вміє розпізнавати одинарне дотик, подвійне, а також перегортання/перетягування (drag gesture) і прокручування (scrolling).


  Дисплей

  В ту пору, коли був випущений MacBook 13', A1181 такого поняття, як Retina-дисплей, не існувало, тому ноутбуки оснащені звичайними TFT-IPS матрицями. Діагональ дисплея складає 133 дюйма, а його роздільна здатність - 1280 х 800 крапок (114 точок на дюйм). Дисплей MacBook A1181 не відрізняється високою якістю. Зерниста картинка, нереалістична кольорів, кольорова інверсія при нахилі - повний комплект недоліків, які переслідують дисплеї тих часів.
  MacBook A1181: огляд класичного комп'ютера від Apple
  При всьому при цьому дисплей має глянсову поверхню, що негативно позначається на використанні комп'ютера при денному освітленні (незважаючи на пристойний запас яскравості). Антиблікове покриття відсутня.

  Продуктивність і автономність

  MacBook A1181 працює на базі процесора Intel Core Duo. Це двоядерний процесор з серії Yonah, частота кожного з ядер досягає 2000 мегагерц (при прискоренні). Процесор побудований на 32-бітної архітектури, що обмежує можливості щодо розширення пам'яті та оновлення програмного забезпечення. Також під капотом ноутбука можна виявити чіпсет GMA 950 відповідальних за графічну продуктивність, два гігабайти оперативної пам'яті, жорсткий диск об'ємом до 120 гігабайт (швидкість жорсткого диска – 5400 оборотів в хвилину) і акумуляторну батарею потужністю 55 вт.
  MacBook A1181: огляд класичного комп'ютера від Apple
  Потужності «заліза» вистачає для плавною і стабільної роботи операційної системи і більшості вбудованих програм. При роботі з професійним програмним забезпеченням можуть виникнути проблеми (падіння частоти кадрів або недовгі зависання). Потужності акумулятора вистачає для роботи за ноутбуком протягом 6 годин.

  Програмне забезпечення

  Остання підтримувана версія програмного забезпечення на даному Mac - Mac OS X 10.6 Snow Leopard. Крім класичного робочого столу Aqua, користувач отримує пакет додатків iLife і можливість протягом 30 днів безкоштовно працювати в iWork. iLife - це пакет програм для творчих людей, до якого входять програми для обробки фото і створення музичних композицій. iWork - це прямий конкурент Microsoft Office, розроблений силами Apple, що включає в себе програми по роботі з текстом, таблицями та презентаціями.

  Доцільність покупки (замість висновку)

  Отже, перед нами MacBook A1181 характеристики якого вже давно застаріли морально і фізично, а зовнішнє оформлення зовсім не вражає. Чи варто його купувати? І так, і ні. Якщо вибір стоїть між сучасним пристроєм на базі Windows і б/у ноутбук Mac, то майже з повною впевненістю можна віддавати перевагу другому варіанту.
  MacBook A1181: огляд класичного комп'ютера від Apple
  Безумовно, якщо мова йде про низькому бюджеті. Справа в тому, що MacBook A1181 можна придбати за жалюгідні 10-12 тисяч рублів (а то і менше). Знайти за таку ціну хороший комп'ютер на базі Windows - завдання із зірочкою, найчастіше нездійсненне. Тому варто віддати перевагу пристрою, яке створювалося як найкраще на ринку, а не розмінюватися на щось нове, але зроблене абияк.