Зарядний пристрій Opus BT-C3100: огляд, інструкція, відгуки

136 0 Новини високих технологій

Джерела автономного енергопостачання по мірі розвитку мобільного та портативної техніки стають все більш значущим аксесуаром. Зарядні пристрої універсального призначення допомагають справлятися з завданнями поповнення енергії широкого спектру акумуляторів, забезпечуючи при цьому і цілий ряд додаткових функцій. Особливе місце в сегменті займають інтелектуальні засоби зарядки, працюють і з традиційними, і зі спеціалізованими елементами живлення. При цьому вони поєднують у собі і функції мультиметрів. Прикладом такого пристрою є модель Opus BT-C3100 в якій реалізувалися всі передові можливості універсального зарядного приладу.

Зарядний пристрій Opus BT-C3100: огляд, інструкція, відгуки

Загальні відомості про прилад

Апарат призначений для поповнення заряду в елементах різного формату, в тому числі літій-іонних. Модель являє собою велике сімейство, яке випускається в декількох модифікаціях. Тим не менш базовий функціонал залишається колишнім – це не лише зарядка, але і визначення основних параметрів обслуговуваного елемента. Як і всі сучасні інтелектуальні зарядні пристрої, даний прилад пропонує безліч інструментів роботи з акумуляторами. У тому числі і роботу в автоматичному режимі. Зате комплектація апарату досить обмежена порівняно з конкурентними пристроями. Можна сказати, блок живлення – єдине додаток, з яким поставляється Opus BT-C3100. Інструкція російською і талон з гарантією також входять в пакет базовій комплектації примірників, які постачаються на вітчизняний ринок. Але тут важливо зазначити, що, крім русифікованої інструкції, в наборі повинен передбачатися блок живлення саме для європейської розетки – за замовчуванням прилади поставляються з американської виделкою. В крайньому випадку можна придбати адаптер з перехідником.

Особливості моделі

Інтелектуальна начинка дає можливість роботи з незалежним зарядом після підбору оптимального струму – від 200 до 1000 мА. У роботі зі спеціалізованими елементами живлення можуть також передбачатися режими зарядки на 2000 мА. При цьому користувач може заряджати одночасно кілька акумуляторів різних типів. Тут теж є свої обмеження, але більшість типових елементів можуть обслуговуватися в режимі максимального заповнення слотів. Важливою особливістю моделей Opus BT-C3100 є і функціональний тестовий режим. З його допомогою можна перевіряти опір елемента живлення з високою точністю. Вивід інформації на дисплей у даному випадку не є залучає, але марною опцією. Рідкокристалічний екран хоч і невеликий, але цілком інформативний – на нього виводиться інформація про робочих показниках акумулятора, про його місткості, часу зарядки і інших параметрах. Завдяки можливості інформування про стан цільового акумулятора, і про робочих параметрах зарядного пристрою, модель отримала другу назву мультитестера. Хоча, звичайно, про повноцінне аналізі електротехнічних показників з високим ступенем точності мови не йде.

Відмінності модифікації 2.2

Зарядний пристрій Opus BT-C3100: огляд, інструкція, відгуки
Поступово відходять у минуле початкові модифікації приладу і навіть версія 2 багатьма користувачами розглядається як застаріла. Найбільш свіже виконання 2.2 розпорядженні відразу декількома перевагами, які теж можна назвати лише формальними. В першу чергу розробники оптимізували частоту вимірювання напруги – у новій версії оновлення відбувається кожні 30 а не 60 сек, що дуже зручно. Важливу корекцію внесли і датчик виміру температури. Модуль перш відповідав за стабільність температурного режиму в частині плати контролера. У новому виконанні, по суті, вже термостат не просто контролює функцію вентилятора, але і відстежує характеристики нагріву плати. Крім того, Opus BT-C310022 покращився показник точності заряду. Так, якщо попередня версія відрізнялася досить високою похибкою до 5%, то відхилення в цій версії становить не більше 3%. До речі, досягнуто це було значною мірою і за рахунок використання технологічної елементної бази, що обумовило і чимало інших корисних якостей приладу.

Основні технічні характеристики

За головним робочим показниками і технічним параметрам модель все ж не змінилася. Тим не менш, як і раніше, багато відзначають ефективність основної електромеханічної начинки, якою забезпечується Opus BT-C3100. Огляд характеристик моделі можна представити так:
 • Спектр зарядного струму – від 200 до 2000 мА. До речі, перехідною точкою до спеціалізованих акумуляторам вважається 1500 мА.
 • Робоча напруга приладу – 12 Ст.
 • Напруга мережевого адаптера на вході – від 100 до 240 Ст.
 • Частота мережевого адаптера – 50/60 Гц.
 • Сила струму адаптера – 3 А.
 • Максимальна ємність заряджається апарату – 20000 маг.
 • Допустима температура робочого середовища – від 0 до 40 ?С.
 • Габарити приладу – 15х10х4 див.
 • Маса апарату – 240 гр.
 • Маса блоку живлення – 200 гр.
 • Режими роботи

  Зарядний пристрій Opus BT-C3100: огляд, інструкція, відгуки
  Одне з найбільш значущих переваг, яке виділяло і колишні версії моделі, полягає в різноманітності і ефективності роботи декількох режимів. Базовий формат експлуатації CHARGE призначений для безпосередньої зарядки акумуляторів. При його активації на екран можна виводити відомості про час заряду і актуальному струмі, а також інформацію про потенціал, яким на даний момент володіє даний допустимий елемент. Режим DISCHARGE, навпаки, активує функцію розрядки пристрою. На екран в цьому випадку будуть виводитися показники струму розрядки, обсяг мАч час роботи з елементом. Щоб зробити відновлення ємності за допомогою циклів заряду і розряду, необхідно включити формат експлуатації DISCHARGE REFRESH. Два режиму функціонування Opus BT-C3100 орієнтовані на діагностику акумуляторів. По суті, це тестери, які дозволяють оцінити поточні параметри елемента живлення і підібрати для нього оптимальні налаштування заряду. Здатність апарату автоматично налаштовувати роботу на найбільш вигідні характеристики і пояснює чималий інтерес до подібної техніки.

  Конструкція приладу

  Модель має досить простий пристрій, хоча і не бюджетне. Все-таки своїх конкурентів апарат випереджає за рахунок грамотної складання і правильно підібраних недешевих комплектуючих. Зовні конструкція виглядає простий і ергономічної – практика користування повністю це підтверджує. Власнику надається в розпорядження 4 незалежних слоти, які, як вже зазначалося, залежно від типу акумуляторних елементів можна займати одночасно різними пристроями. Як і перші генерації, зарядний пристрій Opus BT-C3100 v 2.2 має пластиковий, але при цьому міцний корпус. Він оберігає начинку не тільки від фізичних пошкоджень, але й від електромеханічних перешкод, що, знову ж таки, сприяє підвищенню точності заряду і мінімізації похибки.

  Техніка безпеки при використанні приладу

  Зарядний пристрій Opus BT-C3100: огляд, інструкція, відгуки
  У деякому роді унікальним рішенням стало оснащення моделей системою перегріву. У новітніх апаратах розробники використовують 6 датчиків, які контролюють температурний режим елемента живлення. Вже говорилося, що система автоматично регулює функцію кулера, який підключається при досягненні 40°C – це критична точка, коли охолодження стає необхідністю. Але в іншому безпеку приладу забезпечується самим користувачем. В процесі експлуатації зарядний Opus BT-C3100 не можна піддавати фізичним навантаженням, прямого впливу сонячних променів і вологи. Також в ході зарядки бажано усунути поблизу розташовані джерела електромагнітного випромінювання, вони можуть негативно вплинути не тільки на сам процес робочого сеансу, але і пошкодити чутливі елементи пристрою. При використанні приладу в новому місці також рекомендується почекати пару годин, щоб начинка адаптувалася до зміненими умовами.

  Інструкція з експлуатації Opus BT-C3100

  За замовчуванням прилад налаштований на зарядку із середнім параметром струму 500 мА. Це означає, що швидкий пуск без додаткових налаштувань буде здійснено в такому режимі. Повний вихід на робочі параметри відбудеться через 6 сек – це час, в ході якого користувач може скорегувати режим функціонування. Поточний формат можна змінити після інтеграції в один із слотів нового елемента або після оновлення чинного режиму через панель управління. В іншому робота з налаштуваннями не складе праці – в будь-якому випадку про стан приладу і його робочих режимах буде сповіщати дисплей Opus BT-C3100. Інструкція російською також допоможе розібратися з особливостями роботи автоматичного режиму. Зазвичай його використовують у випадках падіння напруги, але інтелектуальна система управління настройками дозволяє відключати той же заряд, коли буде досягнутий певний відсоток поповнення енергії.
  Зарядний пристрій Opus BT-C3100: огляд, інструкція, відгуки

  Позитивні відгуки про моделі

  Як перші генерації моделі, останню версію хвалять за надійність, безпека і стабільність роботи. Універсальні зарядні апарати все ще викликають у багатьох споживачів мобільних пристроїв чимало сумнівів, але в даному випадку розробники спростували безліч невиправданих страхів. Це безпечний для цільової техніки і в той же час ефективний прилад, який не має нічого спільного з бюджетної китайською продукцією. Про це свідчить і якість збірки, і широкий функціонал, яким має в своєму розпорядженні апарат Opus BT-C3100 v 2.2. Відгуки підкреслюють і наявність деяких сучасних опцій. Це не тільки автоматичний режим експлуатації з інтелектуальним підбором оптимальних налаштувань під конкретний акумулятор, але і ергономічна система керування з рідкокристалічним дисплеєм.
  Зарядний пристрій Opus BT-C3100: огляд, інструкція, відгуки

  Негативні відгуки

  Недоліки в більшості випадків обумовлені обмеженнями в плані використання приладу для роботи з окремими елементами живлення. З цієї частини модель як раз і програє деяким менш продуктивним і надійним аналогам. Як відзначають користувачі, апарат не взаємодіє з окремими форматами цілком розповсюджених батарей. Причому у радіоаматорів подібних питань до творцям не виникає – прилад обслуговує величезний спектр рідкісних і спеціалізованих акумуляторів. Втім, в цьому немає нічого дивного, якщо врахувати специфічну нішу, в якій представлений апарат Opus BT-C3100. Відгуки не рекомендують купувати модель для роботи з типовими батареями від поширеної популярної техніки. Він швидше заточений на обслуговування професійних потреб.

  Питання ціни

  При досить якісній елементній базі, функціональної начинки і грамотно скомпонованої конструкції модель коштує не так вже і дорого. Всього за 2-25 тис. руб. можна придбати зарядний пристрій Opus BT-C3100 в новітній модифікації. На ринку представлені схожі пристрої за такою ж ціною і з аналогічним опціоналом, але більшість з них програють як раз в показниках надійності і довговічності.

  Висновок

  Зарядний пристрій Opus BT-C3100: огляд, інструкція, відгуки
  Апарат задовольняє відразу декільком вимогам сучасного радіоаматора. Він характеризується ергономікою, безпекою, надійністю і функціональністю. До цього також варто додати відносно високу точність вимірювань і універсальність. Втім, останнє не є сильною стороною моделі Opus BT-C3100. Інструкція вказує на здатність роботи приладу з багатьма електрохімічними елементами, але обмеження проходять за іншим принципом. Сам по собі апарат досить компактний, але місткий і продуктивний. Оптимізація місця з виділенням відсіків як раз і не дозволила використовувати великоформатні батареї, а також елементи з незвичайними конструкціями. Тому варто заздалегідь розраховувати сумісність акумуляторів з приладом саме з точки зору форм-фактора.