D-COLOR DC1302HD: відгуки покупців, характеристики, інструкція фото

822 0 Новини високих технологій

Вітчизняне телевізійне мовлення потихеньку переходить на цифрові технології. Це вирішує головну проблему, яка сьогодні актуальна для багатьох – якість картинки на виході. Природно, що для організації перегляду цифрового ТБ необхідна більш сучасна техніка, і зі старим «Рубіном» або «Горизонтом» каші не звариш. Тим не менш запити у новоспеченого ТВ-формату не такі вже й жорсткі. Достатньо мати телевізор з можливістю прийому сигналу стандарту DVB-T2 і спеціальну приставку – ресивер (тюнер) – для декодування зображення. Якщо говорити про бюджетному сегменті, то і перше, і друге обійдеться не так вже і дорого. Невеликі ТВ-«малюки» дюймів на 17 коштують близько 5000 рублів, а вартість приставок починається від 800 рублів. Сьогоднішній ринок ТБ-тюнерів пропонує шикарний асортимент моделей, підтримують стандарт DVB-T2. На полицях магазинів можна знайти як ультрабюджетные варіанти, так і просунуті гаджети преміального сегмента. Але серед інших пристроїв ви напевно натрапите на бренд D-COLOR. Він пропонує хороший вибір ТВ-тюнерів різних цінових категорій. Ми ж будемо розглядати одну з найбільш цікавих моделей бренду – цифрову приставку D-COLOR DC1302HD. Відгуки про неї не завжди однозначні, але багатьом споживачам апарат припав до душі, так що розбиратися тут є з чим. До того ж маркетологи компанії нагороджують гаджет занадто привабливими епітетами з розряду "винятковий", "надзручний" і подібними.

Отже, представляємо вашій увазі огляд ТБ-приставки D-COLOR DC1302HD. Проблеми, відгуки користувачів, особливості експлуатації та інші важливі моменти будуть розглянуті в статті. Ресивер продається практично в кожному спеціалізованому магазині і коштує трохи більше 1000 рублів. Так що проблем з купівлею і тестуванням виникнути не повинно.

Комплект поставки

Приставка йде в гарно оформленій коробці з щільного картону. На лицьовій частині упаковки можна побачити зображення пристрою і його найбільш привабливі характеристики. Позаду знаходиться міні-специфікація, а також випадкові відгуки про тюнера DVB-T2 D-COLOR DC1302HD. Природно, що останні обирали із загальної позитивно налаштованої маси.
D-COLOR DC1302HD: відгуки покупців, характеристики, інструкція фото
По боках розташувалися штрих-коди, лейбли, іконки сертифікації та інші необхідні для продажу елементи. Судячи з відгуків про ресивері DVB-T2 D-COLOR DC1302HD, багатьом припала до душі «обгортка» та внутрішнє оздоблення. Всі аксесуари добре упаковані і лежать кожен на своєму місці. Коробку навіть шкода викидати після розпакування. Комплект поставки:
 • ресивер D-COLOR DC1302HD;
 • пульт дистанційного керування;
 • комплект з двох батарейок для ПУ;
 • кабель типу RCA;
 • інструкція по експлуатації;
 • гарантійний талон.
 • На відміну від конкуруючого аналога в особі бренду «Ориель», D-COLOR комплектує свої пристрої «тюльпанами» (RCA) і більш докладною інструкцією, де відображаються схеми чіпсету. Судячи з відгуків про ресивері DVB-T2 D-COLOR DC1302HD, власників особливо порадував гарантійний термін – цілих два роки. В бюджетному сегменті це велика рідкість. Той же «Ориель» таких гарантій не дає.

  Зовнішній вид

  Верхня і нижня частини приставки виконані з металу, а також мають вентиляційні решітки. На підставі можна побачити чотири прогумовані ніжки, які не дають апарату ковзати на гладких поверхнях.
  D-COLOR DC1302HD: відгуки покупців, характеристики, інструкція фото
  Передня панель ресивера зроблена з пластику і обрамлена по периметру сріблястою облямівкою. Окремо варто зауважити, що лицьова поверхня матова, і за, здавалося б, непрозорим покриттям ховається сегментний дисплей. Судячи з відгуків про ТВ-приставки D-COLOR DC1302HD, таке рішення сподобалося всім. Особливо якщо врахувати, що інші виробники постачають свої пристрої глянцевими панелями, які ніби губка вбирають відбитки пальців, пил та інший бруд. Дисплей розташований в центральній частині гаджета на передній панелі. Коли апарат переходить в черговий режим, на ньому з'являються годинник, а в робочому форматі – номер каналу. Праворуч від дисплея розміщені кнопки перемикання каналів і клавіша вимикання пристрою. У лівій частині лицьової панелі розташувалися інфрачервоний датчик, індикатор подій і інтерфейс USB. У режимі простою світлодіод світиться червоним, а під час роботи – зеленим кольором. Задня панель відведена під різні інтерфейси. Набір комутаційних роз'ємів можна назвати класичним для приставок в цій ціновій категорії. Тут ми маємо стандартні антенні інтерфейси RF IN, RF OUT, сучасний HDMI і «тюльпани» (композитний вихід типу VIDEO і аудіороз'єм L-AUDIO-R).
  Судячи з відгуків про ТВ-тюнері D-COLOR DC1302HD, добрій половині пересічних споживачів цього набору цілком достатньо. Тим більше якщо врахувати, що для роботи приставки з сучасним телевізором лише одного HDMI вистачає з головою.

  Підключення

  Якщо подивитися на відгуки про ресивері D-COLOR DC1302HD, то можна зробити висновок, що серйозних проблем з підключенням користувачі не відчувають. Для початку до приставки потрібно під'єднати стандартну телевізійну антену, що працює в діапазоні ДМВ (інтерфейс RF IN).
  D-COLOR DC1302HD: відгуки покупців, характеристики, інструкція фото
  Після цього необхідно підключити до аудіовиходу відповідний кабель. Для «тюльпанів» це AV IN. Забарвлення кабелю у всіх RCA роз'ємів, як правило, не змінюється: білий – аудіоканал лівий, червоний – правий, а жовтий – зображення. Якщо телевізор працює у форматі моно, то потрібно підключати тільки жовтий і білий провід. Судячи з відгуків про TV-тюнері D-COLOR DC1302HD, модель повністю розкриває себе при підключенні за допомогою HDMI-інтерфейсу. У цьому випадку зображення буде максимально якісним. Так що якщо ваш телевізор підтримує роботу і з «тюльпанами», і з HDMI, краще віддати перевагу останньому.

  Особливості підключення

  Після підключення всіх інтерфейсів потрібно увімкнути у розетку, а в меню вибрати відповідний AV-вихід. Окремо варто відзначити один нюанс. Справа в тому, що провід у приставки ніяк не можна назвати довгим – всього 80 див. Відгуки про TV-тюнері D-COLOR DC1302HD з цього приводу не найкращі. Що заважало виробнику зробити провід хоча б півтораметровим, незрозуміло. Доводиться розміщувати перенесення безпосередньо за телевізором або в тумбі, на якій він розташовується. У варіантах, де меблі йде без стулок і задніх стінок, таке рішення виглядає неестетично.

  Початок роботи

  При першому запуску тюнера повинен включитися майстер-налаштувань. У першому вікні необхідно вибрати мову та країну, після чого можна приступати до пошуку каналів. Також варто зауважити, що управління відбувається за допомогою дистанційного пульта. Повноцінна налаштування без нього, на жаль, неможлива. Користувачі також залишають з цього приводу не найкращі відгуки про D-COLOR DC1302HD DVB-T2. Що стосується самого пульта управління, то він мало чим відрізняється від аналогічних моделей від конкуруючих аналогів. Його довжина трохи більше 12 см, а ширина близько 4. Прогумовані кнопки невеликі, але судячи з відгуків про ТВ D-COLOR DC1302HD, користуватися ними зручно. Єдині, хто залишав негативні відгуки про ергономічності пульта, так це люди з великими пальцями, яких не так вже й багато. У цьому випадку допомагає купівля ПУ сторонніх виробників.

  Налаштування

  На першому вікні, де необхідно обрати мову і країну, є рядок «Налаштування (Пошук) каналів». При натисканні на неї ресивер почне шукати всі доступні програми. Кількість знайдених каналів залежить району мовлення і може бути самим різним.

  D-COLOR DC1302HD: відгуки покупців, характеристики, інструкція фото
  Якщо брати в розрахунок стандарт DVB-T2 то на одному частотному діапазоні можуть бути відразу кілька програм. Провайдери називають їх мультиплексами, де кожен здатний вести мовлення на 10 каналів в класичному дозволі (SDTV). Крім телевізійних програм, додатково можуть транслюватися по радіо, точний час, сітка передач, субтитри та інше. Під час автоматичного пошуку каналів ресивер сканує весь доступний йому діапазон частот. На головному екрані можна побачити два вікна. В одному розташовуються знайдені цифрові програми для ТБ, а в іншому - радіостанції. Якщо не міняти штатні налаштування, то сортування каналів відбувається за логічним номерами (LCN). Після того як тюнер просканує всі частоти і знайде якісь програми, він автоматично переходить у свій звичний режим трансляції на першому знайденому номері. Судячи з відгуків про D-COLOR DC1302HD, ресивер проводить сканування досить довго і вдумливо обробляє кожен натяк на канал. Деякі користувачі відзначають, що пошук у моделі працює більш ефективно, на відміну від конкуруючих «Ориелей».

  Функціонал

  Що стосується перемикання каналів, то користувачам доступно кілька способів. Можна вибрати потрібну програму за допомогою цифрового блоку на ПУ або ж переходити вгору і вниз за допомогою подібності джойстика, розташованого в середній частині пульта.
  D-COLOR DC1302HD: відгуки покупців, характеристики, інструкція фото
  Користувачі у своїх відгуках про D-COLOR DC1302HD не раз дякували виробника за можливість перемикати канали без участі ПУ. На передній панелі ресівера знаходиться пара кнопок (вгору/вниз), з допомогою яких можна вибрати потрібну програму. Для швидкого переміщення на попередній канал на пульті управління є спеціальна кнопка LAST. Щоб перейти на мовлення радіо і назад на цифрове ТБ, є клавіша TV/R. Функціонал для управління телетекстом, якщо такий передбачений провайдером, також є. Крім звичних для подібних пристроїв можливостей модель дозволяє виводити на екран додаткову інформацію: якість сигналу, анонси, дані про каналі, прогноз погоди та інше. Функціонал відкривається за натисканні на клавішу INFO, а для повернення в звичний режим трансляції необхідно натиснути кнопку EXIT. На пульті дистанційного управління також є клавіша EPG, що відповідає за програму передач. За натисканні на неї з'являється вікно «Гід програм», де представлена докладна інформація про трансляції на телеканалах. Судячи з відгуків про D-COLOR DC1302HD, більшості користувачів цілком вистачає наявного функціоналу.

  Основне меню

  Місцеві розділи меню практично нічим не відрізняються від аналогічних гілок конкуруючих аналогів. Практично всі ресивери даного цінового сегмента мають набір чіпсетів від MStar Semiconductors. Саме він відповідає за набір команд і зовнішній вигляд інтерфейсу. Єдине, чим може відрізнятися меню у конкурентів назвою розділів і тільки. Інтерфейс ТВ-тюнера має 7 розділів:
 • Програми.
 • Висновок картинки.
 • Пошук каналів.
 • Час і дата.
 • Налаштування.
 • Система.
 • USB.
 • У деяких прошивках назви можуть бути іншими, але близькими за змістом («Налаштування» -> «Опції», «Висновок картинки» -> «Зображення» і далі). Судячи з відгуків про D-COLOR DC1302HD, заблукати в інтерфейсі ресивера досить складно. Тим більше локалізація не кострубата (в останній прошивці), а всі підпункти знаходяться на інтуїтивно зрозумілих місцях. Розглянемо розділи детальніше.

  Програми

  Тут можна відредагувати телевізійні канали: поміняти номер, заблокувати, перемістити, створити групу і змінювати назву. Варто відзначити, що кирилицю місцева система не сприймає і ставить замість символів знаки питання. Так що вводити інформацію необхідно строго на латиниці.
  D-COLOR DC1302HD: відгуки покупців, характеристики, інструкція фото
  Є планувальник завдань, де з допомогою таймера можна налаштувати якісь завдання на запис або включення трансляції в певний час.

  Висновок картинки

  В цьому розділі доступна можливість зміни співвідношення сторін екрану, а також вибір дозволу. За замовчуванням стоїть 1080 р, але якщо розверстка телевізора розрахована максимум на 720 р, то має сенс виставити потрібне значення. В іншому випадку може спостерігатися розсинхронізація кадрів та інші недоречності. Якщо є необхідність, то тут же можна поміняти стандарт ТБ-мовлення в пункті «ТВ-формат», змінивши значення на PAL або NTSC.

  Пошук каналів

  В цьому розділі відбувається або автоматичний або ручний пошук програм. Тут також можна поміняти країну для прийому і включити подачу живлення на активний підсилювач антени, якщо він встановлений. Судячи з відгуків користувачів, до автоматичного пошуку претензій ніяких немає.
  D-COLOR DC1302HD: відгуки покупців, характеристики, інструкція фото
  Але з ручним доводиться дуже довго возиться. І справа навіть не в обсягах частотних діапазонів, а в інтерфейсі. Постійно переміщатися на трьох рядках в пошуках оптимальної хвилі не дуже зручно. Більшість користувачів вважають, що одна з них явно тут зайва і тільки заважає нормальній підстроювання.

  Час і дата

  Ці параметри синхронізуються автоматично й залежать від обраного регіону. Якщо є така необхідність, можна вибрати часовий пояс самостійно. Тут же є можливість налаштувати таймер для автоматичного відключення пристрою.

  Налаштування

  Цей розділ відкриває доступ до вибору локалізації, налаштування субтитрів і аудіо, а також параметрів цифрового звучання. З останнім пунктом можна вдосталь поекспериментувати, бо як пресетів на вибір вистачає з головою.

  Система

  У цьому розділі можна настроїти батьківський контроль, встановити пароль, який потрібно буде вводити при кожному включенні або зміні налаштувань, а також скинути всі параметри на заводські пресети. Тут же є докладна інформація про пристрої.

  USB

  Розділ відкриває доступ до роботи із зовнішніми накопичувачами. За допомогою USB-флешки можна програвати відео, аудіо і переглядати фотоматеріали. Останні версії прошивки отримали кодек АС-3 так що якихось серйозних проблем з відтворенням файлів з інтернету бути не повинно. Судячи з відгуків користувачів, ресивер «перетравлює» близько 70% відео та аудіо контенту, а решті бракує через брак кодеків.

  На закінчення

  Якщо брати в розрахунок відгуки власників приставки, то в цілому дана модель вийшла вдалою. Так, у неї є деякі недоліки, але вони з лишком компенсуються низькою вартістю обладнання і впевненим прийомом телевізійного сигналу. Так що з прямою задачею модель справляється на "відмінно". Звичайно, можна знайти більш тямущі в плані функціоналу і можливостей ресивери. У конкурента ВВК чимало таких варіантів, але вартість моделей при цьому буде помітно вище. Так що D-COLOR DC1302HD – це відмінний бюджетний варіант, який повністю виправдовує свою вартість.

  Популярі новини
  Загрузка...