Beetle Volkswagen - класика чи сучасність?

97 0 Новини високих технологій

Не помилимося, якщо скажемо, що найбільш популярним автомобілем ось вже багато десятиліть є Beetle Volkswagen. У нас його зазвичай називають просто «Жуком». Його історія почалася ще в тридцятих роках, продовжується до цих пір.

Історія розвитку

Німецька компанія по виробництву автомобілів «Фольксваген» розпочала свою діяльність у 1938 році. І перша модель, що зійшла з конвеєра, - Beetle Volkswagen. Не встигла модель вступити на ринок, як її виробництво довелося призупинити. Почалася війна. У цей час компанія займалася виробництвом військових замовлень.


Beetle Volkswagen - класика чи сучасність?
Через багато років, у 1946 році виробництво «Жука» відновилося. Заслуга належить «Порше». Керівництво компанії прийняло рішення випускати лише одну модель автомобілів (і це був як раз Beetle Volkswagen). Це дозволяло постійно вдосконалювати і модернізувати авто, розширювати мережу сервісів. Стратегія швидкими темпами приносила успіхи. Вже в 1955 році був випущений мільйонний автомобіль. На складання другого мільйона знадобилося всього два роки. Вже до кінця 1957 року з конвеєра зійшов двохмільйонний «Жук»,

Спочатку автомобіль укомплектовивался двигуном об'ємом 1.1 літра. Він видавав потужність до 25 кінських сил. Цього було достатньо для розвитку швидкості дев'яносто кілометрів на годину. З часом силові агрегати модернізувалися. Вже в шістдесятих всі автомобілі мали потужність 34 кінські сили. Крім цього, встановлювалася синхронізована коробка перемикання передач. У 1978 році останній Beetle Volkswagen зійшов з конвеєра в Німеччині. Залишалися лише виробництва в інших країнах. А ще через десять років залишилося тільки одне місце в Мексиці, де збирали «Жука».


Але випуск автомобіля продовжувався. У 1992 році був поставлений світовий рекорд, який навряд чи хтось зможе побити. У цьому році кількість зібраних Жуків» склала 21 мільйон. У 2003 році керівництвом компанії прийнято рішення про припинення виробництва «Жука». На цьому завершується перший етап життя даної моделі. Другий починається в 2011 році, коли з конвеєра знову сходить автомобіль під назвою Beetle. Тільки це вже нова модель, лише нагадує свого попередника.

Volkswagen Beetle: огляд «старої» моделі

За період з 1938 по 2003 рік компанією було вироблено понад 215 мільйона автомобілів. Але звичне тепер назва «Жук» існувало не завжди: вона з'явилася лише у 1998 році. До цього автомобіль іменувався «Фольксвагеном-1200», а трохи пізніше – «Фольксвагеном-1600».

Beetle Volkswagen - класика чи сучасність?
Розробники планували створити автомобіль, який буде відповідати вимогам щоденних поїздок, і разом з тим стане доступним за ціною. Модель відразу впадає в очі. Складно не помітити подібні плавні лінії кузова і великі круглі фари. Основні параметри «Жука» такі:
 • Довжина - 4-4.1 метра.
 • Ширина - 154-159 метра.
 • Висота - 1.5 метра.
 • Колісна база шириною 2.4-2.42 метра.
 • Вага - 730-930 кг.
 • Технічні характеристики

  Виробництво почалося з використання силових агрегатів, розроблених ще в 1896 році. Вони були з заднім приводом, чотирма циліндрами та потужністю 22 кінські сили. Але відразу після війни потужність мотора була збільшена більш ніж в два рази і склала 50 кінських сил. Вже в той час можна було вибрати між автоматичною і механічною коробкою передач.
  Beetle Volkswagen - класика чи сучасність?
  Випускався автомобіль в двох варіантах кузова: кабріолет з двома дверима і седан також з двома дверима. Технічні характеристики змінювалися. Постійними залишалися лише плавні лінії і великі круглі фари.
  З плином часу характеристики поліпшувалися. Об'єм двигуна стали вибирати в межах 1.2-1.6 літра. Витрата палива у них становив 7-13 літрів на сто кілометрів. Менше дев'яти секунд на розгін до ста кілометрів вимагалося «Жука».

  Нове покоління

  Офіційно «Фольксваген Бітл» третього покоління був представлений в 2011 році. І зробили це одразу у трьох місцях: в Берліні, Нью-Йорку і Шанхаї. Через трохи більше року в Лос-Анджелесі була представлена відкрита версія «Фольксваген Бітл-Кабріо».

  Beetle Volkswagen - класика чи сучасність?
  Нові версії мають більші розміри, сучасні обриси. Але основні відмінні риси залишились від «предка». Тепер його довжина становить 4.3 метра, ширина 1.8 м, а висота – 1.49 м. Висота кабріолета менше на 13 сантиметра. Салон відрізняється простотою сучасного оформлення, що і є характерним для даного виробника. Виготовляють його з жорсткого пластика, окремі частини якого пофарбовані в колір кузова. З силових агрегатів є три варіанти, і всі вони бензинові: 1.2 1.4 або 2.0 л. Коробка передач також у трьох варіантах. Всі автомобілі мають передній привід.

  Volkswagen Beetle: відгуки та випробування

  Незважаючи на сучасну любов до мінівенам і кроссоверам, «Фольксваген-Жук» користується колишньою популярністю. Правда, його обирають найчастіше представниці прекрасної половини людства. Вони відзначають надійність основних систем і віддають перевагу естетичної привабливості. Цим вимогам повністю відповідає Volkswagen Beetle. Тест, який проходив автомобіль на відповідність безпеки IIHS, продемонстрував чудові варіанти. З п'яти показників з чотирма автомобіль впорався на вищу оцінку. І лише в одній показав середній результат.