Погано працює інтернет на телефоні: причини і що робити? Як збільшити швидкість інтернету на мобільному телефоні

288 0 Новини високих технологій

У сучасному світі багато людей не уявляють собі життя без інтернету. Одним з переваг мобільного пристрою є можливість завжди і скрізь підключитися до Всесвітньої павутини. Однак бувають випадки помітного зниження швидкості завантаження сторінок, що заважає повноцінно працювати. Причин тому може бути багато, як і способів усунення. У статті розглянемо ситуацію, коли інтернет не працює на телефоні.

Швидкість мобільних мереж та способи її вимірювання

Відразу варто уточнити, що при підключенні до мережі Wi-Fi інтернет працює швидше, ніж від мобільного оператора. Новітній стандарт 4G при оптимальних умовах здатний підтримувати максимально допустиму швидкість на стільниковому телефоні від 100 до 130 Мбіт/сек. На планшетному комп'ютері ці показники нижчі, ніж описано в специфікації технології 4G. Багато клієнти незадоволені швидкістю інтернету від МТС, але вищесказане справедливо і для такого великого постачальника послуг зв'язку.


Погано працює інтернет на телефоні: причини і що робити? Як збільшити швидкість інтернету на мобільному телефоні
Перш ніж переходити до прискорення мобільного інтернету, необхідно виміряти показник швидкості передачі даних. Для цього можна просто завантажити спеціальний додаток. Воно буде відслідковувати поточне і середнє значення швидкості інтернету в пристрої. Деякі мобільні телефони дозволяють дізнаватися цей показник в режимі онлайн. Для цього необхідно зайти у вкладку «Налаштування», вибрати пункт «Системні налаштування» і «Налаштування повідомлень». Потім знайти «Рядок стану» і активувати функцію «Відображати поточну швидкість мережі». Після цього у верхній частині екрана буде відображатись відповідний показник передачі даних.

На пристрої низька швидкість інтернету

Серед причин, що дозволяють зрозуміти, чому погано працює інтернет на телефоні, називають такі:
 • Мобільний телефон функціонує в низькошвидкісний мережі (2G або 3G). Краще, якщо це буде 4G.
 • Запущено оновлення додатків, системи або завантажуються файли.
 • На телефоні - безкоштовний інтернет. Як правило, оператори надають у межах такої послуги низькошвидкісний трафік.
 • Поганий сигнал Мережі.
 • Добова норма високошвидкісного трафіку в рамках тарифу на інтернет на телефоні витрачена.
 • Мережа перевантажена користувачами, що знаходяться поблизу.
 • Інтернет-ресурс, до якого намагається підключитися користувач, перевантажений.
 • Погано працює інтернет на телефоні: причини і що робити? Як збільшити швидкість інтернету на мобільному телефоні

  Internet Speed Master

  Щоб підвищити швидкість інтернету на мобільному телефоні, можна скористатися цією утилітою. Програма є однією з найпопулярніших у своїй категорії. Її використання можливе з Root-правами і без них. Налаштувати їх можна, скориставшись спеціальними додатками:


 • В Play Market або App Store знаходять і завантажують утиліту Internet Speed Master. Важливо щоб її розробником був Nez Droid.
 • Перед запуском програми з'явиться вікно з попередженням про можливе її відмову або прискоренні роботи мобільного пристрою. Якщо додаток не підійде оболонці смартфона, його завжди можна видалити, тому необхідно натиснути «ОК» і продовжити.
 • Якщо у користувача немає Root-прав, то в програмі буде доступна лише одна кнопка «Improve Internet Connection». При їх наявності з запропонованих варіантів необхідно вибрати «Apply Patch». Потім пристрій перезавантажують і перевіряють швидкість роботи мобільного інтернету. Навіть при наявності адміністративних прав можна вибрати перший варіант і швидкість обміну даними збільшиться.
 • Після установки і активації програми мобільний інтернет запрацює так швидко, наскільки це можливо. Після цих дій проблема поганої роботи інтернету на телефоні повинна буде наважитися. Але якщо результат з якихось причин не влаштовує користувача, налаштування можна повернути в попередній стан або видалити додаток.
 • Погано працює інтернет на телефоні: причини і що робити? Як збільшити швидкість інтернету на мобільному телефоні

  Internet Booster

  Ще один мобільний додаток здатне допомогти, якщо на телефоні погано працює інтернет. Принцип дії цієї програми схожий на вищеописану утиліту, однак результат трохи відрізняється:
 • Додаток знаходять в Play Market або App Store і завантажують в мобільний пристрій.
 • При відкритті програми відразу з'явиться вікно з повідомленням про відсутності Root прав.
 • Необхідно натиснути на круглу кнопку посередині екрану з блискавкою.
 • Після цього з'явиться ще одне вікно з повідомленням про завершення оптимізації.
 • Після натискання кнопки «Скасування» та «Установка завершена» можна перевіряти якість з'єднання з інтернетом.
 • Якщо швидкість залишилася колишньою, утиліту видаляють, щоб вона не займала пам'ять пристрою.
  Погано працює інтернет на телефоні: причини і що робити? Як збільшити швидкість інтернету на мобільному телефоні

  Відключаємо апгрейди

  Найчастіше інтернет погано працює телефон додатків, які перебувають у фоновому режимі для оновлення системи. Якщо правильно налаштувати пристрій, цю проблему можна ліквідувати. Щоб вимкнути функцію оновлень, виконують такі дії:
 • Відкривається вкладка «Налаштування», потім пункт «Використання даних».
 • Потім вибирають рядок «Фоновий режим» і пересувають бігунок навпроти напису «Включити».
 • У вікні, що з'явиться перелік всіх додатків, встановлених на пристрої. Непотрібні або рідко використовуються утиліти відключають. Таким чином, вони перестають витрачати швидкість інтернету.
 • При необхідності потрібну програму можна буде підключити знову.

  Очищення кеша, зміна налаштувань Мережі

  Розглянемо ще два методи, за допомогою яких вдасться збільшити швидкість мобільного інтернету.
  Погано працює інтернет на телефоні: причини і що робити? Як збільшити швидкість інтернету на мобільному телефоні
  Перший з них - це очищення кеша:
 • У вкладці «Налаштування» знаходять графу «Smart Manager» та вибирають рядок ОЗП.
 • Тут з'явиться список всіх програм, на які витрачається трафік. Біля додатків, які не використовуються, бігунок переводиться в стан вимикання.
 • Після цього переходять у розділ «Пам'ять», де вказана інформація про зайнятій і вільному місці в пам'ять телефону.
 • У нижній частині вікна з'явиться рядок «Непотрібні дані», тут натискають кнопку «Видалити», а потім перевіряють, скільки місця звільнилося в пам'яті пристрою.
 • Другий метод зачіпає саму Мережу. В окремих випадках прискорити мобільний інтернет допомагає зміна її параметрів. Для цього в головному меню пристрої знаходять вкладку «Мобільні мережі» та вибирають рядок «Режим мережі». Серед запропонованих значень встановлюють «Авто LTE/WCDMA/GSM». Завдяки цій опції пристрій автоматично підключиться до мережі з кращою якістю сигналу.

  Видалення додатків і відключення картинок

  Деякі встановлені програми на смартфоні використовують мобільний трафік, працюючи у фоновому режимі. Щоб контролювати його витрати і поліпшити передачу даних, необхідно відключити фоновий режим або повністю видалити непотрібні програми. Знайти їх можна у вкладці «Налаштування», в розділі «Додатки». У вікні деинсталлируют або відключають невикористовувані утиліти. Для деактивації деяких додатків з'являється клавіша «Примусова зупинка». Її сміливо можна натискати і не боятися, що це призведе до погіршення роботи пристрою.
  Погано працює інтернет на телефоні: причини і що робити? Як збільшити швидкість інтернету на мобільному телефоні
  Гальмування мобільного інтернету може бути викликано завантаженням зображень, які в силу свого дозволу або розміру витрачають трафік. Для поліпшення якості обміну даними бажано відключити завантаження картинок з Мережі. Для цього заходять в налаштування інтернет-браузера, знаходять відповідний рядок і відключають завантаження зображень.

  Налаштування браузера

  Оптимізувати функціонування програм на мобільному пристрої можна, не вдаючись до сторонньої допомоги або скачування додаткових утиліт. Для цього потрібно налаштувати інтернет на телефоні вручну. Один із самих популярних браузерів Google Chrome - має розширену базу налаштувань, що дає можливість користувачеві змінювати їх у відповідності з особистими потребами. Він розроблений для використання на мобільному пристрої і планшетному комп'ютері. Для виконання налаштування Google Chrome в телефоні необхідно слідувати інструкції:
 • Запускають додаток Google Chrome.
 • Переходять у вкладку «Параметри» в правому верхньому кутку.
 • У вікні вибирають розділ «Налаштування», а потім «Скорочення трафіку».
 • Переводять повзунок у бік до появи значка «Вкл.».
 • Після завершення маніпуляцій з'явиться графік, що відображає зміни в трафіку смартфона на базі "Андроїда".
 • Погано працює інтернет на телефоні: причини і що робити? Як збільшити швидкість інтернету на мобільному телефоні
  Для користувачів браузера Опера міні» також доступна функція самостійного регулювання вхідного і вихідного мобільного трафіку. Щоб збільшити швидкість інтернету на пристрої, необхідно завантажити та встановити версію Iite. З її допомогою сайти завантажуються швидше, трафік витрачається економніше, при цьому на якості відображення вкладок це ніяк не відбивається. Сподіваємося, що у статті ви знайшли відповідь на часто задається питання про те, чому погано функціонує інтернет МТС на телефоні. Не завжди в цій ситуації буває винен оператор, що надає послуги мобільного зв'язку.

  Популярі новини
  Загрузка...