Налаштування телевізійних каналів необхідне обладнання, порядок дій

260 0 Новини високих технологій

Уряд вирішив повністю скасувати аналогове мовлення з середини січня 2019 року. А це означає, що тепер канали будуть транслюватися в цифровому форматі, тобто в більш вдосконаленому якості. Ось тільки для перегляду доведеться придбати необхідне обладнання та здійснити налаштування телевізійних каналів. Звичайно, завжди можна викликати майстра і за оплату зробити необхідні установки. Але навіщо переплачувати, коли можна самостійно все зробити? Тим більше налаштування телевізійних каналів у телевізорі не така складна задача.

Які бувають види мовлення

Залежно від способу прийому сигналу розрізняють три види мовлення. Налаштування телевізійних каналів, якість і кількість трансльованих каналів буде залежати від конкретного виду.


 • Ефірне мовлення. Зазвичай в цьому випадку канали транслюються з найближчої вежі. Міським жителям досить встановити кімнатну антену.
 • Кабельне телебачення. Є якийсь розподільчий центр, від якого йдуть сигнали абонентам по кабельному підключення.
 • Супутникове. Сигнал від супутника потрапляє на спеціальну антену (тарілку), а потім перетвориться за допомогою ресивера і передається на ТБ.
 • У свою чергу ефірне мовлення ділиться на аналогове і цифрове. Як ми вже писали, аналогове більше недоступне для жителів Росії, тому відтепер для перегляду телеканалів будь-яким способом доведеться купувати спеціальний пристрій або відповідний телевізор.
  Налаштування телевізійних каналів необхідне обладнання, порядок дій

  Найпростіший спосіб

  Мабуть самий доступний і легкий спосіб отримати яскраву картинку і близько двох десятків каналів у цифровій якості — це підключитися до ефірного мовлення. Якщо ваша мета — здійснити налаштування цифрових каналів через звичайну телевізійну антену, доведеться купувати телевізор з вбудованим приймачем.


  Обов'язково перед покупкою уточнюйте у консультанта, підтримує телевізор формат dvb t2. Справа в тому, що навіть в сучасних ЖК-телевізорах така функція може бути відсутнім. Все, що потрібно зробити далі:
 • звичайну телевізійну антену підключіть до антенного виходу;
 • за допомогою пульта ДУ увійдіть в меню налаштувань;
 • виберіть залежно від моделі телевізора пункт «Сканувати» або «Пошук»;
 • підтвердіть збереження знайдених каналів.
 • На цьому налаштування телевізійних каналів і їх установка вважається завершеною. Але що робити тим, у кого немає сучасного телевізора з вбудованим приймачем, а покупка такого на даний момент не передбачається?
  Налаштування телевізійних каналів необхідне обладнання, порядок дій

  Як ловити цифрові канали?

  Отже, для того щоб навіть самий звичайний телевізор показував цифрові канали, вам доведеться придбати приймач. Середня вартість таких приймачів варіюється від 800 до 3000 рублів. Насправді приймачі, або їх ще називають ресиверами, мало чим відрізняються один від одного. Одні оснащені кнопками на панелі, в інших більш витончений зовнішній вигляд, але в цілому вони ловлять сигнал приблизно однаково, а переплачувати за додаткові функції - вирішувати тільки вам. Установка телевізійних каналів та налаштування ресивера dvb t2 проводиться простіше простого. Для початку треба приєднати всі складові частини між собою: підключаємо антену до приймача, а сам ресівер до телевізора за допомогою кабелю HDMI.
  Спочатку на пульті від телевізора знайдіть аудіо/відео вихід, зазвичай він позначається як AV. Далі залишається зробити пошук каналів, що робиться за допомогою пульта вже приймача. Природно, назви розділів меню та оформлення вікон може змінюватися в залежності від моделі приймача, але суть виконання пошуку завжди одна і та ж. І, звичайно ж, не має значення, якої моделі ваш телевізор. Налаштування телевізійних каналів на «Самсунг», наприклад, буде точно такий же, як і на інших моделях. Після того, як будуть обрані мову меню, регіон, режим і формат зображення, залишається тільки вибрати меню автоматичного пошуку.
  Налаштування телевізійних каналів необхідне обладнання, порядок дій

  Кабельне телебачення

  Якщо ви вирішили насолодитися перевагами кабельного телебачення, то для перегляду вам необхідно буде дотримуватися наступного плану:
 • Для початку потрібно укласти відповідний договір з провайдером.
 • Потім включити телевізор, і якщо на екрані відображається напис «Канали не налаштовані», переходимо до наступного пункту.
 • На пульті управління знаходьте кнопку «Меню», а далі кнопку - «Автонастройка» і натискаєте «ОК».
 • Чекаєте коли закінчиться автоматичне налаштування телевізійних каналів. Це може зайняти декілька хвилин, залежно від кількості трансльованих "картинок".
 • Якщо з'явилися дублікати деяких каналів, їх видаляють.
 • Природно, канали можна налаштувати вручну. Але тоді доведеться довго шукати і вводити відповідну частоту, що не дуже зручно.
  Налаштування телевізійних каналів необхідне обладнання, порядок дій

  Канали від "Ростелекома"

  Компанія "Ростелеком" є лідером на російському ринку в сфері послуг зв'язку (інтернет, телефонія та телебачення). Абонент може трохи розгубитися на початковому етапі при вигляді численних пакетів і різноманітних спеціальних пропозицій. Але при великому бажанні можна обійтися без послуг майстра і самому здійснити налаштування "Ростелеком-ТБ".
  Після підписання договору про надання послуг спеціаліст передасть вам все, що необхідно для перегляду ТБ. Що входить в комплект:
 • власне, сама приставка;
 • пульт управління;
 • кабель живлення;
 • HDMI-кабель;
 • книжка.
 • Для початку, як завжди, всі складові підключаються між собою. Переконайтеся, що пристрій підключено до мережі "Ростелекома", а на телевізорі обраний джерело сигналу — Source. На щастя, налаштування ТВ-каналів на "Ростелекоме" повністю автоматизована, і абонентові досить слідувати декільком пунктам:
 • Візьміть в руки пульт від приставки і натисніть кнопку «Меню».
 • Далі виберіть підпункт «Налаштування» або Settings, а потім - «Підключення».
 • Залишається тільки натиснути на «Автоматична настройка», і канали будуть знайдені протягом декількох хвилин.
 • Пам'ятайте: сучасні моделі приставок можуть виробляти автоматичну донастройку і додатковий пошук каналів. Якщо у клієнта встановлена супутникова антена (тарілка), можливо, знадобиться ручна настроювання, а цю справу краще довірити фахівцеві.

  Налаштування телевізійних каналів необхідне обладнання, порядок дій

  Налаштовуємо «Триколор-ТВ»

  Будь вищеописане обладнання може дати збій, і як наслідок можуть зникнути канали. «Триколор-ТВ»— не виняток. Припустимо, з якоїсь причини зникли канали, давайте з'ясуємо, що повинен зробити абонент. Перевірте, чи всі канали відсутні. Якщо ви помітили, що деякі канали все ж показують (інфоканали «Триколор-ТВ»), це говорить про те, що все в порядку з обладнанням і сигналом. Проблема в тому, що закінчився термін підписки на пакет. Тобто необхідно поповнити свій баланс в особистому кабінеті клієнта або безпосередньо сплатити підписку. Після того, як ви внесете необхідну суму, необхідно залишити ресивер включеним (телевізор можна вимкнути) на 8 годин, канали повинні з'явитися автоматично. Якщо пропали всі без винятку канали, перевірте стабільність зовнішньої антени (тарілки), цілісність кабелю і уточніть у оператора, чи все в порядку з сигналом. У разі ствердної відповіді зробіть автоматичний пошук телеканалів за допомогою пульта управління від ресивера. Завдяки інтуїтивно зрозумілому інтерфейсу провести пошук не складе особливої праці.

  Скидаємо на заводські налаштування «Триколор-ТВ»

  Бувають випадки, коли у абонента «Триколора» раптом зникають всі канали, крім одного, на якому транслюється відео з інструкцією. В даному випадку відновити список каналів допоможе лише скидання налаштувань до заводських установок. Що потрібно зробити? Наведемо покроковий інструктаж:
 • Для початку потрібно на пульті управління натиснути кнопку «Меню» і далі увійти в підрозділ « Налаштування» або «Додатки» (в залежності від моделі приймача).
 • Потім виберіть пункт «Заводські налаштування», натисніть і підтвердіть свою дію.
 • Після команди скидання приставка автоматично перезавантажиться. Необхідно натиснути на кнопку STANBY (червона кнопка зверху).
 • Далі вибрати мову меню audio 1 — російська, audio 2 - без змін.
 • В розділі «Оператор» вибираємо - «Триколор».
 • Часовий пояс (зсув UTC) вибираємо у відповідності зі своїм часовим поясом.
 • Оновлювати зі супутника - «Так».
 • За результатом автопошуку вам буде запропоновано зберегти знайдені канали. У діалоговому вікні підтвердіть збереження.
 • Важливо: в якості основного регіону пропонується три варіанти: основний, МСК+0 і МСК+2. Якщо вибрати перший варіант, канали будуть недоступні, другий і третій варіанти передбачають трансляції за московським часом і з двогодинним зрушенням.
  Налаштування телевізійних каналів необхідне обладнання, порядок дій

  Настроювання каналів на старому телевізорі

  Вище ми описували порядок дій для пошуку каналів сучасних форматів. На щастя, більшість нинішніх моделей телевізорів і приставок підтримують автоматичне налаштування, так що користувачеві залишається тільки пару раз натиснути на потрібні спливаючі вікна, і самі канали встановлюються в потрібному порядку. Але що робити тим, хто до цих пір користується телевізорами старих моделей? Автоматично зробити що-небудь тут не вдасться, доведеться налаштовувати все вручну. Розглянемо, як це зробити на прикладі налаштування телевізійних каналів на "Голдстар". Для включення пошуку натисніть кнопку S. В момент, коли телевізор налаштується на який-небудь канал (настройка повинна зупинитися), натисніть кнопку М - на екрані з'явиться символ STORE_ _ червоного кольору. Потім протягом 5-10 секунд з пульта (або з передньої панелі за допомогою кнопок P+ і P-введіть номер каналу та повторно натисніть на кнопку, і символ STORE 01 змінить свій колір з червоного на зелений. Всі канал в пам'яті.
  Налаштування телевізійних каналів необхідне обладнання, порядок дій

  Висновок

  Якщо ви хочете насолоджуватися переглядом телепередач і в той же час не платити майстрові за установку, завжди можете самостійно виконати пошук. На щастя, тепер практично всі моделі телевізорів і приймачів оснащені автоматичним пошуком. Тому не має значення, чи відбувається налаштування телевізійних каналів при оптоволокні або через звичайну антену, ця процедура під силу кожному.

  Популярі новини
  Загрузка...