Benq GL2450: огляд, характеристики і відгуки

251 0 Новини високих технологій

BenQ GL245060Gz 1920x1080 простий, дуже простий. Це 24-дюймовий монітор, який коштує всього 135 доларів, що майже в два рази дешевше, ніж один з найбільш популярних дисплеїв того ж виробника – GW2760HS. Це чудова ціна. Монітор такого розміру і за такі гроші в цілому є дуже вигідним придбанням, незважаючи на деякі очевидні недоліки.

Можливості підключення

Найбільш явним вадою моделі є відсутність порту HDMI – компанія BenQ вирішила залишити лише роз'єми VGA і DVI. Ймовірно, причини криються в сфері ліцензування, але це не така велика проблема, як здається на перший погляд. HDMI і DVI частково сумісні за допомогою недорогих адаптерів. Це означає, що можна спокійно підключитися до будь-якого HDMI-пристрою (ноутбука або ігрова консоль) через перехідник. Єдиний нюанс тут полягає в тому, що DVI його не передає звук, тому доведеться підключити колонки окремо. Але так як монітор GL2450 не обладнаний вбудованими динаміками, то, на думку власників, даний недолік не здається великою втратою.

У комплект постачання включений VGA-кабель і диск з драйверами. Користувачі жалкують про відсутність більш сучасного кабелю DVI, який разом з адаптером доведеться придбати окремо.
Benq GL2450: огляд, характеристики і відгуки

Конструктивне виконання

Монітор поставляється в коробці в розібраному стані. Дизайн BenQ GL245060Gz настільки безликий і простий, наскільки можливо за таку ціну. Корпус чорний і білий. За відгуками власників, відблиски відволікають в яскравий сонячний день або при включеному освітленні, але вони задоволені тим, що для складання не потрібно ніяких гвинтів, так як стійка та підстава надійно з'єднуються за допомогою засувок. Це дрібниця, але якщо BenQ може робити це в такому дешевому моніторі, як зазначений, то немає ніяких причин, щоб інші виробники не випускали набагато більш дорогі дисплеї з такою чудовою особливістю. Таке з'єднання забезпечує стабільне і більш-менш стійке становище GL2450 з можливістю коректування базової нахилу (від -5 до +15 градусів).

Огляд меню

Кнопки управління розташовані в правій частині монітора і на вигляд дуже дешеві, але це не повинно турбувати користувачів, так як їх не видно. Є корисна функція автоматичного включення, клавіші навігації по режимам дисплея (вгору і вниз), вибору пункту меню, включення/вимикання живлення. Крім того, клавіш можна призначити виклик часто використовуваних функцій. В екранному меню є можливість в автоматичному або ручному режимі налаштувати положення зображення і налаштувати частоту відображення і фазу пікселів для синхронізації з вхідним аналоговим сигналом. Доступні функції установки залежать від вхідного сигналу і включають регулювання яскравості, контрасту, чіткості, гами, кольору, колірної температури, насиченості відтінку. Також можна вибирати між попередньо встановленими колірними схемами. Режим зниженого синього скорочує кількість цього компонента на 30% для мультимедіа, 50% для веб-серфінгу, 60% для роботи в офісі і 70% при читанні.

Тип ЖК-екрану

Не дивно, враховуючи ціну, що мова йде про рідкокристалічної панелі, що базується на TN-технології. Це найдешевший і найпростіший тип РК-дисплея, яким, як правило, не вистачає сильної статичної контрастності VA-моніторів (наприклад, GW2760HS) і широких кутів огляду IPS-дисплеїв, таких як LG 29EA93 або PLS-екранів, яким віддає перевагу компанія Samsung, наприклад, в особі SC24C650. Не варто, однак, заходити надто далеко у такі порівняння. Різниця між хорошим TN-екраном і поганим IPS/PLS не дуже велика, тому альтернативна технологія не гарантує знака якості, як би деякі маркетологи її не рекламували.

BenQ GL2450: характеристики

На папері специфікації BenQ GL245060Gz звучать так само, як і характеристики будь-якого іншого монітора: заявлена контрастність дорівнює 1000:1 пікова яскравість – 250 ніт, динамічна контрастність – 12М:1 час відгуку при переході від сірого до сірого – 5 мс. Два перших числа досить точні, так як вимірювання, зроблені за допомогою X-rite i1 Display Pro, показали значення 949:1 і 278 ніт. Видатними вони не є, але гарні для бюджетного монітора, так як не поступаються характеристикам багатьох більш дорогих пристроїв. Якщо оцінювати роботу GL2450 суто візуально, то очевидно, що йому не вистачає насиченості і багатства дорогих дисплеїв. Чорні кольори злегка приглушені і не мають такої ж глибини, як кращі моделі, але вони не істотно гірше, ніж у будь-якого іншого сучасного монітора. У GL2450 відсутня велика кількість деталей в темних ділянках ігор і відео, але використання панелі TN гарантує, що жодних проблем із затримкою вхідного сигналу не буде. Це робить дисплей гідним варіантом недорогого ігрового монітора.
Benq GL2450: огляд, характеристики і відгуки

Початкова настройка

Якщо трохи більше заглибитися в тестування, то монітор 24" BenQ GL2450 поділяє прикру тенденцію сучасних дисплеїв, які пропонують досить прохолодні колірні температури. Її значення, виміряний у тільки що розпакованого монітора, склало 7249 що дуже далеко від найбільш бажаних 6500 К. Занадто великого часу приведення цього параметра у відповідності зі смаками користувача не займає. Досить скоротити на пару поділок інтенсивність синього каналу в пункті регулювання RGB OSD-меню, і колірна температура зменшується до позначки 6600 К. Це не ідеально, але досить близько.

Дельта Е

Ясно, що монітор BenQ GL245060Gz не підходить для роботи з графікою, проте, як виразно показують вимірювання середнього дельта Е, рівного 455 все, що менше 30 є цілком достатнім для домашнього використання, і у більшості сучасних дисплеїв дана характеристика коливається близько позначки 20 або трохи менше. Наявне значення не ідеально, але воно не завадить насолоджуватися іграми, переглядати відео та виконувати повсякденні завдання. Це дійсно має значення при редагуванні фотографій і відео, і то в професійних цілях.
Benq GL2450: огляд, характеристики і відгуки

Якість зображення

BenQ GL2450 – це недорогий 24-дюймовий монітор типу TN, який забезпечує дивно точну передачу кольору. Відноситься до дисплеїв початкового рівня, що видно і з його дизайну – толстой, хиткою підставці і широкому оздоблення екрану. Проте низька вартість дозволяє закрити на все це очі. Панель TN дивно точно передає кольори – екран здатний відображати 95% гами sRGB. Як правило, дешеві панелі дозволяють побачити менше 90%, тому даний показник роботи вражає. За відгуками користувачів, поліпшити його шляхом калібрування не вдається. Це свідчить про те, що заводські налаштування монітора забезпечують їй максимальну продуктивність. Єдині області гами, в яких дисплей не процвітає, – червоний і рожевий, хоча й вони не надто сильно страждають. GL2450 сильний в синіх, зелених і жовтих кольорах, які виглядають яскраво і насичено в екранних тестах. Контрастність достатня для високої деталізації темних ділянок зображення. Рівні чорного, які тим краще, чим вони нижче, також досить глибокі – просочується лише 027 кд/м 2 світла. Хоча даний показник не так гарний, як у панелей MVA або IPS, це все-таки хороший результат. Є кілька попередньо встановлених режимів зображення, доступні через екранне меню, але, на думку користувачів, всі вони, крім нормального і sRGB, досить неприємні. Ігровий і фільмовий роблять кольору неприродними і зернистими, тоді як установка для перегляду фотографій викликає відчуття штучності. Є можливість при бажанні самому налаштувати яскравість, гаму, червоний, зелений і синій.
Benq GL2450: огляд, характеристики і відгуки

Фонове підсвічування

Найцікавішим є той факт, що BenQ GL245024" забезпечує відмінні показники в галузі, яка набагато важливіше для монітора за таку ціну – однорідності підсвічування. Якщо трохи сумнівна точність передачі кольору терпима (і, можливо, не так очевидна) для бюджетного дисплея, то затемнення фонового освітлення і його прориви по краях являють собою набагато більш неприємну проблему, коли користувач намагається насолодитися фільмом або грою. І, на щастя, BenQ GL2450 серйозно не страждає від цього. Є лише дуже маленький натяк на засвічення по краях, і щоб це помітити, необхідно докласти максимум зусиль, тоді як однорідність освітлення по екрану дивно хороша. Різниця між яскравістю центру і периферії екрана підтримується на прийнятному рівні 30 ніт або менше. І тільки на декількох ділянках вона трохи перевершує це значення. Така ж історія з колірною температурою (точкою білого) – BenQ GL2450-T залишається напрочуд послідовним, навіть більше, ніж багато набагато більш дорогі монітори. Все це пояснюється застосуванням LED-підсвічування, яка дає значні переваги в порівнянні з технологією CCFL. Вона забезпечує високий рівень динамічної контрастності, відсутність фликкеринга і засвітки, а також знижує кількість шкідливих викидів при виробництві та утилізації. Крім того, LED-підсвічування дає можливість в середньому скоротити споживання енергії на 143% в звичайному і 393% - у режимі Eco.
Benq GL2450: огляд, характеристики і відгуки

Кути огляду

Єдине, про що ще не було згадано, – кути огляду. Тут монітор BenQ GL2450 розташувався посередині. Спостерігається деякий помітне зміщення кольорів при перегляді під помірно гострими кутами, достатню для того, щоб була необхідність сидіти прямо перед дисплеєм, але воно не настільки поганий, щоб хтось, хто сидить поруч, не міг нормально бачити все те, що відображається на екрані. Однак при погляді з боку зображення набуває жовтого відтінку. Цей ефект особливо виражений, коли монітор не нахилений під правильним кутом, тому доведеться ретельно відрегулювати його на стійці, щоб домогтися гарної якості картинки.

Чи варто купувати?

З урахуванням ціни BenQ GL2450 є дуже хорошою покупкою. Його кольору і дозвіл досить гарні, щоб насолоджуватися будь-яким фільмом у форматі високої чіткості або комп'ютерною грою, навіть якщо контраст не настільки глибокий, як у кращих моделей, у той час як TN-панель робить його відмінним вибором в якості недорогого і бадьорого ігрового монітора. За умови, що відсутність роз'єму HDMI не доставить занепокоєння, дисплей можна рекомендувати будь-якому стиснутому бюджетом покупцеві.

Вердикт

GL2450 – хороший, хоча і простий, монітор. Він володіє відмінною точністю передачі кольору і рівномірністю підсвічування, великим і яскравим екраном, а також малим часом відгуку, але кути огляду, збірка і відсутність входи HDMI і підтримки аудіо є явними недоліками моделі. Тим не менш, на думку користувачів, BenQ GL2450 – це прекрасний варіант, коли потрібен дисплей з базовими можливостями.

Популярі новини
Загрузка...