Датчики пульсу: огляд, характеристики. Фітнес-браслет. Розумні годинник з датчиком пульсу і тиску

175 0 Новини високих технологій

Якщо ви хочете схуднути, набрати м'язову масу або просто ведете здоровий спосіб життя і займаєтеся спортом, то тема пульсометров вам напевно буде цікава. У далекі 80-ті почали з'являється перші подібні пристрої для побутового застосування. І з тих пір датчик пульсу став невід'ємним атрибутом спортсменів. Гаджети такого плану дозволяють відстежувати серцевий ритм, що дуже важливо для досягнення максимальної ефективності в тренуваннях. Сьогоднішній ринок пропонує величезний асортимент всіляких вимірників пульсу. Причому всі вони відрізняються по функціональності, області фіксації, форм-фактору та іншими характеристиками. І якщо досвідчені користувачі ще хоч якось орієнтуються у всьому цьому різноманітті, то новачки розводять руками і покладаються на відгуки знайомих, а також консультанта в магазині.


Добре якщо останній попадеться тлумачний і, що називається, в тему. В іншому випадку ви ризикуєте купити далеко не самий корисний для вас датчик вимірювання пульсу. Так що тут чимало запитань. Ми ж як раз і спробуємо на них відповісти в нашій статті. Отже, розберемося, як вибрати датчик пульсу, на що звернути особливу увагу і як не помилитися з покупкою. Також позначимо найбільш популярні й тлумачні пристрої різних цінових категорій. Всі нижчеописані гаджети можна придбати як офлайн-, так і в онлайн-магазинах, так що серйозних проблем з тестуванням бути не повинно.

Труднощі вибору

Для початку визначимося з тим, що таке спортивний пульсометр і навіщо він потрібен. Подібні пристрої необхідні для відстеження частоти скорочення серцевого м'яза, а також для фіксації максимальних навантажень на організм. Все це допомагає спортсмену під час тренувань належним чином реагувати на отримані дані і вносити відповідні корективи.


Датчики пульсу: огляд, характеристики. Фітнес-браслет. Розумні годинник з датчиком пульсу і тиску
Кожен вид спорту або фізичної активності має якісь свої оптимальні межі серцевого ритму. Для досягнення поставлених цілей і щоб уникнути нанесення шкоди своєму здоров'ю дуже важливо стежити за цими межами і за тим, щоб пульс залишався в окреслених рамках. Подібну характеристику прийнято називати цільовий зоною.

Цільові зони

Такі зони прийнято розраховувати за методом Мартті Карвонена. Формула дуже проста: МНС (максимальна частота серцевих скорочень) = 220 – вік. Тобто, наприклад, якщо вам виповнилося 20 років, то критичний параметр для вас буде дорівнює 200 скор./мін. (220 - 20), а якщо 40 років, то, відповідно, – 180 (220 - 40). Практично всі спортивні пульсометры працюють в режимі реального часу і сповіщають користувача про досягнення критичних зон. Параметри настроюються в залежності від вашого віку та конкретних вправ. Цільові зони (% від МНС):
 • 50-60 % – легкі навантаження: прогулянки у швидкому темпі, розминки і т. п.;
 • 70-80 % – вважається фітнес-зоною, порівнянної з пробіжками і підйомом по сходах;
 • 80-90 % – спортивні танці, аеробіка: спалювання не тільки жирів, але і вуглеводів;
 • 90-95 % – катання на ковзанах, лижах, велосипеді та аналогічні активні заняття спортом;
 • понад 95 % – зона тільки для професійних спортсменів: максимальна і небезпечна навантаження.
 • Саме для визначення таких зон і потрібен датчик пульсу. З ним помітно ефективніше проходять тренування, а головне – безпечніше для спортсмена.

  Види пульсометров

  Сьогодні можна зустріти два види датчиків пульсу – виносний і вбудований. У першому випадку ми маємо пристрій, який отримує інформацію про ЧСС і відправляє її на інший гаджет для подальшої обробки. Це може бути смартфон, браслет або персональний комп'ютер.
  Датчики пульсу: огляд, характеристики. Фітнес-браслет. Розумні годинник з датчиком пульсу і тиску
  Різновиди пристроїв з зовнішнім датчиком:
 • під мочку вуха;
 • на палець;
 • навушник;
 • на передпліччі;
 • нагрудний.
 • Найпоширеніший і найбільш ефективний варіант – це нагрудний датчик пульсу. Незалежно від навколишнього середовища він дозволяє отримувати точні результати. І якщо раніше на такі рішення нарікали за постійно соскальзывающий ремінець, то сьогодні конструктори застосовують спеціальні матеріали, що дозволяють надійно утримувати датчик навіть при рясному потовиділенні.

  Особливості датчиків

  Добра половина датчиків пульсу на руку, зап'ястя, передпліччя або на груди передає аналогові та/або цифрові сигнали. Це дозволяє їм працювати в тандемі з більш звичними гаджетами на зразок смартфонів або розумних годин. В якості бездротового протоколу використовується або блютуз, або технологія ANT+. Остання більш економічна і підтримує набагато більше коло мобільних і специфічних пристроїв. Девайси з вбудованим пульсометром самі вимірюють ЧСС і самі ж обробляють дані. Для активних і частих тренувань таке рішення – не кращий варіант. Такі пристрої підходять для одиничних вимірів, хоча бувають і винятки. В цю групу можна віднести спеціальні кільця і фітнес-браслети.

  Кращі пульсометры

  Далі розглянемо найбільш популярні пульсометры, які відзначилися своєю якісної складової, ефективністю роботи і великою кількістю приємних відгуків від користувачів.

  Polar H10

  Бренд можна назвати піонером у цій галузі. Самий перший датчик пульсу Polar з'явився більш 30 років тому. Сьогодні ж компанія пропонує багатий асортимент всіляких датчиків як для професійних спортсменів, так і для любителів.
  Датчики пульсу: огляд, характеристики. Фітнес-браслет. Розумні годинник з датчиком пульсу і тиску
  Модель Н10 – це нагрудний варіант, де датчик кріпиться до тіла за допомогою еластичної стрічки, виконану з сучасних матеріалів. Останні якраз і не дають приладу зісковзувати, а грамотна застібка надійно його утримує.

  Відмінні риси моделі

  Модель важить всього 60 грамів і не відчувається якесь чужорідне тіло. Датчик розрахований на автономну роботу в межах 400 годин на одній батареї при температурі -10+50 °С. Крім того, надійний захист дозволяє занурюватися з пульсометром на глибину до 30 метрів. Якогось екрану у моделі немає, тому всі дані вона передає на сторонні пристрої – смартфон (Android/iOS) або фітнес-браслет. Також варто згадати про можливості роботи в тандемі з камерами GoPro. Останні відображають всі дані про пульс, що робить зйомку ще більше натуралістичним і видовищною.

  Орієнтовна вартість пульсометру – 6500 рублів.

  Garmin Hrm Tri

  Бренд «Гармін» знає толк в спортивних гаджетах і пропонує користувачам сучасний і ефективний інструмент для вимірювання пульсу – Garmin Hrm Tri. Модель кріпиться на грудну клітку зручним ремінцем. Останній виконаний з високотехнологічних матеріалів і не зісковзує навіть при найбільш інтенсивних тренуваннях.
  Датчики пульсу: огляд, характеристики. Фітнес-браслет. Розумні годинник з датчиком пульсу і тиску
  Компанія рекомендує використовувати прилад з будь-якими розумними годинами з датчиком пульсу і тиску від «Гармін». Тоді модель повністю розкриває свої можливості і робить тренування максимально ефективними. Передача даних відбувається за допомогою технології ANT+, так що прилад відмінно буде себе вести в парі з іншими гаджетами, що підтримують цей протокол. Крім серцевого ритму, модель може вимірювати вертикальне коливання тіла і частоту кроків. Можливості фірмового додатка досить широкі і підходять практично під всі спортивні напрями - від бігу до плавання. Причому отриманими даними можна ділитися з однодумцями в режимі реального часу. Приблизна ціна пульсометру – близько 10000 рублів.

  Sigma PC 1511

  Тут ми маємо комплект з годинника і нагрудного ременя з датчиком. Обидва аксесуара водонепроникні, тому з ними можна спокійно займатися плаванням. Всі дані з датчика про поточний серцевому ритмі передаються на годинник з допомогою аналогової технології.
  Датчики пульсу: огляд, характеристики. Фітнес-браслет. Розумні годинник з датчиком пульсу і тиску
  Прилад фіксує нормальний, середній і максимальний показник ЧСС і тут же виводить отриману інформацію на циферблат годинника. При необхідності можна налаштувати звукове сповіщення, коли серцевий ритм перевищив або, навпаки, опустився нижче норми.
  Модель відмінно справляється з градацією цільових зон і попутно підрахує пройдені кроки, кола і витрачені калорії. Є і відображення звичних годин – час, дата і секундомір. Пульсометр має розумну підсвічування, так що на вечірніх пробіжках ніяких проблем з читанням інформації не буде. Орієнтовна вартість моделі – близько 5000 рублів.

  Xiaomi Mi Band 2

  Фітнес-браслет Xiaomi Mi Band 2 від відомого китайського бренду користується завидною популярністю у вітчизняних споживачів. Модель має оптичний пульсометр і, крім вимірювання ЧСС, пропонує масу супутнього функціоналу.
  Датчики пульсу: огляд, характеристики. Фітнес-браслет. Розумні годинник з датчиком пульсу і тиску
  Фітнес-браслет Xiaomi Mi Band 2 підрахує дистанцію до точки, витрачені калорії, пройдені кроки, а також простежить за вашим сном і вчасно розбудить у разі необхідності. Модель повністю розкривається, працюючи в тандемі зі смартфоном, особливо якщо останній також є продуктом «Сяоми».

  Особливості моделі

  Годинник з датчиком пульсу отримали зручний та зрозумілий OLED-екран, де управління відбувається за допомогою сенсора. Виробник заявляє про 20 днів автономної роботи, але при активному використанні елемента живлення вистачає максимум на пару тижнів. Але і це дуже непоганий результат. Корпус годинника виконаний з полікарбонату, а ремінець - з термопластичного силіконового вулканізат. Клас захисту пристрою відповідає сертифікату IP67 так що модель не боїться ні дощу, ні бруду та працює при температурі від -20 до +70 градусів. За бездротовий зв'язок відповідає блютуз-протокол 4 версії. Власники дуже тепло відгукуються про це пристрої, особливо непрофесійні спортсмени і любителі. Приблизна ціна пульсометру – близько 1500 рублів.

  Wahoo Fitness TICKR X

  Нагрудний пульсометр Wahoo Fitness TICKR X вийшов збалансованим за всіма статтями. Тлумачний датчик закріплений на ремінці і аналізує пульс, враховуючи особливості руху. Відповідні висновки не тільки про інтенсивності, але і про правильність тренування будуть передані як за допомогою звичного блютуз-протоколу, так і через більш просунутий ANT+.
  Датчики пульсу: огляд, характеристики. Фітнес-браслет. Розумні годинник з датчиком пульсу і тиску
  Пристрій показує не тільки пульс, але і вважає спалені калорії, а також контролює тривалість тренувань. Датчик забезпечений власною пам'яттю, але з набагато більшою ефективністю працює в парі зі смартфоном. Виробник подбав про фірмовому додатку, де можна підібрати індивідуальну для кожного спортсмена навантаження. Також варто відзначити непогані захисні показники моделі. Апарат не боїться пилу, бруду і вологи, але занурюватися з ним можна на глибину не більше півтора метрів. Так що для плавців це не найкращий варіант. Орієнтовна вартість пульсометру – близько 4500 рублів.

  Nexx HRM-02

  Це бюджетний варіант, але від цього він не стає поганим. Дана модель відмінно підійде тим, хто тільки починає підкорювати спортивні вершини і прагне вести здоровий спосіб життя. Тут мінімум можливостей, але новачкам більшого і не потрібно.
  Датчики пульсу: огляд, характеристики. Фітнес-браслет. Розумні годинник з датчиком пульсу і тиску
  Апарат кріпиться на груди з допомогою зручного і міцного ремінця, але для повноцінної роботи йому знадобиться допомога смартфона, що працює на платформі Android. Модель чудово працює з доброю половиною спеціалізованих фітнес-додатків, і якихось критичних недоліків під час користування відзначено не було. Єдине, варто уточнити, що гаджет не зовсім коректно працює з мобільного технікою від «Самсунг», особливо з версією платформи Android 5.1». З чим це пов'язано, виробник не пояснює, але подібна проблема «лікується» прошивкою смартфона. Тим не менш спортсменам і власникам пристроїв від «Самсунг» обов'язково потрібно мати це на увазі. Орієнтовна ціна моделі – близько 1500 рублів.

  Ozaki O!Fitness Fatburn

  Ще один вельми доступний варіант для початківців спортсменів і любителів. Модель виробляється в Китаї, але судячи з відгуків, якість збірки на дуже пристойному рівні. Апарат передає дані по блютуз-протоколу і буде найбільш ефективний в парі зі смартфоном.
  Датчики пульсу: огляд, характеристики. Фітнес-браслет. Розумні годинник з датчиком пульсу і тиску
  Модель, крім спостереження за пульсом, може вважати кроки, стежити за спаленими калоріями і повідомляти користувача про критичні зміни, коли ЧСС стає високим або, навпаки, низьким. Власне, більшого для новачка і не потрібно. Одна з примітних особливостей пульсометру – це голосовий помічник. Виробник розробив для гаджета фірмове додаток, яке дозволяє обзавестися нехай і віртуальним, але власним фітнес-інструктором. Після набору ввідних даних помічник запропонує оптимальний саме для вас план тренувань. Єдиний критичний мінус, на який частенько нарікають споживачі – це пристойний вага пристрою – 140 грам. У користувачів зі скромною комплекцією іноді виникає відчуття дискомфорту під час занять. Але на це можна закрити очі, подивившись на вартість пристрою. Орієнтовна вартість моделі – близько 1000 рублів.

  Популярі новини
  Загрузка...