Налаштування магнітоли: інструкції та рекомендації

177 0 Новини високих технологій

Перш ніж дізнатися, як налаштувати магнітолу, хотілося б відзначити той факт, що всі дії, які будуть розкриті в статті, розраховані лише на користувачів, які вперше взяли в руки цей звуковий апарат. Керівництво дуже просте, і в ньому немає нічого надприродного. Також важливою умовою добре відтвореного звуку є правильна налаштування компонентів. Важливо розбиратися в встановлення апаратури і грамотної експлуатації звукової системи. Щоб було легше орієнтуватися у важких термінах, у статті ми проведемо налаштування магнітоли Pioneer, яка є однією з найбільш простих аудіосистем. Модель має довгу назву Pioneer DEH-1900UB і випущена зовсім недавно – в 2017 році. Не варто лякатися, якщо назва не збігається з вищевказаним. Питань по налаштуванню магнітоли "Піонер" виникнути не повинно, тому що всі моделі схожі між собою і мають ідентичне меню. Проблема може виникнути тільки з процесорами, які відрізняються від своїх попередників.


Налаштування магнітоли: інструкції та рекомендації

Еквалайзер

Перше, що хотілося б розглянути, – це еквалайзер. Він дозволяє зробити звучання музики більш рівним, підвищити і опустити басові частоти і допомагає відрегулювати середні або високі радіохвилі. Але під час налаштування звуку на магнітолі важливою умовою є те, що спочатку регулюється не весь діапазон, а лише деякі смуги частот. Магнітоли відрізняються один від одного за цими характеристиками і можуть бути п'яти видів: на 80250800 25008000 Гц.

Налаштування еквалайзера

Щоб налаштувати еквалайзер, потрібно зайти в основне меню і в розділі "Аудіо" знайти пункт EQ. У ньому, до речі, можна вибрати і стандартне налаштування, якщо немає бажання розбиратися далі. Для тих, хто твердо вирішив йти до кінця, всередині цього пункту знаходиться цілий набір режимів. Переходити від одного до іншого можна і через меню, і через джойстик, який встановлений поруч з EQ.


Насамперед потрібно зробити налаштування параметрів частоти, попередньо вибравши цей пункт в меню. Потім нехитрим поворотом джойстика вибрати частоту еквалайзера. Потім ще раз натиснути на джойстик і відрегулювати положення, яке більше підходить для душі. Значення будуть знаходитися від -6 що означає ослаблення, і до +6 що означає посилення. Якщо строго діяти вищевказаним пунктах, то можна одну з частот зробити голосніше, а іншу тихіше. Існують також і магнітоли з навігатором і сенсорним дисплеєм, які не тільки якісно налаштують всі функції еквалайзера, але і забезпечать додатковий комфорт при прямуванні.
Налаштування магнітоли: інструкції та рекомендації

Музичні уподобання

Якогось певного смаку на налаштування еквалайзера не існує. Кожна людина вибирає певні режими на свій слух в залежності від того, яка музика або які жанри йому подобаються. Але якщо існують сумніви, то хотілося б привести кілька порад для налаштування під певний музичний стиль:
 • Для важкої музики рекомендується посилити басові частоти до 80 Гц. Не варто переборщувати, краще залишити в інтервалі від +1 до +3. Ритмічні або ударні інструменти повинні звучати приблизно на частоті 250 Гц.
 • Для любителів оперного мистецтва джойстик на магнітолі варто повернути до 250-800 Гц. Тут також варто відзначити, що чоловічі голоси рекомендується ставити нижче, а жіночі – вище.
 • Шанувальникам електронної музики підійде частота 2500-5000 Гц.
 • В кінці розділу хочеться відзначити, що налаштування еквалайзера є важливою процедурою, і за допомогою цього інструменту можна відмінно налаштувати звук, навіть маючи в машині слабке акустичне устаткування.
  Налаштування магнітоли: інструкції та рекомендації

  Фільтр частот

  Налаштування фільтрів є не менш важливою операцією, ніж регулювання еквалайзера. Якщо розглядати фільтр високих частот, то при правильному налаштуванні він зможе обрізати заважають звукові частоти, які подаються на джерело звуку. Налаштування фільтрів робиться через те, що в більшості машин встановлена мала діафрагма на підсилювачі звуку, з-за чого звук стає дуже поганим, навіть якщо його не включати на повну гучність. Щоб налаштувати фільтр високих частот, досить зайти в пункт High-passFilter і виставити частоту 50 або 63 ГЦ. Після установки рекомендується вийти в початкове меню і перевірити отриманий результат. Перевірку краще всього виконувати на гучності 30. Якщо ж якість видається музики не влаштовує, то можна збільшити межу до 80-120 Гц. Але ці налаштування краще всього виконувати поступово, інакше звук стане ще гірше, ніж було. В магнітолах Pioneer також є режим регулювання загасання частот. Він має лише два положення – 12 і 24 Дб. Найкраще робити вибір на останньому.
  Налаштування магнітоли: інструкції та рекомендації

  Фільтр низьких частот

  Після налаштування внутрішніх колонок можна приступати до налаштування сабвуфера, з яким взаємодіє непогано магнітола. Для установки вже знадобиться фільтр низьких частот, який допоможе зістикувати буфер і колонки. Операція по налаштуванню магнітоли під сабвуфер вимагає уважності. Після того як з акустичної системи був прибраний бас, можна почути гучне і якісне звучання. Потім, як було сказано раніше, потрібно приєднати до колонок наш сабвуфер. Щоб це зробити, заходимо в меню і вибираємо розділ, в якому проходить налаштування буфало.
  Налаштування магнітоли: інструкції та рекомендації
  У самому меню є три пункти:
 • Частота зрізу. Якщо розібратися, то нічого складного немає. Якогось певного значення немає, але все ж рекомендується встановлювати в інтервалі від 63 до 100 Гц.
 • Гучність. Тут зайвих пояснень не треба, і людина сама має право вибрати, яка потужність підходить саме йому.
 • Крутизна загасання частот. Тут є невелика схожість з еквалайзером, тому що вони обидва мають два режими — 12 або 24. Як і в попередньому випадку, рекомендується встановлювати на 24.
 • Налаштування радіо

  Хто б що не говорив, але скачана на флешку музика може скоро набриднути і вже не викликати ті емоції, які були в самому початку використання магнітоли. Багато водіїв і досі воліють слухати радіоефіри, перебуваючи в поїздці. Якщо брати магнітолу "Піонер", то налаштування радіо там проходить простіше простого. Всього лише потрібно вибрати потрібний діапазон і певні станції.

  Існує три способи для налаштування радіо:
 • Автоматична настройка. Щоб виконати цю просту операцію, достатньо знайти пункт меню BSM і вибрати автоматичний пошук. Через кілька хвилин магнітола знайде найякісніші станції і запропонує вибрати їх з перерахованого списку. Якщо ж перелік не влаштовує, то можна знизити вимоги, і тоді магнітола піде на зменшення частоти і вибере менш якісні канали мовлення.
 • Напівавтоматична установка. Перебуваючи в режимі налаштування радіо, необхідно затиснути кнопку "Вправо" і почекати кілька секунд. Потім на екрані магнітоли буде відбуватися сканування, і система зробить майже такі ж дії, як при автоматичній. Єдина відмінність буде полягати в тому, що не потрібно регулювати частоту.
 • Ручна настройка. У цьому режимі варто натиснути декілька разів на знайому кнопку "Вправо" і переключитися на певну частоту. Після цього всі знайдені станції збережуться в пам'яті.
 • Всього на магнітолі можна зберігати близько 18 радіостанцій, які перемикаються одним натисненням кнопки.
  Налаштування магнітоли: інструкції та рекомендації

  Режим Demo

  Після покупки довгоочікуваного апарату користувачеві потрібно дізнатися, як скинути налаштування на магнітолі з демо-режиму. Взагалі, він призначений для попереднього показу роботи пристрою в магазині, але цей режим ніяк не підходить для стабільної роботи. Його, звичайно ж, можна використовувати, але постійно згасаючий екран і біжить інформація навряд чи принесуть задоволення.
  Відключення режиму відбувається за наступною технологією:
 • потрібно зайти в приховане меню і вимкнути магнітолу, одночасно натиснувши спеціальну кнопку під назвою SRC.
 • рухом джойстика проходимо до пункту DEMO і переводимо стрілки на режим відключення.
 • Налаштування дати і часу

  Також в меню налаштувань можна встановити дату і час. Там є спеціальна функція "Настроювання годин", де колесом від джойстика можна вибрати зручний формат відображення і налаштувати дату та рік.
  Налаштування магнітоли: інструкції та рекомендації
  Роблячи висновок по статті, можна сказати, що налаштуванням магнітоли можна зайнятися і самостійно, не вдаючись до допомоги фахівців. Правильно виконані дії дадуть якісний звук і відмінний звуковий ефект навіть на самому дешевому обладнанні.

  Популярі новини
  Загрузка...