Фітнес-браслет: який краще, огляд моделей, виробники, відгуки

211 0 Новини високих технологій

Сучасна людина вже не уявляє свого життя без різних електронних пристроїв. Список різноманітних гаджетів досить значний, причому на ринку постійно з'являються все нові прилади. Одні з них потрапляють в категорію непотрібної розкоші, а інші стають необхідністю.

Фітнес-браслет: який краще, огляд моделей, виробники, відгуки
Один з корисних гаджетів, який дійсно здатний поліпшити якість життя, – фітнес-браслет. Його також іноді називають смарт-годинами виходячи з можливостей і функціоналу. Пристрій служить незамінним помічником, завданням якого є збереження здоров'я людини через організацію його фізичної активності і відпочинку.

Основні функції

Фітнес-браслет є досить складним пристроєм. Саме тому перерахувати всі його функції просто неможливо. Розглянемо базові характеристики «розумного» гаджета. Вони є у всіх пристроїв, незалежно від бренду і ціни. Це такі функції:


 • вимірювання кроків;
 • «розумний» будильник;
 • контроль пульсу;
 • моніторинг сну;
 • облік витрачених калорій.
 • Потрібен фітнес-браслет?

  Першими прототипами подібних гаджетів були пульсометры. Дещо пізніше розширилися функції пристрою, що дало змогу вимірювати кроки людини і витрачені ним калорії. Але при цьому фітнес-браслетами їх стали називати тільки після появи повної інтеграції з ПК і мобільними операційними системами.
  Фітнес-браслет: який краще, огляд моделей, виробники, відгуки
  Чи є необхідність у придбанні такого пристрою? Виходячи з його властивостей, купити гаджет варто з кількох причин. Адже він здатний на таке:
 • спонукає свого господаря більше рухатися;
 • контролює тиск і пульс, а також вимірює фази сну;
 • допомагає знижувати вагу, відправляючи своєму власникові цінні рекомендації;
 • підвищує ефективність сну за допомогою його контролю;
 • деколи оснащений вбудованими годинниками, що дозволяє заощадити на їх придбання.
 • Іноді в інструкції до фітнес-браслету можна зустріти і такі додаткові функції:


 • моніторинг періодичності прийому ліків;
 • контроль балансу води в організмі;
 • можливість заносити нагадування;
 • віддалений контроль над здоров'ям рідних;
 • постановка цілей і простежування їх досягнення;
 • відправка даних про здоров'я лікаря або тренеру.
 • Принцип роботи

  Як бачимо, фітнес-браслети мають масу переваг. Як же вони працюють? Зовні такі гаджети виробники роблять такими, щоб вони доставляли власнику мінімум дискомфорту. Нутрощі фітнес-браслета – це невелика електронна плата з прикріпленими до неї різними датчиками. Всі елементи укладені в пластиковий, часто водонепроникний корпус.

  Акселерометр

  Одним з датчиків, які перебувають у фітнес-браслеті, є елемент у вигляді двох невеликих електричних плат з противагою між ними і електророзрядом. У той час, коли людина знаходиться у стані спокою, акселерометр не працює. Але з тієї хвилини, коли господар фітнес-браслета проявляє фізичну активність, противага, до цього що знаходиться посередині між платами, починає контактувати з ними. Це і дозволяє гаджету створити просторову картину відбуваються переміщень.
  Того, хто задається питанням, який краще фітнес-браслет придбати для себе, варто заглянути в інструкцію гаджета. У деяких сучасних моделях таких пристроїв встановлюються тривісні акселерометри. На відміну від стандартних датчиків, вони здатні відслідковувати переміщення свого власника і його прискорення стосовно відразу трьох осей координат.

  Пульсометр

  Людині дуже важливо стежити за частотою биття свого серця. Це дозволяє максимально ефективно застосовувати фізичні навантаження. Контролюючи свої пульсові зони, ми також здатні суттєво покращувати відгук організму на прояв активності. Наприклад, якщо основна мета ранкових пробіжок – схуднення, то серце повинно битися з приблизною частою 130 ударів у хвилину. При більш повільному або швидкому пульсі процеси жіросжіганія будуть протікати неефективно.
  Фітнес-браслет: який краще, огляд моделей, виробники, відгуки
  Принцип роботи такого датчика заснований на зчитуванні показань двох електродів. З їхньою допомогою фіксується різниця потенціалів при ударах серця. Отримані дані, так само як і при роботі акселерометра, по бездротовому інтерфейсу приймаються смартфоном. Якою фітнес-браслет з пульсометром краще? На точність показань цього гаджета безпосередньо впливають наступні параметри:
 • хороший контакт з шкірою (браслет повинен щільно прилягати до неї, тобто мати вигнуту форму і невеликі розміри);
 • висота пристрою (бажано, щоб сенсор трохи виділявся з браслета і не був заглиблений у нього);
 • можливість повороту пульсометру до тильній стороні зап'ястя (даний параметр важливий для отримання точних свідчень).
 • Спостереження за фазами сну

  Це одна з найбільш важливих функцій. Пристрій збирає статистику часу і якості відпочинку. Відстежуючи фази сну, людина може уникнути його нестачі або надлишку, і до того ж прокидатися в той момент, який є оптимальним за часом. Все це є заслугою «розумного» будильника, якими виробники постачають практично всі моделі фітнес-трекерів. Завдяки цій функції гаджет розбудить свого господаря не у визначений заздалегідь час, а тоді, коли це буде максимально корисно для організму. Визначаються фази сну за допомогою акселерометра і пульсометра.

  Підрахунок калорій

  Велика кількість людей стежать за своєю фігурою не тільки для того, щоб бути здоровими. Вони прагнуть мати ефектний зовнішній вигляд. І в цьому їм допоможе ще одна найважливіша функція фітнес-браслета, допомагає контролювати витрачені калорії. Вона дозволяє власнику гаджета не страждати з приводу кожної з'їденої цукерки. Маючи такий пристрій, він буде знати кількість калорій, яке було витрачено ним на протязі всього дня. Отримані дані дозволять провести простий розрахунок, визначивши індивідуальну норму, що дозволяє завжди залишатися у формі. Для отримання даних про витрачені калорії використовується пульсометр. Цей датчик, виходячи з активності серця, розраховує потрібний показник. Крім цього гаджет оснащений ще і спеціальним софтом, що дозволяє користувачеві «вбити» в програму кількість калорій, що містяться в продуктах, що включаються в меню дня. Знаючи прихід калорій і віднявши від нього витрата, можна отримати максимально точний результат.

  Судячи з відгуків користувачів, така функція працює часом некоректно. Саме тому сучасні виробники, прислухаючись до нарікань покупців, постійно його вдосконалюють.

  Користування гаджетом

  Фітнес-браслет досить простий в експлуатації. Власник гаджета просто одягає його на руку і включає. Багато моделі оснащені власним невеликим дисплеєм. На його екрані відображаються всі ключові показники. Однак найбільш повну інформацію про стан організму можна буде отримати, підключивши фітнес-браслет до смартфону або планшету. Підійде для цього і будь-який зовнішній пристрій. Як підключити фітнес-браслет, наприклад, до телефону? Для цього необхідно взяти смартфон і встановити на нього додаток від відповідного виробника. Після цього можна буде прив'язати до нього пристрій. Для цього, цілком ймовірно, знадобиться створити обліковий запис. Після здійснення прив'язки власникові можна буде користуватися браслетом і зчитувати з нього виходять дані на смартфон. Деколи синхронізують між собою гаджети за допомогою Bluetooth. Яка програма для фітнес-браслета краще при його прив'язці до Android? У цьому випадку рекомендується встановити версію не нижче 4.4. Яку програму для фітнес-браслета краще при установці на інші гаджети? Власник завжди може скористатися стандартною програмою. Однак краще завантажити на смартфон або планшет самі останні розробки додатків. Вони дозволять значно розширити функціонал браслетів. Деякі з таких програм, наприклад, дозволять трекеру стати одночасно ще і пультом для камери смартфона.
  Як вибрати фітнес-браслет? Який краще? При купівлі гаджета варто звернути увагу на наявність русифікованої версії програми. Також слід підбирати для себе модель, яка буде синхронізуватися з операційною системою, встановленою на зовнішньому пристрої (наприклад, Windows). Від цього безпосередньо залежатиме можливість повноцінного використання браслета. Встановивши додаток, потрібно ввести в нього свій вік, вагу, зростання і інші показники. Це дозволить отримувати максимально коректні аналітичні дані. Якою фітнес-браслет краще? Судячи з відгуків багатьох користувачів, вони воліли придбання гаджета, в додатку до якого була функція контролю над здоров'ям близьких на відстані. Головне, щоб ця інформація перебувала у відкритому доступі. Така функція контролю дозволяє також власнику браслета обмінюватися своїми спортивними досягненнями з колегами і друзями.

  Вимірювання тиску

  Якою фітнес-браслет краще придбати літнім людям і гіпертонікам? Судячи з відгуків користувачів, для них більш усього підійде смарт-гаджет, що дозволяє вимірювати не тільки пульс, але і артеріальний тиск. У цьому випадку придбання стане не просто привабливим спортивним аксесуаром. Фітнес-браслет з вимірюванням тиску є ще і медичним приладом, який дозволить здійснювати контроль над станом організму в реальному режимі. Використання подібних пристроїв рекомендується також спортсменам і тим, хто прагне до ведення здорового способу життя. Застосовувати його можна і в тренажерному залі, проводячи кардіотренування. У цьому випадку фітнес-браслет з вимірюванням тиску допоможе контролювати інтенсивність одержуваних фізичних навантажень, регулюючи їх, виходячи з можливостей і потреб організму. Можна говорити про точностях показань тонометрів, встановлених на таких гаджетах? Якщо розглядати принцип роботи фітнес-браслетів, то вимірювання ними тиску дещо відрізняється від того, яке має місце в класичних медичних приладах. Датчики смарт-пристрої фіксують швидкість пульсової хвилі. При цьому заміряється частота биття серця, а отримана інформація підлягає аналізу. Істині вона відповідає в 80% випадків. При цьому спостерігається і деяка похибка результатів, що знаходиться в межах від 10 до 15 міліметрів ртутного стовпа. Таким чином, точність одержуваних даних про тиск з допомогою фітнес-браслета нижче, ніж при таких вимірюваннях, виконаних з допомогою медичного приладу. Але все це цілком компенсується зручністю експлуатації та можливістю перевірки тиску без сторонньої допомоги.

  Як носити гаджет?

  Ремінці для фітнес-браслетів виробляють в основному з гіпоалергенного силікону. Це дозволяє не знімати їх протягом 24 годин на добу. Дані елементи у всіх моделях мають лише дві довжини. А саме 19 та 24 див. При цьому вони забезпечені численними фіксуючими отворами, що дозволяють обхопіть зап'ястя будь-якого розміру. На якій руці краще носити фітнес-браслет? Правші повинні носити його на лівому зап'ясті, а лівші - на правому. В цьому випадку отримані дані про стан організму будуть максимально точними.

  Корпус

  Якою фітнес-браслет краще? При виборі моделі слід пам'ятати про те, що такі гаджети призначені для регулярного носіння та активного користування.
  Фітнес-браслет: який краще, огляд моделей, виробники, відгуки
  Саме тому варто звернути увагу на те, щоб їх внутрішні елементи були надійно захищені від зовнішнього середовища. Судячи з відгуків користувачів, найкращими в цьому плані є фітнес-браслети, корпус яких ізольований за стандартом, починаючи від IP-67 і вище. У цьому випадку власник браслета зможе навіть плавати у воді, не знімаючи його з руки.

  «Розумні» годинник

  Покладаючись на відгуки покупців, який краще фітнес-браслет придбати? Сучасні виробники пропонують моделі гаджетів, оснащені екраном. У них, як правило, передбачена функція «розумних годин. З її допомогою можна не тільки визначати час, але і відповідати на дзвінки і переглядати повідомлення. Але варто мати на увазі, що подібні можливості впливають на збільшення ціни браслета. Крім цього, вони зменшують час його автономної роботи. Саме тому зупиняти свій вибір на таких пристроях варто лише при наявності відповідного бюджету та наявних потреб.

  Кріплення

  Незважаючи на свою назву, деякі моделі фітнес-браслетів виконані в іншому конструктивному виконанні. Їх можна розмістити на руці. Адже такі гаджети виготовлені у вигляді кліпси, яку кріплять до одягу, або у формі кулона. Якою фітнес-браслет краще? Це вирішувати користувачеві виходячи з власних уподобань.

  Особливості ремінця

  Як вже було сказано вище, матеріалом для цієї деталі фітнес-браслета служить силікон. Він гіпоалергенний і досить міцний. Проте в моделях фітнес-браслетів преміум-класу часом зустрічається ремінець, виконаний зі шкіри. З одного боку, він більш комфортний при повсякденному носінні, а з іншого - викликає неприємні відчуття під час тренувань і часом деформується від контакту з вологою. Якою фітнес-браслет краще? Це вирішувати покупцеві. Однак, судячи з відгуків багатьох користувачів, бажано підібрати для себе модель, в якій можлива заміна ремінця. Але зробити це у випадку придбання багатофункціонального пристрою неможливо, адже в таких моделях ремінці забезпечені додатковими датчиками і заміні не підлягають.

  Вибір бренду

  На думку користувачів, кращими виробниками фітнес-браслетів є наступні:
 • Xiaomi пропонує пристрої, ідеальні для свого цінового сегменту.
 • Withing, Misfit, Fitbil – виробляють гаджети, що відносяться до середнього цінового сегменту.
 • Jawbone – фірма-першопроходець, серед моделей якої є як вдалі, так і провальні варіанти.
 • Huawei – пропонують пристрої з «розумними» годинами.
 • Microsoft Garmin – випускають фітнес-браслети для професіоналів.
 • Bong, THL, Teciast – китайські виробники, які продають гаджети з низькою ціною і хорошою продуктивністю.
 • Розглянемо найпопулярніші моделі фітнес-браслетів.

  Mi Band 1s Pulse Xiaomi

  Представлений фітнес-браслет, як, втім, і інші моделі подібних гаджетів від фірми «Сяоми», виконаний у лаконічному дизайні. Пристрій кріпиться на руці за допомогою силіконового кріплення ремінця, який не чіпляється за рукав і не ковзає. Для користування моделлю Xiaomi Mi Band 1s Pulse необхідна установка на смартфон спеціального додатка Mi Fit. Знадобиться також реєстрація облікового запису «Сяоми», де будуть збережені всі логіни і налаштування для браслета. Який функціонал цього гаджета? З його допомогою можна підрахувати пройдену відстань, кількість зроблених при цьому кроків, тривалість і фази сну. При цьому гаджет може працювати як «розумний» будильник.
  Фітнес-браслет: який краще, огляд моделей, виробники, відгуки
  Судячи з відгуків користувачів, вони вибрали модель Xiaomi Mi Band 1s Pulse, враховуючи наявність у ній трьох режимів визначення пульсу, що є досить зручним. Виміряти частоту биття серця з цим гаджетом стало можливим у звичайному, автоматичному режимі, а також під час бігу.

  Vivosmart 3 Garmin

  Модель цього фітнес-браслета являє собою перший у своєму роді дуже зручний і малопомітний гаджет для відстеження активності. Для того щоб він почав працювати, власнику достатньо двічі натиснути на екран, після чого можна починати тренування.
  Фітнес-браслет: який краще, огляд моделей, виробники, відгуки
  Garmin Vivosmart 3 дозволяє відстежувати стан організму протягом всього дня. При цьому він забезпечений таймером дихання, що функціонує на основі розслаблення. Також у програмі Garmin Vivosmart 3 закладений лічильник поверхів, витрачених калорій, інтенсивності сну і багато іншого. Корпус гаджета надійно захищений від вологи. З ним можна плавати в басейні і приймати душ. Заряду батареї цієї моделі фітнес-браслета вистачає приблизно на 5 днів. Гаджет дозволяє не випадати зі звичного життєвого ритму. З його допомогою можливий перегляд повідомлень, що прийшли на електронну пошту, а також повідомлень соціальної мережі.

  Huawei Honor Band 3

  Цей браслет має зовнішній вигляд, який, судячи з відгуків користувачів, цілком звичайний. Основну частину гаджета виробник закрив прозорим пластиком. Саме під ним і розташовується сенсорна зона управління "розумним" браслетом Huawei Honor Band 3 і мініатюрний дисплей.
  Фітнес-браслет: який краще, огляд моделей, виробники, відгуки
  Ремінець, прикріплений з обох сторін пластику, виконаний з силікону. Він досить м'який і тонкий, з нанесеним на зовнішній поверхні витонченим візерунком. Екран гаджета не сенсорний. Єдиним елементом управління служить невелика кругла зона, торкаючись якої, можна перегортати інформацію і виводити браслет із сплячого режиму. Варто мати на увазі, що виробник передбачив у своїй моделі функцію автоматичного відключення екрану в тих випадках, коли власник різко підносить руку до себе. Експлуатація цього браслета досить комфортна. В ньому можна займатися спортом, спати і плавати в басейні. "Розумний" браслет Huawei Honor Band 3 відображає пульс, дату, час, пройдену відстань, витрачені калорії, тривалість сну і бігу, а також ємність батареї. Під час вхідних дзвінків на екрані браслета з'являється рядок, що біжить з відображенням імені абонента.

  Amazfit Cor

  Ця модель займає видне місце в переліку бюджетних спортивних моделей. Виробник зміг помістити у фітнес-браслет Amazfit Cor замість монохромного кольоровий дисплей. Це дозволило значно спростити управління пристроєм. Фітнес-браслет Amazfit Cor призначений для тих, хто віддає перевагу активний відпочинок, адже його корпус захищений від пилу і води. З браслетом на руці можна навіть сміливо плавати в басейні. Без підзарядки батарея трекера дозволяє йому працювати протягом двох тижнів. В цьому гаджеті передбачений повний набір найпопулярніших опцій. В ньому є:
 • досить точний (судячи з відгуків користувачів) пульсометр;
 • таймер з секундоміром;
 • кілька режимів для тренування.
 • Управління пристроєм здійснюється за допомогою програми Mi Fit, яке також надає власникові чимало можливостей.

  FitBit 2 лінійки Charge

  Цей фітнес-браслет пропонує своїм власникам тільки самі потрібні опції. Він здатний виміряти пульс, збудувавши на підставі отриманих даних тренувальну програму. При цьому гаджет запропонує кілька різновидів активності, починаючи від ходьби пішки до силових занять. Про браслеті FitBit Charge 2 відгуки користувачів, як правило, тільки позитивні. Гаджет не викликає нарікань власників ні за своєю ергономікою, ні по комфорту у використанні. При створенні моделі компанія врахувала навіть, на перший погляд, незначні дрібниці. Наприклад, застібка на ремінці настільки надійна, що шансів расстегнуться у браслета просто немає. Завдяки наявному додатком може бути налаштований будильник, вид активності, відображатися статистика. Цікава опція браслета – нагадування про обов'язком стані спокою. Руху від свого власника гаджет буде вимагати щогодини.

  Популярі новини
  Загрузка...