Фотоапарати зі змінною оптикою: огляд, особливості і характеристики

179 0 Новини високих технологій

Якісні фотоапарати завжди були в ціні. І навіть незважаючи на просунуті камери смартфонів, замінити класичний фотоапарат телефони ніколи не зможуть. Що б там не заявляли маркетологи. Їх взагалі слухати не варто, так як їх завдання - підйом продажів будь-якою ціною. Ніщо не зможе замінити фотоапарати зі змінною оптикою. Тому даний тип пристроїв не вимре ніколи. На даний момент на ринку панують бездзеркальні моделі фотоапаратів. Воно і зрозуміло. Ці пристрої не вимагають професійних навичок для роботи з ними. Однак і класичні дзеркалки нікуди не поділися. У цьому матеріалі ми розглянемо найкращі фотоапарати зі змінною оптикою. Але спочатку розберемося в тому, чим відрізняється дзеркальний фотоапарат від бездзеркального.


Фотоапарати зі змінною оптикою: огляд, особливості і характеристики

Дзеркальні фотоапарати

Ці складні пристрої призначені для професійних фотографів. Проте і деякі любителі можуть їх використовувати. Якщо, звичайно, вони знають, що таке експозиція, витримка, фокусна відстань та інші страшні терміни. Принцип роботи дзеркалок заснований на складній конструкції лінз, які знаходяться в самому фотоапараті. Вони передають зображення на цифровий сенсор. Так і працює класична дзеркалка. Її особливість - лінзи. Саме вони дозволяють домогтися максимальної якості. Однак для того, щоб управлятися з такою технікою, потрібно пройти спеціальні курси. Ну або зробити пару сотень тисяч фотографій без усіляких уроків. Тоді майстерність прийде. Ці камери традиційно очолюють рейтинг фотоапарати зі змінною оптикою. Навіть незважаючи на набирають популярність бездзеркальні моделі. Знаючі люди ніколи не виберуть останні, якщо є можливість прикупити якісну зеркалку. І в цьому вони праві. Проте досить про цих класних фотоапаратах. Перейдемо до спрощених моделей.


Фотоапарати зі змінною оптикою: огляд, особливості і характеристики

Бездзеркальні камери

Ці пристрої були придумані відносно недавно. Вони поєднують у собі простоту управління простих цифрових мильниць і можливість застосування топового об'єктива від якого-небудь професійного Nikon. Звичайно, в даному випадку технологія застосовується куди більш просунута, ніж у звичайних мильницях, але принцип один: у цих фотоапаратах немає лінз. Зображення з об'єктива тут відразу потрапляє на цифрову матрицю. У таких камер є цілий ряд переваг перед дзеркалками: вони набагато менше за розмірами, набагато простіше у використанні і відмінно підходять для подорожей. Однак професіонали поки не прагнуть переходити на бездзеркалки. Так як якість буде все одно не те. Однак це теж фотоапарати зі змінною оптикою. І тому потрібно буде розглянути і їх в даному огляді. Однак досить лірики. Перейдемо до огляду.
Фотоапарати зі змінною оптикою: огляд, особливості і характеристики

№1. Nikon D750 Body

Відкриває наш рейтинг дзеркалка (що було очікувано). Фотоапарат Nikon зі змінною оптикою. Саме ця модель досить активно використовується як професіоналами, так і аматорами. І це притому, що в комплекті йде виключно камера. Без об'єктива. У виробників був розрахунок на те, що новачки купувати цей апарат точно не будуть, а у професіоналів і просунутих любителів вже давно є свій набір улюблених об'єктивів. Потрібно сказати, що такий підхід дозволяє відсівати тих, кому цей апарат не по силам. Nikon D750 Body - це найдоступніша повнокадрові дзеркалка професійного рівня. Вона володіє якісним CMOS сенсором з роздільною здатністю 24 мегапікселя, світлим видошукачем, поворотним екраном, Wi-Fi передавачем і можливістю запису відразу на дві карти пам'яті. А ще камера вміє знімати високоякісне відео у форматі Full HD. Справжня знахідка як для професіонала, так і для любителя. Це явно один з найкращих фотоапаратів зі змінною оптикою. Однак перейдемо до наступного учасника рейтингу.
Фотоапарати зі змінною оптикою: огляд, особливості і характеристики

№2. Canon EOS 1200D

І знову дзеркалка! Фотоапарат зі змінною оптикою від Canon - відмінний варіант для новачків і просунутих любителів. Відмінно справляється зі зйомкою в будь-яких умовах. Проте має один недолік (як і всі дзеркальні фотокамери) - досить важка. Тим не менше, це одна з небагатьох полнокадровых дзеркалок, яка здатна порадувати новачка. Даний апарат має просунуту (і добре зарекомендувала себе) CMOS матрицю з роздільною здатністю 18 мегапікселів. Але незважаючи на це, камера здатна видавати чудові деталізовані і чіткі знімки. А з топовим об'єктивом їй взагалі ціни не буде. Багато професіонали вибирають саме продукти від "Кенон". Правда, ті класом вище набагато складніше в плані управління. А починаючому фотографу як раз підійде саме ця модель. Головне - навчитися з нею управлятися (що зовсім нескладно) і обзавестися парою-трійкою добрих об'єктивів на всі випадки життя. Тоді можна буде спробувати себе в цій фотографії, а згодом вийти на більш високий рівень. Але ми відволіклися. Продовжимо огляд.
Фотоапарати зі змінною оптикою: огляд, особливості і характеристики

№3. Olympus OM-D E-M10 Kit

А ось це вже бездзеркальна камера. Рейтинг беззеркальних камер зі змінною оптикою очолює саме вона. Ця камера набагато простіше, ніж дзеркальні прототипи і тому розкуповується краще. Це відмінний шанс починаючому фотографу влитися в світ великої фотографії. Адже дана камера хоч і має іграшкові розміри, але ціна і характеристики у неї нітрохи не іграшкові. За деякими параметрами вона навіть перевершує зеркалки (наприклад, дозвіл сенсора). Однак горезвісної матриці CMOS тут немає. Габарити не дозволяють. А в іншому характеристики досить-таки непогані. Особливо радує багатий парк змінних об'єктивів під цю камеру. А взагалі, саме ця модель належить до найкращих фотоапаратів зі змінною оптикою від Olympus. Деякі фахівці в області фотографії також підтримують цю думку. У будь-якому випадку даний фотоапарат дозволяє отримати дуже чіткі, деталізовані і правильні за кольором знімки. Неозброєним оком неможливо відрізнити знімок з цієї камери і фотографію, зроблену просунутої зеркалкою. Тому і рекомендується придбати цей фотоапарат для початку. Тим більше що коштує він менше, ніж найдешевша дзеркалка. Однак продовжимо розглядати інші фотоапарати.
Фотоапарати зі змінною оптикою: огляд, особливості і характеристики

№4. Sony Alpha A6000 Kit

Топова бездзеркалка, якої не цураються користуватися навіть професіонали в області фотографії. Фотоапарат зі змінною оптикою Sony Alpha A6000 Kit відрізняється чудовими технічними характеристиками і суворим вінтажним дизайном. Дана камера відрізняється високоякісною матрицею з дозволом 243 мегапікселя і величезним вибором змінних об'єктивів. Також камера вміє писати відео у форматі Full HD з прогресивною розгорткою і швидкістю 60 кадрів в секунду. Далеко не всі дзеркалки на це здатні. Саме тому цей апарат люблять використовувати професіонали. Однак принцип управління камерою настільки простий, що з нею впорається і новачок. На даний момент це самий продаваний компактний фотоапарат зі змінною оптикою. І навіть незважаючи на досить високу вартість, багато його купують. Тим більше що якість продуктів від "Соні" добре відомо в усьому світі. Цей бездзеркальний фотоапарат стане чудовим інструментом для створення шедеврів. Він забезпечує чудові за якістю фотографії. Чіткість, різкість і глибина кольору - як на кращих зеркалках. Безумовно, даний фотоапарат заслуговує уваги. Однак перейдемо до інших моделей. У них теж є багато цікавого.

Фотоапарати зі змінною оптикою: огляд, особливості і характеристики

№5. Fujifilm X-H1

Ця беззеркальная камера може з повним правом називатися флагманом. Та й ціна її на це як би натякає. Це один з найкращих фотоапаратів зі змінною оптикою від Fujifilm. Багато професіонали віддають перевагу саме його, а не якусь дешеву зеркалку. І для такого вибору є всі підстави. В цьому фотоапараті встановлена APS-C матриця з максимальним дозволом 243 мегапікселя. Але це дрібниці. Насправді камера набагато крутіше. Вона має опцію оптичної стабілізації, режим серійної зйомки, можливість запису відео в 4К з прогресивною розгорткою і швидкістю 60 кадрів в секунду. А ще вона вміє писати Slo-Mo зі швидкістю 120 кадрів в секунду. Вінець всьому - блискавичний автофокус. Є також величезна кількість ручних налаштувань. Ця камера - кращий з фотоапарати зі змінною оптикою. Однак і ціна у цього дива інженерної думки відповідна. Воно і зрозуміло. Така просунута камера не може коштувати копійки. У будь-якому випадку цей фотоапарат - відмінний варіант як для професіоналів, так і для новачків. Профі знайде тут усе, що йому потрібно, а новачок легко розбереться з керуванням.

№6. Nikon D3300 Kit

І знову Nikon. Взагалі, камери цього виробника добре зарекомендували себе як професійних, так і аматорських колах. Ці фотоапарати зі змінною оптикою відмінно справляються з фотографуванням в будь-яких умовах. І зеркалка Nikon D3300 Kit тому яскравий доказ. Тут встановлена якісна CMOS матриця з роздільною здатністю 24 мегапікселя, є система очищення матриці, спеціальний порт для підключення мікрофона, можливість запису відео в Full HD зі швидкістю 60 кадрів в секунду, зручний видошукач, чудовий дисплей з відмінною деталізацією і багато іншого. Але головна перевага апарату - високоякісні знімки з відмінною глибиною різкості і чудовою передачею кольору. До речі, D3300 - найлегша камера в своєму сегменті. Багато починаючі фотографи вибирають саме її з тією метою, щоб рука звикла до важкого фотоапарату. Дана фотокамера була випущена досить давно - в 2014 році. Але до цих пір вона є номером один для тих, хто тільки входить у світ якісної фотографії. І так буде ще довго. Однак перейдемо до наступного представнику професійних і напівпрофесійних камер.

№7. Sony ILCE-7RM3

Крута репортажна бездзеркалка, яка здатна заткнути за пояс всі вищеперелічені камери разом узяті. Цей фотоапарат зі змінною оптикою від Sony має дуже крутими характеристиками і не менш крутий ціною. Цей фотоапарат має на борту повнокадрову CMOS-матрицю з роздільною здатністю аж до 42 мегапікселя. Це неймовірно багато. Не дивно, що камера вміє працювати з величезними репортажними об'єктивами. Камера вміє писати відео у форматі 4К зі швидкістю 120 кадрів в секунду і з прогресивною розгорткою. Дану камеру можуть використовувати професіонали в якій завгодно області. Можливостей цієї камери вистачить для всіх існуючих завдань. Варто відзначити, що дозволити її собі зможе далеко не кожен. Тому новачкам вона не дуже підходить. Далеко не кожен початківець фотограф готовий викласти за бездзеркалку (нехай і круту) близько 230000 рублів. Для багатьох це непідйомна сума. Тому її можуть використовувати в основному професіонали. Вона набагато легше і компактніше дзеркалок подібного класу, і це може зіграти вирішальну роль при виборі. Однак перейдемо до камер простіше. Не таким крутим, як страшенно дороге дітище "Соні".

№8. Panasonic Lumix G5

Рейтинг фотоапаратів зі змінною оптикою був би неповним без продукту від "Панасонік". Ця компанія відома своїми якісними камерами. І тепер вона випустила досить цікаву бездзеркалку. Ця камера заснована на матрицею Live MOS з максимальним дозволом 243 мегапікселя. Камера вміє знімати відео у форматі Full HD зі швидкістю 30 кадрів в секунду. Відмінний результат для бездзеркального фотоапарата. Але і це ще не все. Дана камера забезпечує високу якість фотографій при будь-яких умовах зйомки. Професіонали, звичайно, цей фотоапарат використовувати не будуть, але любителі цілком можуть почати створювати шедеври. А потім можна буде перейти до більш серйозної техніки. Хоча новачкові цього фотоапарата вистачить надовго. Даний апарат зібраний досить добротно. Традиційне японське якість. При його виготовленні застосовувалися тільки високоякісні матеріали. Серед фотоапаратів зі змінною оптикою цей виглядає досить-таки непогано, хоча й посів у рейтингу одне з останніх місць. Але це не тому, що він поганий, а тому, що нині цінуються виключно професійні моделі. А цей "Панасонік" таким не є.

Дзеркалка або бездзеркалка?

Відповідь на це питання не так простий, як здається. В принципі, тут все залежить від особистих уподобань самого користувача. Якщо він відчуває, що легко впорається з полнокадровой дзеркальною камерою, розрахованої на професіоналів, то нехай купує. Але біда в тому, що таких мало. Так і в подорожі часто ніколи возитися з купою налаштувань. Тому зараз і набирають популярність бездзеркалки. Вони здатні видати високоякісне зображення при мінімальній участі користувача в процесі зйомки. Це не принадність для початківця фотографа? Але придбати дзеркалку варто хоча б для того, щоб зрозуміти, як нею користуватися. Це знання точно зайвим не буде.

Висновок

Отже, вище ми розглянули найкращі фотоапарати зі змінною оптикою. Серед них є як легендарні моделі дзеркальних камер, так і цілком нові бездзеркальні моделі. Всі вони забезпечують високу якість зображення. Але деякі з них використовуються і професіоналами. Вибір цілком і повністю залежить від потреб користувача. Якщо він хоче професійно займатися фотографією, то вище є дуже цікаві моделі для здійснення задуманого. Інші ж знайдуть собі чимало цікавих моделей в стані беззеркальних камер.

Популярі новини
Загрузка...