Тип підключення до інтернету: огляд, особливості та відгуки. Як дізнатися тип підключення до інтернету

333 0 Новини високих технологій

Інтернет вже давно перестав бути якимось доповненням нашого життя, ставши її невід'ємною частиною. Надто вже багато буденних справ і розваг залежить від Всесвітньої павутини. Але для того щоб увійти в неї, необхідно щось більше, ніж встромлений шнур у розетку.

Тип підключення до інтернету: огляд, особливості та відгуки. Як дізнатися тип підключення до інтернету
Розглянемо основні типи підключення до Мережі інтернет: особливості, використовуване обладнання та відгуки користувачів на той чи інший тип. Варіанти не відрізняються великою різноманітністю, але тим не менше кожен може вибрати щось своє під конкретні цілі та умови.


Кабельне підключення

Це найбільш популярний тип підключення до інтернету. Обслуговує ваш район провайдер проводить вас у квартиру кабель, через який і надходить у будинок сигнал. У таких випадках, як правило, використовують всього два варіанти підключення – через оптичний кабель і за допомогою витої пари.

Вита пара

Що стосується витої пари, то тут все просто. З розподільної коробки в під'їзді проводиться кручений кабель (мідь) і підключається до вашого системного блоку або роутера. Таким способом підключаються практично всі багатоповерхові будинки. Дізнатися, який тип підключення до інтернет (кабельний) в цьому випадку дуже просто: якщо у вас тонкі дроти (в порівнянні з оптоволокном) і середня швидкість до 100 Мбіт/сек., то значить, варто витий пара. Якщо шлейф товщі і швидкість вище, то це - оптоволокно.

Оптичний кабель

В іншому випадку в квартиру заводиться «оптика», яка підключається до спеціальної розподільній коробці безпосередньо в будинку. Цей тип підключення до інтернету має одну дуже серйозну перевагу – це швидкість, яка може доходити до 1 Гбіт/сек.


Тип підключення до інтернету: огляд, особливості та відгуки. Як дізнатися тип підключення до інтернету
За допомогою оптичного кабелю можна легко отримати не тільки доступ у Всесвітню павутину, але і скористатися послугами телефонії та телебачення. Тобто замість трьох прокладених кабелів ви отримуєте один. У свою чергу, кабельний тип підключення до інтернету має два варіанти роботи з мережними протоколами – локальний і віртуальний. Розглянемо їх більш докладно.

Локальна мережа

Вся суть локальних протоколів полягає в тому, що ваш постачальник зв'язку просто привласнює вам окремий IP-адресу. Провайдер включає всі комп'ютери в одну велику мережу, де він може спокійно контролювати кожен адресу. Крім того, такий тип підключення до інтернету відрізняється наявністю динамічного або статичного IP. Динамічний варіант самий простий, тому як всі налаштування мережі лягають на плечі самого провайдера, і користувачеві не потрібно нічого самому коригувати. Як дізнатися тип підключення до інтернету в цьому випадку? Якщо ви встромили кабель в комп'ютер або роутер і через пару секунд отримали доступ у Всесвітню павутину, то значить, у вас динамічний IP, в іншому випадку операційна система буде запитувати додаткові параметри для входу.
Тип підключення до інтернету: огляд, особливості та відгуки. Як дізнатися тип підключення до інтернету
Статичний варіант більш вибагливий у плані доступу. Перед кожним сеансом система буде запитувати дані для виходу в Інтернет, які вам повинен був надати провайдер. Вони не змінюються, тому досить один раз ввести їх, і надалі операційна система буде сама отримувати доступ до мережі.
Такий варіант найбільш зручний для онлайн-сервісів, які постійно запитують у вас статичний IP-адресу. Як дізнатися, який тип підключення до інтернету в цьому випадку? Більшість сучасних роутерів в змозі визначити тип з'єднання та повідомити про це володільця. Якщо ви використовуєте застарілий або відверто бюджетне обладнання, то можна просто подзвонити своєму провайдеру та уточнити всю цікаву для вас інформацію. Там же вам допоможуть розібратися з конкурентною моделлю роутера і розкажуть, як дізнатися тип підключення до інтернету на вашому пристрої. Судячи з відгуків користувачів на численних спеціалізованих форумах, провайдери віддають перевагу «садити» абонентів на статичний IP. Приміром, той же «Укртелеком» (тип підключення до інтернету – кабельний) поголовно впроваджує інтернет тільки на «статику», тому що в цьому випадку відслідковувати кожного окремо взятого користувача набагато легше в плані абонентської плати і надання додаткових послуг. Що стосується самої якості зв'язку, то тут багато залежить від використовуваного кабелю (оптоволокно/вита пара) і вашого обладнання (роутер/мережева карта).

Віртуальна мережа

Віртуальна приватна мережа, або, по-іншому VPN, – це зашифровані протоколи зв'язку, де обмін інформацією між комп'ютером користувача і провайдером кодується, значною мірою підвищуючи безпеку в мережі. Існує два основних види VPN-з'єднання – це РРРоЕ і РРТР (L2TP).
Тип підключення до інтернету: огляд, особливості та відгуки. Як дізнатися тип підключення до інтернету
Один з найбільш популярних видів віртуальної мережі – це РРРоЕ-протоколи. Для з'єднання з інтернетом вам знадобиться тільки логін і пароль. Платформа «Віндовс» пізнає цей тип як високошвидкісне з'єднання з умовним набором номера. Набагато менш популярний тип – це РРТР (L2TP), тому як введення пароля з логіном, користувачеві необхідно вказувати точну адресу сервера провайдера. Ще одна відмінна риса РРТР-з'єднання – це метод шифрування, принципово відрізняється від РРРоЕ. Один з найбільш відомих провайдерів працює по цьому протоколу – «Білайн» (домашній інтернет). Тип підключення в інших постачальників також може змінюватись в залежності від умов району (близькість вишки, необхідна швидкість і т. д.).
Відгуки про даному типі підключення сильно відрізняються. Деяких цілком влаштовує часто змінюється швидкість потоку даних (перегляд відео, робота з текстовою інформацією тощо), а для кого-то це критичний момент. Останні - це, як правило, геймери, яким потрібен низький пінг (затримка відгуку сервера), то є хороша пропускна здатність. Приміром, якщо у вас тип підключення МТС-інтернет через VPN-з'єднання (флеш-модем), то в популярних іграх жанру МОВА League of Legends і DOTA пінг буде коливатися від 90 до 120 мс. У той час як за допомогою кабельного з'єднання час відгуку не перевищує 40-60 мс.

Комбіноване підключення

Цей тип включає в себе кілька видів з'єднання з інтернетом. Віртуальна мережа тут є пріоритетним типом підключення, а в якості додаткового ресурсу використовуються динамічні або статичні IP-адреси. Тобто різниця між ними полягає в ручному або автоматичному введенні даних про сервері провайдера.
Тип підключення до інтернету: огляд, особливості та відгуки. Як дізнатися тип підключення до інтернету
Цей тип вважається одним із самих складних і застосовується вкрай рідко. Його часто використовують муніципальні служби з багаторівневою офісної структурою: пенсійний фонд, газові служби, центри зайнятості і т. п.

Телефонна лінія

Оптоволоконний кабель серйозно домінує перед телефонними лініями, але з ряду причин (сільська місцевість, віддалений населений пункт і т. д.) тягнути дорогий інтернет-кабель провайдера недоцільно. В цьому разі хоч якось допомагає наявність домашнього телефону, тобто підключення по ADSL або Dial-Up. ADSL-з'єднання дозволяє працювати в інтернеті з невеликою швидкістю, приблизно в межах десятка мегабіт. Для більшості рядових завдань цього цілком достатньо. Для повноцінної роботи в мережі потрібні модем і телефонний кабель. Щоб обидва пристрої функціонували одночасно і коректно (комп'ютер з мережею і телефон) необхідний спліттер, який ответвляет шлейфи і на домашній телефон, і на системний блок.
Тип підключення до інтернету: огляд, особливості та відгуки. Як дізнатися тип підключення до інтернету
Підключення типу Dial-Up – це, що називається, минуле століття. У цьому випадку, якщо ви працюєте в інтернеті, то телефонна лінія буде зайнята. Крім того, швидкість передачі даних обмежена 56 Кбіт/сек., що, за нинішніми мірками, дуже і дуже мало. Незважаючи на всі недоліки Dial-Up-з'єднання, воно інколи застосовується в сложнодоступной місцевості. Судячи з відгуків користувачів, такий спосіб підключення практично не користується попитом, тому як навіть перегляд відео на каналі «Ютуб» в низькому дозволі – це справжня проблема. Єдине, на що можна розраховувати при такому з'єднанні – лише літери з картинки і музика в низькому бітрейті.

Супутниковий інтернет

Один з найдорожчих типів підключення, але при цьому практично всюдисущий. Супутникова тарілка дозволяє отримати доступ до Всесвітньої павутини навіть у самій глушині, де немає найпростіших комунікацій. Єдина умова – це хороша видимість орбітального супутника, що не проблема для маститого провайдера.
Тип підключення до інтернету: огляд, особливості та відгуки. Як дізнатися тип підключення до інтернету
Напевно багато хто знайомі не з чуток із супутниковим телебаченням. У випадку з інтернетом принцип такий же, з тією лише різницею, що на тарілку додатково встановлюється блок з передавальної головкою для передачі даних в обидві сторони. Швидкість роботи каналу вимірюється десятками мегабит. Один з головних недоліків такого типу підключення – це захмарні тарифи і дороге обладнання.

Wi-Fi

З протоколами «вай-фай» багато хто напевно знайомі. У когось вдома встановлений роутер, а хтось користується безкоштовними точками входу в громадських місцях. «Вай-фаєм» покривають, як правило, важкодоступні для кабельного підключення райони начебто котеджних селищ і інші приватні сектори. Для роботи оператор встановлює базові станції, які забезпечують мережею прилеглу площу в радіусі п'яти - десяти кілометрів. Для підключення необхідний спеціальний приймач, а якщо ви знаходитесь на значній відстані від базової станції, то не завадить спеціальна антена, підсилює сигнал.