Розмір мікрохвильовки. Що таке соло-піч, і як розмістити мікрохвильовку на маленькій кухні

237 0 Новини високих технологій

Хороша побутова техніка ніколи не буває зайвою, каменем спотикання найчастіше виявляються її розміри. Багато хто з нас замислювалися над цим, коли, купуючи чергову річ, програвали в розумі, де і як її розмістити. І це відноситься не тільки до телевізорів, електричних камінів або холодильників – навіть така, на перший погляд, компактна річ як мікрохвильова піч може стати великою проблемою для маленької кухні в однокімнатних квартирах. Розмір мікрохвильовки, звичайно, відразу приймається до уваги при покупці. І великі мікрохвильові печі, яких на ринку досить багато, можуть відбити бажання у потенційних покупців купувати їх. Вихід може бути тільки один – шукати мікрохвильовки маленького розміру, про яких і піде мова в даній статті. Такі прилади мають ряд переваг і недоліків. І про них ми розповімо далі.


Розмір мікрохвильової печі залежить не тільки від величини самого корпусу, але і від внутрішніх деталей. Так, чим більше об'єм камери для посуду – тим більше корпус. Тому, якщо у вас мало місця на кухні, і ви мрієте про невеликий і компактної мікрохвильовій печі, не думайте, що зможете поміщати в неї великі ємності з їжею. Мікрохвильовки маленького розміру підійдуть скоріше для розігріву або приготування їжі на тарілці середнього розміру, але ніяк не в спеціальних великих судинах.

Соло-піч проти СВЧ

В принципі, все мікрохвильові печі невеликого розміру діляться на дві категорії:
 • Соло-піч. Головна функція такого пристрою – приготування/розігрівання їжі за допомогою мікрохвиль. На відміну від СВЧ-печей, ця функція є єдиною, за що такі мікрохвильовки і отримали таку назву. Обсяг соло-печей набагато менше, ніж обсяг інших мікрохвильовок, навіть серед невеликих пристроїв і, в середньому, дорівнює восьми з половиною літрів.
 • СВЧ-піч. Повноцінне і багатофункціональний пристрій. Не тільки мікрохвилі, але і гриль – у вашому розпорядженні. Такі печі цілком можуть замінити духовку, бо домогосподарки від них без розуму. Проблема тільки в розмірах – зазвичай вони вдвічі більше соло-печей.
 • Розмір мікрохвильовки. Що таке соло-піч, і як розмістити мікрохвильовку на маленькій кухні  Мета придбання мікрохвильової печі та її розміри

  Розмір мікрохвильової печі залежить в першу чергу від функціональності. Якщо пристрій вам потрібно для розігріву їжі, і ніякі складні кулінарні процеси ви все одно проробляти на ній не будете – зверніть увагу на прості соло-печі. Так ви заощадите час і гроші, і дорогоцінний місце на кухні. З іншого боку, якщо ви очікуєте від мікрохвильовки «дива» і панацеї від усіх справ на кухні, і при цьому не знайдете місця для такого пристрою – ми вас розчаруємо.
  Розмір мікрохвильовки. Що таке соло-піч, і як розмістити мікрохвильовку на маленькій кухні

  Плюси соло-печі

  Соло-піч цілком може «прогодувати» сім'ю з чотирьох осіб. При цьому такі пристрої мають досить непогану потужність 900 Вт, що дозволяє впоратися з розігріванням їжі швидко і без зайвих зусиль. Соло-піч – порятунок для молодих батьків: пристрій ідеально справляється з дитячим харчуванням, яке неодмінно повинно мати правильну температуру, щоб дитина не застудився.
  Розмір мікрохвильовки. Що таке соло-піч, і як розмістити мікрохвильовку на маленькій кухні

  Точні розміри маленьких мікрохвильових печей

  Отже, що ж можна сказати про розмір мікрохвильовки більш конкретно? Якими вони бувають? Слова словами, але для того, щоб визначитися з габаритами пристроїв і тим, варто заповнювати ними і без того тісний кухню, потрібні більш чіткі дані, навіть якщо мова йде про найменші мікрохвильовки. Розміри більшості пристроїв в середньому мають на 50 сантиметрів у ширину і довжину, і близько 40 см в глибину. Менше всіх пристрої з параметрами в 30 сантиметрів - вони компактні і легкі. Об'єм внутрішньої камери для мікрохвильових печей такого типу рідко досягає більше 16 літрів, діаметр повертається блюдця дорівнює 24 сантиметрам. В принципі, такий пристрій може поміститися навіть в кухонній шафі, не кажучи про невеликій території, відведеної спеціально під мікрохвильовку на столі або на холодильнику.
  Розмір мікрохвильовки. Що таке соло-піч, і як розмістити мікрохвильовку на маленькій кухні

  Вбудовані мікрохвильові печі

  Окремого розгляду заслуговує такий пристрій як вбудована мікрохвильова піч. Розміри таких печей, призначених для розміщення у спеціально відведених нішах кухонних панелей, можуть бути, до речі, вдвічі більше, ніж у звичайної соло-печі. До того ж, таке рішення дозволяє врегулювати проблему функціональності пристрою: в нішу можна розмістити СВЧ-піч середнього розміру, і це ніяк не вплине на простір в кухні.
  Розмір мікрохвильовки. Що таке соло-піч, і як розмістити мікрохвильовку на маленькій кухні
  Дизайнери придумали прекрасне рішення, одночасно вирішуючи дві проблеми: зручність і краса. Так, кухонні панелі чудово підходять для невеликих і тісних приміщень - у них ви зможете з комфортом розташувати всі необхідні прилади, незважаючи на габарити, якщо вони, правда, відповідають розмірам відведених під ці прилади ніш. Не виняток - і вбудована мікрохвильова піч. Розміри таких пристроїв, як правило, від 45 до 60 сантиметрів завширшки, а мінімальна глибина – 30 см Найбільші моделі мають глибину до 60 сантиметрів, що вдвічі більше звичайної соло-печі. Об'єм внутрішньої камери, відповідно, також зростає – від 17 до 45 літрів. Ніша в даному випадку, ясна річ, рятує невеликі квартири і любителів готувати їжу в СВЧ-печах, які в цих квартирах проживають.

  Мікрохвильова піч "Самсунг"

  Безліч компаній сьогодні займаються випуском спеціальних вбудованих пристроїв. Не є винятком і мікрохвильовки "Самсунг". Розміри самої популярної на ринку мікрохвильових печей моделі - 500х350х300. Вона ідеально поєднує всі позитивні якості розглянутих категорій: чотири повноцінні програми приготування їжі і невеликі габарити, що не може не сподобатися тим, хто має маленьку кухню.