Нагрівальний елемент з терморегулятором: опис, застосування. Нагрівач електричний

157 0 Новини високих технологій

Нагрівачі сьогодні використовуються в багатьох областях діяльності людини. Вони можуть мати терморегулятор для більш зручної експлуатації. Підрозділити дані вироби можна на два різновиди:

 • неконтрольовані;
 • контрольовані.
 • Серед перших слід виділити:
 • термокабель;
 • термоковер;
 • нагрівачі заглибні;
 • спіральні нагрівачі.
 • Контрольовані нагрівальні елементи поділяються на заглибні і проточні, а також нагрівачі, складі яких міститься фільтр.

  Застосування нагрівачів з терморегулятором

  Нагрівальний елемент з терморегулятором: опис, застосування. Нагрівач електричний
  Нагрівальний елемент з терморегулятором знайшов сьогодні своє широке застосування. Він стає частиною опалювальних систем для акваріумів, а також конструкцій побутових приладів. Якщо мова йде про першу різновиди, то її можна класифікувати на:


 • занурювальні;
 • проточні;
 • нагрівальні кабелі;
 • нагрівальні мати.
 • Перші мають вигляд витягнутого циліндра або колби і використовуються для опускання у водне середовище. Що стосується проточних нагрівальних елементів, з їх допомогою можна заощадити внутрішній простір і домогтися створення потоку аерірованной теплої води. Нагрівальні кабелі призначені для установки в грунт акваріума і дозволяють прогрівати воду рівномірно. Для установки під акваріум використовуються нагрівальні мати. Одним з найпоширеніших є нагрівач, який стає частиною побутових електроприладів. Наприклад, накопичувальних бойлерів. В пластмасовій коробці знаходиться вимикач, спрацьовує від термодатчика. Форма нагрівального елемента може бути різною, все залежить від конструкції і потужності приладу. Нагрівальний елемент з терморегулятором в цьому випадку може забезпечувати різний ступінь нагріву, яка контролюється положенням механічного контакту. Він управляється рукояткою, яка знаходиться в нижній частині коробки. Тут розташовуються клеми для підведення електричного струму. Різьба служить в якості кріплення для нагрівача.


  Опис різних видів акваріумних нагрівачів з терморегулятором

  Нагрівальний елемент з терморегулятором: опис, застосування. Нагрівач електричний
  На сьогоднішній день існує кілька різновидів акваріумних нагрівачів, однак принцип їх роботи залишається однаковим. Він полягає в електричному нагріві в герметичному середовищі. Занурювальний нагрівач з терморегулятором може бути титановим, скляним або пластмасовим. Він має корпус, нагрівач, а вся конструкція має форму циліндра, тому її зручно опускати у водне середовище. Проточний нагрівач має пластиковий корпус і розташовується у вертикальному положенні. Нагрівальні кабелі додатково створюють циркуляцію води, а ось нагрівальні мати готові додатково забезпечувати стійкість акваріума. Вибираючи подібне обладнання, необхідно враховувати, що на 1 л води знадобиться 1 Вт потужності. Іноді це значення знижується до 075 на 1 л.

  Необхідність використання акваріумного нагрівача з терморегулятором

  Нагрівальний елемент з терморегулятором: опис, застосування. Нагрівач електричний
  Акваріумний нагрівальний елемент з терморегулятором при експлуатації майже виключає діяльність людини. Якщо використовувати нагрівач без терморегулятора, то це спричиняє необхідність контролю роботи. Як тільки температура води досягне потрібного показника, прилад доведеться відключати вручну. Якщо ж використовувати елемент з терморегулятором, то буде можливість створити всередині акваріума відповідний мікроклімат, який не відрізнятиметься перепадами температур.
  Сучасні пристрої досить компактні і прості в обігу. Вони можуть бути електронними або механічними. Перші забезпечують більш високу точність, а більшість з них володіє інформаційними табло. Серед недоліків слід виділити низьку надійність і дорожнечу. Механічний нагрівач для акваріума з терморегулятором зустрічається частіше. Він надійний і стабільний при експлуатації, а також має низьку вартість. Реальні показники, правда, будуть спотворені на кілька градусів. Тому для більш точної настройки слід використовувати окремі термометр.

  Класифікація нагрівальних елементів для акваріума за рівнем безпеки

  Нагрівальний елемент з терморегулятором: опис, застосування. Нагрівач електричний
  Нагрівальний елемент з терморегулятором для води підрозділяється ще і по довговічності роботи, а також рівнем безпеки. Таким чином, у продажу можна зустріти вбудовані і зовнішні пристрої. Останні будуть розташовуватися за межами акваріума і не будуть піддаватися впливу водного середовища. З тієї причини, що продукти життєдіяльності на елемент не впливають, термін служби приладу буде збільшено. Для регулювання режиму роботи використовується датчик температури, розташований в акваріумі і з'єднаний з терморегулятором. Що стосується вбудованих нагрівачів, то вони розташовуються в герметичному корпусі разом з нагрівальним елементом. Така комплектація дозволяє забезпечити зручність та компактність. Подібні прилади популярні серед акваріумістів і виготовляються у вигляді подовженої колби, всередині якої знаходиться терморегулятор і нагрівач. Для більшої теплопровідності колба засипається керамічним наповнювачем. Такий нагрівач для акваріума з терморегулятором герметичний завдяки пластиковому або прорезиненниму ковпачку, крізь який проходить провід.

  Опис сухих і мокрих нагрівачів побутового типу

  Нагрівальний елемент з терморегулятором: опис, застосування. Нагрівач електричний
  Побутовий нагрівач може бути сухим або мокрим. В останньому випадку термін служби пристрою варіюється в межах від 2 до 5 років. Після закінчення цього часу прилад доводиться міняти. Для збільшення терміну експлуатації були винайдені сухі нагрівачі. Вони ховаються в захисну металеву колбу, яка виключає контакт з водою.
  Всередині колби відбувається нагрівання елемента, а після тепло передається рідини. У цьому випадку температура колби виявиться нижче в порівнянні з самим нагрівачем, тому утворення накипу відбувається не так інтенсивно. Термін служби таких пристроїв досягає 15 років.

  Чому варто вибрати сухий нагрівач

  Нагрівальний елемент з терморегулятором: опис, застосування. Нагрівач електричний
  Нагрівач електричний прослужить довше, якщо будуть дотримані певні умови експлуатації, серед яких, наприклад, стабільність напруги живлення. Але навіть при таких умовах сухі нагрівачі рано чи пізно виробляють свій ресурс, що вимагає їх заміни. Тут виявляється додаткове гідність, виражене у відсутності необхідності спустошення бойлера перед заміною. Для проведення маніпуляцій прилад необхідно буде лише відключити від трубопроводу. Нагрівач електричний після цього просто виймається, а на його місце встановлюється новий.

  Вартість нагрівачів з терморегулятором

  Якщо вас зацікавили нагрівачі, ціна вам має бути відома. Коли йдеться про прилади для акваріумів, то за модель AQUAEL GOLD AQN-25W доведеться заплатити 700 руб. При цьому довжина приладу становитиме 24 см, а об'єм води не повинен перевищувати 25 л. Потужність даного пристрою дорівнює 25 Вт. Нагрівач марки TETRATEC HT 25 обійдеться споживачеві в 1000 руб. Його розмір залишається колишнім, а от обсяг води може змінюватися в межах від 10 до 25 л. Потужність даного пристрою становить 25 Вт.

  Висновок

  Деякі умільці намагаються виготовити нагрівач з терморегулятором самостійно. Однак фахівці стверджують, що подібні пристрої можуть спричинити створення пожежонебезпечних обстановок і ураження людини електричним струмом. Однак якщо ви вже вирішили здійснити подібні роботи, то знадобиться скляна трубка з досить товстими стінками, виносний терморегулятор і сухий наповнювач.