Як вибрати акумулятор? Рейтинг, марки, характеристики, відгуки про виробників

182 0 Новини високих технологій

Ні для кого не секрет, що ваш акумулятор є одним з найважливіших компонентів будь-якого автомобіля. Без нього ви просто не зможете привести автомобіль в рух, а якщо ваш акумулятор буде зіпсованим або ж просто дешевим і неякісним, то це може привести до ряду серйозних проблем. Саме тому вам потрібно детально вивчити дану статтю – з її допомогою ви зможете підібрати для себе насправді якісний і надійний акумулятор. Рейтинг кращих моделей буде представлений для кожного з класів, про які буде розказано трохи пізніше. Ви зможете вирішити, який саме клас вам підходить, а потім вибрати потрібну модель, завдяки якій ваш автомобіль буде працювати як годинник. Що ж, який вам найбільше підходить акумулятор? Рейтинг не містить поганих моделей – в ньому представлені тільки найкращі варіанти з тих, які були на ринку в 2016 році, тому ви можете спокійно вибирати будь-який з них ви точно не помилитеся.

Варіант конструкції

Як вибрати акумулятор? Рейтинг, марки, характеристики, відгуки про виробників
Перш ніж переходити безпосередньо до розгляду кращих варіантів на ринку, потрібно розібратися з тим, як саме може бути влаштований акумулятор. Рейтинг буде включати в себе три розділи – свинцево-кислотні, гелеві і AGM-акумулятори. Якщо вам відомо про те, що означає кожен з цих розділів, а також ви знаєте, який саме розділ більше підходить для вашого автомобіля, можете пропустити цю частину і перейти відразу до вивчення рейтингу. Але якщо ж у вас є які-небудь сумніви або ж ви просто хочете дізнатися більше про автомобілі, так як додаткова інформація ще ніколи нікому не нашкодила, то ви можете прочитати про варіанти конструкції акумуляторів.

Отже, перший варіант, який був позначений вище – це свинцево-кислотний акумулятор. Такий варіант є самим старим і найменш «просунутим». Він діє таким чином, в банках акумулятора знаходиться сірчана кислота, а точніше її розчин, в який занурюються свинцеві пластини, за рахунок чого і виробляється енергія. Це найдешевший варіант акумуляторів, однак, так як ця технологія є старою, вам варто бути уважнішими з повною розрядкою – в деяких випадках акумулятор може перестати заряджатися або як мінімум втратити значну частину своєї ємності. В деяких випадках з банок можна скрутити пробки і замінити, свинцеві пластини, проте зробити це можна далеко не завжди. Наступний варіант – це гелевий акумулятор, це найдорожчий вибір, який використовується далеко не завжди в повсякденному житті. Частіше його встановлюють у якості тюнінгу на автомобіль – найчастіше до нього навіть не підключають двигун, а використовують його для побічних систем, а сам мотор підключається до іншого стандартного акумулятора. Тут замість розчину кислоти використовується спеціальна загущена кислотна суміш, яка консистенцією нагадує гель – за це даний акумулятор і отримав свою назву. Ну і, нарешті, AGM акумулятори – це гібридні моделі, які поєднують у собі елементи як стандартних, так і гелевих батарей. Це найпоширеніший на сьогоднішній день вид батарей. Так як він володіє лише трохи меншою функціональністю, ніж набагато більш дорогі гелеві акумулятори, але при цьому з недоліків у свинцево-кислотних він почерпнув лише чутливість до сильної перезарядці і глибокої розрядки. Що ж, тепер ви знаєте, яким може бути акумулятор – рейтинг ж розповість вам, які на ринку є кращі пропозиції для кожної з виділених вище груп.

Mutlu Silver Evolution 55 (450)

Як вибрати акумулятор? Рейтинг, марки, характеристики, відгуки про виробників
Якщо ви здійснюєте вибір акумулятора для автомобіля старої конструкції, то вам краще не переплачувати і просто вибрати якісний свинцево-кислотний варіант. Дана модель є кращою на сьогоднішньому ринку – при аналізі всіх показників їх оцінки експертами було отримано дуже вражаючий результат. Цей акумулятор набрав 95 бала з 10 тим самим ставши кращим свинцево-кислотних акумулятором 2016 року. Зверніть увагу, що турецька компанія Mutlu, яка виготовила цю модель, є одним з лідерів російського ринку, так що ви можете не турбуватися, що не зможете знайти таку модель в магазині, а також можете бути впевнені в якості такої АКБ. Ця модель є представником лінійки Silver Evolution, в якій використовувалася особлива технологія заміщення, завдяки якій термін експлуатації акумулятора значно підвищився і тепер практично не залежить від умов використання. І саме це виносить дану модель на перше місце, хоч за одноразовим тестів вона навряд чи увійшла навіть до десятки. Відгуки користувачів підтверджують цю інформацію – всі люди дуже позитивно відгукуються як про значний разовому заряді, так і по загальній тривалості життя АКБ. Так що якщо перед вами стоїть вибір акумулятора для автомобіля, то вам обов'язково варто звернути увагу на дану модель.

Актех (АТ) 55А3

У рейтингу також опинилися автомобільні акумулятори російського виробництва – більш того, один з них заліз на дуже високу позицію, набравши 94 бала і поступившись лише одну десяту бала переможцю рейтингу. Якщо брати окремі показники, то за стартерному струму, наприклад, він навіть обходить лідера. Ця модель, зроблена в Іркутську, відмінно підійде для зимових умов, чого не скажеш про більшість акумуляторів, виконаних для більш теплих країн. Саме тому в російському рейтингу даний акумулятор піднявся так високо. Але чому ж не перше місце? Вся справа в тому, що цей акумулятор – це справжній спринтер». Він прекрасно віддає струм, випереджаючи багатьох конкурентів за цим показником, але при цьому значно швидше вичерпує свій запас, що робить його не найкращим вибором для тих, кому потрібні тривалі поїздки. Відгуки користувачів в першу чергу відзначають саме морозостійкість – АКБ працює навіть при тридцатиградусном морозі і ніколи нікого не підводила. Однак рейтинг акумуляторів для автомобіля на цьому не закінчується.

"Звір" (ЗВ) 55АЗ

Враховуючи те, що ви вже прочитали вище, немає нічого дивного в тому, що рейтинг акумуляторів для автомобіля, що пересувається в російських умовах, містить ще один вітчизняний варіант. Він також відмінно підходить для зими – більше того, він показав кращі результати по стартерному струму і по роботі в екстремальних умовах. Але загальний бал його склав всього 93 – у чому ж причина? Насправді цей акумулятор запросто міг би опинитися на другому місці, якщо б у нього була не така висока ціна. Він не може похвалитися неймовірно високим терміном служби, тому посунути турецького конкурента з першого місця точно б не вдалося. Але ось другого місця його позбавила виключно ціна – АКБ даної моделі варто більше чотирьох тисяч рублів, у той час як модель, яка посіла друге місце, можна придбати більш ніж на п'ятсот рублів дешевше. Користувачі повідомляють, у свою чергу, що акумулятор коштує витрачених грошей, так як впевненість в тому, що машина заведеться навіть в найлютіший мороз, переважує невелику переплату.

TYUMEN BATTERY STANDARD

У той час як зарубіжні виробники концентруються на сучасних технологіях, російські виробники автомобільних акумуляторів завойовують ринок свинцево-кислотних АКБ. Ось і ця модель прекрасно підійде для тих, хто хотів би заощадити, але при цьому не хотів би втрачати в продуктивності, а також глухнути взимку. Ця модель має досить низьку ціну, але при цьому володіє найвищою токоотдачей в рейтингу. Це означає, що ви зможете завестися навіть у тому випадку, якщо ваше масло сильно загусло. Однак при цьому четверте місце дісталося цій моделі не просто так – вона могла б виявитися вище завдяки своїй низькій ціні і високій токоотдаче, але її підвела чутливість до глибокої розрядки. Якщо ви будете розряджати АКБ в нуль, то дуже швидко вам доведеться її замінити – довгим життям ці батареї не відрізняються, тому й опинилися лише на четвертому місці. Але користувачі у своїх відгуках все ж зазначають, що за свої гроші при грамотному зверненні він показує вражаючі результати, особливо в зимовий період.

Tornado 55 А/год

П'ятий у списку свинцево-кислотних акумуляторів відрізняється від попередніх своєю ціною – саме за рахунок неї він і забрався так далеко, так як інші параметри у нього не найкращі. А коштує він всього лише дві з половиною тисячі рублів – така ціна, яку не шкода віддати навіть за рік експлуатації. Цей акумулятор швидко розряджається при великих навантаженнях, також сильно чутливий до повної або глибокої розрядки, але все це перекривається його ціною. Природно, такий акумулятор краще не ставити на сучасні потужні машини. Але, як пишуть люди у відгуках, для «Жигулів», наприклад, він просто ідеальний – і ніхто не шкодує про відданих грошах, навіть коли їх АКБ вмирає.

Bosch 5951

Як вибрати акумулятор? Рейтинг, марки, характеристики, відгуки про виробників
Що ж, досить про свинцево-кислотних акумуляторах – прийшов час поговорити про моделях AGM, і лідером тут є продукція відомого виробника техніки Bosch. АКБ Bosch – це те, про що немає сенсу розмовляти довго, тому що кожна людина знає, що даний виробник техніки з Німеччини ніколи і нікого не підводить. Неважливо, чи купуєте ви акумулятор або холодильник, ви можете бути впевнені, що техніка буде працювати довго, якісно і ідеально. І саме тому даний акумулятор опинився на першому місці у своєму класі і на другому – у всьому рейтингу. Відгуки користувачів підтверджують це, причому дуже багато повідомляють про те, що АКБ Bosch – це найкраще, що коли-небудь траплялося з їх автомобілем. Так що якщо ви хочете придбати якісний і надійний акумулятор для вашої машини, то витратьте п'ять з половиною тисяч рублів і насолоджуйтеся цим твором технологічного мистецтва.

Varta Blue Dynamic

Як вибрати акумулятор? Рейтинг, марки, характеристики, відгуки про виробників
Зовсім трохи до показників «Бош» не дотягла модель ще одного відомого виробника, але на цей раз вже в більш вузьких колах. Акумулятор Varta поступається в деяких показниками попереднього, проте він має найвищий бал безпеки серед усіх представлених у рейтингу акумуляторів. Ще один видатний показник – вкрай низький рівень саморозряду, який, у поєднанні з максимальною стійкістю до частого перезарядження, значно підвищує експлуатаційні якості і живучість АКБ. Тому акумулятор Varta – це дійсно та модель, на яку варто звернути увагу.

"Кайнар Bars Premium" 55 Ah

Марки автомобільних акумуляторів, представлені в даній частині рейтингу, в основному відносяться до далекому зарубіжжю. Однак ця модель зроблена в Казахстані, так що вам варто поглянути на неї, якщо ви хочете заощадити і підтримати сусідів. Коли тільки акумулятори цієї лінійки з'явилися на російському ринку, вони були зустрінуті досить прохолодно, так як виробники не врахували морозних умов зими, тому при температурі нижче 20-25 градусів продуктивність АКБ значно падала. Однак робота над помилками була проведена, і дана модель заслужено займає третє місце серед AGM акумуляторів. Користувачі у своїх відгуках також підтверджують, що нова модель набагато краще заводиться в зимових умовах, ніж попередні, тому все більше людей обирають продукцію далекого зарубіжжя, а казахстанський варіант.

Tudor AGM

Як вибрати акумулятор? Рейтинг, марки, характеристики, відгуки про виробників
Цей акумулятор є одним з самих вражаючих в даному списку, однак у першу трійку в своєму класі він не увійшов з тієї простої причини, що розрахований цей рейтинг на середньостатистичних користувачів. По-перше, цей акумулятор має набагато більш високу ціну, ніж попередні – він коштує більше восьми тисяч рублів. По-друге, він не підходить для старих малопотужних машин, які просто не зможуть впоратися з величезним стартовим струмом, який він віддає. А по-третє, навіть якщо цей акумулятор підходить вашій машині, в міських умовах ви помітите, що при бадьорою віддачі високого струму він так само бадьоро і швидко сяде. Так що ця АКБ рекомендується тим, хто володіє потужним автомобілем і готовий показувати такі ж вражаючі результати на ньому. Відгуки користувачів є змішаними, так як підходить ця модель далеко не всім, але тим, хто все ж перейнявся її роботою, вона подобається дуже сильно.

Banner Running Bull

Як вибрати акумулятор? Рейтинг, марки, характеристики, відгуки про виробників
Це ще один акумулятор, який володіє вражаючими технічними характеристиками, але не на перших позиціях з-за деяких факторів. Наприклад, взимку його продуктивність різко падає, що не дає насолодитися його роботою сповна. По-друге, його ціна, яка може досягати десяти тисяч рублів, може відлякати середньостатистичного водія. Тому виробнику краще ще трохи попрацювати над моделлю і випустити її вже як гелевий акумулятор.

Optima Yellow Top 55 Ah

Як вибрати акумулятор? Рейтинг, марки, характеристики, відгуки про виробників
Раз вже мова зайшла про гелевих акумуляторах, то варто представити вашій увазі і переможці загального рейтингу, а також єдиний дійсно гідний гелевий акумулятор в списку. Він має найкращі показники серед усіх представлених в рейтингу моделей, і навіть його ціна не заважає йому опинитися на першому місці. Вся справа в тому, що якщо ви плануєте покупку гелевою АКБ, то ви повинні очікувати витрат до двадцяти тисяч. Цю модель можна купити за сімнадцять – і це будуть якісно витрачені гроші. Користувачі у своїх відгуках повідомляють, що якщо ви хочете отримати щось краще в світі, то вам варто витратитися, тому що цей акумулятор – дійсно кращий.

Інші моделі

Природно, це не всі моделі, які можна знайти на ринку – лише найкращі з них. Але також уваги заслуговують й інші варіанти – наприклад, акумулятор Vega. Він поєднує в собі прийнятну ціну та високі стандарти якості. Також можна звернути увагу на акумулятор Volta. АКБ балтійського виробника з багатою історією можна придбати не тільки для вашого легкового автомобіля, але і для вантажівок, а також для спецтехніки. Можете також звернути увагу на автомобільний акумулятор Forse, який поступово завойовує популярність на російському ринку завдяки своїй живучості і стійкості до глибоких разрядкам.