Кардшарінг - що таке? Спосіб заощадити на перегляді супутникового телебачення або спосіб перегляду супутникового телебачення

125 0 Новини високих технологій

Разом з появою супутникового телебачення з'являється і кардшарінг. У якийсь момент часу він стає настільки популярним, що деякі медіакомпанії, що займаються наданням послуг з трансляції супутникового телебачення, починають з ним боротьбу. У сучасному світі ця боротьба трохи стихла, але, тим не менш, багато користувачів телевізійних супутникових каналів продовжують використовувати цей спосіб перегляду. Отже, кардшарінг - що таке за диво і наскільки це законно?

Кардшарінг - що таке? Спосіб заощадити на перегляді супутникового телебачення або спосіб перегляду супутникового телебачення

Що таке?

Багато хто задається цим питанням: "Кардшарінг - що таке , спеціальне обладнання або програма?" Однозначну відповідь на це питання дати неможливо, так як саме питання поставлене неправильно. Кардшарінг - це комплекс заходів, що дозволяє клієнту переглядати закриті канали супутникового телебачення за помірну плату. Тому відповісти на питання: "Кардшарінг - що таке? Програма?" - можна однозначно: ні!


Але це і не тільки обладнання. Це спеціальна система, яка допомагає клієнтові за допомогою спеціального устаткування і комп'ютерних і серверних програм, встановлених на комп'ютері клієнта, так і на окремому сервері, забезпечувати перегляд закритих каналів супутникового телебачення.
Кардшарінг - що таке? Спосіб заощадити на перегляді супутникового телебачення або спосіб перегляду супутникового телебачення

Історія його появи

Як з'явився кардшарінг? Що таке система доступу до перегляду супутникових каналів і як вона влаштована? Про це розповімо трохи пізніше. А поки давайте заглибимося в історію появи цього дітища людини. Як тільки з'явилося супутникове телебачення в Європі, виникла проблема доступу до платних каналів для жителів різних країн. Вони з задоволенням б оплатили вартість такого каналу, але карти доступу поширювалися тільки всередині окремих держав, і жителям іншої країни було досить проблематично здійснити таку покупку. І ось тут з'являється кардшарінг. Що таке словосполучення може означати? Два слова, перше "кард" означає "карта", а друге - "шарінг" - означає "ділитися".


Тобто з допомогою інтернету користувачі в різних країнах ділилися інформацією про коди доступу з користувачами в інших країнах. Ніяких фінансових збитків у той час це нікому не приносило. Але поступово кардшарінг почали застосовувати всередині країн, для того щоб не оплачувати досить велику вартість місячного абонемента на перегляд каналів того чи іншого провайдера.

Як працює кардшарінг?

Насправді робота кардшаринга нічим не відрізняється від роботи звичайного комплекту супутникового телебачення. Тільки цей комплект встановлений поруч з інтернет-сервером. Що відбувається при прийомі кодованого супутникового сигналу? Провайдер передає протягом декількох секунд ключ, який з допомогою карти, вставленої в ресивер, дозволяє розшифрувати цей сигнал. Потім цей ключ передається клієнтам, підключеним до сервера. І через кілька секунд операція повторюється. Причому карта, вставлена в ресивер, придбане на законній підставі, і ключ виходить цілком офіційно. З технічної точки зору все виконано цілком законно. Але виникає питання про авторські права на цей контент, який передається за цим супутниковому каналу. Провайдер, передаючи один кодований сигнал, розраховує, що до цього каналу буде підключений тільки один користувач. А компанії, які використовують кардшарінг, можуть передавати цей контент тисячам, а іноді і десятків тисяч клієнтів, завдаючи провайдера фінансовий збиток. Саме тому супутникові провайдери ведуть боротьбу з кардшарингом.
Кардшарінг - що таке? Спосіб заощадити на перегляді супутникового телебачення або спосіб перегляду супутникового телебачення

Налаштування на супутник

Питання про те, як налаштувати кардшарінг, виникає досить часто у початківців користувачів подібним сервісом. Зазвичай цю послугу надає служба технічної підтримки сервера. З чого починається налаштування кардшаринга?
  • Перше - це налаштування антени по азимуту і висоті на необхідний супутник. Зазвичай кожен супутник транслює кілька безкоштовних каналів, які дозволяють перевірити, як проведена настройка кардшаринга на супутник.
  • Наступне, що необхідно зробити, це узгодити ресивер з комп'ютером. Для цього не тільки виготовляється спеціальний кабель, що з'єднує ресивер з комп'ютером, але і завантажується програмне забезпечення, що дозволяє транслювати закриті канали.
  • Оплачується вибраний пакет супутникових каналів, і можна починати перегляд супутникового телебачення.
  • Кардшарінг - що таке? Спосіб заощадити на перегляді супутникового телебачення або спосіб перегляду супутникового телебачення

    Юридичні нюанси

    У деяких країнах до питання використання кардшаринга держава ставиться цілком лояльно. Так, наприклад, власник великого заміського будинку хоче підключити декілька телевізорів до того чи іншого провайдера. Але провайдер намагається обмежити використання наданого контенту одним телевізором, або стягує за це додаткову плату. Тоді клієнт переходить на кардшарінг. Але поширення кардшаринга зазвичай припиняється державою, так як порушуються права інтелектуальної власності.