Тягачі "Вольво" (Volvo): моделі, характеристики, відгуки

160 0 Новини високих технологій

Шведська автомобільна компанія Volvo випускає кілька серій сідельних тягачів. Машини збираються на перевіреній колісною базі FH. Тягачі «Вольво» VNL і VNM призначені для транспортування вантажів від 35 до 58 тонн. Вони здатні набирати швидкість до 105 кілометрів на годину. Надійні автомобілі використовуються на всіх континентах, відрізняються високою якістю збірки, відмінними показниками ходу і комфорту. Далі коротко розглянемо технічні характеристики та особливості популярних серій.

Тягачі "Вольво" (Volvo): моделі, характеристики, відгуки

VNL: перше покоління

Модифікації VNL і VNM розрізняються розміром капотів і дистанцією від краю фронтального бампера до задньої стінки кабіни (287 і 312 метра відповідно). Крім того, виявляється різниця в потужності силових установок (від 285 до 556 кінських сил). Сідельний тягач «Вольво VNL» першого покоління прийшов на зміну серії WCA. Автомобілі призначені для транспортування вантажів на будь-які відстані. Вантажівки оснащуються дизельними моторами VED-12с потужністю 430390 або 350 кінських сил. Коробка передач включає чотирнадцять ступенів і демультиплікатор. Модифікації VN випускаються з укороченою кабіною, оснащеної спальними відсіками довжиною в один, півтора чи два метри. Спальник об'єднаний з кабіною, яка має поліпшену підвіску, відмінну шумову ізоляцію і високоміцний каркас, стійкий до максимальних механічних навантажень.

Авто VNL-300 і модифікація Hybrid

Тягачі «Вольво VNL-300» оснащені вдосконаленими силовим агрегатом D-13 який функціонує на зрідженому газі. Мотор економічніше аналогічних і дизельних пристроїв на двадцять відсотків. Саме цим і відрізняється трьохсота модифікація від побратимів. Є ще один варіант газового двигуна під маркуванням CNG.

Тягачі "Вольво" (Volvo): моделі, характеристики, відгуки
У 2010 році презентовано новий швидкісний шведський тягач Mean Green Hybrid. Цей автомобіль встановив кілька рекордів:
 • Найбільша швидкість для свого класу – 1667 кілометрів на годину.
 • Швидкість ходу на кілометровому відрізку – 2365 км/ч.
 • Аналогічний показник з місця – 1532 км/ч.
 • Сідельний тягач «Вольво Гібрид» доповнили електричною силовою установкою на двісті кінських сил. У вантажівці він працює в агрегації з дизельним мотором на сім сотень «конячок». Крім того, перенастроєна система паливної подачі, що разом з іншими доробками дозволило досягти загальної потужності майже в дві тисячі кінських сил.

  VNL-780

  На цій машині встановлено двенадцатилитровий силовий агрегат «Кумминс ISX» потужністю понад п'ятсот коней. Двигун повністю відповідає вимогам «Євро 4», що є чудовим показником для такого обсягу. Досягти високих успіхів вдалося завдяки розробці системи повторної циркуляції відпрацьованих газів (EGR) і використання сажових фільтрів. Нижче наведена коротка характеристика тягач «Вольво» серії 780:
 • є декілька баків для пального об'ємом по шість сотень літрів;
 • пневматична підвіска і гідравлічний підсилювач керма дозволяють пересуватися впевнено та комфортно за будь-яких дорогах;
 • пропонується три види КПП на вибір (автомат з дев'ятьма швидкостями, синхронізована механіка або трансмісія з шестерним зачепленням).
 • Але головним плюсом оновленого вантажівки є ергономічна кабіна і комфортний інтер'єр салону. Спальник більше схожий на окрему кімнату, оснащений двома ліжками, має ширину майже два метри. Відсік легко переобладнується під побутові потреби.
  Тягачі "Вольво" (Volvo): моделі, характеристики, відгуки

  Тягач «Вольво FH-12»

  Дана модель створена для транспортувань вантажів на далекі дистанції. Потужна машина швидко і ефективно робить свою роботу, забезпечуючи максимальний комфорт для водія і економічність в плані витрати пального. Основні характеристики FH-12:
 • колісна формула – 4*2;
 • вага транспортного засобу (без/в автопоїзді) – 72/45 тонн;
 • граничні навантаження на вісь (передню/задню) – 72/125 тонни;
 • показник вантажопідйомності – тридцять тонн;
 • швидкість по максимуму – 90 км/год;
 • силові агрегати – D-13A або D-13B;
 • коробка перемикання передач – 14-ступінчаста система з демультипликатором і дільником;
 • підвіска – пневматика;
 • шини – 315/80 R 22.5;
 • обсяг бака – п'ятсот літрів.
 • Тягачі «Вольво» цієї серії оснащені просторою кабіною Globetrotter XL і відповідають стандарту «Євро-3».

  Детальніше про моторах

  Силова установка D-13A являє собою рядний шестициліндровий дизельний двигун з турбонаддувом і проміжним охолоджувачем, який має обсяг у 128 літра. Цей агрегат випускається в декількох конфігураціях, що відрізняються по потужності (400440480 520 кінських сил). Установка надійна, довговічна, періодичність заміни масла становить сто тисяч кілометрів пробігу (або один рік).
  Тягачі "Вольво" (Volvo): моделі, характеристики, відгуки
  Характеристика тягач «Вольво» з двигуном D-13B:
 • показник потужності – 400440 і 500 кінських сил;
 • обсяг робочий – 128 літра;
 • відповідність вимогам «Євро-4»;
 • мотор оснащений системою рециркуляції вихлопних газів.
 • Двигун обладнаний єдиної головкою блоку циліндрів, верхніми розподільними валами, чотирма клапанами, які розміщені вертикально по відношенню до центрів форсунок нагнітального типу.

  Особливості

  Шведські тягачі цієї серії оснащені пневматичною підвіскою з електронним управлінням, що гарантує комфортність управління і схоронність перевезеного вантажу. У цьому блоці передбачена автоматична регулювання висоти, отже, автомобіль завжди залишається на постійному рівні за рахунок компенсації нерівномірно розподіленої завантаження. За допомогою ручного контролера коригування висоти можна регулювати цей показник вантажної платформи, орієнтуючись на аналогічну характеристику естакади. Є опція програмування на кілька показників висоти завантажувальних майданчиків. Розглянутий варіант транспортного засобу марки «Вольво» – вантажний тягач, який оснащений звичайними та параболічними листовими ресорами. Подібна конструкція забезпечує стабільність вантажу при критичних навантаженнях на осі.
  Тягачі "Вольво" (Volvo): моделі, характеристики, відгуки

  Серія FM

  Вантажівки цієї категорії обладнані чотирма клапанами на кожному циліндрі, електронним контролером форсунок насосного типу. Транспортний засіб оснащується декількома модифікаціями моторів:
 • D-11C. Потужністю 330-450 кінських сил.
 • D-13B (370-440 «конячок).
 • D-13C – від 380 до 500 л. с.
 • Всі силові установки пов'язані з декількома типами КПП (автоматичними трансмісіями на шість або дванадцять сходинок і механічною коробкою передач з 9-14 швидкостями). Під різний кузов - залежно від вантажопідйомності - випускаються шасі марки FL (12-18 тонн). Вони агрегуються з дизельним мотором потужністю 240-290 кінських сил. Тяговий вузол включає в себе раму з парою або трійкою осей, ергономічну кабіну і потужний двигун. Удосконалена зчіпна конструкція дає можливість використання будь-яких типів причепів. Лідером у цій лінійці можна назвати вантажівка «Вольво» 6х4 – тягач серії FH-16.

  Переваги шведських вантажівок

  До достоїнств великотоннажних автомобілів марки Volvo відносяться:
 • відмінний показник маневреності;
 • універсалізація під всі види причіпних пристроїв;
 • можливість максимального використання ресурсу потужності двигуна;
 • зручна і проста зміна платформ.
 • Рентабельність транспортного засобу збільшується за рахунок швидкої обробки складських вантажів. Після від'єднання напівпричепа вантажівки здатний відразу ж виїхати за новим маршрутом. Причому ніяких проблем не складе повторна максимальне завантаження. Всі моделі тягачів «Вольво» мають унікальне інноваційне обладнання, серед якого можна виділити наступне:
 • незалежну пневматичну фронтальну підвіску з електронним управлінням;
 • практичний редуктор на колесах (розрахований на вагу від 80 до 120 тонн);
 • D-образні баки для пального;
 • трансмісію Powertronic автоматичного типу;
 • оригінальний дизайн, комфортабельну кабіну.
 • Дотримуватися норм міжнародних перевезень дозволяє вибір різних кабін, в яких водій може чергувати роботу з необхідним відпочинком. Спальник у вантажівці дозволяє повноцінно виспатися не тільки водія, але і його зміннику або експедитору. У базову комплектацію входить відсік для відпочинку на два місця, який по довжині буває від півтора до двох метрів.
  Тягачі "Вольво" (Volvo): моделі, характеристики, відгуки

  Що кажуть власники?

  Одним з факторів, що підтверджують надійність і практичність автомобіля, є відгуки. Тягач «Вольво» характеризується власниками і водіями, які на них працюють, переважно з позитивної сторони. Особливо користувачі відзначають можливість вантажівки транспортувати вантажі з максимальним показником ваги, чітку роботу силового агрегату і стабілізуючу підвіску. Не обійшли водії увагою та кабіну автомобіля. Крім естетичного зовнішнього оформлення, радує оснащення салону в плані комфорту. Деякі кажуть, що в такому авто можна не тільки працювати, але і жити. Максимально інформативна і зручна панель управління дозволяє виконувати безліч маніпуляцій, не виходячи з кабіни. Серед недоліків водії відзначають важкий доступ до четирехконтурному крану, нестабільно працює електрику і високу вартість. Хоча автомобіль з таким оснащенням апріорі не може бути дешевим.

  Висновок

  Як свідчать численні відгуки, тягачі «Вольво» довговічні в експлуатації. Рами автомобіля виготовлені з високоміцних сталей, що містять молібден та хром. Вони мають вічну гарантію від виробника. Дизельні силові установки з низькими оборотами можуть пропрацювати без капітального ремонту близько двох мільйонів кілометрів.
  Тягачі "Вольво" (Volvo): моделі, характеристики, відгуки
  Оригінальні шведські вантажівки зібрані на базі попередніх розробок представництва корпорації Volvo в США, встановлені модифікації на перевірену колісну базу. Вдала спроба поєднати європейські стандарти і американські розробки зумовила використання тягачів по всьому світу, в тому числі в Південній і Північній Америці. Від конкурентів сідельний тягач «Вольво FH12» відрізняється оптимальним поєднанням безпеки, потужності, універсальності і тягових якостей. Автомобіль можна об'єктивно назвати одним з кращих в своєму класі.